Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

bubafat

Well-known member
Bez reklam
To dla odmiany kiszka.
Escape room (2019). Bez poduszki albo jakies skocznej smiechawki, nie podchodzic.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie pośmiałeś się, bo to nie była następna "śmieszkowa" rola Chana gdzie po raz setny robi z siebie błazna, a thiller/sensacja.
Jackie Chan pokazał zupełnie inne oblicze i dobrze, bo wyszło mu to świetnie.
Dla mnie pozycja była rewelacyjna.

Pisałem o niej rok temu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1449887-post29762.html

Może faktycznie coś w tym jest, że człowiek przyzwyczaił się do tego, że zawsze widziałem go w komediach i człowiek przypiął mu łatkę - aktora komediowego.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, aktor dużo grywał w kmediach a tu taka odmiana. Mi ten film się podobał, dobra pozycja do obejrzenia.
 

wucash

Active member
Bez reklam
A star is born... ledwo dotrwałem do końca, gniot roku :) Gaga jako aktorka to drewno nieziemskie, Bradley poprawnie, fabuła ckliwa i pretensjonalna. Idź Pan w ch.....
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A star is born... ledwo dotrwałem do końca, gniot roku :) Gaga jako aktorka to drewno nieziemskie, Bradley poprawnie, fabuła ckliwa i pretensjonalna. Idź Pan w ch.....
Ja mam odmienne zdanie co do Gagi. Zagrała bardzo fajnie. Jej wizerunek też całkiem inny od tego czegoś na scenie. Film prosty do bólu, ale nie było najgorzej. Dla mnie wart obejrzenia.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Nie jestem fanem filmów muzycznych i musicali ale z uwagi na achy i ochy uznałem, że trzeba sprawdzić. Do mnie i mojej żony nie przemówił wręcz irytował. Bohemian rapsody to przy tym arcydzieło a też nie jest to film pozbawiony wad. Ale wiadomo co kto lubi :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wucash sam sobie odpowiedziałeś z jakich powodów obejrzałeś, ze względu na ochy i achy... więc wniosek jeden jednak ludziom się podobał.. co nie zmienia faktu, że Tobie nie musi... Krytycy dosyć dobrze pisali o L.G. Muzyka też dosyć chwalona..
B.R. to dla nas wielu będzie nie do przebicia film z tego gatunku, bo bardzo lubimy Queen, a przede wszystkim Freddiego, którego to głos był i jest niepowtarzalny.. Choć L.G. też ma trochę tego głosu, ale to inna liga... Freddie był jeden i niepowtarzalny to co tutaj nie raz pisałem.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Tak, chciałem sam sobie wyrobić zdanie, żeby móc pełnoprawnie krytykować :D La la land do dziś nie oglądnąłem i się na temat tego filmu nie wypowiadam ;-)
Nie oceniam nawet muzyki, która nie z mojej bajki ale ok może się komuś podobać (pod koniec przwijałem wycie LG :D ). Bradley'a lubię i zagrał przyzwoicie ale gra Gagi jest dla mnie bez wyrazu i jakiejkolwiek emocji, zresztą cała historia pokazana tak łopatologicznie bez wyrazu. Powiedziałbym film dla kobiet, żeby sobie popłakały na końcu ale moja połówka była zażenowana tym filmem :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lalaland, to również nie moja bajka. Chce jak najszybciej zapomnieć o tym seansie.

Natomiast film z Gagą, uważam za świetny. Jest tam wszystko to, co powinno być. Świetna muzyka, świetne audio, genialny kawałek przewodni "Shallow" i ten moment, jak Gaga wchodzi w wokalem, miód orzeszki.
Do tego koncertowe klimaty, mnie akurat to rusza.
Ckliwa, prosta i wręcz do bólu poprawnie zrealizowana pozycja.
Gaga jałowa, ale chyba właśnie w tym tkwi sekret.
Ot, zwyczajna, prosta dziewczyna, idealnie wpasowała się w rolę, ale cały czas mamy świadomość, że "prywatnie", to gwiazda muzyki, jej rola w filmie w zderzeniu z tym co widzimy, czy znamy ze scenicznych kreacji robi robotę. Moim zdaniem świetnie wypadła, właśnie dlatego, że nie ma tych wszystkich manier "zawodowych" aktorek.

Queen wiadomo, mozna to było zrobić na 10 różnych sposobów, lepiej, gorzej. Na pewno.
Moim zdaniem bardzo spłycili geniusz Freddiego, dużo zacnych występów pominęli, ale mimo wszystko, to rewelacyjna pozycja, już ta muzyka która leci w tle mówi sama za siebie. Oscary muszą się posypać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podobnie myślę, powinno być więcej o Mistrzu, bo Queen to F. M., gdyby było inaczej to byłyby kolejne płyty, a wyszła tylko jedna i lekko mówiąc - średnio to wyszło.
F.M. to geniusz tak jak np A. B., tylko w innym gatunku muzycznym, ale obaj są niepowtarzalnymi osobami, ze względu na swój wokal.
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Bohemian rapsody to przy tym arcydzieło a też nie jest to film pozbawiony wad.

