Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do utraty sił (Southpaw) zaliczone
Do utraty sil (2015) - IMDb

Jako fan "boxingu" nie mogłem sobie odpuścić, a jak dodamy do tego moją ulubienice Rachel McAdams, to wybór tej pozycji był tylko formalnością.
Na szczęście nie oglądałem trailerów, a tym bardziej (tradycyjnie) odpuściłem opinie przypadkowych oglądaczy.
Mówiąc wprost, czułem się przed seansem, jak dziewica przed pierwszą randką. Na szczęście.

Film to typowy przedstawiciel kina amerykańskiego, co nie znaczy, że emanuje przesadną pompatycznością, nie jest to naturalnie dzieło pokroju "Wściekłego Byka", ale nie zmienia to faktu, że w swojej kategorii (dla fanów) pozycja obowiązkowa.
Chociażby za sprawą ujęć na ringu, czy genialnej kreacji Jake Gyllenhaal'a.

Film naturalnie jest przewidywalny do bólu, typowe "from zero to hero" ckliwa historyjka oparta na schematach które są wałkowane od lat, a mimo to, oglądało się bardzo przyjemnie i wbrew pozorom, nie jest to typowe kino męskie.
W swojej kategorii mocne 7/10, a dla Gyllenhaal'a 10/10.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie najlepsze ujecie jest poza ringiem, na schodach.
Jake "spadl z niebia", to fakt. Oryginalnie glowna role mial grac . Eminem. Bokser z niego tez podobno zaden, ale przynajmniej jest mankutem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
50-cent z Eminem pogrzebali by ten film, a już ten pierwszy średnio mi tam pasował.
Jake to nie ta liga. Świetny się sprawdził, szkoda tylko Rachel, liczyłem, że dłużej nacieszę nią oko.
Która scena na schodach?
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Kamera omija Jake'a z tylu i obserwuje hol nieco z jego boku. Podpatrzone gdzies, ale bardzo efektowne. Zdjecia ogolnie pierwsza klasa, ale tylko to mi sie na tyle podobalo aby zapasc mi w pamiec.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A ja właśnie skończyłem oglądać 8 z 16 odcinków ostatniego sezonu "Breaking Bad".Łaaaadnie się dzieje.Qrfa,szkoda że to już prawie koniec...Zżyłem się z tymi wariatami.Jednak serial,to nie film...
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Piramida powinienes dostac medal za "Ofiarnosc i Odwage" ;)
Ja zawiesilem sie na 2 serii, ale przekopujac polke zeby sprawdzic Ci Boardwalk Empire (faktycznie od s3 nie ma napisow PL) trafilem na Sopranos. No i zaczelo sie. Przyslijcie prosze jakas paczke z jedzeniem jakbym sie nie pojawil w ciagu 3 dni ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Soprano to absolutnie genialny serial i jedyny który mi wyrwał miesiąc z życia, po za tym, że ma fatalny soundtrack.
Zmarnowany potencjał, pomijając wyjątki w postaci Woke Up This Morning, Dont Stop Belivin czy też słynnej już sceny z kawałkiem nomen omen "The Police".
Nie daruję im też, że uśmiercili "Big Pussy" - Vincent Pastore.
Po za tym ideał.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida powinienes dostac medal za "Ofiarnosc i Odwage" ;)

Dzięki :D
Powiem Ci że teraz jest najciekawiej.Wszystko trzyma w napięciu i niepewności.Świetna sprawa :grin:
Jak będę chciał kontynuację,to najwyżej porwę kogo trzeba i porozmawiam z nimi po swojemu...,tak jak Annie Wilkes w "Misery" :mrgreen::D:wink:

przekopujac polke zeby sprawdzic Ci Boardwalk Empire (faktycznie od s3 nie ma napisow PL)

Ten serial również będę oglądał.Gangsterka w czasach prohibicji jest dosyć ciekawa.No i gra Tomek :D..Co do braku napisów od sezonu 3 - zawsze można odpalić je oddzielnie...;)

trafilem na Sopranos. No i zaczelo sie.

Nie zaliczałeś wcześniej tego serialu ? ;)

Soprano to absolutnie genialny serial i jedyny który mi wyrwał miesiąc z życia, po za tym, że ma fatalny soundtrack.
Zmarnowany potencjał, pomijając wyjątki w postaci Woke Up This Morning, Dont Stop Belivin czy też słynnej już sceny z kawałkiem nomen omen "The Police".
Nie daruję im też, że uśmiercili "Big Pussy" - Vincent Pastore.
Po za tym ideał.

