Nowy firmware do Serii 5 i 6

mare37

Banned
No to Panowie tez wrocilem do 1015 i pozniej wgralem 1020. Kolory dosc ladne..ale wizualnie chyba slabsza jakosc. jednak ten 1019 dawal klarowny obraz i ekstra dzialajace 100hz natomiast kolory takie sobie.

Tutaj zamieszczam dwa linki do ustawien w menu serwisowym. Kto bedzie mial podobnie to przyjmiemy ze sa to wlasciwe ustawienia. zaznaczam ze WB Movie jest na off wiec nie ma znaczenia raczej co tam jest poustawiane.

moje
http://picasaweb.google.pl/emarc2008/MenuSerwisoweSamsung40a656#

i kolegi Primara
http://picasaweb.google.pl/PRIMAR.KM/MenuSerwisoweSamsung?authkey=-cSszccHNUk#
 

James Bond

New member
Hmmm to teraz sam już nie wiem czy wgrać 1019 czy 1020. Na dzień dzisiejszy odbieram tylko w SD i właśnie na ostrości obrazu mi by zależało najbardziej.
 

mare37

Banned
No teraz znow zamieszam troche hahah i znalazlem cos ciekawego..ze ten soft 1019 jest na stronie opisany jako pod TV serii 5 !!!! a normalnie pod serie 6 jest soft 1020. I co Wy na to?
Link tutaj
 

Horhe Ortega

New member
Zwróćcie Panowie uwagę -DLACZEGO???-bądź co bądź bliźniaczy(jak nie to samo) model 659A u niemiaszków wcale nie ma żadnego upgrade'u tylko fabric na pewno z dobrą czcionką (którą to u Nas szlifują chyba na diament), a na rynku jest ten model nie od dziś.
 

Dymis

New member
Zauważyłem bardzo pozytywną zmianę w sofcie 1020. Gdy podłączyłem laptopa (hdmi-hdmi) obraz jest teraz o wiele lepszy, ostrzejszy i jakby bardziej kolorowy :) Naprawdę dobrze to wygląda. Lapek hp pavilion
 

mare37

Banned
Instalacja le40a656 i pokrewne
zainstalowac soft 1015
sprawdzic ustawienia w menu serwisowym WB
powinno byc:

1015 FW
Sub bright 128
Red offset 134
Green offset 128
Blue offset 132
Sub Contrast 145
Red Gain 119
Green Gain 128
Blue Gain 119
Wgrac soft 1020.1 zmieniajac nazw na t-prlpeumd1020.1

(nie wgrywac 1019 !!)

Ustawic w menu:
Dynamiczny
podswietlenie 6
kontrast 75
jasnosc 45
ostrosc 75
kolor 55
zimny1
redukcja szumow wyl.
DNIe wlaczony
100hz max

End
 
Ostatnia edycja:

pom22

New member
mare37 napisał:
Instalacja le40a656 i pokrewne
zainstalowac soft 1015
sprawdzic ustawienia w menu serwisowym WB
powinno byc:

1015 FW
Sub bright 128
Red offset 134
Green offset 128
Blue offset 132
Sub Contrast 145
Red Gain 119
Green Gain 128
Blue Gain 119
Wgrac soft 1020.1 zmieniajac nazw na t-prlpeumd1020.1

(nie wgrywac 1019 !!)

Ustawic w menu:
Dynamiczny
podswietlenie 6
kontrast 75
jasnosc 45
ostrosc 75
kolor 55
zimny1
redukcja szumow wyl.
DNIe wlaczony
100hz max

End


Witam , mam pytanie czy jak ściągne soft z netu to od razu zmienuiam nazwe i ze zmienioną nazwa wgrywam go . Co tak naprawde daje nowy soft , czy cos wogóle poprawia . Mam 52A656
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Co daje... ciężko określić. Jak wgrać? Ściągnąć z netu, rozpakować, wrzucić na pena/kartę, wyłączyć TV, włączyć naciskająć SOURCE na TV i POWER na pilocie. Jak TV nie załapie upgrade to zmienić nazwę na PRL*, a jak załapie to cieszyć się nowym softem.
 

mare37

Banned
ja proponuje na wylaczonym wejsc w tryb serwisowy info>menu>mute>power
sprawdzic jaki jest zainstalowany..jesli bedzie prlpeumd..to po rozpakowaniu softu na pendriva zmienic mu nazwe na z t-ambpeumd na t-prlpeumd..nie bedzie problemow z wgrywaniem
jesli wczesniejszy byl w menu serwisowym ambpeumd jakis tam to nalezy zmienic prlpeumd1015 na ambpeumd..i polecam wgranie najpierw 1015 i dopiero 1020.
po prostu wygodniej dopasowac nazwe do takiej jaka pokaze sie w menu serwisowym


i kolor z poprzednich ustawien polecam na 45..bo bedzie za bardzo nasycony

naprawde obraz i kolory sa bajka. nie ma co wiecej kombinowac
 
Ostatnia edycja:

kodijak

New member
Ja bym zmienił 2 rzeczy.

Podświetlenie na 9
100 Hz - Off (efekt teatru)


Przy 1020 przestał działać tryb oszczędzania energii przy opcji AUTO, dali ciała z tym.
 

mare37

Banned
do serii 5 masz plik 1019..podalem strone wczesniej link do niego..na polskiej tez jest jak wpiszesz 40a551..ja wgrywalem ten 1019 do mojego 656 ale kolory nie bardzo ale tv dzialal.
wgraj lepiej to co jest pod odpowieni model bo to sa juz przygotowane parametry na odpowiedni tv


Rucia1 napisał:
Sorki za lamerskie pytanie, ale czy ten sam plik pasuje do telewizora np. 40A551 i do 37A551 ?
 

S_K

New member
pom22 napisał:
Witam , mam pytanie czy jak ściągne soft z netu to od razu zmienuiam nazwe i ze zmienioną nazwa wgrywam go . Co tak naprawde daje nowy soft , czy cos wogóle poprawia . Mam 52A656
:rolleyes: a mi i tak nie dziala mam obecnie soft 1015 i po wrzuceniu usbeka nie widzi pliku z softem 1015 wgral sie bez problemow a ten z 1020.1 nie chce za ch...lerke co mogę zrobić prosze o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Powinien. Zmieniles nazwe na T-PRLPEUMD1020.1? sprawdz menu serwisowe jaka ma nazwe ten 1015. Sformatuj dobrze pendriva zeby nic nie bylo. Nic innego sie nie wymysli.

S_K napisał:
:rolleyes: a mi i tak nie dziala mam obecnie soft 1015 i po wrzuceniu usbeka nie widzi pliku z softem 1015 wgral sie bez problemow a ten z 1020.1 nie chce za ch...lerke co mogę zrobić prosze o pomoc.
 
Do góry