Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida miał jeszcze ślinotok po tym co zobaczył :p

To nie była ślina :mrgreen:;)


Billy Lynn's Long Halftime Walk (film) - Wikipedia
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Billy_Lynn%27s_Long_Halftime_Walk_(film)

Film od reżysera Life of Pi. Uwaga... w 4K, 3d i... 120 fps. Wow.

Powyższe dwa wojenne,zapowiadają się ciekawe ;)
Później jeszcze dojdzie :
Dunkirk (2017) - IMDb

Strażnicy także się powoli szykują :grin:
69319870787357382806.jpg
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Billy Lynn's Long Halftime Walk (film) - Wikipedia
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Billy_Lynn's_Long_Halftime_Walk_(film)

Film od reżysera Life of Pi. Uwaga... w 4K, 3d i... 120 fps. Wow.

Cos przespales ;)

Juz w styczniu o tym bylo. Tutaj nie moge znalezc swojego postu na ten temat (?!?), ale gdzie indziej nie zginal. Linka nie wklejam, z wiadomych wzgledow. ;)


xxx, w 12 Sty 2016 - 18:59, powiedział:
Jest jeszcze HRF i wlasnie o nim Wam tu zagajam .
Juz w listopadzie pierwszy film w 4k@120fps 3D w kinach. Wiecej szczegolow troche pozniej. Lece walczyc z traffickiem


xxx, w 12 Sty 2016 - 21:09, powiedział:
Oczywiscie, ze nie na tych plytach. Pamietajmy o jednym, plyty sa pochodna Hollywoodzkich standardow, nie odwrotnie. Jesli te sie zmienia, w swoim czasie dostaniemy tez i plyty zawierajace UHD nastepnej generacji.
Hobbit niestety wygladal tak jak wygladal, ze wzgledu na to, ze powtarzal klatki. Jak podwajasz, czy potrajasz (w domu) ilosc tych samych klatek to wychodzi opera mydlana.
Krecenie w 120 fpsach, zupelnie inaczej synchronizowanych niz dotychczas, (w przypadku 3D, kolejne klatki naprzemiennie przechwytywane dla lewego i prawego oka i wyswietlane w tej samej kolejnosci bez powtorzen) ma zapewnic ultraplynny, ostry obraz, bez crostalku, ghostingu, strobo i podobnych przypadlosci, a przede wszystkim umozliwia realizacje szybkich scen, czego przy 24 klatkach zrobic sie nie da. To dla 3D. W 2D eliminuje judder i blurr. W 24Hz sztuczny blurr jest nawet dodawany w animacjach!!!!
Ja probek 4k120 Hz nie widzialem, ale ogladanie materialu 60Hz (2k i 4k) dostecznie przekonalo mnie do tego, ze zwiekszenie frameratu, to wlasciwa droga do podwyzszenia ostrosci obrazu.
Ale co tam ja. Ang Lee (ten od Life of Pi) po sesnsie "Ufotoga" 10- minutowego filmu demonstrujacego mozliwosci i efekt krecenia w tej technologii, po kilku dniach przywiozl na demonstracje zone, po kolejnych kilku dniach swojego kamerzyste, tydzien pozniej producenta. Po kolejnych kilku spotkaniach zorganizowal pokaz dla wierchuszki Sony Tristar, po ktorym dostal zielone swiatlo. Film juz nakrecony, w tej chwili w fazie postprodukcji wchodzi do kin 16 listopada. Billy Lynn's Long Halftime Walk
Billy Lynn's Long Halftime Walk (2016) - IMDb

