Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
bubafat jestem po prostu ciekaw co może być w tych 5 min że tak zachwalasz :)
żeby to zrozumieć gdzieś zaopatrze się w ten film :)
"5 minut" to figura stylistyczna, bo bylo to naprawde ok 15 minut, choc w tym konkretnym przypadku, akurat 5 minut wystarczy, aby ocenic, ze film cechuje inteligentne poczucie humoru i zapowiada sie niebanalnie.
Dla niektorych, zwlaszcza tych czytajacych wolno, stanowic moze nielada wyzwanie lub po prostu sie nie podobac. Np Piramida lubi filmy oszczedne w slowach, w ktorych sie duzo dzieje. Sadzac po Jego ulubionym repertuarze, najlepiej jesli w kazdym z filmow dzieje sie to samo ;).
Koyaanisqatsi niekoniecznie. Za to wszystkie filmy z Liamem Neesonem. W sumie sie nie dziwie. Poza tym wygodnie, nawet nie trzeba sobie zadadac trudu aby zapamietac tytuly, bo w kazdym to samo.. przez dekady.. Steven Segal, Arni John Wick..etc. Umowmy aie, ze ciagle poszukiwanie silnego bohatera, to kwetstia swiadomego wyboru, "gustu", a nie uwarunkowan, zas film, to nie sztuka, tylko wylacznie rozrywka, zapewniajaca oderwanie od rzeczywistosci i zycie znow staje sie proste :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Niekiedy pierwsze 5 minut potrafi odepchnąć od obejrzenia danego filmu i się zastanawiamy co to za g...o? a następnie fabuła zmienia się o 180 stopni i seans zaliczamy do bardzo udanych..;-) Przerabiałam już tak kilka filmów..;-) Dlatego warto nie kiedy wytrwać do końca i ocenić całość a nie początek, środek czy zakończenie...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bubafat, obejrzałeś już "Mama" ,który Ci polecałem,czy dalej twierdzisz że nie opłaca się oglądać dramatów,gdyż te życiowe są bardziej prawdziwe ? :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bubafat, obejrzałeś już "Mama" ,który Ci polecałem,czy dalej twierdzisz że nie opłaca się oglądać dramatów,gdyż te życiowe są bardziej prawdziwe ? :)
Czy jest jakis konkretny powod, tego kuriozalnwgo zestawinia? Powtarzasz juz to po raz drugi, a ja jakos nie moge przypomniec sobie kontekstu w ktorym te zdania mozna by zlozyc w teze.
Przypomnij prosze, bo Twoja wypowiedz nie ma dla mnie sensu, tym bardziej jesli usilujasz mi ja przypisac.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bubafat,nie chce mi się tego szukać,jednak pamiętam że jakoś nie zachwycałeś się dramatami z rok temu...Zresztą Ty chyba chcesz mi przypisać,że oglądam same akcyjniaki.Przeczytaj sobie może cały wątek od początku,to zmienisz zdanie.Poza tym nie mam czasu na tą dziwną rozmowę...Po każdym obejrzanym odcinku "Breaking Bad" muszę Ci odpisywać...:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety tak latwo nie ma. Jak masz pomieszczenie o zlych proporcjach to za wiele nie zdzialasz [....] Kiedys wyznawalem Twoja filozofie w tym zakresie.

Moja filozofia to prosty przekaz, a przede wszystkim zrozumienie, bez zbędnych analiz, a moja poprzednia wypowiedż była prosta jak budowa cepa, czego tutaj ewidentnie zabrakło :) ale, że przyszło mi czytać ponownie o kalibracji, proporcjach, adaptacji, odbiciach i tym wszystkim co już dawno na forum większości się przejadło, czy o zgrozo, odsłuchach referencji w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach o których wałkowałem tu lata temu, to już się robi zwyczajnie śmieszne, ale dla mnie już nudne.
Szczególnie, że w większości, to ja byłem inicjatorem tych dyskusji, a kto zwoził kilka subów do domu na testy, temu konia z rzędem, ale komu by się chciało.

