Nowy firmware do Serii 5 i 6

Biblioteka

New member
Firmware 1016.1

Witam.Jestem nowy na tym forum i proszę o pomoc .
Miałem w swoim 37 656 firmware 1016.1 i po zmianie na 1020.1 bardzo pogorszył się obraz na kanałach CB , brak ostrości,nieczysty obraz.
chciałbym powrócić do poprzedniego czyli 1016.1 lecz nie mogę go nigdzie znależć. Bardzo proszę o link z tym firmware.
 

mare37

Banned
CB? kablowka?
Niestety ale tak jest..1019 od serii 5 lepiej dziala na a656 ale kolory ma nieciekawe ale moze to moje odczucie..spróbuj go wgrac..moze bedziesz zadowolony.
1016 nie dostaniesz niestety..nie ma nigdzie a jak dostaniesz to ja tez chce ;))) bedziemy testowac

Biblioteka napisał:
Witam.Jestem nowy na tym forum i proszę o pomoc .
Miałem w swoim 37 656 firmware 1016.1 i po zmianie na 1020.1 bardzo pogorszył się obraz na kanałach CB , brak ostrości,nieczysty obraz.
chciałbym powrócić do poprzedniego czyli 1016.1 lecz nie mogę go nigdzie znależć. Bardzo proszę o link z tym firmware.
 
Ostatnia edycja:

S_K

New member
mare37 napisał:
Powinien. Zmieniles nazwe na T-PRLPEUMD1020.1? sprawdz menu serwisowe jaka ma nazwe ten 1015. Sformatuj dobrze pendriva zeby nic nie bylo. Nic innego sie nie wymysli.

niestety zmiana nazwy tez nie pomaga, ktoś na forum wspominal ze jakas opcja PC cośtam winna być wyłączona w menu serwisowym ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać? nazwa pliku obecnego w tv umnie zaczyna się od PRL... zmienialem nazwę niestety efekt jest ten sam. czy serwis w ramach gwarancji może mi wrzucić nowy soft ?
Mam jeszcze 1 dno pytanko czy wiadomo już coś z formatem DVB jaki raczą u nas wprowadzić bo z tego co się orientowałem to planują DVB-T (MPEG4) a ten TV ma (MPEG2) są podobno jakieś karty do CI aby na tym TV odpalić kodowanie MPEG4 a czy ktoś wie z was gdzie tego szukać i jaka byla by przyzwoicie rozpoznawalna w 656 ?:roll:
 

mare37

Banned
Oczywiście ze serwis ma obowiazek wgrania nowego softu w ramach gwarancji. Jedyny problem, że u mnie wgrywali i popsuli, bo złe softy. Musiałem sam eksperymentować.
 

zoltan

New member
S_K napisał:
Mam jeszcze 1 dno pytanko czy wiadomo już coś z formatem DVB jaki raczą u nas wprowadzić bo z tego co się orientowałem to planują DVB-T (MPEG4) a ten TV ma (MPEG2) są podobno jakieś karty do CI aby na tym TV odpalić kodowanie MPEG4 a czy ktoś wie z was gdzie tego szukać i jaka byla by przyzwoicie rozpoznawalna w 656 ?:roll:

Poczytaj tutaj: Jaki moduł common interface
 

pom22

New member
S_K napisał:
niestety zmiana nazwy tez nie pomaga, ktoś na forum wspominal ze jakas opcja PC cośtam winna być wyłączona w menu serwisowym ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać? nazwa pliku obecnego w tv umnie zaczyna się od PRL... zmienialem nazwę niestety efekt jest ten sam. czy serwis w ramach gwarancji może mi wrzucić nowy soft ?
Mam jeszcze 1 dno pytanko czy wiadomo już coś z formatem DVB jaki raczą u nas wprowadzić bo z tego co się orientowałem to planują DVB-T (MPEG4) a ten TV ma (MPEG2) są podobno jakieś karty do CI aby na tym TV odpalić kodowanie MPEG4 a czy ktoś wie z was gdzie tego szukać i jaka byla by przyzwoicie rozpoznawalna w 656 ?:roll:


Witam , mam 52a656 i dokupiłem moduł (kartę) NP4 Viaccess EXTRA DVBT , gra super ale bez HD , zeby odbierać tvp hd i polsat sport hd potrzebny tuner do dvb t
 

mare37

Banned
Rozumiem ze modul podlaczasz do tunera tv satelitarnej. Jakiej firmy masz? NIe ma problemu z sygnalem? I do odbioru naziemnej cyfrowej nie potrzeba juz zadnych anten? Troche glupio ze tyle sprzetu trzeba kupowac...tuner-300 zl, modul 200 zl..do tego trzeba kupic tuner polsatu cyfrowego bo samej karty nie sprzedadza heheh


pom22 napisał:
Witam , mam 52a656 i dokupiłem moduł (kartę) NP4 Viaccess EXTRA DVBT , gra super ale bez HD , zeby odbierać tvp hd i polsat sport hd potrzebny tuner do dvb t
 