Nie wiem jak bedzie wygladala dystrybucja, wiem ze opatentowana przez weterana wizualnych efektow specjalnych Douglasa Trumbulla (Odyseja kosmiczna 2001, Lowca Androidow, Bliskie spotkania 3 stopnia, Start Trek, etc) technologia MAGI, umozliwia wyswietlanie w kazdej dostepnej dzis technologii 3d.
Rozmowy z Cameronem, odnosnie zastosowania tej technologii, przy produkcji nowego Avatara w toku. Zapowiedziane jest tez seria pokazow dla przedstawicieli przemyslu filmowego pod koniec miesiaca, promujaca rowniez nowe kino o sferycznym, jasnym ekranie i 40 kanalowym systemie dzwiekowym, pomyslu D. Trumbulla.
Home | Douglas Trumbull - Immersive Media and Visual Effects

bylo tez tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1248130-post15.html

i tutaj oficjalnie
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...toscia-w-twoim-salonie-w-ciagu-kilku-lat.html
Po demonstarcji na kwietniowym NAB-bie 2016 juz caly swiat o tym trabil.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida Dunkirk jak Nolan robi to może być fajne i jak ten Gość robi to wiadomo jaką kamerą, a to oznacza, że co jakiś czas będzie obraz na cały tv :) miodzio..

Strażnicy galaktyki 2 teraz już nie wątpię jak to było w przypadku I cz - wierzę w ciemno że będzie podobnie zabawny jak to było właśnie w pierwszej części..

Obejrzałem WARCRAFTA i co do filmu to nie będę się powtarzał bo pisałem już kilka razy jak obejrzałem ten film w kinie, natomiast odniosę się do obrazu i dźwięku. Zgadzam się z Tobą że obraz nie jest mega dobry tak jak np jest to w przypadku Hobbita ale moim zdaniem jest to wysoki poziom - aczkolwiek nie oglądałem w 2d, a w 3d naprawdę nieźle się prezentuje.. 3d samo też jest odpowiednie i kilak jest efektów - głębia na odpowiednim poziomie. Dźwięk jak na filmy w DA/DTHD to jest taki więcej niż średniak - nie oznacza że jest słabo ale w stosunku do innych filmów, które są nagrane w tych konkretnych formatach to jest średnio- choć naprawdę nie ma co się czepiać, ale chcąc być szczerym są lepsze :)
 

pantomima

Banned
Nadchodzi "Inferno", przypomniałem sobie dzisiaj "jedyneczkę" - mniód i orzeszki :eek:k:."Anioły i.... zamówione ;) Lubię takie kino.
dvnci_kat_11_h_940_529_final_0.jpg


Nie tylko Ty ;)
Ktos madry zauwazyl ze mozna brnac w to dalej z calkiem niezlym skutkiem i to robi :). Brawo !
Dobre kino , a jak ktos twierdzi ze nie koniecznie to przynajmniej ciekawie sie to oglada .
 

venomas200

New member
Bez reklam
Pierwsza część Guardian of Galaxy mega dobra oby tylko nie chcieli za dobrze w 2 Części bo wyjdzie tylko kaszanka z tego. Klimat swój film miał i czekam na 2 część wraz z synem
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Piramida Dunkirk jak Nolan robi to może być fajne i jak ten Gość robi to wiadomo jaką kamerą, a to oznacza, że co jakiś czas będzie obraz na cały tv :) miodzio..

Strażnicy galaktyki 2 teraz już nie wątpię jak to było w przypadku I cz - wierzę w ciemno że będzie podobnie zabawny jak to było właśnie w pierwszej części..

Obejrzałem WARCRAFTA i co do filmu to nie będę się powtarzał bo pisałem już kilka razy jak obejrzałem ten film w kinie, natomiast odniosę się do obrazu i dźwięku. Zgadzam się z Tobą że obraz nie jest mega dobry tak jak np jest to w przypadku Hobbita ale moim zdaniem jest to wysoki poziom - aczkolwiek nie oglądałem w 2d, a w 3d naprawdę nieźle się prezentuje.. 3d samo też jest odpowiednie i kilak jest efektów - głębia na odpowiednim poziomie. Dźwięk jak na filmy w DA/DTHD to jest taki więcej niż średniak - nie oznacza że jest słabo ale w stosunku do innych filmów, które są nagrane w tych konkretnych formatach to jest średnio- choć naprawdę nie ma co się czepiać, ale chcąc być szczerym są lepsze :)
Dla mnie Warcraft 3d ma dźwięk i obraz na szóstkę. Nie wiem do czego się tam mogłeś przyczepić 😊
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie nie.. obraz zarówno np w Hobbit jest lepszy czy też w niektórych Marvelach... też myślę że w 2d w filmie Niepamięć tam też chyba lepiej wg mnie to wyglądało.. a trzeba brać pod uwagę że filmy oglądane w 3d zawsze lepiej wyglądają od tego samego filmu w 2d,ale tak jak napisałem oceniam bardzo wysoko .. a tam gdzie są zbliżenia to jest miodzio.. co do dźwięku to mam na myśli że są filmy w tym formacie DA/DTHD gdzie przy mniejszym poziomie głośności na amplit. jest lepiej niż w tym filmie... pierwsze z brzegu choćby ostatnio oglądany Wojow. żółwie .. zarówno II jak i I cz jest lepsza, Terminator ostatni to samo, Mad max to samo, ostatnia cz. Transformersów... ale nie oznacza tak jak napisałem że jest słabo tylko gorzej od tych np które tutaj wymieniłem.. :) przynajmniej ja tak to odczuwam..

