Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja kiedyś sprzedawalem Kolegom na forum. Teraz mam odbiorcę w swoim klubie. Kupił już u mnie ponad 40 płyt. Ja kupuję dosyć tanio, a jak film chcę od razu sprzedać to jeszcze ze 20 zł mu opuszczam. Żadnych Allegro itp
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wygląda na to że będą to pierwsze filmy w 4K na bluray UHD

First Ultra HD 4K Blu-ray disc player and discs revealed | Den of Geek



Kolego to stara wiadomość - jeszcze dwa lub trzy inne tytuły mają wyjść w UHD ( pisałem o tym na forum jakiś czas temu, a nawet dzwoniłem do dystrybutora w RP tej wytwórni na razie cisza nic nie wiedzą ) i wszystko od tej jednej wytwórni bo na razie tylko ona zapowiedziała że będzie robić filmy w 4k... pytanie czy każdy czy co jakiś czas z jakimś tytułem wyskoczą...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Przeciez te filmy leza gotowe do pobrania, dzieki Vidity od jakiegos czasu , (MGO na telewizorach Samsunga) w specyfikacji charakterystycznej dla zapowiadanych nosnikow BD UHD. A odtwarzaczy jak nie bylo, tak nie ma.
Zanim sie pojawia, filmow z pewnoscia przybedzie i rozpoznawanym powszechnie jako pierwsze, moga byc inne tytuly. Tych kilka od Foxa lezy i czeka do pobrania po 20-30 $ za szt.
Mozna tez nie sciagac, tylko kupic sobie w sklepie na dysku twardym, zaplacic i odblokowac.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wy dalej o UHD?, mnie póki co rozczarowuje brak playerów (poza Samsungiem) więc w ten temat nie ma co się zagłębiać jeszcze przez jakiś czas, przynajmniej do momentu pojawienia się większej ilości odtwarzaczy na płytki UHD ;)

Bubcio, lepiej napisz co tam ostatnio oglądałeś na Wyspach :D

A ja właśnie wróciłem z Karbala i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie miałem specjalnych oczekiwań, może z przyzwyczajenia do niezbyt udanych w ostatnich latach polskich filmów o tematyce wojennej. Ten o dziwo nie był nudny, jest sprawnie zrealizowany i poza kilkami szczegółami nie miałem się do czego przyczepić.
Być może odbieram ten film przez pryzmat zamiłowania do filmów wojennych, stąd moja wysoka subiektywna ocena.
Momentami nie dało się nie zauważyć nawiązań do Black Hawk Down, ale to w gruncie rzeczy dobrze, poza tym film także opowiada o rzeczywistych wydarzeniach, więc być może tak po prostu było, muszę sięgnąć po książkę, to więcej się dowiem i może zweryfikuję swoja odczucia w tym punkcie.
Jak już porównuję do filmów zza oceanu, to ten nasz rodzimy wypada całkiem dobrze.
Reasumując, jak ktoś lubi kino wojenne, to film wart obejrzenia, ja na pewno jeszcze do tej pozycji wrócę ;)

@Caparzo, jak nasz forumowy miłośnik militariów śmiało możesz iść do kina, powinien Ci się podobać :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki Henry za szybką recenzję z wielką chęcią również obejrzę i zobaczę ten film....;-) Książkę trzeba obowiązkowo przeczytać jeśli ktoś lubi tą tematykę....;-) ja uwielbiam..
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zapomniałem też o Tobie ;)
Faktycznie też lubisz tę tematyką, w takim razie śmiało możesz oglądać, nie powinieneś się zawieść.
Dzisiaj z perspektywy przespanej nocy podtrzymuję swoją opinię, jak wyjdzie na BD, to raczej nabędę :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja Karbale kupię ale pewnie na dvd tak jak to było z filmem Miasto 44 chyba, że będzie mała różnica w cenie między BR a DVd ale zapewne będzie 100% ....

Jeszcze z polskich Anatomia zła - myślę że tez warto będzie warto obejrzeć...

A o nowym Hitmanie i Transporterze coś ktoś słyszał ? Lepszy gorszy porównywalny do poprzednich części?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli kroi się nowy film z Tomciem, do tego świetna tematyka.
W temacie, polecam "Kokainowi kowboje 1 i 2", mało kto widział, a dokument rewelacyjny.
Kiedyś o nim pisaliśmy.
Jak juz jesteśmy przy planie filmowym, polecam film "Ekipa", nic wybitnego, ale przyjemnie się oglądało. Głównie za sprawą scen z zaplecza filmowego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raccoon moja połówka kupiła specjalnie film Zbuntowana dla siebie na BR po przeczytaniu naszych postów żeby w jakiś sposób sama raz jeszcze uświadomiła się na zaś jeśli chodzi o kupowanie filmów dla siebie..
Zacznę od obrazu jest lepszy i to nie podlega dyskusji w stosunku do wydania na dvd ( pożyczyłem od kumpla wydanie na dvd) choć nie jest to ideał jeśli chodzi o jakość obrazu (trzyma poziom) ale widać różnicę… co do dźwięku jest kilka scen gdzie dts HDMA ma przewagę nad DD 5.1 ale całościowo jako film aż tak dużego znaczenia dla mnie nie ma w tym filmie. Jedyna przewaga to jest fakt żena BR lektor PL również jest w DTS HD MA więc jak ktoś lubi oglądać z lektoremPL to jakiś plus jest z tego… dla nas nie ma bo oglądamy zawsze w wersji oryginalnej.
I teraz ceny na dvd koszt w sklepie takiego filmu to 29,99,na BR to 69.90 czyli pi razy oko około 130% drożej …. Patrząc że żona obejrzy ten film powiedzmy jeszcze ze dwa razy, a tak przez następnych 10 lat będzie leżał w albumie – dalej uważam że niektóre filmy na BR nie są warte dołożenia takiej różnicy w stosunku do wydania tego samego filmu na dvd.
Żona po obejrzeniu filmu na BR i kilku scen na dvd dalej uważa że różnicę w cenie woli przeznaczyć na kolejną torebkę, butyczy też bieliznę – ta ostatnia opcja powiedziałem że jest najlepsza JChoć powiedziała że również na BR kupi ostatnią część IŚ kosogłos cz. II i porówna do dvd.. a cenowo będzie bardzo porównywalnie do filmu Zbuntowana..
Co do samego filmu jeśli komuś pierwsza cz. się spodobała to druga również będzie się podobać podobny poziom film trzyma o ile lubi się takie filmy…. Kilka fajnych scen plus kilka fajnych efektów można obejrzeć…I technicznie film zrobiony jest dobrze aczkolwiek jest wiele lepiej zrobionych filmów pod względem technicznym – obrazi dźwięk.
Oczywiście żeby była jasność nie wyobrażam sobie kupienia filmu na dvd który mi się podoba i do którego obejrzę wiele razy :) wtedy oczywiście wyłącznie BR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry