Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Arrival.
Dla mnie zajebisty film. Bardzo nastrojowy
Ale niektorych zanudzi. Poza tym nawet niema sie co zabierac za ogladanie na TV, a przede wszystkim bez zestawu KD.
Dzwiek robi polowe. Nie chce antagonizowac, ale wspomnisz moje slowa, jak za jakis czas, okaze sie, ze oceny projektorowcow, beda o 2 pkt wyzsze od reszty. Dla mnie 9/10

Ta różnica w ocenach już dawno ma miejsce, nic nowego. Przekonałem się o tym wielokrotnie.
Pierwszy raz po urządzeniu Audio, drugi po zmianie na 80", trzeci i chyba ostatni (?) przy projekcji.
Sam film wpisuje na szczyt listy.
 

zgred72

New member
Ta różnica w ocenach już dawno ma miejsce, nic nowego. Przekonałem się o tym wielokrotnie.
Pierwszy raz po urządzeniu Audio, drugi po zmianie na 80", trzeci i chyba ostatni (?) przy projekcji.
Sam film wpisuje na szczyt listy.
A wiesz kolego,że coś w tym jest. Ja po wymianie sprzętu odkrywam filmy na nowo.
Pozycja obowiązkowo do obejrzenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Łysy wymiata ale coś czuje że wielu osobom nie podejdzie ten film ...:) oczywiście mam na myśli te osoby które zbyt poważnie podejdą do tego filmu :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Caparzo prosze Cie , opanuj sie .
Wiem jak to jest z warunkami sklepowymi . domowymi itp .
Jak wiekszosc tutaj , nie od wczoraj interesuje sie tym tematem .

Nie probuj mi wmowic ze nie widac roznicy bo jest wrecz namacalna .
Serrio nie ogarniam jak mozna takie dyrdymaly opowiadac !
Przeciez byles widziales i doskonale wiesz ze obraz 4k to zupelnie inna bajka !
Porywa,zachwyca ! To zupelnie inny poziom jakosci .

Kolego Ty oglądałeś w sklepie ja mam obydwa takie tv i obydwa były ustawione obok siebie, te same materiały były podawane na oba tv i to co w kilka osób zaobserwowaliśmy dokładnie napisałem w swoim temacie.. i oczywiście ze jest różnica polegająca na tym że wygląda to lepiej (materiały w 4k), ale nie ma mowy o tym żeby zobaczyć różnicę (mam na myśli szczegóły w stosunku do różnicy pomiędzy FHD a 4k) ) na 55-65 calach nie jesteś w stanie tego zobaczyć z odl. 3-3,5-4 m a większość ludzi z takiej odl. ogląda tv w swoich salonach .. Dobry okulista jest w stanie wytłumaczyć ile ludzkie oko jest w stanie zauważyć i kiedyś nawet oglądałem program w którym mówiono żeby takie szczegóły zobaczyć na tak małych tv trzeba byłoby mieć wzrok jak np sokół wędrowny dla Twoje wiedzy taki ptak jest w stanie z odl. około 100 m zobaczyć poruszającą się mysz w trawie.. czy Ty chcesz powiedzieć mi że zobaczysz z takiej odl. mysz w trawie ????

Druga sprawa byłem na pokazie kiedy pierwszy tv 4k był udostępniony w RP dla dziennikarzy itp.. załatwił mi ktoś wejściówkę - był to tv sony 80 cali... na tym pokazie był inżynier jakiś od Sony i co ten Pan stwierdził ??? A stwierdził to żeby była 100% radość z oglądania szczegółów, a tym samym różnic pomiędzy FHD a 4k odl. oglądania na takim tv musi być na maksa 2,5 m...a najlepiej do 2 m. przypominam 80 cali.. praktycznie powinien mówić że i z 4 m to można oglądać taki tv i będą mega różnice - tylko głupi nie był bo wszyscy mogli zobaczyć w specjalnym pomieszczeniu ile było widać różnic przy odpowiednich odległ. i co po tym że np z odl 4 m było czuć że jest lepszy obraz jak nie widziało się szczegółów które były widoczne ale poniżej 2 m.. film nagrany oczywiście profesjonalną kamerą.. i na filmie jak np widziało się mur i cegły w nim to z odl. 4 m wszyscy widzieli mur z cegłami, a dopiero jak się podeszło te 1,5-2 m widzieliśmy strukturę cegieł w tym murze..
To samo jak u siebie porównywałem materiał 4k nagrany kamerą 4k i np jak była palma to szczegóły na liściach na pniu były widoczne jak byliśmy niemalże przed samym tv z odl. 3,5-4 m nie było ich widać ..( i nikt z tych osób co ze mną testowali nie nosi okularów )

