Nowy firmware do Serii 5 i 6

abezusss

New member
heh jakie pol roku :D w piatek kupilem... 28 listopada... i korzystajac z przyslugujacego mi prawa zwrotu/zamiany sprzetu do 10 dni od zakupu zamienilem sobie na wiekszy i mial byc lepszy :D no... mial :D wyszlo jak wyszlo ... teraz za akzdym razem jak przekrece glowe w lewo widze ta kupe zlomu heh :/ no coz... zawsze mialem pech ze sprzetem rtv... tym razem mysalalem ze jak najpirw przestudiuje internet i wyszukam najlepszy dla mnie model bedzie dobrze... wyszlo jak wyszlo :D
 

mare37

Banned
Bardzo sie dziwie twoim wypowiedziom i doswiadczeniom z samsungiem. Szczerze mowiac jak ktos ma pecha to ma..niezaleznie czy to sony czy samsung. Ja zawsze uzytkowalem panasonica do czasu keidy wydalem sporo kasy na dvd a ten idiota czytal tylko verbatimy i nic wiecej hehe
Tv z panasa bym nie kupil bo nie lubie plazmy a oni nic wiecej nie maja.
Samsung natomiast moze denerwowac uptdatem softu itd..ale widac ze sie staraja i naprawde wgrywalem dos wojego chyba z 10 razy testujac rozne oprogramowanie i nawet sie nie zacial. Wiec albo rzeczywiscie trafiasz na kiepskie modele..albo blad tkwi w dokonywaniu aktualizacji. najczesciej przyczyna jest czynnik ludzki. W samsungu dosc dlugo sie czeka zanim pokaze sie linijka ladowania oprogramowania. Moze kw4estia z angielskim ze nie zrozumiales komuniaktu zeby nie ruszac pendriva?? heh wylaczyles tv i go trafilo. Typowe dal ludiz nie majacych doswiadczenia. Kolega z serwisu mi mowil ze 90% uszkodzen to sa zle podlaczenia, nie czytanie instrukcji itd. Jestesmy narodem kombinatorow. Nie czytamy tego co jest napisane w instrukcjach tylko uwazamy sie na takich mądrych ze umiemy wszystko naj..a pozniej sie narzeka ze sprzet do bani itd.
Kazdy ma prawa sie sypnac..czy to sony czy panas czy samsung. Kazda firma ma lepsze produkty i gorsze. Najczesciej sa to malo trestowane nowsci. W tv chyba 865 nie ma w ogole portu USB wiec chyba doszli do wniosku ze nie beda robic zadnego update softu bo po co..lepiej zawolas serwis niech wgra jesli juz cos bedzie zle dzialac.
Poki co nie narzekam na samsunga. 40a656 gra elegancko..bluray2500 calkiem dobrze na razie go jeszcze testuje. A wgrywanie softu jest jasno napisane..nawet dali dokladna instrukcje po polsku bo widac uznali ze ludzie nie potrafia. Jakie softy wgrac..tez pisalem ostatnio i jak ustawic tv.

abezusss napisał:
heh jakie pol roku :D w piatek kupilem... 28 listopada... i korzystajac z przyslugujacego mi prawa zwrotu/zamiany sprzetu do 10 dni od zakupu zamienilem sobie na wiekszy i mial byc lepszy :D no... mial :D wyszlo jak wyszlo ... teraz za akzdym razem jak przekrece glowe w lewo widze ta kupe zlomu heh :/ no coz... zawsze mialem pech ze sprzetem rtv... tym razem mysalalem ze jak najpirw przestudiuje internet i wyszukam najlepszy dla mnie model bedzie dobrze... wyszlo jak wyszlo :D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do Abezuss: Tu nie chodzi o firmę. Ja swojego czasu miałem Sonego 32d3000 i ten to miał taki clouding (jasne plamy na całym panelu) że układały się w taką mozaikę że przy czarnym tle widać było na całym obrazie coś na kształt "orła". Swojego czasu zamieszczałem tu gdzieś na forum fotkę tego cuda. Teraz mam a656 i zero smug, zero pixów i ogólnie miód. A jeśli to mało to polecam przeczytać:http://sonyclouding.blogspot.com/search?updated-max=2007-01-17T11:39:00-05:00&max-results=7
I jeśli chodzi o białe plamy i smugi to w tym temacie sony jest "mistrzem"
 

