Nowy firmware do Serii 5 i 6

mare37

Banned
pqi ma druga partcje zabezpieczajaca i byc moze tv nie widzi pierwszej z folderem mt8226..lepiej by bylo z innego pena. ja robilem z kingstona


piotr'ek napisał:
A ja mam pytanie odnośnie szczegółów aktualizacji. Robię wszystko wg opisu z www samsunga, uzyskuję na ekranie komunikat:
USB Searching
It will be take over 30 seconds.
I po 4 sekundach w/w komunikat znika i TV normalnie działa.
Pendrive to czyściutki pqi 2GB.
 

mare37

Banned
jesli ogladasz w jakosci cyfrowej to jest ok..ale naziemna siada na tym sofcie..ewidentnie widac ze slabiej dzialaja ustawienia 100Hz itp..brak klarownosci obrazu

crawford napisał:
Zmieniłem dzisiaj ten sofcik i jest OK.
Dodatkowo pojawiła się muzyczka przy wyłączeniu (była tylko przy włączeniu), poprawione polskie znaki w telegazecie.
Różnicy w kolorach i samym obrazie nie zauważyłem.
Miałem wersję 1006.3
Poniżej odpowiedź z samsunga w sprawie poprawek.

Uprzejmie informujemy, iż producent nie udostępnia listy poprawek
dotyczących kolejnych wersji softu. Zmiany zawierane w nowszym oprogramowaniu najczęściej dotyczą prawidłowego działania polskich znaków w telegazecie, zmian w szybkości reakcji menu oraz przełączania kanałów, a także drobnych korekt jakości obrazu bądź podświetlenia
matrycy telewizora
 

crawford

New member
James Bond napisał:
Rozumiem że zmieniłeś na wersje 1015 !?
Ja też do nich pisałem aby mi wyszczególnili dokładnie co ta wersja poprawia. Oto co mi dziś przysłali:

Uprzejmie informuję, iż aktualizacja sprzętu została przeprowadzona
poprawnie. Aktualizacja która znajdujesię na stronie internetowej
poprawia wyłącznie brak polskich znaków w telegazecie.

Tak zmieniłem na 1015 i zawsze staram się pakować soft ze stron firmowych a tam jest tylko 1015.
 

zoltan

New member
piotr'ek napisał:
A ja mam pytanie odnośnie szczegółów aktualizacji. Robię wszystko wg opisu z www samsunga, uzyskuję na ekranie komunikat:
USB Searching
It will be take over 30 seconds.
I po 4 sekundach w/w komunikat znika i TV normalnie działa.
Pendrive to czyściutki pqi 2GB.

A jaki masz soft w tv? Bo jesli masz T-AMBPEUMD to musisz zmienic nazwe tego na pendrive z T-PRLPEUMD na T-AMBPEUMD i dopiero wtedy go wgrac tak jak tutaj.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
zoltan napisał:
Bo jesli masz T-AMBPEUMD to musisz zmienic nazwe tego na pendrive z T-PRLPEUMD na T-AMBPEUMD

SUPER! Pomogło... tylko czy dobrze zrobiłem, bo miałem:
- T-PRlPEUS-1004.0
- T-AMBPEUMD-1016.1
- T-PERLDEUC-1012.3

A mam
jw.
T-PRLPEUMD-1015.0
jw.
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Głupota rządzi ;-) Zamieniłem AMB z sierpnia 2008 na PRL... z sierpnia 2008. Ktokolwiek wie, co to oznacza, bo z tego co wyczytałem, to okazuje się, że starszy soft jest lepszy od nowszego.
 

James Bond

New member
piotr'ek napisał:
Głupota rządzi ;-) Zamieniłem AMB z sierpnia 2008 na PRL... z sierpnia 2008. Ktokolwiek wie, co to oznacza, bo z tego co wyczytałem, to okazuje się, że starszy soft jest lepszy od nowszego.