Pantonima - odnośnie Inferno i generalnie pierwszych dwóch cz. to wiele osób rożnie się wypowiada, ale tego samego zdania jestem, że nawet jak nie kupić na BR to na pewno warto obejrzeć w tv czy tez choćby na dvd o ile cena będzie na poziomie 30 zł.. przy większej cenie to już wolałbym kupić BR i najwyżej odsprzedać..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hobbit dużo lepiej ale w Warcraft tez jest odpowiedni poziom ale każdy inaczej podchodzi :) Hobbit to nawet na HBO wygląda niesamowicie biorąc pod uwagę nawet obecne nowości które wchodzą w C+ lub HBO.... i do tego na całym ekranie.. Dla mnie Hobbit to najlepszy obraz na BR jaki oglądałem.. Avatar tez jest podobny obraz - wielu osobom się bardzo podoba, ale słyszałem chyba w tv że tam podobno dosyć dużo majstrowano komputerem przy tym obrazie żeby on tak wyglądał jak go oglądamy na BR..
 

zgred72

New member
Dla mnie nie.. obraz zarówno np w Hobbit jest lepszy czy też w niektórych Marvelach... też myślę że w 2d w filmie Niepamięć tam też chyba lepiej wg mnie to wyglądało.. a trzeba brać pod uwagę że filmy oglądane w 3d zawsze lepiej wyglądają od tego samego filmu w 2d,ale tak jak napisałem oceniam bardzo wysoko .. a tam gdzie są zbliżenia to jest miodzio.. co do dźwięku to mam na myśli że są filmy w tym formacie DA/DTHD gdzie przy mniejszym poziomie głośności na amplit. jest lepiej niż w tym filmie... pierwsze z brzegu choćby ostatnio oglądany Wojow. żółwie .. zarówno II jak i I cz jest lepsza, Terminator ostatni to samo, Mad max to samo, ostatnia cz. Transformersów... ale nie oznacza tak jak napisałem że jest słabo tylko gorzej od tych np które tutaj wymieniłem.. :) przynajmniej ja tak to odczuwam..

Pantonima - odnośnie Inferno i generalnie pierwszych dwóch cz. to wiele osób rożnie się wypowiada, ale tego samego zdania jestem, że nawet jak nie kupić na BR to na pewno warto obejrzeć w tv czy tez choćby na dvd o ile cena będzie na poziomie 30 zł.. przy większej cenie to już wolałbym kupić BR i najwyżej odsprzedać..


Ja wybrałem kupno na blu i jestem zadowolony. ;)
Jest to ten rodzaj filmu, który można obejrzeć parę razy, dlatego padło na BR.
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
1, 2 cz teraz jest po 50 zł a pewnie można i taniej - więc w sumie opłaca się ja kiedyś kiedyś kupiłem to mam te filmy na dvd - w sumie po 2 razy oglądałem te filmy.. na 3 cz pewnie poczekam aż pojawi się w HBO lub C+ bo myślę że cenowo będzie dosyć drogo.. a dvd pewnie też z 50 zl będzie kosztować..więc nie ma sensu..ale ciekawy jestem tego filmu jak wypadnie F. Jones która aktorsko coraz bardziej mi się podoba..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
a trzeba brać pod uwagę że filmy oglądane w 3d zawsze lepiej wyglądają od tego samego filmu w 2d

