Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Henry

Active member
Bez reklam
To tak, żartobliwie było ;)
A z tłumaczeniami u nas to faktycznie najlepiej nie jest, ale pocieszające jest, że inni mają jeszcze gorzej.
W PL czasem próbują tytuł dopasować do fabuły, niestety nie zawsze im wychodzi ;)
kolejny przykład z Edziem
Co w trawce piszczy? - Leaves of Grass
 

Henry

Active member
Bez reklam
Faktycznie :(
Może Administracja się zechce z nami podzielić informacją za co.....
Kolejna osoba wrzucająca coś wartościowego zbannowana a spamerzy jak hulali tak hulają dalej.......
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem nieźle udało im się wkomponować Małego Księcia w fabułę główną, ale nie jest to opowieść wierna orygianłowi, który znamy.
Ta opowieść , jest trochę jakby przy okazji, główną osią jest opowieść o dziewczynce ze specyficzną matką ( to trochę o nas wszystkich pracujących w korporacjach i ciągle goniących za kasą ;) ) oraz jej przyjaźni z pilotem- sąsiadem.
Po seansie trochę brakowało mi tej spójności z książką, ale z perspektywy oceniam to pozytywnie. Pewnie jeszcze wczoraj, na gorąco inaczej oceniłbym ten film (bajkę).

Dzisiaj przyznaję, że mi się podobał i nawet mi dał trochę do myślenia.
Jeśli dzieciaki nie wszystko zrozumieją, to na pewno jest pozycja obowiązkowa dla całej rodziny (rodziców i dzieci), każde z nich coś z tego seansu wyciągnie.

Moja najmłodsza córka ma 6 lat i bardzo jej się podobało, choć na co inne zwróciła uwagę.
Śmiało możecie z synem obejrzeć, ani on ani wy nie zmarnujecie czasu :)
W takim razie chyba się skuszę, dzięki ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Szykuje się ciekawy thriller z Margot w roli głównej, a do tego Pine i Ejiofor....
[youtube]5k5tlNHUCj0[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaję że będzie średnio ale zobaczę - zapewne kupię ten film ale na okazję poczekam albo odkupię od kogoś ten film...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak tam z MadMaxem?
Zastanawiam się nad wersją 3d, ale nie jestem pewien czy jest sens przepłacać. Kupuj Lolek i zdaj relacje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry. nie narzekam, kiedys wszystkie te polskie tytuly pamietalem, teraz czasem mam klopot z przypasowaniem do wlasciwego filmu, jak ktos zapoda taka zagadke.
Nie wiem lolek jak to z tymi tlumaczeniami, ale za te role to Tomek raczej nominacji do Oscara nie dostal, za to triumfy swiecil juz wczesniej po Urodzonym 4 lipca. Moze o ten film Ci chodzilo :)

Urodzony 4 lipca też świetny film i bardzo mi się podobał i równiez świetnie Tom zagrał ale w Ludziach Honoru też mi się podobał ...

Jak tam z MadMaxem?
Zastanawiam się nad wersją 3d, ale nie jestem pewien czy jest sens przepłacać. Kupuj Lolek i zdaj relacje.


Spoko czekam na premierę ale to pod koniec września... ja będe oglądał zapewne na samym początku października. Dam znać jak tylko obejrzę...