abezusss

New member
mare37 - tu nie chodzi o bledne zrozumienie angielskiego bo raz ze jestem informatykiem i takie rzeczy jak updaetowanie biosow roznych sprzetow nie sa dla mnie problemem dwa ze moj angielski nie jest tragiczny... filmy ogladam bez napisow rozumiejac praktycznie wszystko wiec cos tam z angielskiego kumam... Mi po postu wyskoczyl komunikat najpierw wyszukiwanie sprzetu a pozniej nie mozna znalezc urzadzenia usb. wiec wylaczylem kabel z zasilania ... co do czytania instrukcji to najpierw przeczytalem ja dokladnie 3 razy a pozniej robilem jeszcze update czytajac ja... zeby wlasnie zapobiec problemowi ze czegos nie bede wiedzial trzeba bedzie cos wcisnac czy wsadzic a ja za pozno zrobie...wiec czynnik ludzki moim zdaniem odpada...

SierzantHarris - no moze masz racje ze nie chodzi o firme... jednak ja osobiscie nienawidze samsunga bo jeszcze nic nie zdarzylo mi sie od nich dobrego... no i kolejna porazka... tak nawiasem mowiac to czytalem twoje posty o sony i logo wu tang clanu na ciemnym tle :D hehe... w ogole glwnie dzieki twoim postom zdecydowalem sie na samsunga... nie zebym mial pretencje bo tu nie chodzi o marke zapewne... chodzi o pecha ktorego ja po prostu mam i tyle... wiedzialme ze tak bedzie dlatego 5 tygodni zabieralem sie do zakupu az wreszcie sie przemoglem i kupilem... i jest co jest... jednak zostane przy swoim starym wysluzonym lg flatron 19 cali kineskopowcu bo z moim szczesciem to sobie moge paluszki w spozywczym kupowac a nie telewizor... ciekawe w ogole ile pieniedzy na tym co mam wtopie... ale pewnie w najlepszym wypadku jesli napraiwa mi go na gwarancji to na allegro nie pojdzie za wiecej niz 2200zl... no okolo 1000 zl w polske...
Smieszne w ogole bo 2 tygodnie wczesniej znajoma (po mojej namowie) kupila w tym samym sklepie le32a656 i wszystko ma luks... ja kupilem pozniej i wpadka... podwojna :D ale jak ktos ma pecha to ma... jak to powiedzial moj brat. "biedny zawsze w dupe kopany" i tym cytatem zakoncze moja wypowiedz... Pozdrawiam.
 

Dymis

New member
Na Twoim miejscu bądź co bądź, ale jakoś bym próbował uratować TV, jeżeli jednak to się nie uda, zostaje serwis, a ten zajmie się tym jak należy. Po wgraniu odpowiedniego softa radzę zrobić test TV i zobaczysz, że będziesz z niego bardzo zadowolony. Myślę, że błąd popełniłeś Ty, bo wygrywałem już dwa updaty i z każdym był problem. USB czytało ale softa już nie. Pozmieniałem nazwy i wszystko śmiga. A wracając do Twojego Tv.... może najpierw miałeś odłączyć pendriva, a później wyłączyć TV za pomocą przycisku power.
 