Oczywiście osobiście kolejny tv kupiłbym 4k ale nie dla 4k, a dlatego że te tv technologicznie są lepsze od tv fhd jakie są w tej chwili dostępne ...
Mało tego jestem w stanie się założyć z Tobą, że puszczę Ci kilka filmów w fhd i na 55 calach z odl. 3,5-4 m nie będziesz widział pewnych szczegółów które dopiero zobaczysz jak podejdziesz przed sam tv.. a to mówi jak bardzo potrzebny jest duży tv żeby zobaczyć szczegóły pomiędzy FHD a 4k z tej samej odl...

Tak dla Twojej wiedzy ostatni Batman na BR na tv FHD lepiej wygląda niż na tv 4k, bo na tv 4k im lepszy jest materiał tym fajniej to wygląda, ale im gorszy obraz to tym bardziej jest to uwydatniane.

Możesz zadzwonić do ludzi którzy robią testy i powiedzą Ci co jest najlepsze w tv 4k i czy to jest fakt samej rozdzielczości czy inne sprawy które wpływają na całość oglądanego efektu.

Kolego możesz mieć swoje zdanie i nie mam zamiaru namawiać Cię do zmiany zdania ale nie pisz mi, że piszę dyrdymały ( ja nie piszę, że piszesz bzdury - tylko to jest Twoje zdanie i potrafię to uszanować) bo znacznie dużo więcej testów porobiłem pomiędzy tymi dwoma technologiami niż Twoje spostrzeżenia w sklepach.. A nie wspomnę o zakłamywaniu fizjologi ludzkiego oka które ma takie, a nie inne możliwości.
Tak dla ciekawości u mnie tv 4k jest w sypialniani, a nie w salonie :) a gdybym był typowym Polakiem to na maksa bym zachwalał i tv stałby w salonie.. ale w salonie wolę fhd który jest FL i może ma słabsze kolory ale całościowo dla mnie lepiej się sprawuje niż edge led 4k. - do oglądania tv cyfrowej i filmów na BR.

Oczywiście inaczej by człowiek podchodził gdybym miał topowy tv Sony 80 czy 100 cali albo projektor 4k i ekran 120 cali .. ale to inna bajka..
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Lolek - daruj sobie te wywody !
Powtarzasz wszystko jak mantre odnosnie tych roznic , sa/nie sa dostrzegalne ...
Te twoje madrosci w niektorych sprawach to przyprawiaja mnie juz pomalu tylko o bol glowy ..
Nawet nie chce sie prostowac pewnych rzeczy bo trzeba byloby sie odnosic praktycznie do kazdej kwestii poruszonej przez Ciebie ..