Jutro albo pojutrze będę oglądał Szybkich 7 to dam znać jak od strony technicznej film się prezentuje..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałem poczekam na okazję - na pewno nie kupię w dniu premiery czy coś w tym stylu... po jakimś czasie na allegro po jednym razie obejrzenia można wypatrzeć za polowe tego co kosztował właśnie w dniu premiery..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zaliczyłem szybkich 7 i tak pod względem technicznym jeśli chodzi o obraz to generalnie nie ma co się czepiać jest fajnie,pod względem dźwięku w sumie też nie jest źle, choć żeby była moc troszkę więcej trzeba podkręcić na amplitunerze…. Rewelacyjnie sub chodzi w tym filmie– wszystkie stłuczki , wybuchu strzały z działa – rewelka…
6-tkabyła mocniej nagrana że tak powiem tyle że sub był mniej odczuwalny jak w 7–ce… takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
Co do samego filmu oceniać nie będę bo ja podchodzę z wielkim luzem do całej sagi Szybkich ale oglądając dodatki ja chyba w dużej części rozumiem ich skąd biorą się pomysły na coraz nowsze rzeczy żebyludziom pokazywać … Niewątpliwie jedną z przyczyn jest fakt że chcąc zarobić na filmie kolejnym z tej serii, właśnie coś trzeba nowego pokazać i na samych wyścigach ulicznych nie da się zarobić tyle ile by chcieli Ci co włożyli kasy do tego filmu. Często gęsto w dodatkach mówi się lepiej, mocniej itp. w stosunku do poprzednich części…
Fajne jest to że dużo z tych trików było naprawdę kręcone ( w tym skoki tych samochodów), a nie same efekty cyfrowe,wtedy inaczej (przynajmniej ja do takiego zagadnienia podchodzę).
Tak się zastanawiałem oglądając dodatki bo w tym filmie w większości rzeczy(oczywiście mam na myśli sceny mocniejsze) grają kaskaderzy i tak sobie pomyślałem jakby w tym filmie grał T.C. na ile on by dał grać kaskaderom a ile sam by zagrał ? ;-)
Tak jak dla mnie patrząc na te skaczące samochody może to i nie jest realne ale tak jak napisałem trzeba pokazywać coś nowego żeby ludzi zachęcić do zakupu np.filmu za 80 zł – same wyścigi seria po serii ja bym nie kupił bo wolałbym sobie obejrzeć za jakiś czas w C + Oczywiście jednym się to spodoba innym nie ale generalnie przez dwie godziny jest zabawa, dużo akcji, strzelanki i oderwanie się od rzeczywistości, a chyba o to chodzi w takich filmach… podobnie jest z Bondem ile rzeczy tam jest niemożliwych, a jednak wiele ludzi czeka na kolejnego i widać po trailerze nowego Bonda że wyciągnęli wniosek bo chyba zapowiada się znowu „prawdziwy” Bond, a nie to co było w ostatniej części którą mieliśmy okazję już jakiś czas temu obejrzeć.
Jatam czekam na nowego Bonda i 8 część Szybkich i oby klimat z dotychczasowychczęści był podtrzymany J
Tym co się spodobał fajny czerwony samochodzik a nie kupią filmu na BR, to kilka zdań napiszę …. Samochodzik nazywa się Lykan Hyper Sport zrobiono ich aż 7 szt. – cena jednego egz. to około 3,4 mln$ (poj. Silnika 3,5 l –silnik twin turbo - 770 KM, 1000 Nm, prędk. ponad 380 km/h, przyspieszenie do 100 –tki około 3 s) Z ciekawostek to światła w tym samochodzie wykonane są z białego złota, diamentów i niebieskiego szafiru – kamienie dopasowuje się do koloru karoserii :)
Dużo też mówi się w dodatkach o P.W. – sam główny motyw muzyczny również o tym świadczy „See you again” – i oczywiściesama końcówka filmu , ale nie będę pisał dla tych co jeszcze filmu nieoglądali… dla ciekawości tylko napiszę, że ostatnia scena i biała Toyota Supra – to prywatny egz. właśnie P. W.

I na koniec refleksja nie wiem jak Wy ale mi naprawdę jak oglądam tego chłopaka ciężko nadal jest uwierzyć że jego już nie ma w śród żywych i nie mogę zrozumieć dlaczego ten aktor tak utkwił mi w głowie pomimo że jakoś nie jest specjalnie dla mnie super aktorem, a zapewne poprzez fakt że był normalnym człowiekiem pomimo dużej popularności i tyle miał w sobie ciepła że w jakiś sposób ta energia działa na moją osobę i pewnie nie tylko moją….
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Ku przestrodze.
Starm sie trzymac z dala od seriali ale moja lepsza polowa wlaczyla wczoraj Peaky Blinders. Skonczylo sie na obejrzeniu 5 odcinkow i zarwanej nocy. Stanowczo radze uwazac. Wciagajace.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki lolek za krótką recenzję, z tego widzę że sobie poczekam na mega okazję na ten film bo z tego co napisałeś nie jest wart aktualnie swojej ceny na BR.....;-)
Ja w weekend sobie zrobiłem maraton z 3 filmami...;-)

