Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

jarjar82

New member
..ale tego naprodukowaliście ...czytania na 1 wieczór co najmniej :)

W weekend mało co w domu byłem ale udąło sie zaliczyć seans z odświeżonym parkiem gadziorów ...Jurassic World

Pytałem kilka dn temu, czy to film stricte pod 3D ...no wiec odpiszę dobitnie, gdyby ktoś miał podobny dylemat, mimo braku efektownych scen 3D, film jest pod seans 3D. W standardzie 2D jest sztuczny i nie fajny w odbiorze ( wersja FHD 30 GB).
Teraz warstwa estetyczna...Jak na mega produkcje jest bogato i oczy są karmione wypasionym Dinoparkiem ...gadżetami (np żyroskopowe kapsuły ) no i samymi dinusiami, których niestety... jest jak na lekarstwo ...może to tak jak powiedziała główna bohaterka ...Dinozaury były fajne ale 20 lat temu :(

Fabuła ciut lepsza/ciekawsza od poprzednich kontynuacji oryginału. Niestety obfitująca w głupawe poczynania głownych bohaterów. Główne wątki są wynikiem tak prozaicznych błędów, że tylko dzieciaki mogą przyjąć to jak jest ....kolejna ewolucja parku ...a te same błędy :/

Nie będę tu przepisywał całego scenariusza ....na PLUS pozostają smaczki z oryginału... no i oczywiście T-Rex ;P

..cholera jak sie nic nie zmieni ...to kiedy zabraknie nam twórców pokroju Spielberga, to filmy będą męcząco durne i wtórne ..historie mega uproszczone i bez przyczynowo-skutkowe.

Kolejny film to Magic Mike ...niestey ja usnąłem po pierwszych 5 min żona obejrzała sobie co ciekawsze sceny :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja mówię (piszę),w dzisiejszych czasach liczy się pomysł a nie nudzące Dinozaury.Lepsza pod tym względem była "Kraina jutra".

Magic Mike ?
Słaby aktor i scenariusz a wczoraj zawody miał Big Ramy,więc....;)
 

lobos

New member
Bez reklam
A'propos Dino klimatu to przyznam, że lubię i jak po latach oglądałem Jurrasic Park na bluray to pierwsze co chciałem sprawdzić to rok wydania pierwszej części.
Jak już sprawdziłem to zwariowałem, że dwadzieścia kilka lat temu zrobili tak dobry pod względem efektów film!
Jurrasic World to świetny film na miarę dzisiejszych efektów, ale...
Jak na dzisiejsze możliwości nie powala aż tak...
Swoją drogą sama tematyka i scenariusz nie pozwalają oczekiwać zbyt wiele ;-)
Ogólnie film mnie się podobał. Na pewno kupię go na bluray z tym, że chyba już nie ma co wymyślić, żeby był efekt wow!
 

jarjar82

New member
...co do FX w nowym Jurassic World ....są dwie... może 3 sceny gdzie rekwizyty..obiekty są "prawdziwe" ..w sensie robione wg starej szkoły :) podobało mi się to bardzo ....tu jest pole do popisu ! Nowoczesna technologia przy produkcji analogowych efektów specjalnych ....

...wg materiałów z planów Gwiezdnych Wojen ....większość obiektów
..statków ..postaci jest prawdziwa ....Nie mogę się doczekać :)

Ps spotkałem się już z N-tą opinią, że remastering do 3D oryginalnego Jurassic Park wyszedł lepiej niż nie jedna teraźniejsza ..pseudo-produkcja 3D
Dziś poszukam odpowiedniego źródła i naocznie się przekonam....
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ps spotkałem się już z N-tą opinią, że remastering do 3D oryginalnego Jurassic Park wyszedł lepiej niż nie jedna teraźniejsza ..pseudo-produkcja 3D
Dziś poszukam odpowiedniego źródła i naocznie się przekonam....

Pierwsze kilka scen - WOW. Ale świetną robotę wykonali.

Od momentu wyladowania na wyspie już nie ma wow. Nadal solidnie, ale bez porównania gorzej, niż dzisiejsze produkcje.

