Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Lolek126
Atlantyk jaja urywa,,ale masz blisko do Sevilli i Cadiz. Grzechem byloby sie nie wybrac na wycieczki. Dobrej pogody i udanego urlopu zycze.
 

Grisza HD

New member
124308_large.jpg


Zaraz to będzie San Andreas Blu-ray

I znowu z Dolby Atmos
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubufat - pewnie że jadę to grzech nie wybaczalny byłby jakby tam nie być jak się jest już tak bliziutko.. W Sevilli na 100% będę.. Nie będę dziękował żeby nie zapeszyć dzisiaj tam jest 28 stopni wiec spoko.. I w końcu woda w Oceanie cieplejsza niż to co miałem w lipcu jak byłem z całą rodzinką nad naszym Bałtykiem... ale teraz czas na coś cieplejszego.. :) Nad Oceanem Atlantyckim będę drugi raz - jest fajnie :) powiem tyle..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek,sorry....Zawsze opisujesz tylko kwestii a/v.
Rozumiem to po części,jednak dla mnie ciekawsze byłyby Twoje opinie i wrażenia.Resztę (a/v) mogę sprawdzić sobie sam lub przeczytać na innych forach ;-)

Jakich innych forach, przecież właśnie siedzisz na takim forum - stricte AV, a wątek filmowy jest ściśle powiązany z tym o czym tu piszemy od lat, czyli sprzętami AV. ;)
Tak to właśnie funkcjonuje na każdy jednym forum tematycznym (AV).
To nie jest jakiś tam filmweb, czy IMDB, a forum HDTV i my również cenimy jakość, miejsce gdzie "technikalia" odgrywają równie istotną rolę jak sam film i chwała tym którzy piszą o tym, a sama "wartość artystyczna" filmu to już inna para kaloszy. Większość kinomaniaków i tak opinie traktuję z dużym dystansem, żeby nie powiedzieć, że ma je głeboko w poważaniu. Wystarczy parę zdań "od siebie", a umówmy się, gusta filmowe są jakie są i gdybyśmy mieli sugerować się wszystkimi opiniami, to sporo dobrych produkcji przeszłoby bez większego zainteresowania.

Pamiętajmy też, że ceny BR nie należą do tanich i dobrze wiedzieć przed zakupem jak się sprawy mają, a dobrym przykładem jest "Epicentrum", które bez świetnej oprawy audio nie istnieje, ale dla tych wrażeń warto już się szarpnąć na płytę do kolekcji.
Tyle, że ktoś musi najpierw ocenić i podzielić się to wiedzą ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wiesz,ja nie twierdzę że to źle,jak ktoś opisuje a/v w filmie.To bardzo dobrze,tylko mógłby również dodać coś od siebie...Fajnie się czyta i poznaje charaktery znajomych osób tutaj... dyskutuje na temat gry aktorskiej,scenariusza,klimatu itd.
Chciałbyś aby każdy pisał tylko o a/v ? ;-)

Jakich innych forach,

Są różne fora - AVS Forum,Highdefdigest,Bluray.com itd....
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
I tak jak pisałem wczoraj jest kilka chwil w Everescie, gdzie może równać się z Epicentrum :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz,ja nie twierdzę że to źle,jak ktoś opisuje a/v w filmie.To bardzo dobrze,tylko mógłby również dodać coś od siebie...Fajnie się czyta i poznaje charaktery znajomych osób tutaj... dyskutuje na temat gry aktorskiej,scenariusza,klimatu itd.

A to widział? ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/1191213-post12453.html
Dokładnie to samo napisałem Lolkowi parę dni wcześniej.