Ostatnia edycja:

pom22

New member
mare37 napisał:
Rozumiem ze modul podlaczasz do tunera tv satelitarnej. Jakiej firmy masz? NIe ma problemu z sygnalem? I do odbioru naziemnej cyfrowej nie potrzeba juz zadnych anten? Troche glupio ze tyle sprzetu trzeba kupowac...tuner-300 zl, modul 200 zl..do tego trzeba kupic tuner polsatu cyfrowego bo samej karty nie sprzedadza heheh

Witam , żaden tuner , Moduł umieszczam w tv tam jest gniazdi CI i działa na antenie do dvb t za 35zł a moduł kupilem za 180zł .Polast cyfrowy odbieram - jakość BD .
 

mare37

Banned
aha..czyli fajnie..bo zastanawilem sie czy nie kupic jakiegos tunerka pożądnego..ale nie wiem czy z fergusona maja jakis dobry kombajn czy interstara 870 lepiej. Poza tym u mnie raczej nie ma jak podlaczyc anteny dvb-t bo mam instalacje multiswitcha na 4 gniazda niezalezne z wejsciem z 2 satelit oraz jednym z analogowej wiec duzo kombinacji. Pozostaje tv cyfrowa platna.
Ale cos co mnie zainteresowalo to ferguson hd 8800 czy w tym przypadku potrzebny bedzie modul mpg4>mpg2 bo ten tuner ma wszystko wiec chyba sam powinien sobie te sygnaly zdekodowac? a tv ma tylko odbierac
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Z tunerem sat komercyjnym jest ten problem, że oferty eNki, gdzie kanały HD nie są dodatkowo płatne ni w ząb nie odbierze. Ponadto jego działanie i stabilność jest daleka od tunerów dedykowanych.
Co do CI MPEG-4 to proponuję póki co dać sobie spokój. Za rok się sprawa wyklaruje i za 2 stówki może pojawią się moduły odbierające HD.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Pamiętaj, że biorąc tego typu tuner będziesz skazany praktycznie tylko na ofertę C+ i do nie całą, bo np. z VOD już nie będziesz mógł skorzystać.
Podsumowując - wyłożysz ok tysiąc zł w sytuacji, gdzie mając tysiąc zł możesz korzystać z eNki lub C+ przez rok.
 

abezusss

New member
Witam. Mam problem. Moze ktos jest w stanie mi pomoc. Chcialem wgrac soft tak jak w instrukji czyli... zgralem go na pendrive. wlozylem pendrive do gniazda weslink (czy jako ono sie tam nazywa), nacisnelem source i power. wyskoczylo okienko wyszukiwanie usb. pozniej komunikat ze nie mozna znalezc usb... wiec wylaczylem telewizor... teraz po wlaczeniu nuie dzieje sie nic... ta czerwona lampka w prawym dolnm roku mignie 5 razy i zniknie a matryca nawet sie nie zapali... po prostu telewizor umarl... ehhhh myslalem ze jest to bezinwazyjne, proste i latwe... Moze ktos ma jakis pomysl jak to ustrojstwo uruchomic i co moglo sie stac. Pozdrawiam.
 

abezusss

New member
cala noc stal wylaczony z pradu... po wlaczeniu do pradu lampka stand by mrugnie 5 razy i znika... czyli tak jakby mial juz dzialac tv... choc wczniej mrugala 3 razy i sie wlaczal... jak chce go dac znowu w standby to musze wiele razy nacisnac czerwony przycisk na pilocie. wtedy wejdzie w standby i swieci sie czerwona lamka... jak chce wlaczyc to znow mignie 5 razy znika i nic... matryca sie nie podswietla nic... kompletnie zero... heh sprzet odebralem o 11 przed poludniem a o 11 wieoczrem juz bylo po nim. sam nie wiem czy sie smiac czy plakac bo juz sily nie mam... najpierw kupilem 32a656 to mial bad pixela i strasdnie nierowne podswietlenie... wymienilem na wiekszy to mial strasznie rozmazany obraz po podlaczneiu do pc. wyczytalem ze moze zmiana softu pomoc... i wlasnie nie pomogla... moze jakies pomysly... moze gdzies jest przycisk reset czy cos...
 
