nowosć 32pfl7332

Harpo

New member
malki napisał:
U mnie ten sam objaw. Przy wyłączonym TV słychać delikatne buczenie o bardzo wysokiej częstotliwości. Kiedy siedzi się w pokoju kilka minut to przestaje się to słyszeć (akomodacja uszu), ale kiedy wchodzisz do pokoju to strasznie to wkurza.
Kiedy jest włączony wszystko jest OK. Czy da się to jakoś zlikwidować ?!

U mnie jest tak: przy wlaczonym brzeczy (delikatnie, slychac TYLKO w czasie absolutnej ciszy - ale kto oglada TV przy wyciszenoiu :) ), natomiast jezeli jest calkowicie wylaczony (podpiety tylko do pradu) to faktycznie slychac dzwiek o b. duzej czestotliwosci, ale tylko w jednym miejscu jak sie nachyle.
Nie chce sie chwalic, ale mam dosyc dobrze wyrobiony sluch i niektorzy znajomi tego po prostu nie slysza. Pytalem w sklepie - jest to norma, inne TV wydaja inne dzwieki i juz. Grunt, ze obraz jest wysmienity i az chce sie ogladac filmy, a programy przyrodnicze na Discovery to poezja :)
 

kernit1

New member
Ja mam inny problem. Zauważyłem, ze na automatycznym formacie przy HD obraz jest zniekształcony jakby był na wypukłym szkle; na środku rozciągnięty i poszerzony, po bokach węższy. Dobrze to jest widoczne podczas przesuwania się obrazu np. mecz albo przy przewijaniu się napisów informacyjnych np. podczas wiadomości sportowych na HD.Na "szerokim formacie" jest już ok, ale obraz jest panoramiczny z czarnymi pasami na dole i górze ekranu. Na hdmi przerywa mi dzwięk i rzadko obraz. W tym przypadku temat jest mi już znany z forum dotyczący problemów z kompatybilnością oprogramowania dekoderów n-ki i wiem w jaki sposób próbować sobie z tym poradzić. Czy użytkownicy tego tv spotkali się z podobnymi problemami?. A może należy zwrócić uwagę na jakieś inne usterki przy ewentualnej reklamacji?.

Pozdrawiam
 

malki

New member
dugi21 napisał:
Witam. Buczenie ustępuje jak wyłaczycie dynamiczny kontrast. Pozdrawiam

Niestety panowie, piszczenie po wyłączeniu dynamicznego kontrastu czy też innych opcji obrazu nie pomaga. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Będę zmuszony zareklamować TV.

Ma ktoś doświadczenie z serwisem Philipsa? Czy w takim wypadku (tv kupiony 5 dni temu) wymienią mi na nowy egemplarz, czy też będą się starali w nim dłubać. Oczywiście wcale nie chce telewizora ktory po 5 dniach ląduje w serwisie i tak na prawde mam nowy naprawiony tv...:(
 

Harpo

New member
malki napisał:
Niestety panowie, piszczenie po wyłączeniu dynamicznego kontrastu czy też innych opcji obrazu nie pomaga. Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie? Będę zmuszony zareklamować TV.

Ma ktoś doświadczenie z serwisem Philipsa? Czy w takim wypadku (tv kupiony 5 dni temu) wymienią mi na nowy egemplarz, czy też będą się starali w nim dłubać. Oczywiście wcale nie chce telewizora ktory po 5 dniach ląduje w serwisie i tak na prawde mam nowy naprawiony tv...:(

Ee... mnie tam piszczy, ale b. delikatnie i nie przeszkadza i tak jak pisalem, nie wszyscy to slysza...Wydaje mi sie, ze to nie "feler", a po prostu przeplyw pradu (?). W Samsungach podobno cos trzaska przy wylaczaniu, w Panasach tez cosik popiskuje - wiec spoko, podejrzewam, ze w kazdym cos sie dzieje. Pytanie, czy gra warta swieczki (tzn, serwisu). Daj znac, co z serwisem .pozdrawiam

dugi21 a to ciekawe z tym dynamicznym kontrastem - musze sprobowac.
 