Ja to wszystko wiem o czym wposminasz , przeczytalem o tym , slyszalem juz tyle razy..
Pewne rzeczy na wlasne oczy widzialem .
Wchodzisz w temat i na sile bd probowal mnie przekonac do tego ze obraz 4k ktory widzialem nie raz/nie dwa to tylko takie zludzenie optyczne ktore urolilo sie w mojej glowie ,bo tak naprawde to niczym nie rozni sie od tego Full Hd ...
Pytam sie po co ?
Ja wiem co widzialem a Ty nie jestes mna wiec prosze Cie, opanuj sie ;)
Nie wchodze w zawilosci cyferek statystyk , tabelek bo nie o to chodzi .
Nie ciagne tematu dalej co zaznaczylem juz wczesniej w odp na post Caparzo , ale Ty oczywiscie nie mogles sie powstrzymac co ?,musiales przelac swoje madrosci w postaci posta ....
Sorry ze delikatnie zlosliwie sie odnosze , ale nie lubie jak mi ktos wkreca ze wie lepiej co ja widzialem .
Pzdr ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego raz jeszcze przeczytaj co napisałem w sprawie przekonywania Ciebie do moich poglądów.. bo raz jeszcze napisze nie mam takiego zamiaru i jakbyś uszanował moje zdanie, a nie zachował się jak typowy Polak (bo ja tak uważam i basta) i nie napisał w stosunku do mojej osoby i Caparazo że bzdury, farmazony itp piszemy .. to ja nic bym nie napisał .. bo ja wielokrotnie psiałem że szanuje każde zdanie i nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swojego bo to wolny kraj... trzeba było napisać jak człowiek czyli że ja się z tym nie zgadzam bo mam inne odczucia i było by po sprawie. A ja nawet nie napisałbym zdania odnośnie Twoich poglądów na temat 4k (o których byś napisał) bo mnie to nie interesuje.. dla mnie jest istotne to co ja na oczy widziałem kiedy oba tv warunkach domowych testowałem i które mam na co dzień... i gdzie często sobie porównuje jak wygląda film na jednym jak i na drugim tv..ale nie istotne..
Więc proponuję trochę pokory i najpierw odnoś się do pewnych rzeczy jako Panatonima i nie pisz komuś że bzdury, farmazony pisze i nie będzie dyskusji, która nie jest potrzebna, bo tak jak wspomniałem wszyscy mamy prawo do pisania to co odczuwamy.. bo ja również mógłbym napisać w takim tonie jak Ty to zrobiłeś to czy owo, a nie napisałem bo potrafię uszanować w tym wypadku Twoje zdanie.. pomimo że całkowicie się z nim nie zgadzam. Ale między innymi tym się różnimy ..
Dla mnie Kolego nawet jak ktoś napisze, że film 50 twarzy G. jest super filmem to uważam, że wg kogoś ten film taki jest i kropka .. i nie będę mu pisał ze bzdury pisze i pytał się czy z głową to z kimś się nie zamienił - ponieważ ma takie prawo i nikomu nic do tego.. a inni powinni umieć to uszanować.. i pisać swoje odczucia wglądem tego filmu, a nie mówić komuś że bzdury pisze bo inaczej myśli o tym filmie..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wtrącając się do dyskusji odnośnie FHD i 4K z moich testów na Samsungu 65JS9000 śmiem twierdzić, że przewaga 4K jest zauważalna z odległości 3m.
Nie jest to przeskok jakościowy jak pomiędzy 1080p a 480p, ale zdecydowanie widać więcej szczegółów i przyjemniej się ogląda. Wszystko zależy od treści np. serial Stranger Things na netflixie wygląda identycznie w FHD i 4k. Marsjanin w 4K rewelka, Transformers w 4K obraz igła, Elysium delikatnie na plus, ale to ziarno... Wszystko zależy od odbiornika i naszego oka. Ja osobiście wolę oglądnąć film w 3D.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też wolę w 3d .. dla mnie bardzo duża różnica jest jak ma się materiał z kamery 4k ale przy 55 calach żebym cieszył się na 100% to naprawdę musiałem to oglądać z bardzo bardzo bliska.. tak samo jak dema w 4k.. szczególnie te ze zwierzątkami, ptakami :)
 

zgred72

New member
U mnie sytuacja wyglądała trochę inaczej.Zawsze byłem wierny firmie Panasonic i plazmie(42`) i byłem zachwycony
Potem kupiłem Led 40` Samsunga i szybko zmieniłem na 55` 4k UHD i jestem zachwycony.Tak jak miałem fioła na punkcie plazmy i jej czerni w obrazie, tak tutaj ( w nowym 4K) jakość obrazu jest bdb.
 

pantomima

Banned
Nigdy nie czytam dwa razy tego co napisales ,i prosba nie powtarzaj za kazdym razem nie tylko mi aby przeczytal sobie drugi raz , bo az tak niezrozumialych ,niepojetych ,filozoficznych rozwazan nie ma w tym co opowiadasz .
Pomimo ze piszesz bardzo niespojnie , to przy pierwszym zapoznanieu sie z trescia tego co tam wymysliles przewaznie wiem co miales na mysli lub sie domyslam .

Dwa - po co Ty w ogole wplatujesz polityczne zawilosci w tego typu pogadanki ..?
Kazdy wie ze to wolny kraj , ze panuje swoboda wypowiedzi ,wyrazania wlasnego zdania. (pomimo ze ta wolnosc ma swoje granice)
Wszyscy mamy prawo do wyraznia wlasnych opinni ,ale tak samo wszyscy zoobowiazani jestesmy do przestrzegania pewnych kanonow kulturalnej/merytorycznej rozmowy .