Ostatnia edycja:

wiwo

New member
abezusss napisał:
cala noc stal wylaczony z pradu... po wlaczeniu do pradu lampka stand by mrugnie 5 razy i znika... czyli tak jakby mial juz dzialac tv... choc wczniej mrugala 3 razy i sie wlaczal... jak chce go dac znowu w standby to musze wiele razy nacisnac czerwony przycisk na pilocie. wtedy wejdzie w standby i swieci sie czerwona lamka... jak chce wlaczyc to znow mignie 5 razy znika i nic... matryca sie nie podswietla nic... kompletnie zero... heh sprzet odebralem o 11 przed poludniem a o 11 wieoczrem juz bylo po nim. sam nie wiem czy sie smiac czy plakac bo juz sily nie mam... najpierw kupilem 32a656 to mial bad pixela i strasdnie nierowne podswietlenie... wymienilem na wiekszy to mial strasznie rozmazany obraz po podlaczneiu do pc. wyczytalem ze moze zmiana softu pomoc... i wlasnie nie pomogla... moze jakies pomysly... moze gdzies jest przycisk reset czy cos...
Przycisku do resetu nie ma. Ponów próbę wgrania softu od nowa ale krok po kroku tak jak jesst opisane na stronie samsunga. Jak nie zaświeci to chyba tylko serwis. Prawdopodobne robią to za darmo w ramach gwarancji.
 

abezusss

New member
probowalem juz 3 razy... w tym problem ze zeby wgrac soft trzeba nacisnac source na telewizorze i power na pilocie... a z przyciskow na telewizorze teraz dziala tylko power... wiec wgranie softu jest fizycznie nie mozliwe chyba... no ale czekam na inne pomysly :D
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
wiwo napisał:
Prawdopodobne robią to za darmo w ramach gwarancji.

Skoro dopuszczają możliwość upgrade softu przez pospolitego użytownika to muszą w ramach gwarancji nieodpłatnie usuwać usterki związane z w/w problemem.
 

abezusss

New member
hehe usterki :D wyladuje torche tutaj swoja frustracje... szukajac sprzetu bylem niezdecydowany troche i wachalem sie pomiedzy samsungiem a656 a sony W4000 wybor padl na samsunga... choc byl wbrew mojej zasadzie (nigdy w zyciu nic od samsunga) no ale 2 tygodnie czytania recenzji i spoko kupie samsunga bo ludzie pisza ze jest ok. kupilem w piatek dowiozlem do domu pierwsze wlaczenie i super... zero problemu z podpieciem pod komputer (dodam ze uzytkowany bylby tylko jako monitor... kabla antenowego naweet nie wkladalem) obraz super na pierwszy rzut oka i bylem wniebowziety. po 2 godzinach jak matryca sie rozgrzala wlaczylem film i co ?? prawy gorny rog swieci prawie na bialo... taki kawlake 3x3 cm... niby nie wielki problem ale mi strasznie przeszkadzalo podczas ogladania filmow bo tam gdzie byl czarny pasek po prostu byla plama... ale nic moze sie przyzwyczaje. na drugi dzien siadlem blizej zaczelem testowac ogladac itp... i co ?? znalazlem bad pixela... no nic podenerwowalem sie ale myslalem ze jakos mi przejdzie poogladalem pare filmow jeszcze i doszedlem do wniosku ze nie da sie tego w nocy uzytkowac wiec poszedlem do sklepu i wymienilem ale jak wymienialem pomyslalem ze moze dolzoe trche kaski i wezme wiekszy. wzielem 37 cali... sprawdzialem podswietlenie okej bad pixow nie ma ale po podlaczeniu pod komputer obraz rozmazany nieostry i szczypiacy w oczy... wiecej niz 2 godziny nie dalo sie wysiedziec przed nim. tak wiec napisalem na forum problem i uzyskalem odpowiedz zem oze to byc soft... i dalej juz hisotria znana... jednym slowem... zaluje ze nie kupilem sony choc i w sony pewnie jest prawdopodobienstwo uskzodzonych pixeli czy nierownego podswietlenia... niemniej jednak kazdy sprzet firmy samsung jaki kiedykolwiek posiadalem ulegl zniszczeniu po maksymalnie pol roku... rok temu powedzialem sobie ze nigdy wiecej tego zlomu ale... no glupota ludzka nie zna granic... kupilem, zepsul sie, naprawie i wystawiam na allegro... szkoda nerwow na to zlomstwo.
heh przywalilem wypracowanie jak an maturze ale musialem sie wyplakac gdzies bo od poniedzialku mnie doslownie szlag trafia z tym sprzetem... a wczoraj to juz wogole przesada... poki co stoi zlom na biurku i postoi jakis okres czasu az mi zdenerwowanie przejdzie zebym mogl spokojnie go na serwis oddac... No chyba ze ktos poda tutaj szybka metode reanimacji to byloby super... Pozdrawiam.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Szczęściarz jesteś. Ja bym chciał co pół roku sprzęt wymieniać na gwarancji. Co do serwisu to chyba ONI powinni do Ciebie przyjechać, a nie Ty targać 20 kg TV.
 
Do góry