Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wojownicze małpy ninja ewoluowały na planecie żółwi,którą trafił meteoryt i cały misterny plan poszedł w pizdu :)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Z innej beczki. Właśnie wyczytałem, że pan Goldwyn (ten od MGM czyli Metro Goldwyn Mayer) urodził sie w Warszawie :) co więcej, jego przyjaciel, inny Polak imigrant wymyślił dla niego logo ryczacego lwa.

Słabo? Czyli Polacy stoją za najsłynniejsza na świecie czołówką filmową :)

Obaj panowie są dobrze opisani na Wikipedii :) polecam
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Z innej beczki. Właśnie wyczytałem, że pan Goldwyn (ten od MGM czyli Metro Goldwyn Mayer) urodził sie w Warszawie :) co więcej, jego przyjaciel, inny Polak imigrant wymyślił dla niego logo ryczacego lwa.

Słabo? Czyli Polacy stoją za najsłynniejsza na świecie czołówką filmową :)

Obaj panowie są dobrze opisani na Wikipedii :) polecam

A lew był z zoo z Dublina ( to prawie polskie miasto :) )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bardziej mi chodzi o Twoją opinię nt. AV. Kwestie artystyczne i fabułę ocenię sam :) tak jak pisałeś. Każdy ma swój gust :)



Swoją drogą kupiłem ostatnio Młodemu kilka bajek na bd (m.in. Meridę, Sezon na Misia, Kung Fu Pandę - wszystko 3d, ale i kilka innych, np. Mulan) i jak te bajki wyglądają to szczęka opada :)
kolory i obraz, że się go chce jeść :) może to zasługa Quattrona :) ale jest wypas :)

Zawsze oceniam tylko AV bo to co się komu podoba to kwestia gustu a o tym ja nie dyskutuje i szanuje każdy w porównaniu do Gerusa.
Po świętach dam znać.. a może dzisiaj jeden uda się obejrzeć..


Nie żadnego quattrona, a dobrej jakości animacje właśnie to mają do siebie.
Ja jak zobaczyłem pierwszy raz, to pośliniłem podłogę z wrażenia, także nie ma co się ekscytować ;)

Lolek, też mnie interesuje jakość wydania. Nie spodziewam się cudów po tym filmie, ale może audio pozamiata, co w konsekwencji pozwoli zaliczyć wieczór do udanych ;)
Edit: Zaraz, zaraz. W żółwiach jest Atmos? Ile płytka kosztowała?



Skoro tyle się rozpisałeś, to wnioskuje, że jednak warto? Bo wygląda mi to na typową chałkę ;)


Jest Atmos w żółwiach ja kupiłem tanio po 55 zł za szt. ale ja mam Gościa który kupuje pewne filmy i on zostawia sobie 3d a mi sprzedaje 2d ( maniak 3d ) a dla mnie te filmy na spoko w 2d wystarczą.
Armanig tak na szybkiego dźwięk i obraz jest lepszy jak w Godzilli czy Na skraju jutra - szczególnie pod względem dźwięku.

lolek tylko po co Ty wciąż piszesz monologi o niczym, to tak jak te Twoje filmy.


