Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek,sorry....Zawsze opisujesz tylko kwestii a/v.
Rozumiem to po części,jednak dla mnie ciekawsze byłyby Twoje opinie i wrażenia.Resztę (a/v) mogę sprawdzić sobie sam lub przeczytać na innych forach ;-)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A ja dziś zacząłem dzień nieciekawie. Miałem obejrzeć Age of Ultron 3d (jestem w trakcie oglądania całego MCU chronologicznie - od miesiąca już to ciagne... i właśnie tylko ten mi został - jak obejrzę to zrecenzuje wszystkie 11 filmów) ale Mlodziak się rozchorowal i został w domu z opiekunką. Myślę sobie lipa...

Ale wpadłem na super pomysł. Zaliczylem Everest 3D w IMAXIE :)
1. 3d w górach na tym ekranie wgniata w fotel,
2. Audio - szczególnie w czasie burzy - wgniata w fotel na rowni z Epicentrum (tylko krócej),
3. Film trwa 2h i mam wrażenie, że powinien trochę dłużej. Wszystko (przygotowania, relacje z rodzinami, zdobycie, burza, zakończenie) jakoś tak trochę za mało wydrążone. Chociaż z drugiej strony film nie traci dzięki temu dynamiki.
4. Jak się ktoś lubi wzruszac to są sceny dla wilgotnych oczu,
5. Solidne aktorstwo, ale brakuje jakiejś jednej szarży. Nikt nie wyszedł przed szereg.
Film nie zasługuje raczej na 10 ale 8 dostaje zasłużenie.

A później odebrałem dwie przesyłki :)

Shrek 1-4 w 3d :) w jednym zbiorczym wydaniu :) po szybkim sprawdzeniu okazuje się że 3d jest WYŚMIENITE.

Mad Max 3d w metalu :) nie oglądałem jeszcze więc zapuscilem tylko kilka urywkow z pierwszych 20 minut (żeby sobie nie spoilować) i... WOW WOW WOW! Obraz kipi kolorami, film kipi akcją, a głośniki surroundowe i sub ładują nas w sam środek tego wszystkiego. Ale.... prawdziwa MASAKRA pokazuje się dopiero w 3d! Jakie to jest piękne :) :) :) eksplozje dosłownie walą po twarzy. Cudo!

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Film COŚ TV4 polecam 22.00 dzisiaj właśnie się zaczął. .:)
Koledzy pytam ogólnie czemu nie zakładać osobnych tematów na dany film, tylko wszystko opisujemy w jednym temacie. Kiedyś chciałem sobie przeczytać opinie na temat jednego filmu to niestety ale nie mogłem tego odszukać w tych tysiącach podstron... Kiedyś więcej było zakładanych tematów odnośnie określonego filmu i łatwiej było się w tym połapać. Myśleliście aby do tego może wrócić np. Taki Mad Max moim zdaniem zasługuje na osobny temat gdzie będziemy opisywać wrażenia po jego obejrzeniu i wymieniać się swoimi opiniami... ;-)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja nie recenzowalem filmu tylko podzielilem się pierwszym wrazeniem z kilku urywkow w pierwszych 20 minutach. Recenzje mozna pisać po normalnym i pelnym seansie.

Aczkolwiek.... przyspieszone ujęcia były już w pierwszych dwóch Maxach. Może to być director's signature lub puszczenie oczka do fanów. Czyli świadome działanie.

W każdym razie to ocenie jak obejrzę cały film w normalnych warunkach. Czyt. będę sam w domu :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sicario obejrzany, z czystym sumieniem polecam.
Solidne kino, realizacja pierwszorzędna, świetne zdjęcia do tego "dopasowana" ścieżka dźwiękowa, która od pierwszych ujęć wciąga nas w atmosferę filmu.
Za realizację techniczną należą się bardzo wysokie noty, operatorzy kamer wykonali kawał dobrej roboty, fabuła oraz kreacje aktorskie również zasługują na pochwałę, myślę, że Blunt mogła by trochę lepiej zagrać, oglądając zwiastuny, od razu skojarzyła mi się ze swoją poprzednią "waleczną" rolą u boku Cruise'a, z tym, że w Sicario mimo wszystko wypadła lepiej;)
DelToro i Brolin jak zwykle w formie, wg. mnie b. dobrej.
Moja ocena 9/10, jeden z tych filmów must to have ;) , a i amatorzy testowania swoich zabawek, nie tylko pod kątem audio nie powinni poczuć się zawiedzeni.