Chciałbyś aby każdy pisał tylko o a/v ? ;-)

Pewnie, ustawowo każdy powinien dopisać na czym oglądał, to kluczowe przy ocenie wielu filmów.
Kino, projektor, tv, 2.0, 11.1, pierdziawki, monitor... tablet. Jeden film, kilka ocen. W zależności od pozycji. Sygnatury rozwiązują problem, a nie każdy film broni się sam, większość potrzebuję odpowiedniej oprawy, wówczas ocena końcowa się zmienia.
Z tą różnicą, że to ma być dodatkowa informacja, a nie "tylko" i wyłącznie info AV ;)

I tak jak pisałem wczoraj jest kilka chwil w Everescie, gdzie może równać się z Epicentrum :)

Właśnie o tym piszę. Dodatkowe info i rozumiemy się bez słów.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz,ja nie twierdzę że to źle,jak ktoś opisuje a/v w filmie.To bardzo dobrze,tylko mógłby również dodać coś od siebie...Fajnie się czyta i poznaje charaktery znajomych osób tutaj... dyskutuje na temat gry aktorskiej,scenariusza,klimatu itd.
Chciałbyś aby każdy pisał tylko o a/v ? ;-).
Mam to samo zdanie, audio jest nieodzownym elementem każdego filmu, źle zrealizowane/ dobrane jest w stanie wyłożyć każdy film, gdybyśmy oceniali filmy tylko i wyłącznie na podstawie audio/video....to może już lepiej kupić sobie demówkę z referencyjnymi kawałkami filmów, IMO - na jedno wyjdzie ;)
Analogicznie - jakiś czas temu w innym wątku pisaliśmy, że lepiej słuchać muzyki niż sprzętu, tak samo tutaj, ja osobiście wolę oglądać dobry film zrealizowany i odtworzony w możliwie najlepszej jakości obrazu i dźwieku, niż samo audio-video :)

ps. są wyjątki jak 12 Gniewnych Ludzi czy choćby Wściekłe Psy, ale te filmy traktuję bardziej jako "spektakl" ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Ale wpadłem na super pomysł. Zaliczylem Everest 3D w IMAXIE :)
1. 3d w górach na tym ekranie wgniata w fotel,
2. Audio - szczególnie w czasie burzy - wgniata w fotel na rowni z Epicentrum (tylko krócej),
3. Film trwa 2h i mam wrażenie, że powinien trochę dłużej. Wszystko (przygotowania, relacje z rodzinami, zdobycie, burza, zakończenie) jakoś tak trochę za mało wydrążone. Chociaż z drugiej strony film nie traci dzięki temu dynamiki.
4. Jak się ktoś lubi wzruszac to są sceny dla wilgotnych oczu,
5. Solidne aktorstwo, ale brakuje jakiejś jednej szarży. Nikt nie wyszedł przed szereg.
Film nie zasługuje raczej na 10 ale 8 dostaje zasłużenie.
Ooo... to muszę się wybrać. Oboje z Żoną lubimy te klimaty a jak piszesz, że warto to na bank w przyszłym tygodniu go zaliczymy :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Armanig
Sygnatura o niczym nie mowi. Malo kto ma sprzet ustawiony referencyjnie. Sciszane suby i podglaszane centrale, to podstawa kina domowego "w bloku", Najwazniejszy parametr majacy wplyw na odbior dzwieku, czyli akustyka pomieszczenia, w sygnaturze nie wystepuje.
Wszyscy znacie przypadek naszego Kolegi, ktory uwaza, ze musi zmienic glosniki na mniejsze, bo nie jest w stanie zapanowac nad dzwiekiem, w swoim nieduzym pomieszczeniu, za co odpowiedzialna jest wlasnie zla akustyka, bo na identyczbej kubaturze maniacy uzywaja z powodzeniem 11.1
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sorki że nie w temacie ale tutaj dużo piszemy czy zna ktoś dobrego szpeca w Warszawie od odzyskiwania danych z dysków przenośnych -właśnie szlak mi trafił dysk z filmami i zdjęciami z podroży wszystkich :-( już do jednego dzwoniłem wstępnie się omówiłem na tel po przylocie z wczasów ale może ktoś ma już sprawdzonego??? Proszę o info np z tel na priv.
A propo filmu Everest to dla mnie film na 100% jest do obejrzenia - Jeszcze kwestia wyboru nośnika.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bubafat.
Jeżeli założymy, że ktoś nie ma pojęcia o akustyce i z kalibracją jest na bakier, to nie ma o czym mówić. Pełna zgoda.
Na temat referencji/preferencji mamy osobne wątki, a o akustyce chyba najwięcej tu piałem. Jest sporo osób które potrafią (jednak) skalibrować odpowiednio swój zestaw i wierzę, że im się to udało.
Nie zmienia to faktu, że znamy osoby które opisują swoje wrażenia (lata dyskusji) i mam przynajmniej te minimum pewności, że wiedzą o co biega.
Szczególnie, że te nasze wrażenie bardzo często się pokrywają, w przeciwieństwie do tych w których oceniamy filmy.