Dlatego że żyję w demokratycznym kraju. A Ty jak widzę nie potrafisz tego docenić, a być może nawet nie wiesz co to takiego demokracja w XXI wieku. Ty najzwyczajniej w świecie się męczysz w tym kraju i trzeba się przenieść do Chin, Rosji, ewentualnie Korea Północna i najlepiej z Twoim charakterem zostać tam dyktatorem i mówić ludziom co mają słuchać, jakie filmy mają oglądać, co mają robić, w co wierzyć itp...bo to jest najlepsze i wszyscy inni powinni tak samo robić jak Ty (bo tak uważasz) - to jest Twój żywioł z tego co reprezentujesz tutaj na forum.
Tylko o jednej rzeczy zapomniałeś że żyjemy w Polsce i to nie obowiązuje w tym kraju..
I jak będę miał ochotę to kupię Kubusia puchatka na bluray i będę go zachwalał po niebiosa, a Tobie nic do tego...
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No zolwie, robociki, popaprancow 3 i stepup
No na Expendables3 sie troche znudzilem, wiec obejrzalem moze do polowy, ale nie sadze, zeby bylo lepiej na koncu, niz na poczatku filmu.
Powinienes wziac tez pod uwage, ze Atmosa testuje na mocno uposledzonym zestawie 5.1.2 z Onkyo 636. Mysle, ze zeby miec z tego radosc, to trzeba miec klocka, ktory lepiej wykalibruje i zagra.
Pisze dlatego z dwoch powodow. Primo zeby ostrzec przed zakupem wszystkich, ktorzy maja jakies doswiadczenia z lepszymi, starszymi Ampami. Onkyo636 moze wygladac jak uniwersalny budzetowy sprzet ale jak tylko przelaczam na 818 (7.1), majace wiecej mocy i Audyseya32XT to roznica zauwazalna od razu. Druga sprawa to brak mozliwosci zasilenia tylniej pary glosnikow, ktora IMHO zapewne ma duzy wplyw na recepcje tych 4 wspomnianych filmow, a jak podejrzewam, ze wzgledu na doswiadczenia z dolby surround 7.1, bedzie tez miala duzy wplyw na odtworzenie sceny W Dolby Surround, dla filmow bez sciezki Atmos.
Tzn. Oceniajac po kilku ostatnich filmach (np Down of the Planet of Apes czy Hobbit 2) dzwieki srodowiska, jak deszcz, echo czy wiat ogrywane sa wg mnie kulawo. W takich przypadkach slychac, ze glosniki gorne graja ale wyraznie brakuje przestrzeni z tylu. Byc moze dlatego, ze z uwagi na glosniki BS, glosniki boczne mam rozmieszczone na osi 90stopni (zgaduje, ze gdybym je mial na osi 135st w 5.1 mogloby byc lepiej).
Druga sprawa mjaca kluczowy wplyw na odbior efektow dochdzacych z glosnikow gornych, to ich wlasciwe rozmieszczenie. Wg papierow Dolby wszystko jest latwe i proste, ale wystarczy troche poexperymentowac, zeby zobaczyc roznice. Proponuje nie za daleko i nie za szeroko, zwlaszcza jesli mamy nisko (standardowo) zawieszony sufit. Nie testowalem jeszcze podwieszania glosnikow gornych z tylu, co moze miec zbawienny wplyw w przypadku konfiguracji 5.1.2, takich jak moja., bowiem porownanie wrazen z filmow z para BS zainstalowanych w suficie, na starym setupie, pozostawia niestety aktualny setup 5.1.2 na przegranej pozycji Najbardziej odczulem to na Gravity, ktory choc tylko 5.1, brzmial w starym ukladzie 7.1 (BS w suficie) genialnie, zas w obecnym 5.1.2 kulawo(!!). Zamierzan pokombinowac jeszczcze troche z przesunieciem glosnikow do tylu, ale wydaje mi sie, ze setup 7.1.2 z glosnikami zainstalowanymi bezposrednio nad sluchaczem i przyzwoity system kalibracji to podstawa, zeby wrazenie z seansu bylo na plus, w stosunku do dotychczasowych.
Z drugiej strony Atmos wydaje mi sie byc atrakcyjny na tyle, zeby trzymac kciuki za rozwiniecie tego standardu w HC
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Zawsze oceniam tylko AV bo to co się komu podoba to kwestia gustu a o tym ja nie dyskutuje i szanuje każdy w porównaniu do Gerusa.
Po świętach dam znać.. a może dzisiaj jeden uda się obejrzeć..





Jest Atmos w żółwiach ja kupiłem tanio po 55 zł za szt. ale ja mam Gościa który kupuje pewne filmy i on zostawia sobie 3d a mi sprzedaje 2d ( maniak 3d ) a dla mnie te filmy na spoko w 2d wystarczą.
Armanig tak na szybkiego dźwięk i obraz jest lepszy jak w Godzilli czy Na skraju jutra - szczególnie pod względem dźwięku.