Też to zauważyłem.Tylko że to było dosłownie w kilku scenach.
W nowym Maxie potarzałem co chwila JPRDL :wink:
W przypadku Sicario, też tak będziesz miał :)

Jak to śpiewał Kazimierz w przypadku Chłpoców z Ferajny- Z...bisty film, fajny... :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
9/10? Grubo. Taka nota, to niemal dzieło, ale zobaczymy, na dniach będę atakował.
Del Toro ostatnio widziałem w roli Escobara, tematyka genialna, sam Benico również, ale film już mocno średni.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mogę się mylić, ale za kilka-naście lat o tym filmie (może) będziemy mówić jak o klasykach np. z Pacino...
Jak napisałem bardzo duży plus za realizację, może dlatego taka wysoka nota, może dlatego, że nawet nie zauważyłem jak mi minęły 2h, a może, że poza Maxem i Interstellarem w ostatnim czasie nic dobrego nie było ;)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Heniu
Jak rzucisz okiem na a liste filmow nakreconych przez R. Deakinsa, i przypomnisz sobie chocby z polowe, to mysle ze dopadnie Cie blyskawiczna i kategoryczna, niczym seulski ippon W.Legienia, konkluzja, ze nie moglo byc lipy w tym departamencie. :)
Widze ze film zrobil na Tobie naprawde mocne wrazenie, Obudziles moja niecierpliwosc. ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Henry jaka tam jest galeria bo serio nie kojarze?
Myśle że na jakiś film sie ugadamy albo ja do cie albo ty do mnie w sensie do Victorii ;)a potem zjemy chińczyka koło kfc co jest ;) dobre żarcie

Tak czy siak napaliłem sie na Sicario jak uchodźcyna niemcy :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Serio, to nawet nie wiem, chyba Świdnicka ;), jest na ul. Westerplatte (okolice basenu krytego)
Jest Cinema 3D, plus jest taki, że na wieczorne (ostatnie) seanse nie przychodzi zbyt wiele osób, wczoraj na sali było chyba z 15 osób, a jak idę z dzieciakami w sobotę lub niedzielę rano, to czasem sami jesteśmy na sami- prawie jak własna sala kinowa :)
 

lycone

Banned
Serio, to nawet nie wiem, chyba Świdnicka ;), jest na ul. Westerplatte (okolice basenu krytego)
Jest Cinema 3D, plus jest taki, że na wieczorne (ostatnie) seanse nie przychodzi zbyt wiele osób, wczoraj na sali było chyba z 15 osób, a jak idę z dzieciakami w sobotę lub niedzielę rano, to czasem sami jesteśmy na sami- prawie jak własna sala kinowa :)
Ja chodzę tylko na takie seane. Akruat u mnie w Multikinie wypadają we wtorek wieczorem. Tańsze bilety i mało ludzi. Nie raz byłem sam na sali z dziewczyną :)
Nie lubię premier ani śród z Orange bo wtedy jest masakra...

Wysłane z Note 3
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek,sorry....Zawsze opisujesz tylko kwestii a/v.
Rozumiem to po części,jednak dla mnie ciekawsze byłyby Twoje opinie i wrażenia.Resztę (a/v) mogę sprawdzić sobie sam lub przeczytać na innych forach ;-)

Dobrze wiesz dlaczego to robię, szkoda czasu i energii potem na to żeby komuś udowadniać że ten film który mi się spodobał jest dobry... bo dla kogoś innego jest zły więc nie może być inaczej.. Lepiej ten czas przeznaczyć na coś bardziej konkretnego.. :)
 
Do góry