Jezeli ktos twierdzi ze 50 Twarzy Greya to super film - to pozostaje tylko wspolczuc tej osobie w duchu i jak najszybciej wyprowadzic ja z tego obledu .
Szanujac tego typu osad tylko dajesz przyzwolenie /akceptacje na publiczne rozsiewanie takich absurduow, niedorzecznosci !.Sorry , ale nie ma ogolnego przyzwolenia na sianie patologii umyslowej .
Nie do konca na tym polega szacunek !, ale mniejsza z tym .

" A ja nawet nie napisałbym zdania odnośnie Twoich poglądów na temat 4k (o których byś napisał) bo mnie to nie interesuje.. - za to bije Ci brawo na stojaco .


Odnosnie 4k-pomimi ze filmy z serri Mastered In 4k nie sa w natywnej rozdzielczosci 4k , to i tak jednak sa to materialy w znacznie lepszej jakosci od filmow HD z racji tego ze cechuja sie znacznie wiekszym bitrate co poprawia jakosc,skale kolorow i glebie tonalna .Mam w kolekcji tylko jeden film z tej serii i tak , widac ta roznice w obrazie na plus , ja ja dostrzegam .Dwiek tez jest odczuwalnie lepszy .
Tymbardziej lepiej wypadaja materialy natywne 4k .

Z mojej strony to wszystko w tym temacie .
Jezeli Cie urazilem to przepraszam , ale " to moje zdanie ktore masz uszanowac !", wedle wlasnego kodesu sumienia czy tam dekalogu ktory Ci nakazuje czynnic ta powinnosc .
Pzdr Lolek
 

Attachments

  • 14936931_999783930148917_2000109893_n.jpg
    14936931_999783930148917_2000109893_n.jpg
    67,6 KB · Wyś: 43
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek - nie jestes moim wrogiem !
Poprostu pewnych rzeczy nie potrafilem przemilczec, wybacz ;)
Peace :)

Dla mnie też nie jesteś wrogiem :) nikt tutaj nie jest wrogiem pomimo że kilku mam ulubieńców ale nawet oni nie są wrogami.. ja nie oceniam ludzi za to co lubią oglądać, słuchać itp.. jakie mają zdania na pewne tematy.. każdy widzi świat swoimi oczyma.. i nie mi to oceniać, a wpisuje czasem zdania typu: że ..: wolny kraj .... itp bo czasem jak czytam zresztą nie tylko na tym forum to jest tak jak 20-30 lat temu .. że jak na wiosce ( i nic nie mam do wsi żeby nie było ) ktoś miał Poloneza to był najlepszy samochód na świecie i Broń Panie Boże żeby ktoś miał inne zdanie.. - myślę że rozumiesz co mam na myśli.. i na 100 % zauważyłeś nie jeden tego typu wpis..
Natomiast większość rzeczy które nie są z moimi upodobaniami czy odczuciami może co nie tyle, że nie czytam, a staram się nie wchodzić w polemikę o ile nie są personalnie skierowane w stosunku do mojej osoby. Bo nakłaniać ludzi do swojej teorii to nie moja droga.. szkoda czasu i zdrowia.. Wszystko co pisze to są moje odczucia i to co lubię i robię to jak najbardziej uczciwie.. Bo tak jak mówię że 8 na 10 osób na moim miejscu zachwalałoby na maksa tv 4k .. a ja jak widzisz doceniam pewne aspekty ale na pewno na 55-65 calach dla mnie to nie jest żadne łoł..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
U mnie sytuacja wyglądała trochę inaczej.Zawsze byłem wierny firmie Panasonic i plazmie(42`) i byłem zachwycony
Potem kupiłem Led 40` Samsunga i szybko zmieniłem na 55` 4k UHD i jestem zachwycony.Tak jak miałem fioła na punkcie plazmy i jej czerni w obrazie, tak tutaj ( w nowym 4K) jakość obrazu jest bdb.

A co oglądasz w 4k jak żadna platforma nie nadaje nic? Tylko na hotbirdzie są jakieś kanały testowe? Jotuba ogladasz ?
:banned:
 
Do góry