Ostatnia edycja:

abezusss

New member
Jedyny ratunek jak pozostaje to serwis juz chyba... Co do odlaczania pendrivea w trakcie dzialania tv to wlasnie nie wiedzialem do konca... niby usb jest jedynym portem ktory mozna odlaczac gdy jest w nim napiecie nie narazajac spzetu na udzkodzenia ale jednak doszedlem do wniosku ze tv moze rzadzic sie swoimi sprawami i najpierw trzeba odlaczyc kabel z pradu tak jak pisali w instrukcji... w sumei to mniejsza z tym juz po sprawie hehe :D



P.S. mare37 oproznij skrzynke odbiorcza bo nie moge Ci wyslac PW :)
 

mare37

Banned
Jeśli padło to serwis i tyle. Z zasady w kompach trzeba odłączyć urządzenie usb typu "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i wyjąc USB. Ja tego nie stosuje od lat i nic sie nie spaliło ale ludziom sie zdarzało. W przypadku tv jesli nie reagował na usb należy wyłączyć Power z pilota. Nie odłaczać zasilania i nie wyjmować usb. Chyba, że power nie reaguje. Wtedy wyjać usb z tv i wyłączyć całość. Ale trzeba odczekać jakiś czas. Pisałem wcześniej w postach żeby sprawdzić nazwe softu w menu serwisowym i taka samo dostosować wgrywany nowy soft. Pozdr
 

abezusss

New member
hhe z tym odlaczaniem usb w kompach to wlasnie tak jak mowisz... nalezy udoaczac przez bezpiczne usuwanie sprzetu jednak sama konstrukcja usb nie pozwala na uszkodzenie sprzetu... tak gdzies czytalem... Jeszcze ciekawostka apropo wyciagania roznych rzeczy w komputerze. Znam goscia ktoremu udalo sie 2 razy wyciagnac dysk podczas pracy komputera... wyciagnac i wlozyc... a jak sie spytalem czemu takei cos zrobil mowil ze nie wiedzial ze nie mozna... ale wyciagnal i nic sie nei spalilo... a znam drugiego ktory podczas wyciagania klawiatury spalil plyte glowna... tak ze wszystko zalezy od odrobiny szczescia oraz zabezpiecznia plyty glownej. Wracajac do tematu chyba wykrylem blad mojego postepowania:

"W przypadku tv jesli nie reagował na usb należy wyłączyć Power z pilota. Nie odłaczać zasilania i nie wyjmować usb."

no wlasnie a ja odlaczylem kabel z zailania... i prawdopodobnie cos sie usunelo z starego softu... no przynajmneij taka jest moja teoria... szczerze mowiac sam niewiem czy to wina sprzetu czy moja... jeszcze przedtem bylem 100% pewny ze sprzetu a teraz czytajac posty mam watpliwosci... moze sie gdzies pomylilem... Glowna pomylka bylo przyjscie zmeczonym z pracy i od razu skok do sprzetu i zabawa z nim... szybko szybko i sie porobilo. Trzeba bylo spokojniej do tego podejsc... No coz... czasu neie cofne... tragedii jakiejs nie ma nie stracielm reki czy nogi wiec nie ma co plakac... to tylko glupi przedmiot... nawet jsli nie da sie reanimowac to odrobie sobie i kupie drugi ale nie sadze zeby sie nie dalo reanimowac... Tylko musze sie ogarnac i zawiezc to do sklepu zeby wyslali do serwisu...
 

blueopti

New member
Witam szanownych forumowiczów. Jestem tutaj pierwszy raz.
Chciałbym pomóc "abezusss'owi".
Wcześniej, w poście na piątej stronie, ktoś, a dokładnie "Seavolv" napisał coś takiego:
"Znalazłem jeszcze sposób na wgranie firmware poprzez menu serwisowe ale niestety wyskakuje okienko że plik na usb jest niewłaściwy :hmm:
A na USB mam folder o nazwie MT8226 a w tym folderze plik T-PRLPEUMD-1015.0.bin USB sformatowany na FAT32 ma ktoś jakieś pomysły? Lub może ktoś podeśle plik którym przeprowadzał aktualizacje swojego 40A656.

