Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida odebrałem LS ale jeszcze mam 3 stare filmy do obejrzenia po wymianie z dvd na BR (więc ten pewnie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia), a do tego nie wiem czy jutro lub w niedzielę na pogotowiu nie wyląduje bo chyba rozwaliłem sobie nadgarstek :-( lipa na całego.. A Ty jeszcze LS nie oglądałeś?

KILKA NOWOŚCI JEST W SATURNIE ALE WIADOMO MONOLITH SAME DVD...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida odebrałem LS

Serio to jest już dostępne w Polsce na BD ? :wink:
Tutaj podają,że dopiero 13-go :
http://www.blu-ray.com/movies/Suicide-Squad-Blu-ray/136883/

A Ty jeszcze LS nie oglądałeś?

Wczoraj wieczorem oglądałem.Kilka stron wcześniej opisywałem wrażenia ;-)

do tego nie wiem czy jutro lub w niedzielę na pogotowiu nie wyląduje bo chyba rozwaliłem sobie nadgarstek :-( lipa na całego..

No to zdrowiej szybko :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pooddawałem troszkę starszych filmów typu spiderciaki stare, Daredevil itp.. pokupowałem na BR i nie mogę wyjść z podziwu jak te filmy są dobrze nagrane pod względem dźwiękowym.. a przecież to starocia takie że szok.. tez kiedyś psiałem o Hulk 2 - tak samo taka dynamika że wiele nowych produkcji to się chowa.. Jest ktoś w stanie mi to wytłumaczyć ? Dlaczego stare filmy tak dobrze są nagrane pod tym względem.. oczywiście kilak mi się trafiło że nie jest za dobrze w stosunku do dvd ale w większości wypadków patrząc, że coraz więcej takich filmów pokupowałem to jednak są różnice i to istotne..
Jak sam zauważyłeś wiele filmów na DVD ma bardzo dobry obraz i dźwięk a po przesiadce na BR okazuje się że zbytnio różnicy nie widać i nie słychać a wiele razy jest tak że na niektórych filmach obecnie wydawanych na BR dźwięk jest do dupy jak i obraz przykład druga część Avengers.. ;-)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
No to duuzo tych nowych filmow na "slaby"dzwiek - poronywalny czy identyczny z dzwiekiem z DVD. Jeszcze jakies przyklady posrod filmow wydanych w ciagu ostatnich 3 lat?
Jak mi pokazesz 10% sposrod tych ktore kupiles w tym czasie, to obiecuje, ze pojde do sklepu, kupie, przetestuje i w razie czego odszczegam to, ze "duby smalone dziewka gada".
A juz Lolek zaczal sie "prostowac" w temacie, a tu taki sabotaz.
Przyznam sie ze "bardzo dobrego obrazu" na DVD nie ogladalem od czasu kiedy nie ogladam DVD, czyli od dekady, a definitywnie od 2010, kiedy sprzedalem resztke kolekcji. Nie spodziewam sie tez takich zobaczyc, a pisanie o tym w czasach UHD/HDR dostepnych na dyskach i VoD, uwazam za chora idee *. Natomiast co do dzwieku moglbym sie zgodzic, bo sam mam z setke BD, w ktorych dzwiek jest stratny, albo udajacy bezstratny, bo UK-owskie (czy generalnie europejskie) wydania filmow sprzed 2000r, jeszcze kilka lat temu miewaly taki udawany DTS-HD MA z bitratem na poziomie 1.9-2.5mbps na 6 albo 8 kanalow :). Nie chce nawet wspominac o jakosci samych miksow, ale te cale szczescie dostaja tez nowe wersje - ostatnio podziwiany przeze mnie remaster Independance Day (1996), czy w DTS:X, czy DTS-HD, nie da sie porownac do dzwieku z dysku DVD, a nawet na nim zmiescic. Sam dzwiek (!), a gdzie obraz (?!?), ktory Ty stawiasz w jednym szeregu z obrazem HD, czy UHD, bo przeciez z wypowiedzi Was obu, wynika, ze roznicy nie widac.
Teraz tez trafiaja sie zonki, ale bardzo zadko. Dolary przeciw orzechom, ze nie znajdziesz na swojej polce nawet 10 takich pozycji, wyprodukowanych po 2013r, a co dopiero 10%.
Edit
* - dlugo szukalem w pamieci filmu ktory na bank bedzie idealny jako moj przyklad, pomimo iz go nie widzialem. Powiedz mi czy te ostre jak zyleta, zrealizowane w 4k filmy Pan i Shallows, ktore rowniez powinny wygladac b.dobrze na DVD, nie wala bandingiem koloru po oczach w przypadku DVD?
 