Natomiast gdy zaczyna się noc i finał filmu, obraz 3d jest masakrycznie słaby. Brzydki, płaski, sztuczny i pełen artefaktów.

Kupiłem, obejrzałem, sprzedałem.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wróciłem do kraju kwitnącej wiśni :)


Raccoon pisałeś cos o filmie Czarownica - jak dla mnie ten film jest najlepszy w tego typu filmach.. teraz czekam na film Pan .... mam nadzieję że równie będzie fajny i ciekawy pod względem w 3d..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wróciłem do kraju kwitnącej wiśni :)


Raccoon pisałeś cos o filmie Czarownica - jak dla mnie ten film jest najlepszy w tego typu filmach.. teraz czekam na film Pan .... mam nadzieję że równie będzie fajny i ciekawy pod względem w 3d..
1. Królewna Śnieżka i Łowca
2. Jack Pogromca Olbrzymów 3d
3. Oz Wielki i Potężny 3d
4. Dziewczyna w Czerwonej Pelerynie
5. Czarownica 3d

Dla mnie w kategorii baśni plasuje się w pierwszej piątce ale na ostatnim miejscu. Hobbita nie biorę pod uwagę, bo to inna liga :) natomiast Alicja w Krainie Czarów 3d mnie zawiodła. A Tajemnice Lasu w ogóle nie kwalifikują się do oceny...

Możliwe że coś pominąłem. Np. Kroniki Narni czy Percyego Jacksona są mi praktycznie nieznane. Potter jest raczej dla dzieci. Tymczasem piątka wymieniona na początku spokojnie nadaje się dla dorosłych.

Piramida, dodasz jeszcze jakieś bajkowe/baśniowe tytuły?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi bardziej chodziło właśnie o bajki (baśnie) - Hobbit czy LOTR to tak jak napisałeś inna liga i nie do końca to samo co np czarownica czy Percy Jackson itp.. przynajmniej ja tak podchodzę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Super moc na kolejne miesiące jest !!!! Ale opowiedzieć słowami tego się nie da - niestety... Jak dla mnie wczasy są znacznie czymś lepszym niż wymiana np co 2-3 lata amplitunera itp.. ja więcej mam zabawy i radości z bycia np nad cieplutkim Morzem Śródziemnym czy też Oceanem ( dla przykładu w lipcu nad naszym Morzem miałem temp wody w okolicach 18-19 stopni) jak siedzieć w fotelu w salonie i oglądanie filmu nawet jakbym miał 150 cali .. ale każdy lubi to co lubi ...
Ale wiesz na Hobbita III cz czekam z niecierpliwością :) choć jakbym miał możliwość wybrać film, a mieć szansę być tam gdzie kręcono ten film to wiesz co bym wybrał :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie baśniowy klimat kojarzy się najbardziej z zamkami i królewnami,jak w filmach Disney'a.
"Zaplątani" wstrzela się idealnie w ten styl ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może syndrom Piotrusia Pana? ;)

Armanig,będziesz dawał także szanse innym serialom ? ;)
Ja w sumie także w życiu dużo ich nie obejrzałem (tych po roku 2000 prawie w ogóle),jednak sporo z nich zapowiada się bardzo ciekawie...;)

Po Soprano już nic nie jest takie samo, z nowszych zastanawiałem się nad Breaking Bad.
Zobaczymy jak wypadnie nowe X-Files.

Nowe filmy to prawie same chałki,więc lepiej jest obejrzeć coś ciekawszego,czego się w dodatku wcześniej nie widziało ;)

Chałki to ja czytam na poprzedniej stronie.
"Klucz do wieczności" widziałeś?
http://www.filmweb.pl/film/Klucz+do+wieczności-2015-686639
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W maju 2016 Alicja znów będzie śmigać po Krainie Czarów :D;)

alice-through-the-looking-glass-posters-and-plot-details


Jednak wcześniej Vin Diesel będzie kopał dupska czarownicom :mrgreen::D;-)
https://www.youtube.com/watch?v=QJDRdGxGw8U

Chałki to ja czytam na poprzedniej stronie.
"Klucz do wieczności" widziałeś?
Klucz do wieczności (2015) - Filmweb

Tak,liczyłem na coś lepszego...;)
 
Do góry