PS. Sposób aktualizacji poprzez menu servisowe
- TV wyłączone + USB z firmware podpięte do tv
- Wciskamy na pilocie Info -> Menu -> Mute -> Power telewizor odpala się z menu serwisowym.
- w menu serwisowym kożystamy tylko z przycisków do góry/dołu i ustawiamy na:
- "Options Table" wciskamy ok
- "Control" wciskamy ok
- "USB SVC" wciskamy ok"

Może z samego pilota wystartujesz jednak tym telewizorem, by wgrać soft??
Pozdrawiam.
 

abezusss

New member
Niestety... nic z tego... menu serwisowe sie nie uruchamia. Dzieki za starania ale jemu to juz tylko pomoze albo serwis albo kontakt z drugiego pietra z chodnikiem :D i znow sie wkurzylem na sam poczatek dnia... ehh :/
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
abezusss napisał:
no wlasnie a ja odlaczylem kabel z zailania... i prawdopodobnie cos sie usunelo z starego softu...

Raczej nowy soft nie zastąpił w całości i prawidłowo starego softu.

nawet jsli nie da sie reanimowac to odrobie sobie i kupie drugi ale nie sadze zeby sie nie dalo reanimowac... Tylko musze sie ogarnac i zawiezc to do sklepu zeby wyslali do serwisu...

Po:
1. Masz gwarancję więc serwis ma go reanimować/naprawić/wymienić
2. Serwis powinien do domu przyjechać, a nie żeby zawozić TV do sklepu.
 

abezusss

New member
W ogole moze ktos zrobic zdjecie karty gwarancyjnej ?? bo ja mam niby karte ale ani slowa po polsku na niej... jest w worku z instrukcja... tak wiec jedyne co mam to karte w worku i paragon na telewizor ze sklepu :D
 

blueopti

New member
abezusss...
Po pierwsze: jak będziesz rzucał przez okno LE... to powiedz kiedy i gdzie to go złapię ;)
Po drugie: czy nie zrobiłeś zonk'a z tą kartą gwarancyjną? Oryginalna polska z Samsung Electronics Polska powinna być przyklejona w woreczku foliowym na bocznej ściance kartonu. Taki papierek w formacie ok. 16/9 ;)
Chyba, że masz nie z polskiej dystrybucji... to już mała lipa. Jedynie załatwisz to przez sklep w tym gdzie go kupiłeś.
Pozdrawiam.
 

zoltan

New member
Tu masz pierwsza strone karty gwarancyjnej takiej jak ja posiadam. Karta jest w formacie A5 zlozona na 3 czesci. Byla przyklejona z boku na pudelku od tv. W mojej karcie jest wszystko po "naszemu". Karta sprawdzona - wymiana pilota. Moze masz karte w formacie takiej malej ksiazeczki i w kilku jezykach, a wsrod nich jest gdzies polski. Co do aktualizacji softu to byc moze chodzilo o to, ze miales rozne nazwy softu na usb i w tv. A wtedy rzeczywiscie nie chce sie wgrac.
 

blueopti

New member
zoltan... nie do końca masz rację. Polska karta gwarancyjna jest tylko i wyłącznie oddzielnie, gdyż sprzęt pakowany jest fabrycznie, karton zapięty dwiema taśmami. A to że idzie przez polskiego dystrybutora S.E.P. to on sam sobie nakleja na karton dodatkowy element w postaci woreczka z k.gwarancyjną, bez otwierania kartonu. W środku k.gwarancyjnej PL nie uświadczysz.
A co do softu... właśnie wczoraj wgrywałem wersję 1020 z inną nazwą niż w TV. Wgrało się bardzo sprawnie, oprócz... ponownowego włączenia TV po aktualizacji. Po aktualizacji TV zgasł, dioda migała z różną częstotliwością jakby chciała odpalić telewizor... i tak bez końca. Pomogło, jak zalecają w instrukcji, odłączenie z sieci na conajmiej 30s po zgaśnięciu diody, która i tak migała przez kilkanaście sekund po odłaczeniu od sieci.
Zmian chyba żadnych nie ma... bynajmiej nie zauważyłem. (pewnie znowu czcionkę telegazety poprawili :-D )
 