bober

New member
To piszczenie to nie jest chyba normalne bo u mnie go nie słychać, nawet gdy w pokoju jest cicho i przyłoży się ucho do telewizora
 

Harpo

New member
Pytanie odnosnie podlaczenia DVD do tego TV:
czy faktycznie najlepiej podlaczyc przez Component? Obraz z DVD "leci" mi na Euro-Euro i nie wiem czy inwestowac w kabel Component...:hmm:

PS. Na ile macie ustawiony Kontrast?

PS.2: Funkcja "Digital motion..." jest rewelacyjna :eek:k:
 

lukaso

Banned
Witam tak się składa że wczoraj kupiłem philipsa 32pl-f 7332 jechałem do sklepu po panasonica TX-32LM70P albo samsunga seri S71 ale zobaczyłem tego Philipsa no i kupiłem go .Świeci ładnie jestem mile zaskoczony ,trudno w warunkach domowych poruwnać ale dzisiaj był u mnie kumpel który ma samsunga le32n71 i stwierdził że obraz jest podobnej jakości .Zawsze mówiono że Philips ma słabe telewizory (crt) no i mam taki wewnętrzny niepokój co do jakości tego sprzętu no i gwarancja na 1 rok jak oceniacie po tych kilku tygodniach ten produkt i jak wypada on w poruwnaniu z samsungiem ,panasonikiem znam gości którzy twierdzą że niema niczego lepszego jak samsung ,wkurza mnie takie podejście .pozdrawiam
 

bobo84

New member
lukaso napisał:
Witam tak się składa że wczoraj kupiłem philipsa 32pl-f 7332 jechałem do sklepu po panasonica TX-32LM70P albo samsunga seri S71 ale zobaczyłem tego Philipsa no i kupiłem go .Świeci ładnie jestem mile zaskoczony ,trudno w warunkach domowych poruwnać ale dzisiaj był u mnie kumpel który ma samsunga le32n71 i stwierdził że obraz jest podobnej jakości .Zawsze mówiono że Philips ma słabe telewizory (crt) no i mam taki wewnętrzny niepokój co do jakości tego sprzętu no i gwarancja na 1 rok jak oceniacie po tych kilku tygodniach ten produkt i jak wypada on w poruwnaniu z samsungiem ,panasonikiem znam gości którzy twierdzą że niema niczego lepszego jak samsung ,wkurza mnie takie podejście .pozdrawiam

przeczytaj te forum od poczatku do konca a dowiesz sie ze philips jest o wiele lepszy od samsunga czy panasonica zwłasza ze jesli chodzi o jakos obrazu oczywiscie to duza zasługo pixel plus!!!! a Twoj kumpel nie chciał sie pewnie przyznan ze jego samsung ma słabszy obraz i powiedział ze jest podobna jakosc:) a co do podejscia to jest choroba szajsungowa!!!
 

Harpo

New member
Wyjasniam gwarancje Philipsow:
1 rok daje PRODUCENT, ale sklep dorzuca drugi rok (MUSI - UE), wiec nawet jesli producent dalby1 miesiac gwarancji, to i tak do 2 lat sprzedawca MUSI naprawic sprzet.