Już na UHD:

Kod:
DISC INFO:

Disc Title:     Bohemian.Rhapsody.2018.UHD.BluRay.2160p.HEVC.Atmos.TrueHD7.1-MTeam
Disc Size:      65,611,278,990 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.3 (compatible layout created by DVDFab 11.0.1.4)

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00700.MPLS  
Length:                 2:14:37.068 (h:m:s.ms)
Size:                   55,282,132,992 bytes
Total Bitrate:          54.75 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       37210 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10+ / BT.2020 / 

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         5251 kbps       7.1-Atmos / 48 kHz / 5251 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
DTS-HD Master Audio             English         2058 kbps       2.0 / 48 kHz / 2058 kbps / 24-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             English         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
DTS Audio                       French          768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Spanish         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       German          768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Italian         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Japanese        768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio             Czech           448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           English         42.807 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         28.633 kbps                     
Presentation Graphics           French          26.441 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         28.662 kbps                     
Presentation Graphics           Danish          28.545 kbps                     
Presentation Graphics           Dutch           26.291 kbps                     
Presentation Graphics           Finnish         28.788 kbps                     
Presentation Graphics           German          30.9 kbps                       
Presentation Graphics           Italian         28.285 kbps                     
Presentation Graphics           Japanese        20.147 kbps                     
Presentation Graphics           Japanese        3.924 kbps                      
Presentation Graphics           Norwegian       29.31 kbps                      
Presentation Graphics           Swedish         29.05 kbps                      
Presentation Graphics           Chinese         26.964 kbps                     
Presentation Graphics           Czech           27.725 kbps                     
Presentation Graphics           Korean          22.187 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         27.233 kbps                     
Presentation Graphics           Polish          23.964 kbps                     
Presentation Graphics           French          3.727 kbps
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Top Gun to pozycja kultowa. Jeżeli by to mieli zepsuć w części 2 to lepiej żeby w ogóle się za to nie brali!
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Już na UHD:

Kod:
DISC INFO:

Disc Title:     Bohemian.Rhapsody.2018.UHD.BluRay.2160p.HEVC.Atmos.TrueHD7.1-MTeam
Disc Size:      65,611,278,990 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.3 (compatible layout created by DVDFab 11.0.1.4)

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00700.MPLS  
Length:                 2:14:37.068 (h:m:s.ms)
Size:                   55,282,132,992 bytes
Total Bitrate:          54.75 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       37210 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / HDR10+ / BT.2020 / 

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby TrueHD/Atmos Audio        English         5251 kbps       7.1-Atmos / 48 kHz / 5251 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
DTS-HD Master Audio             English         2058 kbps       2.0 / 48 kHz / 2058 kbps / 24-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             English         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio             Spanish         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
DTS Audio                       French          768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Spanish         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       German          768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Italian         768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Japanese        768 kbps        5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
Dolby Digital Audio             Czech           448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio             Polish          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Presentation Graphics           English         42.807 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         28.633 kbps                     
Presentation Graphics           French          26.441 kbps                     
Presentation Graphics           Spanish         28.662 kbps                     
Presentation Graphics           Danish          28.545 kbps                     
Presentation Graphics           Dutch           26.291 kbps                     
Presentation Graphics           Finnish         28.788 kbps                     
Presentation Graphics           German          30.9 kbps                       
Presentation Graphics           Italian         28.285 kbps                     
Presentation Graphics           Japanese        20.147 kbps                     
Presentation Graphics           Japanese        3.924 kbps                      
Presentation Graphics           Norwegian       29.31 kbps                      
Presentation Graphics           Swedish         29.05 kbps                      
Presentation Graphics           Chinese         26.964 kbps                     
Presentation Graphics           Czech           27.725 kbps                     
Presentation Graphics           Korean          22.187 kbps                     
Presentation Graphics           Chinese         27.233 kbps                     
Presentation Graphics           Polish          23.964 kbps                     
Presentation Graphics           French          3.727 kbps

Przed chwilą na szybko przejrzałem,bo nie będę się teraz darł na wieczór,ale już wiem,że w niektórych scenach jest niezły HDR i Rami walący dziwne miny :-D
 
Ostatnia edycja:

wojtasekole

New member
Witam, mam do Państwa małą prośbę, czy moglibyście polecić filmy z prawdziwym 4K ? Wczoraj obejrzałem First Man w tej wersji..ziarno. Chciałbym w końcu obejrzeć film gdzie obraz jest gładki, tak jak na 4K przystało.
 
Do góry