abezusss

New member
no wlasnie woreczek jest... karty nie ma... generalnie nie przykladalem uwagi do tej karty gdyz kto by pomyslal ze sprzet takiej klasy i za tyle kasy moze byc wadliwy i sie zepsuc... kiedys jak kupowales telewizor to dzialal przez 20 lat... ale spoko... zaraz pojde do sklepu po karte i dzwonie do samsunga zeby sobie przyjechali po sprzet... niemniej jednak jesli nie odmieni mi sie cos... sprzet bedzie wystawiony na sprzedaz na allegro... no chyba ze ten najnowszy soft poprawi obraz w trybie PC i nie bedzie mnie razil w oczy... Tak ze jesli ktos szuka nowego samsunga 37a656 w cenie nizszej niz najnizsza sklepowa to za jakis czas mozna przegladac allegro :D heheh. Jeszcze na pewno napisze tutaj jak przebiegla moja przprawa z samsungiem. Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc... fajne ze sa ludzie ktorzy nie sa obojetni na czyjes problemyi chcacy pomoc drugiemu.

EDIT:
Mam juz gwarancje polska taka jak na zdjeciu i dzwonilem do serwisu (dajblizszy jest 70 km od mojego miejsca zamieszkania). Gosc powiedzial ze w przyszlym tygdniu zadzownia i przyajda odebrac sprzet. Zobaczymy jak to bedzie :D
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Mysle ze ci to poprawia o ile nie wgraja ci dziadowskiego softu typu 0174 hehe lub tez 1019 z serii 5 :))) Bedziesz zadowolony..szkoda tv odsprzedawac..jak masz pecha do tv to inna marka ci nic nie pomoze hahaha ja mam tak z samochami i co zrobic tfuu tfuuu ;))

Co do gwarancji to wazne jest zeby w ogole byla. Wielu importeroiw sprzetu ma podpisane swoje umowy z serwisem i dany serwis bezposrednio lub przez sklep naprawia towar. Oczywiscie jest to utrudnienie jesli serwis preferowany jest daleko wtedy trzeba sie bawic z wysylkami itp.

Tak wiec sptrawy gwarancji nie sa tak tragiczne. Gorzej ze slabo respektowany jest przepis dotyczacy zwrotu towaru w ciagu 10 dni. Sklepy to ignoruja totalnie. Po rozpakowaniu pudelka uwazaj ze sprzet uzywany i nie chca zwrotow. Nie szanuje sie w ogole klienta tylko sprzedac jak nawiecej. Na drugi dzien towar maszw domu..ale zwroty czy jakies wymiany to juz trwaja dlugo.

Koniec pisania. bo moje wypowiedzi zaczynaja sie wydluzac i nie na temat hehehe
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
abezusss napisał:
kto by pomyslal ze sprzet takiej klasy i za tyle kasy moze byc wadliwy i sie zepsuc...

Nie wiesz o tym, że szybciej padnie Ci nowy TV bez względu na markę, niż 15-to letni sony bo taniej jest wyprodukować jak popadnie 1100 telewizorów, z czego 100 jest na naprawy gwarancyjne niż zatrudniać kontrolę jakości do weryfikowania płyt głównych, modułów, paneli, montażu itp. itd.

kiedys jak kupowales telewizor to dzialal przez 20 lat...

A teraz 5 lat działania będzie można uznać za szczęście, a 10 za rzecz godną zgłoszenia do księgi Guinessa.
 

mare37

Banned
Moj 14 calowy philips dziala 10 bez usterek (nie zapeszac)..zglaszam do Guinessa hehehehe

piotr'ek napisał:
Nie wiesz o tym, że szybciej padnie Ci nowy TV bez względu na markę, niż 15-to letni sony bo taniej jest wyprodukować jak popadnie 1100 telewizorów, z czego 100 jest na naprawy gwarancyjne niż zatrudniać kontrolę jakości do weryfikowania płyt głównych, modułów, paneli, montażu itp. itd.



A teraz 5 lat działania będzie można uznać za szczęście, a 10 za rzecz godną zgłoszenia do księgi Guinessa.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Pisałem o obecnej sytuacji, a nie o TV z połowy lat 90-tych ub.wieku. 14" Sony z 1991 roku u rodziców również bez żadnej usterki wciąż działa - i to po 5-8h dziennie. Niestety na pilocie opisy się wytarły i obraz nie jest już tak idealny.
 
Do góry