Co do Samsungow:zobaczcie ile tego jest w marketach (lacznie z tesco, realem itp) - jest to sprzet produkowany dla mas, podobnie jak "eldżik" ;)
A tak nawiasem mowiac, t wszystkie modele sa podobne i raczej trudno zlesc TEGO NAJLEPSZEGO. Ja tweirdze ze w tym przedziale cenowy Filipek 7332 jest yhe best, a inny powie, ze Samsung, a sprzedawca wcisnie komuc Funai.Ot co.
 

lukaso

Banned
Mój philo delikatnie popiskuje na wyłączonym coś z tym robicie czy tak ma być a i jeszcze jedno po dłuższej przerwie jak go włącze to kontrast ma na 100% i inne ustawienia obrazu też są pozmieniane .może trzeba wyłączyć jakieś funkcje ? wyłączyłem dynamiczny kontrast.No i instrukcja też jest skromna.Jakim kablem najlepiej podłączyć fergusona 6318 do tego tv.dzięki
Z tymi ustawieniami już sobie poradziłem jest ok.Ale znalazłem coś jeszcze matryca ma luz w górnch rogach ramki nieduży ale jest czy też tak macie?co z tym zrobić ?
 
Ostatnia edycja:

.Mad.

New member
sasquatch napisał:
Juz napisałem wcześniej, że obraz w 7411 był ładniejszy w SD, ale wybrałem 7332 przez USB i PP2. Ale w domu 7332 jest już całkiem fajny, korzystam z SD z C+. Podłączyłem również do PCta przez DVI i jest świetnie, obsługuje wszystkie rozdzielczości jakie mu puszczałem.
Witaj Sasquatch, mam pytanko odnośnie podłączenia pc przaz dvi/hdmi. Jaką posiadasz kartę grafiki, i czy obraz nie jest przeskalowywany, maksymalnia rozdzielczośc w instrukci Philipsa to 1024/768, czy próbowales 1360/768?
 

pandzik

Member
Bez reklam
lukaso napisał:
Mój philo delikatnie popiskuje na wyłączonym coś z tym robicie czy tak ma być a i jeszcze jedno po dłuższej przerwie jak go włącze to kontrast ma na 100% i inne ustawienia obrazu też są pozmieniane .może trzeba wyłączyć jakieś funkcje ? wyłączyłem dynamiczny kontrast.No i instrukcja też jest skromna.Jakim kablem najlepiej podłączyć fergusona 6318 do tego tv.dzięki
Z tymi ustawieniami już sobie poradziłem jest ok.Ale znalazłem coś jeszcze matryca ma luz w górnch rogach ramki nieduży ale jest czy też tak macie?co z tym zrobić ?

Lcd nie powinien wydawać dźwięków gdy jest wyłączony (stand-by). Nie powinien też tracić ustawień.
Jeżeli chodzi o luzy pomiędzy obudową a matrycą, to myślę, że sam znasz odpowiedź.
Nie ma innej rady. Trzeba reklamować (może zwrócić, jeśli np. kupowałeś w internecie przed kilkoma dniami).
Zresztą, ten lcd nie zbiera pochlebnych recenzji na necie. Twoje usterki raczej je potwierdzają.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukaso

Banned
pandzik napisał:
Lcd nie powinien wydawać dźwięków gdy jest wyłączony (stand-by). Nie powinien też tracić ustawień.
Jeżeli chodzi o luzy pomiędzy obudową a matrycą, to myślę, że sam znasz odpowiedź.
Nie ma innej rady. Trzeba reklamować (może zwrócić, jeśli np. kupowałeś w internecie przed kilkoma dniami).
Zresztą, ten lcd nie zbiera pochlebnych recenzji na necie. Twoje usterki raczej je potwierdzają.
pozdrawiam
Poczytałem trochę opinie i jakoś negatywnych malutko jest ,z ustawieniami jakoś sobie poradziłem telewizorekjest raczej git .
 