Ostatnia edycja:

venomas200

New member
Bez reklam
Zmęczyłem dziś Niezgoda trzecia część. I jako podsumowanie powiem tylko cehaujowaty film. Najgorsza cześć że wszystkich z serii. A na dodatek strasznie nieudolnie zrobione CGI jakbym oglądał animacje że Sigma i Pi jakoś tak od razu mi się skojarzyło głównie po jednej ze scen.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie bardzo dobrze wydane pod względem dźwięku i obrazu filmy na DVD są np: Batmany Nolana wszystkie 3 części, Trzy pierwsze części Underwold, Terminator 2, Piła 1-6części, w bajce Auta jest bardzo dobry również Obraz.
Odnośnie filmów na Blu ray to Ci nie napiszę pod względem daty z ostatnich 3 lat które filmy na BR są słabo wydane pod względem audio czy video. Bardziej chodzi mi o filmy które zostały wydane (w tym odświeżone) ogólnie na blu ray ale pod względem obrazu czy dźwięku wyglądają słabo i nie kiedy jest bez różnicy czy oglądałbym DVD czy BR. Filmy na Blu ray, które jak dla mnie pod względem obrazu są słabej jakości to: Transformers 1-2 (gdzie ziarno wg. tego co mówił pan reżyser specjalnie dodał spowodowało iż film wygląda tak jakbym Divixa oglądał), obcy 1-4 filmy jak dla mnie tragedia pod względem audio-video, wspomniane Avengers 2...
Chodzi mi o to, że nie kiedy odświeżają film na BR, który kiedyś został wydany na DVD z myślą, że przyjedzie Kowalski kupi i będzie zachwycony. Potem się okazuję, że wkładam płytę do odtwarzacza i różnicy nie widzę, a wydając ponownie kasę na film i nowym nośniku jestem przekonany, że jakość obrazu i dźwięku została podniesiona w stosunku do posiadanej wersji na DVD a tu d....a. Kasa wyrzucona w błoto. Zobacz np. jak podciągnięty został obraz z predatora 1 w stosunku do DVD. Obraz moim zdaniem różni się kolosalnie i jak dla mnie warto w tym przypadku kupić ten film ponownie na BR, ale taki Obcy jest dla mnie nie porozumieniem. Wydali go na BR a obraz i dźwięk jest na bardzo niskim poziomie.
Od razu mówię, że filmy o których napisałem powyżej oglądałem na 130" a nie TV. Na mniejszym obrazie w TV niska jakość w filmie nie boli nie kiedy aż tak bardzo jak na dużym ekranie. Tam widać jak na dłoni wszystkie niedoskonałości obrazu. A jak już widzę na małym TV słabą jakość obrazu to tym bardziej na 3m szerokości ekranie będzie jeszcze większa tragedia... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Filmy na Blu ray, które jak dla mnie pod względem obrazu są słabej jakości to: Transformers 1-2 (gdzie ziarno wg. tego co mówił pan reżyser specjalnie dodał spowodowało iż film wygląda tak jakbym Divixa oglądał),

DivX i duża ilość ziarna ? ;-)
Im większa kompresja,tym mniej ziarna a obraz staje się coraz bardziej rozmazany :wink:

Przeglądałem sobie z ciekawości screeny z nowych produkcji na DVD (nie oglądam filmów w takiej jakości,no chyba,że ze 3 polskie na rok,które nie pokazały się na BD) i jak dla mnie,sporo odstają od jakości Blu-ray ;-)
 