Dopiszę jednak: "w obecnyh warunkach lokalowych i na miarę możliwości", a te zazwyczaj są okraszone sporym marginesem błędu, chęci, czy wiedzy. Każdy widzi jak to wygląda, a nie każdy ma chęć rozkładać to na czynniki pierwsze i komentować. Pamiętajmy, że dla wielu KD to zabawa, a to o czym pisałeś (a ja długo przed Tobą) mało kogo interesuję, niestety. Mieszkamy gdzie mieszkamy, a salon rodzinny, to nie dedykowana salka, trzeba jeszcze żyć, a dla większości KD kończy się na dopasowaniu skrzynek do istniejącej "meblościanki" i wykonaniu kalibracji, która nie jest lekarstwem na wszystko.

Nie zmienia to faktu, że wolałbym wiedzieć na czym ktoś oglądał, czy też jakie wrażenia AV wyniósł po seansie, szczególnie, że nigdy nie biorę ich za pewnik, a jedynie za lużną wypowiedź kolegi z forum.


Armanig - pocztę wyczyść :) Pozdro.

Done

Armanig,zobacz :D
P.S.
No opisujesz tego Termisia ? :wink:

Co to za lambadziara? ;)
Termisia rozłożyłbym akurat na czynniki pierwsze, ale bardzo ciekaw jestem co znawcy forumowi opiszą.
Generalnie szału nie ma, a ja jestem gdzieś po środku. T2 dalej wymiata.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja MadMaxa kupuję na bank, tyle, że zastanawiam się czy nie poczekać na czteropaka. Zobaczymy.
Miałem już co prawda pokaz "przedpremierowy", a wrażenia podobne, ale byłem ciekawy co napiszesz i jak widzę, opinie się pokrywają ;)
Jak kupię płytkę, to na bank powtórzę seans i pewnie coś dopiszę od siebie.
Ps. Jeszcze nie wyjechałeś, jak HDD?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Moja filozofia to prosty przekaz, a przede wszystkim zrozumienie, bez zbędnych analiz, a moja poprzednia wypowiedż była prosta jak budowa cepa, czego tutaj ewidentnie zabrakło :) ale, że przyszło mi czytać ponownie o kalibracji, proporcjach, adaptacji, odbiciach i tym wszystkim co już dawno na forum większości się przejadło, czy o zgrozo, odsłuchach referencji w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach o których wałkowałem tu lata temu, to już się robi zwyczajnie śmieszne, ale dla mnie już nudne.
Szczególnie, że w większości, to ja byłem inicjatorem tych dyskusji, a kto zwoził kilka subów do domu na testy, temu konia z rzędem, ale komu by się chciało.

Dopiszę jednak: "w obecnyh warunkach lokalowych i na miarę możliwości", a te zazwyczaj są okraszone sporym marginesem błędu, chęci, czy wiedzy. Każdy widzi jak to wygląda, a nie każdy ma chęć rozkładać to na czynniki pierwsze i komentować. Pamiętajmy, że dla wielu KD to zabawa, a to o czym pisałeś (a ja długo przed Tobą) mało kogo interesuję, niestety. Mieszkamy gdzie mieszkamy, a salon rodzinny, to nie dedykowana salka, trzeba jeszcze żyć, a dla większości KD kończy się na dopasowaniu skrzynek do istniejącej "meblościanki" i wykonaniu kalibracji, która nie jest lekarstwem na wszystko.

Nie zmienia to faktu, że wolałbym wiedzieć na czym ktoś oglądał, czy też jakie wrażenia AV wyniósł po seansie, szczególnie, że nigdy nie biorę ich za pewnik, a jedynie za lużną wypowiedź kolegi z forum.