To chyba nie była dobra decyzja. Ja od kilku dni mam u siebie ten 1015 i coraz gorsze mam o nim zdanie. Doszedłem do wniosku że obraz jest mniej wyrażny względem poprzedniego softu który miałem (1011). Chociaż są też plusy tego nowego tzn. równomierniej i jaśniej świecąca matryca oraz polskie znaki w telegazecie. Podziele się z samsungiem moimi spostrzeżeniami i zapytam co zrobić gdy chcę powrócić do starszego fabrycznego softu. Ciekawe co odpiszą. :p
 

mare37

Banned
jak to co zrobic?? wgrac starszy i dziala heheh zauwazalna slaba jakosc na tym 1015 to oczywiste od poczatku tego watku..okaze sie ze najlepiej dzialaly te 1009 lub 1007 heheh najlepszy jest ten 0174 ale chyba ma usterke na naziemnej. tak to jest kopowac badziewny sprzet i sie meczyc. bylo tosh regze kupic albo sharpa jakiegos

James Bond napisał:
To chyba nie była dobra decyzja. Ja od kilku dni mam u siebie ten 1015 i coraz gorsze mam o nim zdanie. Doszedłem do wniosku że obraz jest mniej wyrażny względem poprzedniego softu który miałem (1011). Chociaż są też plusy tego nowego tzn. równomierniej i jaśniej świecąca matryca oraz polskie znaki w telegazecie. Podziele się z samsungiem moimi spostrzeżeniami i zapytam co zrobić gdy chcę powrócić do starszego fabrycznego softu. Ciekawe co odpiszą. :p
 

dwawa65

New member
Wszyscy wypowiadają się o starym sofcie a jest już T-AMBPEUMD-1020.1.Może ktoś już instalował i słówko o tym czy coś poprawili czy znowu sknocili.
 

marwac

Member
tyle co zauwazylem to na stronie samsunga wczesniej byl soft do seri 5 i 6, teraz jest do seri 6 i 7 :eek: jakies wieksze zmiany chyba sie szykuja? wroce z pracy to sprawdze, co nowego dodali :confused: :niewiem: hehe
tak wlasnie popatrzylem sobie na opisy softu do poszczegolnych seri tv i przy
LE40A656
LE40A656A1F LCD TV 6, 7 series of SD models Main Firmware (ver.T-AMBPEUMD-1020.1)
LE40A756 jest
LE40A756R1M LCD TV HD DTV 7, 8, 9 series (Scaler & CPU) Firmware (ver.T-RBYDEUC-1010.0)

zaniepokoilo mnie SD models. o co tu biega?:hmm:
 
Ostatnia edycja:

marwac

Member
tez juz to wiem, zmiana softu dokonana, oczywiscie 3a bylo zmieniac nazwe pliku, pierwsze wrazenia ze jest gozej na kanalach SD, ale to moze tylko wrazenie, jak na razie zmian nie zauwazylem, dalej nie wiem czemu daja opis TV SD..:roll: :hmm:
 

mare37

Banned
a ja wam powiem kolesie ze mam nowa wersje t-prlpeumd 1019..i taka maja obecnie serwisy jeszcze cieplutka po poprawkach i smiga. wiec juz nie chce zadnej ze strony
 
Ostatnia edycja:

tomek_tom

New member
ale na stronie samsunga jest ta właśnie wersja softu:p:eek:k::D
więc proszę o odczucia i opinie tej właśnie wersji softu:krol:

mare37 napisał:
a ja wam powiem kolesie ze mam nowa wersje t-prlpeumd 1019..i taka maja obecnie serwisy jeszcze cieplutka po poprawkach i smiga. wiec juz nie chce zadnej ze strony
 

mare37

Banned
przeciez na stronie jest ambpumd-1020.1 to chyba inna niz prlpumd-1019

wrazenia? nie mam ;)

mialo nie byc smużen..puscilem wahadelko z buroscha i smuzy jak na wszystkich lcdkach

kolory..naturalne z lekka domieszka pomaranczowego..ogolnie jakosciowo niezle..nie ma co wymagac od naziemnej..byle nie bylo innych niespodzianek

ogolnie chyba najlepszy z tych co są na razie pierwsze wrazenia

musze poogladac troche

aaa..jesli chdzi o dvd i ustawienie max 100hz i dnie dziala wysmienicie !!! w ogole ekstra kolory wreszcie i obraz zyletka
 
Ostatnia edycja:

Jaro79

New member
W sprawie nowego softu

Witam. Jeżeli chodzi o nowy firmware 1020.1 to skierowalem sie do Samsunga z zapytaniem co w nim poprawiono. Oto odpowiedź:

"W odpowiedzi nazgłoszenie pragniemy poinformować:


Aktualizacja eliminuje tylko i wyłącznie problem polskich znaków w
telegazecie w serii A6."
 
Do góry