zgred72

New member
Jak dla mnie bardzo dobrze wydane pod względem dźwięku i obrazu filmy na DVD są np: Batmany Nolana wszystkie 3 części, Trzy pierwsze części Underwold, Terminator 2, Piła 1-6części, w bajce Auta jest bardzo dobry również Obraz.
Odnośnie filmów na Blu ray to Ci nie napiszę pod względem daty z ostatnich 3 lat które filmy na BR są słabo wydane pod względem audio czy video. Bardziej chodzi mi o filmy które zostały wydane (w tym odświeżone) ogólnie na blu ray ale pod względem obrazu czy dźwięku wyglądają słabo i nie kiedy jest bez różnicy czy oglądałbym DVD czy BR. Filmy na Blu ray, które jak dla mnie pod względem obrazu są słabej jakości to: Transformers 1-2 (gdzie ziarno wg. tego co mówił pan reżyser specjalnie dodał spowodowało iż film wygląda tak jakbym Divixa oglądał), obcy 1-4 filmy jak dla mnie tragedia pod względem audio-video, wspomniane Avengers 2...
Chodzi mi o to, że nie kiedy odświeżają film na BR, który kiedyś został wydany na DVD z myślą, że przyjedzie Kowalski kupi i będzie zachwycony. Potem się okazuję, że wkładam płytę do odtwarzacza i różnicy nie widzę, a wydając ponownie kasę na film i nowym nośniku jestem przekonany, że jakość obrazu i dźwięku została podniesiona w stosunku do posiadanej wersji na DVD a tu d....a. Kasa wyrzucona w błoto. Zobacz np. jak podciągnięty został obraz z predatora 1 w stosunku do DVD. Obraz moim zdaniem różni się kolosalnie i jak dla mnie warto w tym przypadku kupić ten film ponownie na BR, ale taki Obcy jest dla mnie nie porozumieniem. Wydali go na BR a obraz i dźwięk jest na bardzo niskim poziomie.
Od razu mówię, że filmy o których napisałem powyżej oglądałem na 130" a nie TV. Na mniejszym obrazie w TV niska jakość w filmie nie boli nie kiedy aż tak bardzo jak na dużym ekranie. Tam widać jak na dłoni wszystkie niedoskonałości obrazu. A jak już widzę na małym TV słabą jakość obrazu to tym bardziej na 3m szerokości ekranie będzie jeszcze większa tragedia... ;-)


"Obcy - decydujące starcie" obraz i dźwięk dokładnie tak , jak piszesz - porażka.
"Trójka" Obcego" obrazowo i dźwiękowo daje jeszcze radę. Przynajmniej na 55`
Wczoraj oglądałem,więc na świeżo mam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
DivX i duża ilość ziarna ? ;-)
Im większa kompresja,tym mniej ziarna a obraz staje się coraz bardziej rozmazany :wink:

Przeglądałem sobie z ciekawości screeny z nowych produkcji na DVD (nie oglądam filmów w takiej jakości,no chyba,że ze 3 polskie na rok,które nie pokazały się na BD) i jak dla mnie,sporo odstają od jakości Blu-ray ;-)

Nowe filmy wydawane na Blu ray raczej będą górowały nad nośnikami DVD pod względem obrazu, czasem się zdarzy że jakość dźwięku będzie na niskim poziomie ale obraz będzie na plus. Ja piszę o starszych filmach które były wydane na DVD np. obcy cz.1 a obecnie są odświeżane na BR. Zobacz sobie go na dużym ekranie na DVD i BR to zobaczysz o czym mówie. Tylko nie na TV ale idź do kolegi który ma np. projektor i ekran powyżej 100" to zobaczysz o co mi chodzi.;) Na 50-60" też już powinno być widać ale warto porównać na ekranie powyżej 100". To się sam zdziwisz jaki piękny obraz będzie z BR... ;-)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"Obcy - decydujące starcie" obraz i dźwięk dokładnie tak , jak piszesz - porażka.
"Trójka" Obcego" obrazowo i dźwiękowo daje jeszcze radę. Przynajmniej na 55`
Wczoraj oglądałem,więc na świeżo mam.

Sporo starych filmów na BD słabo wygląda ale te same na DVD,prezentują się jeszcze gorzej...

P.S.
"Sully" nadlatuje ;-)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nowe filmy wydawane na Blu ray raczej będą górowały nad nośnikami DVD pod względem obrazu, czasem się zdarzy że jakość dźwięku będzie na niskim poziomie ale obraz będzie na plus. Ja piszę o starszych filmach które były wydane na DVD np. obcy cz.1 a obecnie są odświeżane na BR. Zobacz sobie go na dużym ekranie na DVD i BR to zobaczysz o czym mówie. Tylko nie na TV ale idź do kolegi który ma np. projektor i ekran powyżej 100" to zobaczysz o co mi chodzi.;) Na 50-60" też już powinno być widać ale warto porównać na ekranie powyżej 100". To się sam zdziwisz jaki piękny obraz będzie z BR... ;-)

To w końcu zachwalasz to DVD,czy nie ? :mrgreen:
 
Do góry