free image hosting

Odnośnie realizmu oddania wystrzałów, wybuchów itd. Nadal na pierwszym miejscu Ocalony. Tam dźwięk wystrzału karabinu snajperskiego z tłumikiem oraz granatniki RPg to miód dla uszu. W skali 1-10 dałbym mocną 10. W pozostałych owszem strzelają się itd ale dźwięk już nie jest tak dopracowany jak w Ocalonym. Pod względem obrazu również nr1 to Ocalony. Obraz praktycznie bez ziarna (czyli taki jaki mi się najbardziej podoba,) w nie których scenach jest naprawdę idealnie, podobnie jak w Obvilion...;-). W pozostałych widać użycie gorszego sprzętu zarówno przy dźwięku jak i obrazi. Natomiast pod względem fabuły to dla mnie i mojej żony Wróg numer 1 na pierwszym miejscu. Film ukazany z punktu widzenia agentki CIA dążącej do wykrycia gdzie znajduje się Osama.. Jeśli ktoś lubi tą tematykę polecam, dla samego przetestowania swojego sprzętu najbardziej sugeruję Ocalony a dokładniej bitwę na wzgórzach oraz atak talibów na wioskę. Miód dla uszu..;-)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubufat ważne że jesteś zadowolony a noc zawsze można odespać :)


Bipo jak nie jesteś fanem Szybkich to ja bym poczekał - mi milo minęły 2 godziny i bardzo szybko ale tak jak napisałem ja zupełnie inaczej podchodzę do tej sagi.. :) Dla mnie latające samochody to nie jest jakieś przekroczenie dobrego smaku, a tym bardziej że widziałem już latające samochody, transportery , kontenery wojskowe wypuszczane z samolotu na spadochronach :) oczywiście widziałem to na filmie nagranym przez Kolegę żołnierza .. :)


Z tych co oglądałeś to mi najbardziej Ocalony się podobał , a WN1 i Snajper tak sobie... myślałem że będzie lepiej..a o snajperze to już kiedyś tyle pisaliśmy że .... :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja właśnie jestem fanem Szybkich ale po pierwszych 2 częściach już było tylko gorzej a jak zobaczyłem Tokyo to już się załamałem...;-) Mam nadzieje, że chociaż troszkę podnieśli poprzeczkę ze względu na fabułę a nie tylko totalna rozpierducha czyli film nie wymagający żadnego skupienia i uwagi bo i tak nawet jak bym przysnął to będę wiedział co będzie dalej...;-)

Odnośnie snajpera, również się napaliłem że pozamiata resztę filmów z tej tematyki na podstawie recenzji w necie a tu jednak nie bardzo.... We wrogu nr 1 człowiek nawet przerwy sobie nie zrobił na WC tylko od pierwszej minuty do ostatniej cały czas wzrok i uwaga skupiona na ekranie..;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dwie noce to już lekka przesada ale jak warto ? To czego się nie robi ...:)


Bipo Tokyo to najgorsza część - ten film zaczął zarabiać bodajże od 4 części tak solidnie..


A propo fabuły i rozpierduchy to powiem Ci tak dla mnie ten film od np. Transforemers niczym się nie różni - jeden i drugi służy rozrywce, jest jedna wielka rozpierducha, szczelina i fabuła dla dzieci ... a o ile mnie pamięć nie myli to Transy Ci się podobały - czy tam widzisz jakąś fabułę dla wymagających osób? Ja nie - taka sama nijaka fabuła a filmy oba mają dostarczać widzom jak najwięcej wrażeń - oczywiście Transy dla mnie więcej dostarczają tych wrażeń ale też trochę jednak inny film i jeszcze większe pieniądze...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
W sumie masz rację, nie kiedy trzeba trochę przymknąć oko i cieszyć się obrazem i dźwiękiem jak fabułą się nie da...;-) ps. Transy oczywiście że żądzą....
 
Do góry