Pomijając już audio, zostaje temat video. Jak sam wspomniałeś powyżej, Everest na IMAX, nie na TV, czy muszę coś więcej dodawać? Hint: Projekcja vs TV = odmienne wrażenia.

No właśnie o to mi chodzi.Przecież nikt nikogo tutaj nie zabije za wyrażenie swojej opinii :wink:

Szkoda, że Lolek wziął to do serca i się obraził, chłopak obiecał opisać wrażenia, ale skoro przeczytał, że są inne miejsca, to olał temat.
Ok, wiadomo o co chodzi. Dajmy już spokój ;)

Dobra idę oglądać nowego Terminatora.Boję się tego...;-)

Wczoraj oglądałem, ale nic nie piszę, z ciekawości poczekam na opinie innych ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale ile potem czasem trzeba co niektórym udowadniać swoją wypowiedź :) nawet apropo terminatora - bylem na tym filmie w kinie i czytałem już kilkadziesiąt opinii i część ludzi pisze o złej grze aktorskiej - wczoraj chyba ze cztery opinie na YT obejrzałem tego filmy i generalnie wszyscy tam dosyć chwalili grę aktorską i pisanie o tym to i tak większego sensu nie ma tak naprawdę bo każdy i tak ma swoje zdanie... ja nigdy nie podchodzę na 100% do tego co ludzie piszą o danym filmie, koncercie itp zawsze zostawiam trochę i tak dla siebie...
A jak czytam co to za mistrzyni tam gra (nie znając tej dziewczyny) - która jedni chwalą a drudzy w kosmos wysyłają to też świadczy jak ludzie są obeznani w filmach. Tak dla tych co nie wiedzą ta dziewczyna czyli E. Clarke np w Grze o Tron pokonała mnóstwo innych dziewczyn do tej roli... a trochę podobno ich było... w Grze o tron dla mnie gra fajnie... W terminatorze też daje radę wg mnie.. a to że ją porównują niektórzy do pewnej innej aktorki to już problem tych ludzi.. Jak zawsze będziemy porównywać termionatora do I i II cz a SW do IV,V,VI to mało prawdopodobne żeby coś się spodobało - jeśli chodzi o kolejne części tych filmów.

Armanig napisze na razie się pakuje i jak widzisz mam niezły problem też z dyskiem przenośnym na którym mam wszystkie wyjazdy .. szlak by to trafił ale do jutra do 15 będziesz miał moja opinię na 100% . choć całego filmu nie obejrzę ale na tyle luknę że będę wiedział co i jak...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek,
Miałem kiedyś poważny problem z dyskiem, ale nie zostawiłem gościowi twardziela, z prostej przyczyny, nie chciał mnie wpuścić na zaplecze, a ja nie chciałem zostawiać swoich danych w niepowołanych rękach.
Jednak po wstępnej analizie było do zrobienia.
Poradziłem sobie sam, ale płatnym programem.
Jak będziesz na Ostrobramskiej, to skręć w Zamieniecką, urzędują w małym lokalu po lewej stronie.
Nie wiem czy to Cię urządzi, bo już na bank zamknięte.
 
Do góry