Harpo

New member
pandzik napisał:
Zresztą, ten lcd nie zbiera pochlebnych recenzji na necie.
Myslisz sie: wejdza na niemieckie fora techniczne: tam srednia ocen jest 5/6 lub na polskie strony (sklepy ze sprzetem) i przeczytaj opinie.http://www.bazarcen.pl/opinions_424044.html -prose nie siac zametu...
Powiem krotko: nie ma na rynku LCDka IDEALNEGO, a szczegolnie w tej klasie cenowej. Zawsze znajdzie sie jakies "ale": ja osobiscie wole TV z jakim dziwnym luzem (sprzedawca mowi, ze jak nic sie nie dzieje to jest ok - matryca jest wlozona w obudowe i specjalnie nie mocowana) i "popiskiwaniami", ktore w ogole nie przeszkadzaja, niz np. z szaro-fioletowo-granatowo czernia, jak to bywa w innych LCD.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
Harpo napisał:
Myslisz sie: wejdza na niemieckie fora techniczne: tam srednia ocen jest 5/6 lub na polskie strony (sklepy ze sprzetem) i przeczytaj opinie.http://www.bazarcen.pl/opinions_424044.html -prose nie siac zametu...
Powiem krotko: nie ma na rynku LCDka IDEALNEGO, a szczegolnie w tej klasie cenowej. Zawsze znajdzie sie jakies "ale": ja osobiscie wole TV z jakim dziwnym luzem (sprzedawca mowi, ze jak nic sie nie dzieje to jest ok - matryca jest wlozona w obudowe i specjalnie nie mocowana) i "popiskiwaniami", ktore w ogole nie przeszkadzaja, niz np. z szaro-fioletowo-granatowo czernia, jak to bywa w innych LCD.Pozdrawiam.

Popiskiwania i luźna obudowa to powtarzające się mankamenty tego lcd-ka. Dla mnie byłoby to troche za dużo aby przejśc nad tym do porządku dziennego.
Napisałem, że należy go reklamować i tego się trzymam.

Jeżeli godzisz się mieć bubla w domu to proszę bardzo. Mamy przecież wolny kraj (chociaż nie wiem jak będzie za jakiś czas).
Może jednak ktoś inny woli tv solidnie skręcony i niewydający dźwięków gdy jest wyłączony...

pozdrawiam
 

Harpo

New member
pandzik napisał:
Popiskiwania i luźna obudowa to powtarzające się mankamenty tego lcd-ka. Dla mnie byłoby to troche za dużo aby przejśc nad tym do porządku dziennego.
Napisałem, że należy go reklamować i tego się trzymam.

Jeżeli godzisz się mieć bubla w domu to proszę bardzo. Mamy przecież wolny kraj (chociaż nie wiem jak będzie za jakiś czas).
Może jednak ktoś inny woli tv solidnie skręcony i niewydający dźwięków gdy jest wyłączony...

pozdrawiam
Zgadzam sie, tylko te wady absolutnie nie maja wplywu na jakosc obrazu: nie trzymam ucha pol metra od TV jak jest wylaczony, ani nie "bawie" sie luzem matrycy bo jej rzecz jasna nie dotykam:] Oczywiscie, zajrze do sklepu i popytam czy to "normalne" (choc chyba byc nie powinno). Chodzi o to, ze stawiac powyzsze "usterki" na szali z kiepskim obrazem, z fioletowa czernia czu smuzeneiem innych LCDekow - to ja dziekuje - wole mojego "luznego" Philipsa i cieszyc sie swietnym obrazem :rolleyes:
A moze po prostu "ten typ tak ma" ? Zastanawia mnie jeszcze jedno: skad tyle pochlebnych opinii tego "bubla"?
pozdrawiam serdecznie
 

chlodzio

New member
Ja dodam jeszcze,że oprócz tego,że pojawiają mi się pasy na ekranie,nie działa mi przeglądanie zdjęc po podłączeniu aparatu przez USB(w ogóle nic się nie dzieje),oraz gdy podłączyłem swoje playstation 2 nie działał mi głos.I za nic w świecie nie wiem jak sprawić,by działał(tyczy się to również przeglądania zdjęć).Może ktoś podpowie??
 

Harpo

New member
Na pilocie masz przycisk "Browse" tym uruchamiasz przegladarke, ktora czyta dane z USB. dodam, ze port USB w tym TV to super pomysl :D
 
Do góry