Done



Co to za lambadziara? ;)
Termisia rozłożyłbym akurat na czynniki pierwsze, ale bardzo ciekaw jestem co znawcy forumowi opiszą.
Generalnie szału nie ma, a ja jestem gdzieś po środku. T2 dalej wymiata.
Sprawa jest niezwykle prosta.
Bez wzgledu na to jakie cuda wstawimy do pokoju, jesli nie zadbamy o akustyke pomieszczenia wynik moze byc mizerny albo oplakany. W tym kontekscie, infomacja o tym, na czym kto slucha KD jest bezwartosciiwa, tym bardziej w celach porownawczych. Moze Ciebie to nie interesowac lub wydawac sie smieszne, mozesz w to nie wierzyc. Moze uwazasz, ze wszystko wiesz najlepiej, ale forum czytaja tez inne osoby i dobrze byloby, aby do wyrobienia swojego zdania, mialy jeszcze jakis inne podstawy, niz co "kiedys, gdzies napisales". Ciagle w kolko to piszesz, rozumiem, ze to Twoj jedyny argument, obecny zreszta w kazdej wymianie zdan, skoro nie przedstawiasz innych. Jesli tak, to faktycznie nie ma o czym dyskutowac.
Gdybysmy poprzestali na tym co gdzies kiedys ktos madry napisal, to chodzilibysmy dzis w sandalach, po plaskiej Ziemi, wokol ktorej krazyloby Slonce.
Moze dla uproszczenia wstawiajmy w stopce informacje typu "mam zajebisty sprzet, warty 40.000 + kable za 10.000", to powinno byc jakims ulatwieniem dla Ciebie. Skoro na tym forum dominuja 3 marki na krzyz, watpliwym jest aby wymienianie nieznajomych urzadzen, moglo cokolwiek Ci przyblizyc w merytorycznych kwestiach. Byc moze podanie jego wartosci, pozwoliloby wytypowac krag godnych Ciebie znajomych.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dla rozluźnienia, ja właśnie obejrzałem piąty z sześciu odcinków pierwszego sezonu Luthera. Jest poprawnie i satysfakcjonująco. Aczkolwiek początek był słaby. Serial rozkręca się od 2 lub 3 odcinka. Dziś wieczorem zaliczę ostatni, a na PVR czeka już drugi sezon (tylko 4 odcinki ma). Moja rekomendacja: dla zabicia czasu bardzo dobra rozrywka - jak już się ma nagrane z tv. Ale żeby specjalnie polować i kupować? Są lepsze seriale :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
jak budowa cepa...

Gdzieś na necie jest opis budowy cepa... Nie jest prosta:cry:


.
Umowmy aie, ze ciagle poszukiwanie silnego bohatera, to kwetstia swiadomego wyboru, "gustu", a nie uwarunkowan, zas film, to nie sztuka, tylko wylacznie rozrywka, zapewniajaca oderwanie od rzeczywistosci i zycie znow staje sie proste :)

Ja tam lubie filmy na których zapomne o Bożym świecie, i po ciężkim tygodniu pracy mnie odstresuje ;)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ja tez coraz czesciej. Nawet moje dziecko juz zauwaza i czasem ostentacyjnie rezygnuje z seansu.
Dlatego dobrze czasem cos "swierzego" wrzucic dla odmiany. W Hollywood liczy sie juz tylko kasa, czyli odgrzewane kotkety, przecwiczone schematy i ekranizacje bestsellerow. Wszyscy najwieksi tworcy juz sie temu podporzadkowali. No moze Allen tlucze te swoje filmy dla siebie, bez opamietania. Moglby troche sie opanowac i zrobic 1, zamiast 3, bo mniej wiecej co trzeci mu wychodzi. Lato bylo filmowo koszmarne tego roku. Osobiscie czuje, ze przedawkowalem odmozdzacze. Cale szczescie sezon lfilmowy sie zaczyna.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem, ale nic nie piszę, z ciekawości poczekam na opinie innych ;)
Jako osobnik z gatunku Homo Cinematicus opisu dokonałem jakiś czas temu ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1173538-post11642.html
Nic się nie zmieniło w tej kwestii, czekam teraz na BD aby odświeżyć sobie projekcję na swoim "niereferencyjnym" KD :D
Gdybym miał jakoś sklasyfikować i wystawić noty filmom o Elektricym Mordulcu, to w takiej kolejności:
T2
T
T Genesys
-reszta


Bubcio, no niestety większość z nas nie jest w stanie stworzyć idealnych warunków, zgodnych z wytycznymi, ale mimo wszystko każdy orze jak może ;)
Ja mam świadomość ułomności swojego systemu i miarę możliwości i o ile moneta pozwala, staram się niwelować błędy akustyki, na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze suba, ale jest to zamierzone, bo prostu więcej mi on przeszkadzał niż uzupełniał system....