Armanig,będziesz dawał także szanse innym serialom ? ;)
Ja w sumie także w życiu dużo ich nie obejrzałem (tych po roku 2000 prawie w ogóle),jednak sporo z nich zapowiada się bardzo ciekawie...;)
Następnym będzie "Prawo Ulicy" - myślę że jakiś miesiąc oglądania...;)

Nowe filmy to prawie same chałki,więc lepiej jest obejrzeć coś ciekawszego,czego się w dodatku wcześniej nie widziało ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nowe filmy to prawie same chałki,więc lepiej jest obejrzeć coś ciekawszego,czego się w dodatku wcześniej nie widziało ;)
Spoko właśnie zaczął się sezon dobrych filmów ;)
Ja czekam z niecierpliwością na Leosia i Tomka, ostatnio był w kinie dłuższy zwiastun The Reventant, zapowiada się chyba życiowa rola DiCaprio, pomimo, że właściwie w każdym z filmów w ostatnich latach był genialny.... ;)
Będzie jeszcze "podwójny" Tomek i w końcu jakiś normalny film z Deepem, no i Bond dla rozluźnienia ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Maruda jesteś :D
Dla tych kilku warto, a i czasu wystarczy aby odświeżyć trochę "klasyków" i kilka książek przeczytać, tych jest cała masa ;)
Nie zapominaj, że będzie też kilka dobrych filmów, które nie mają takiej promocji jak te holiłódzkie gnioty i można dowiedzieć się o nich przypadkiem lub dopiero po premierze... jak choćby Partisan z Casselem, który wreszcie dotarł do Europy i pojawił się w kilku legalnych serwisach :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Maruda jesteś :D
Dla tych kilku warto, a i czasu wystarczy aby odświeżyć trochę "klasyków" i kilka książek przeczytać, tych jest cała masa ;)

Różne rzeczy można robić :D;-)
Bardziej chodziło mi o to,że kiedyś (jeszcze z pół roku temu) oglądałem 5x więcej nowości,które okazywały się potem lipą.Teraz nawet jak jestem trochę ciekawy,to większość odpuszczam,a czas poświęcam na co innego...;)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ten serial również będę oglądał.Gangsterka w czasach prohibicji jest dosyć ciekawa.No i gra Tomek :D..Co do braku napisów od sezonu 3 - zawsze można odpalić je oddzielnie...;)
Też się znudziłem w okolicy 2 serii, Pewne seriale polykam, bez względu na deficyt czasu. Innymi potrafię się znudzić i porzucić w polowie

Nie zaliczałeś wcześniej tego serialu ? ;)
Kiedyś ogladalem w tv. Jak wyszedł BD to kupiłem S1, ale że nie było jakoś wtedy czasu, to zapomniałem o nim, co trudne nie było, bo trzymam na polce, głównie rzeczy czekające na obejrzenie albo powracając z pożyczki, których nie schowałem na miejsce, do szuflady. Generalnie trzymam w szufladach, bo wchodzi znacznie wiecej i nie rzuca sie w oczy Podczas niedawnej "czystki", wyjalem go na wierzch, żeby nie zapomnieć.
Dźwięk mógłby mieć lepszy. Poza tym to faktycznie złoty wzorzec serialu tv.



Nowe filmy to prawie same chałki,więc lepiej jest obejrzeć coś ciekawszego,czego się w dodatku wcześniej nie widziało ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bubcio,wymieniłbyś ze 3 seriale na których się nie nudziłeś i zaliczyłeś je do końca ?
Pewnie i tak się wymigasz od odpowiedzi...:p:D:wink:
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Tak od deski do deski bez sekundy opoznienia to Game of Thrones, House of Cards (Netfix), Gomorra, Homeland, True Detective, Borgias (HBO),Sherlock (BBC). Moglbym wymienic jeszcze drugie tyle, takich w które się wkręciłem i uwazam są świetnie wyprodukowane ale odpadlem gdzieś po drodze. Ile razy muszę Ci tłumaczyć, że robię co mogę, żeby seriali nie oglądać. To raczej rodzinny rytuał, w którym biorę udział. Jak się wkrece w jakis klasyk to zarywam noce i chodzę pozniej jak zombie.
 
Do góry