Dlatego że żyję w demokratycznym kraju. A Ty jak widzę nie potrafisz tego docenić, a być może nawet nie wiesz co to takiego demokracja w XXI wieku. Ty najzwyczajniej w świecie się męczysz w tym kraju i trzeba się przenieść do Chin, Rosji, ewentualnie Korea Północna i najlepiej z Twoim charakterem zostać tam dyktatorem i mówić ludziom co mają słuchać, jakie filmy mają oglądać, co mają robić, w co wierzyć itp...bo to jest najlepsze i wszyscy inni powinni tak samo robić jak Ty (bo tak uważasz) - to jest Twój żywioł z tego co reprezentujesz tutaj na forum.
Tylko o jednej rzeczy zapomniałeś że żyjemy w Polsce i to nie obowiązuje w tym kraju..
I jak będę miał ochotę to kupię Kubusia puchatka na bluray i będę go zachwalał po niebiosa, a Tobie nic do tego...
Ty chcesz mnie uczyć demokracji?(walczyłaś o nią, bo ja tak)
Ty sobie kupuj nawet bolka i lolka mnie nic to tego (nigdy nie pisałem czego ludzie mają słuchać, ani co oglądać)
Jak Ty możesz zachwalać te swoje krasnoludki i młotki to chyba ja w tym kraju mogę je krytykować (tak czy nie?)
Właściwie co mnie to obchodzi, że zatrzymałeś się w rozwoju (jeżeli chodzi o filmy) w wieku 15 lat pisząc np. że "Skazani na Shawshank" to słaby film.
Zdrowych i spokojnych świąt.
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
Panowie i Panie , proponuje pisać że ten film mi sie podobał polecam , ten widziałem i mi sie nie podobał , pisanie że jakis film a z tego co tu zauważyłem gatunek jest do dupy albo co gorsza sugerowanie że jak ktoś ogłada marvela to jest cofnięty w rozwoju to już lekka przesada ( taki przykład dałem ) . ja np. lubie te ekranizację marvela to jestem głupi ? to jakim cudem podobają mi się również filmy Polańskiego , Kieslowskiego , Allena , K. Loacha itd.
Trzymajcie się bardziej tytułu postu i zanim napisze ktoś następnym razem że ktoś kto oglada film X to jest be niech sobie zada pytanie czy te filmy które on oglada sie wszyskim podobają ?
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Panowie i Panie , proponuje pisać że ten film mi sie podobał polecam , ten widziałem i mi sie nie podobał , pisanie że jakis film a z tego co tu zauważyłem gatunek jest do dupy albo co gorsza sugerowanie że jak ktoś ogłada marvela to jest cofnięty w rozwoju to już lekka przesada ( taki przykład dałem ) . ja np. lubie te ekranizację marvela to jestem głupi ? to jakim cudem podobają mi się również filmy Polańskiego , Kieslowskiego , Allena , K. Loacha itd.
Trzymajcie się bardziej tytułu postu i zanim napisze ktoś następnym razem że ktoś kto oglada film X to jest be niech sobie zada pytanie czy te filmy które on oglada sie wszyskim podobają ?
No właśnie masz rację, jeszcze trzeba dodać, aby pisać tutaj bez błędów ortograficznych ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ty chcesz mnie uczyć demokracji?(walczyłaś o nią, bo ja tak)
Ty sobie kupuj nawet bolka i lolka mnie nic to tego (nigdy nie pisałem czego ludzie mają słuchać, ani co oglądać)
Jak Ty możesz zachwalać te swoje krasnoludki i młotki to chyba ja w tym kraju mogę je krytykować (tak czy nie?)
Właściwie co mnie to obchodzi, że zatrzymałeś się w rozwoju (jeżeli chodzi o filmy) w wieku 15 lat pisząc np. że "Skazani na Shawshank" to słaby film.
Zdrowych i spokojnych świąt.

Wszystko i każdy może pisać ale ja nie krytykuję Twojego gustu tylko dlatego że Tobie coś się podoba, a mi nie koniecznie.... bo każdy ma prawo oglądać i słuchać to co się podoba - to jest właśnie między innymi demokracja. Więc jeśli o nią walczyłeś to dlaczego krytykujesz gust - skoro każdy wie, że o tym się nie dyskutuje.
Jakbyś napisał że np. Hobbit czy Avengers to lipa filmy, pisz tak sobie, ja przez to nie umrę tylko nie obrażaj mnie z tego powodu za to, że co innego lubię oglądać jak Ty. Bo tak jak np. choćby napisał Kolega Boromirep że jak ktoś lubi Marvela to wszyscy mają rozum 15 latka wg Ciebie. Obraziłeś wielu ludzi tym stwierdzeniem i tylko dlatego że Tobie się nie podobają takie filmy. Tak wg Ciebie powinna wyglądać demokracja o którą walczyłeś?
Dziękuję za życzenia i również życzę Wesołych i spokojnych świąt BN.
 
Ostatnia edycja:
Do góry