Sicario zaliczone. Dla mnie też mocne 9/10. Była by 10 gdyby nie ta męcząca Emily Blunt. Rola Del Toro super.
To jest jeden z tych filmów gdziebw zwiastunie jest coś pikazane ale co jak dlaczego nie. Ogląda sie super. Dzwięk?? Podkład muzyczny działał na mnie jak w interstllar. Miał klimat i na pewno nie zapomne :)
Czekam na blu ray
To chyba jednak nie przesadziłem ze swoją notą :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja MadMaxa kupuję na bank, tyle, że zastanawiam się czy nie poczekać na czteropaka. Zobaczymy.
Miałem już co prawda pokaz "przedpremierowy", a wrażenia podobne, ale byłem ciekawy co napiszesz i jak widzę, opinie się pokrywają ;)
Jak kupię płytkę, to na bank powtórzę seans i pewnie coś dopiszę od siebie.
Ps. Jeszcze nie wyjechałeś, jak HDD?

Zaraz wyjezdzam na lotnisko... dysk po powrocie jestem umówiony z gosciem.. Ciekawy jestem jak tam z atmosem bedzie ten film sie prezentowal pozdro.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bubcio, no niestety większość z nas nie jest w stanie stworzyć idealnych warunków, zgodnych z wytycznymi, ale mimo wszystko każdy orze jak może ;)
Ja mam świadomość ułomności swojego systemu i miarę możliwości i o ile moneta pozwala, staram się niwelować błędy akustyki, na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze suba, ale jest to zamierzone, bo prostu więcej mi on przeszkadzał niż uzupełniał system....

Chyba mnie nie zrozumiales.
Wywod moj mial na celu wyjasnienie braku sensu uzalezniania opinii na temat wrazen audiiwuzualnych, od tego, co kto ma w stopce. Po pierwsze koleracja miedzy jednym, a drugim jest przypadkowa, tak jak przypadkowe sa uwarunkowania akustyczne naszych pokoi kinowych, po wtore i co wazniejsze, sluzy to jedynie dzieleniu ludzi na gorszych i lepszych, zas w swietle pierwszego zalozenie, jest pozbawione kompletnie sensu, poniewaz nic bezposrednio z "wiekszej wartosc"i ich systemow nie wynika.
Nie bulwersuje mnie to bynajmniej. Uwazam po prostu, ze warto jednak propagowac pozyteczne informacje, niz mity. A przklad kolegi z rozbujanym dzwiekiem, ktoremu zaden z Kolegow nie potrafil szczerze powiedziec, ze powinien zaczac od poprawy warunkow akustycznych swej oazy, a nie od zmiany glosnikow na mniejsze, czy inne rzeczy, ktore tu ostatnio przeczytalem, swiadcza, ze ta spolecznosc zyje i jest utrzymywana w swiecie mitow.
Nie jest moim celem podkreslanie ulomnosci naszych systemow. Chcialbym tylko zasugerowac, czy zaszczepic, pewien relatywizm, ktorego najwyrazniej wiekszosci forumowiczow brakuje. Mozna gonic kroliczka latami, po czym pojsc do przygotowanej sali w ogrodkowym garazu i stracic wszelkie zludzenia, ze sie kiedykolwiek bylo blisko. Zwlaszcza , jesli jest w niej zainstalowany sprzet o klase gorszy, tak jak zreszta i w kinie, od naszego.
Ale taka nauka bierze sie z empirii, na slowa trudno kogos przekonac. Ja przekonalem sie o tym calkiem niedawno.
Propnuje czytac ze zrozumieniem, bo to nie wg mnie, Twoja opinia jest nie wazna, ale wedle przekonan mojego nieuprzejmego adwersarza.