Lolek..................... są rzeczy postrzegane subiektywnie, ok. Ale są fakty "obiektywne" z którymi się nie dyskutuje. I takim faktem jest to, że ten sam film w 3d wygląda zawsze (być może są jakieś wyjątki, ale ja o takich nie słyszałem) gorzej od 2d. Więc skoro u Ciebie jest inaczej, to znaczy, że możesz mieć coś nie tak z ustawieniami 2d. Ech.

A wracając do obrazu w Warcrafcie. Ja pisałem tylko o 3d. 2d odpaliłem na chwilę i:
- jakość obrazu w rozumieniu technicznym jest bdb,
- jakość w rozumieniu artystycznym jest mizerna (jak w Gods of Egypt lub Herculesie), bo wygląda to sztucznie i komputerowo. Powód jest taki, że skupiono się na 3d i nie dostosowano filmu na wydaniu 2d. Obraz jest bardzo ostry, kolorowy, bez artefaktów, ale... wygląda sztucznie. Wali greenboxem po oczach. Efekt 3d w tym filmie to maskuje. Podkreślam jednak, że chodzi mi o aspekty artystyczne. Technicznie obie płyty to "top tier".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tv mam skalibrowany przez fachowców więc powinno być ok , ja zawsze odczuwam że obraz w 3d jest lepszy od 2d w tym samym filmie - może to kwestia odbioru przez moją osobę , ale znam kilka osób które podobnie sądzą ale może w rzeczywistości to nie jest prawda - mam na myśli sprawy tech. obrazu.. Tak samo jak wydaje mi się że jak film ma ziarno to bardziej widać jest to w 2d, a przynajmniej ta tak to odczuwam.. 3d dla mnie gorzej wygląda tylko w kinie ale i tak chodzę na 3d w większości przypadków. :) Ja napisałem swoje odczucia i tyle.. :)

To tak jak z dźwiękiem w Avengersach 2 - dla mnie jest to tragedia i powiem Ci że np. na dvd Ocalony jest większa dynamika niż na BR w tym filmie.. a już nie wspomnę o BR - Ocalony.. zresztą na dvd bym mógł kilkanaście tytułów dać do "zawodów" z Avengersami 2 i nie miałyby szans pod względem dźwiękowym ..

TY masz inne zdanie w tym temacie i dobrze bo świat dzięki temu jest ciekawszy.. :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida Dunkirk jak Nolan robi to może być fajne

Podobno żołnierze wpadną tam w tunel czasoprzestrzenny :D
A poważnie,to liczę na dobre Nolanowskie kino i myślę,że to może się udać ;-)

Strażnicy galaktyki 2 teraz już nie wątpię jak to było w przypadku I cz - wierzę w ciemno że będzie podobnie zabawny jak to było właśnie w pierwszej części..

Jedynka,to wyjątkowo udany film ze stajni Marvela,który podobał się nawet dużej ilości osobom średnio fascynującym się tym Universum :wink:
Jak oglądałem trailer dwójki,to oczy mi się świeciły z zadowolenia,że Wariaci znów wracają :-D

Dla mnie Hobbit to najlepszy obraz na BR jaki oglądałem.. Avatar tez jest podobny obraz

Pisząc o "Avatarze",masz na myśli obraz/efekty 3D ?
Bo w 2D,jakością video,ten film już sporo odstaje od najnowszych produkcji ;-)

A ja już mam wypatrzony następny remasterek i kolejne 7 Oscarów ;-) :
7020_2_1080p.jpg

7020_37_1080p.jpg


Tymczasem...muszę przyznać,że trailer mnie kupił :D :
[youtube]YVwQNDS-Zes[/youtube]
Jak macie możliwość,polecam jednak go obejrzeć w lepszej jakości ;) :
http://www.hd-trailers.net/movie/a-cure-for-wellness/

Bubafat,jak tam,dotarłeś na seans ? ;-)
 
Do góry