Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Tak lolus. Od Mulan doszedles do deptania demokracji i praw czlowieka w Chinach* i sterylizacji Ujgurek
Po prostu fantastyczny artkul, na ktory Polacy czekali, tak jak na swiatowa dyskusie na temat kotrowersji adaptacji najnowszej hollwoodzkiej adaptacji obcej kuturowo legendy.
I co teraz zrobisz?
Wlaczysz sie do "dyskusji" zaocznie, czy najpierw obejzysz bojkotowana "chinska gadzinowke"? A moze pokusisz sie o reasearch, aby doiwiedziec sie skad tureckie plemiona w Chinach, albo jak slodko wyglada sodom1zowana Ujgurka na porhubie?
Zachodze w glowe w jakim celu wkleiles ten rzyg. Rozumiem milenialsow i tych wszystkich snowflake'sow, lykajacych kazde napisane guano, bo ktos nauczyl ich czytania i pisania, ale nie krytycznego myslenia. Jednak Twoja generacja powinna wiedziec, ze poprawic swiat mozna jedynie zaczac od zmian na wlasnym podworku, a nie dzieki krytyce cudzego.
Serio dzisiejsze spoleczenstwo, dzieki internetowi i mediom spolecznosciowym, ma tak wyprane mozgi jak nigdy dotad.

BTW Klikniecie w hyperlinka z nazwiskiem domniemanej autorki tego tekstu skierowal mnie do listy artykulow podsumowujacej jej dorobek dziennikarski, oplacany przez Noizz. Jako ze tytuly wydawaly mi sie malo interesujace, poszperalem dalej i dowiedzialem sie, ze Oliwia lubi twarde jaja, ale z drugiej strony nie wybrzydza, bo lubi w rytm muzyki potrzasac malymi, a poza, tym to wg Nej, polmiekkie jaja moga byc otymalne albo "prawie optymalne". Modli sie o wlasciwe jaja i przyklada bardzo duza wage do wlasciwego obchodzenia sie z nimi. Szczegoly znajdziesz w ponizszym video. Polecam, bo to zuch dziewczyna. Dziargi i styl mi sie nie podobaja, ale mogla by mnie karmic.

https://www.facebook.com/NoizzFood/videos/774083276329284/?t=5
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Zostawny Oscary Lolkowi.
On kocha Ameryke, ich kulture i socjo-ekonomiczny porzadek.
Ciekawe czy wymysli jakies okragle zdanie na okolicznosc tej wiadomosci :)

Lolus. Nie mysl, ze sie uwzialem na Ciebie, bo mam kiepski dzien.
Choc faktycznie, troche boli, bo kina otwarte, a czego obejrzec nie ma.
Na mlodych mutantow, raczej nie pojde...:)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Wszystko widzialem co graja, bobgraja 3 tytuly na krzyz. Poszedlem na "nowych".
Jesli to Away z Netflixa to widzialem z pol odcinka i zapomnialem do tego wrocic. Powtorki dobrych klasykow byly za to Mam to odkopac i dokonczyc?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak mawiali starożytni Rzymianie - It's up 2 U ;)
Pytam z ciekawości, gdzieś wyczytałem, że podobno dobry serial.
Ja póki co czasu na dłuższe projekcje nie mam i jak już coś oglądam, to staram się wybrać coś sensownego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zostawny Oscary Lolkowi.
On kocha Ameryke, ich kulture i socjo-ekonomiczny porzadek.
Ciekawe czy wymysli jakies okragle zdanie na okolicznosc tej wiadomosci :)

Lolus. Nie mysl, ze sie uwzialem na Ciebie, bo mam kiepski dzien.
Choc faktycznie, troche boli, bo kina otwarte, a czego obejrzec nie ma.
Na mlodych mutantow, raczej nie pojde...:)

Luzik, ja dzisiaj też mam do bani dzień, ale faktycznie na swój sposób lubię Amerykę.. i prawie by mi się udało w niej troszkę pobyć za darmoszkę, ale.. życie.. Choć z perspektywy nie żałuję , bo to mnie zmobilizowało to poszukiwania innej pracy i teraz jest zdecydowanie lepiej. :) Ale z drugiej strony może by mi się udało zobaczyć Margot na plaży :)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Jak mawiali starożytni Rzymianie - It's up 2 U ;)
Pytam z ciekawości, gdzieś wyczytałem, że podobno dobry serial.
Ja póki co czasu na dłuższe projekcje nie mam i jak już coś oglądam, to staram się wybrać coś sensownego.

Nie porzucilem dlatego, ze mi sie nie podobalo, tylko z braku czasu, a pozniej zapomnialem.
Tymczasem wracam z tego szitu, na ktorym nie dalo sie wysiedziec. Bilet za darmo, prad z gniazdka, potrzebny na przejechanie 8 km tez "nic nie kosztuje", ale straconego czasu nikt mi nie zwroci.
Jest wg nowych wytycznych, czyli glowne postaci to kobiety, do tego zaliczajace sie do grupy mniejszosci seksualnych i etnicznych. W ogole kobiety stanowia przewage liczebna w stosunku 2:1, Wprawdzie nie ma inwalidow, czy umyslowo uposledzonych, jednak mezczyzni pozostajha zdecydowanie w cieniu zenskich charakterow. Jeden to redneck z Kentucky - pozbawiony sensu egzystencji gornik weglowy. O drugim zas, aby oszczedzic spoilerow, napisze tylko, ze jego glownym hobby, jest szorowanie garnkow. Jest spora dywersyfikacja, bo mamy indianke, "Rosjanke", Szkotke, Brazylijczyka, US white trush-a i latynoske, pozostale cechy postaci celowo przemilcze, ale jest pelen przekroj. Jesli wiec utworza nowa oscarowa kategorie "Social&ethnic diversity compliance" jest podstawa do nominacji, choc zero szans w kazdym innym departamencie. Film jest super-denny. Jedyna ekscytacje powoduja reminiscencje filmow, ktorych ripp-offy, czy raczej elementy wykorzysatno.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Jak mawiali starożytni Rzymianie - It's up 2 U ;)
Pytam z ciekawości, gdzieś wyczytałem, że podobno dobry serial.
Ja póki co czasu na dłuższe projekcje nie mam i jak już coś oglądam, to staram się wybrać coś sensownego.

Skuszony Twoja rekomendacja, rzucilem okiem na to Away. Okazalo sie, ze filmu nie ogladalemi ze pomylilem go z 2036 Origin Unknow. Okazalo sie, ze serial jest bardzo dobrze napisany i calkiem
niezle zrezalizowany IMHO, ma zanizone ratingi. Wciagnalem sie, ze noc przelaciala momentalnie. Dzien stracony, a i tak chodze spiacy! Wyglada na to, ze go dzisiaj skoncze. :)
 
Do góry