Zaraz wyjezdzam na lotnisko... dysk po powrocie jestem umówiony z gosciem.. Ciekawy jestem jak tam z atmosem bedzie ten film sie prezentowal pozdro.
Ja Ci napisze
Jesli chodzi o Atmos, to MadMax bez polotu, za to Terminator wymiata.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No widzisz Heniu, chyba nie zrozumiałeś. Idziesz pod młotek i męczarnie.
Bubafat jako jedyny niezłomy miał okazję zakosztować brzmienia w salce o "referencyjnym brzmieniu" - już się boję, że będę się musiał tłumaczyć z tego cudzysłowia.

Za to sam sypie jak z rękawa złotymi radami, cytuję:
"Bez wzgledu na to jakie cuda wstawimy do pokoju, jesli nie zadbamy o akustyke pomieszczenia wynik moze byc mizerny albo oplakany"

Eureka, eureka! Dodałbym jeszcze od siebie, jeżeli włożymy wieszak zamiast anteny do Ultra HajDe Oleda, to wynik również może być mizerny albo opłakany.; )

Proponuję zakończyć tą farsę, bo aż mnie korci żeby rozwinąć, a wiedziałem, że tak to się skończy.
Ja rozumiem, że każdy "nowy" chcę błysnąć i wykazać się wiedzą tajemną, ale bez kur..na przesady. Nie rozumiem tylko, dlaczego mój Bogu winny post został tak brutalnie wykorzystany, czuję się jak sucz po całonocnym maratonie.
A najśmieszniejsze jest to, że Bubafat piszę dokładnie to samo co my, czyli generalnie się zgadzamy i pyrkamy na tym samym osiołku, ale to typowy samiec Alfa, musi trzepnąć swoją wajchą o stół i pokazać kto tu rządzi.

Z mojej strony finito, no chyba, że Alfa ponownie wystrzeli jakimś asem z rękawa.


Armanig,no przecież ta laska za zdjęć,to młodsza siostra Albusi :)
Dopiero obejrzałeś połowę "Terminator Genisys" ?

Całość, aczkolwiek z przerwą na małe bara bara ; )
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No widzisz Heniu, chyba nie zrozumiałeś. Idziesz pod młotek i męczarnie.
Bubafat jako jedyny niezłomy miał okazję zakosztować brzmienia w salce o "referencyjnym brzmieniu" - już się boję, że będę się musiał tłumaczyć z tego cudzysłowia.

Za to sam sypie jak z rękawa złotymi radami, cytuję:
"Bez wzgledu na to jakie cuda wstawimy do pokoju, jesli nie zadbamy o akustyke pomieszczenia wynik moze byc mizerny albo oplakany"

Eureka, eureka! Dodałbym jeszcze od siebie, jeżeli włożymy wieszak zamiast anteny do Ultra HajDe Oleda, to wynik również może być mizerny albo opłakany.; )

Proponuję zakończyć tą farsę, bo aż mnie korci żeby rozwinąć, a wiedziałem, że tak to się skończy.
Ja rozumiem, że każdy "nowy" chcę błysnąć i wykazać się wiedzą tajemną, ale bez kur..na przesady. Nie rozumiem tylko, dlaczego mój Bogu winny post został tak brutalnie wykorzystany, czuję się jak sucz po całonocnym maratonie.
A najśmieszniejsze jest to, że Bubafat piszę dokładnie to samo co my, czyli generalnie się zgadzamy i pyrkamy na tym samym osiołku, ale to typowy samiec Alfa, musi trzepnąć swoją wajchą o stół i pokazać kto tu rządzi.

Z mojej strony finito, no chyba, że Alfa ponownie wystrzeli jakimś asem z rękawa.




Całość, aczkolwiek z przerwą na małe bara bara ; )

Niestety strona oferuje wyciagniecie jedynie kciuka;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dobra Panowie, ja się wyłączam z tej dyskusji, wolę o filmach pogadać ;)
Strona techniczna też jest dla mnie istotna, jednak nie na tyle jak moje "odczucia" co do dzieła 10 Muzy :)

Co do nowego Maxa, to od strony technicznej jest super, kupiłem, załączyłem i film połechtał zarówno moje oczy jak i uszy, o Atmosie nie napiszę bo nie mam....jeszcze ;)

Napiszcie coś o Waszych opiniach odnośnie nowego T, czyżby tak niewielu z nas widziało do tej pory?
 
Do góry