nowosć 32pfl7332

wszary

New member
Mam jeszcze jedno pytanko.
Czy ktoś z was miał juz do czynienia z serwisem philipsa? A dokładniej z autoryzowanym serwisem z Katowic?
Jaka jest jakość usług serwisowych?

Pozdrawiam i wielkie dzięki za ewentualne odpowiedzi.
 

lukaso

Banned
Witam byłem dzisiaj u kolegi który ma Samsunga N71 pobawiłem się nim przez godzinkę przyjechałem do domu włączyłem Philipsika no i sam niewiem raczej, tak mi się wydaje że ten samsung jest jakoś przereklamowany (niechce nikogo uraźić sam chciałem tego samsunga kupić) co do obrazu bardzo podobnie aczkolwiek wydaje mi się że philips ciutkę lepiej wypada ,no samsung ma chyba trochę lepszy kont widzenia ,kontrast też ma lepszy i więcej funkcji odpalanych z pilota ale najwarzniejsze wygląd no to jak dla mnie philips jest świetny.Czym się różni matryca samsunga od matrycy philipsa?Bo gdzieś czytałem że matryce w philipsach są starszej generacji.
 

mac79

New member
Witam,
- u mnie buczenia żadnego nie słychać, chyba że bym na siłe próbował coś usłyszeć to pewnie bym znalazł....
- Tv uruchamia się także dość długo, da się przeżyć....
- ramka niestety jest dość delikatna, ale w końcu to nie jest jakiś plastik....
- matryce proponuje czyścić tą samą szmatką co ramke, jedynie można delikatnie zmoczyć, NIE UŻYWAĆ ŻADNYCH CUDOWNYCH ŚRODKÓW !!!!
- nie wiem czy ramka jest co do milimetra spasowana z matrycą bo nie naciskałem przez pare godzin w każdym możliwym miejscu w celu sprawdzenia dokładności spasowania, LUDZIE OPANUJCIE SIĘ !!!!!
- poprawność działania tego LCDka z NBOXEM sprawdze dzis po południu
- co do wsparcia sygnału audio przy połączeniu kablem HDMI, w opisie jednego z nowych softów znalazłem coś takiego:
"BX31E_0.48.27.0 • HDMI can be linked to analog audio in (AUDIO IN L/R) to support DVI devices"
 

luigi

New member
Co do tego buczenia to sprawdzałem u siebie w idealnej ciszy to niestety jest dźwięk który wydaje LCD ale o nieuciążliwej częstotliwości więc nie przeszkadza.((hałas jaki wydaje przeciętny komputer jest 100 x bardziej wpadający w ucho)) Słyszalny z reguły przy zmianie kanałów.
Dodam od siebie kilka uwag:
-ramka strasznie beznadziejna-przyciąga kurz, codziennie trzeba ścierać, chociaż ogólny wygląd LCD super dzięki umieszczeniu głośników z dołu (a'la Sony)
-obraz przy włączeniu polepszaczy sygnału np. na filmie Genesis taki ładny, że aż nienaturalny-polecam sprawdzić-ciut nie HD, ostrość i płynność ruchów jest taka powalająca na filmach fabularnych jakby się oglądało teatr lub jakiś film dokumentalny
-największa wadą tego Philpsa jest to, że ma niekiedy problemy z wyostrzeniem obrazu w szybkich scenach, jako iż oglądam głównie sport to np. na Formule1 dało sie zauważyć poziome kreski na konturach bolidów co mnie bardzo zaniepokoiło.
-funkcja: czujnik światła tez beznadziejna-przyciemnia obraz,którego notabene nie da się za dobrze rozjaśnić i kolory i tak zawsze mają ciemny odcień.
Dodam że użytkuje LCD od tygodnia po przesiadce z małego CRT i stąd moje spostrzeżenia...a najbardziej mnie wkurzył brak wejść monitorowych czyli DVI lub D-SUB aż brak słów na takie niedopatrzenie Philipsa
:( :( :(
chyba żeby załatwić taki kabelek:
http://img11.picsplace.to/img10/24/kabel.jpg
 

dario4

New member
Otrzymalem ten telewizor w ramach zamiany przez serwis ,mialem model pf5321 /mialem w nim 2x usterke/ a teraz mam od miesiaca pfl7332 ,moja opinia o nim: Obraz Rewelacja , nawet z kablowki, mnogosc funkcji ,telegazeta 1200 str -szybkosc przewijania rewelka,obraz dvd super .porownojac pf5321 a pfl7332 to jak dzien i noc +/ pixel plus 2/- extra/ Polecam wszystkim jezeli chca akurat kupic Philipsa ,jedyny minus to nadal kwestia gwarancji Philips nadal daje 1rok a inne firmy 2lata nie wiem czemu tak renomowana firma daje na swoje produkty tak malo gwarancji :cool:
 

Mi-ś

New member
Witam. I ja posiadam tego Philipsa. W związku z tym mam pytanie dlaczego właściwy kontrast (nastawiony prze zemnie)pojawia się dopiero po około minucie od pokazania się obrazu. Czy ten typ tak ma, czy morze to jakaś usterka. Dziękuje za ewentualną odpowiedź.
 

Harpo

New member
Mi-ś napisał:
Witam. I ja posiadam tego Philipsa. W związku z tym mam pytanie dlaczego właściwy kontrast (nastawiony prze zemnie)pojawia się dopiero po około minucie od pokazania się obrazu. Czy ten typ tak ma, czy morze to jakaś usterka. Dziękuje za ewentualną odpowiedź.

Hmm..u mnie dzial bezposrednio po wyjsciu z Menu, moze masz wlaczony dynamiczny kontrast na "MAX" ?

Luigi: fakt, tez mam takie wrazenia co do plynnosci: tym bardziej, ze przesiadlem sie ze zwyklego CRT. Ja to porownuje do momentow wTV, kiedy pokazuja gragmenty z planu filmowego, gdzie wszystko jest takie czyste.
Swietny efekt :eek:k:
 

VooDooK

New member
dario4 napisał:
jedyny minus to nadal kwestia gwarancji Philips nadal daje 1rok a inne firmy 2lata nie wiem czemu tak renomowana firma daje na swoje produkty tak malo gwarancji :cool:
Z tego co mi wiadomo to Philips już od jakiegoś czasu daje dwa lata na telewizorki. Na starych kartach niby pisze, że tylko rok, ale ze swoich źródeł wiem, iż nie zmienili wszystkiego :) Zatem sądzę, iż tego minusa nie należy brać pod uwagę i wtedy 7332 pozostaje bez większych wad.... Pozdrawiam... Powtarzam PHILIPS daje dwa lata gwarancji!!! :eek:k:
 

wszary

New member
Witam,

Ja niestety ze złymi wieściami. Jutro mój Philipek wyjezdża do Radomia na małą rekonwalescencję:(. Mam nadzieję, że wróci cały i zdrów. Opis usterki jest ze dwie strony wczesniej. Czeka mnie teraz ze dwa tygodnie oglądanie filmów na kompiku, ale jakoś to przeżyje, ważne jest to żeby tv wrócił cały i zdrowy.

To pozdrawiam Was Szczęśliwcy, którzy nie maci problemów z tym modelem.
 

wszary

New member
VooDooK napisał:
Z tego co mi wiadomo to Philips już od jakiegoś czasu daje dwa lata na telewizorki. Na starych kartach niby pisze, że tylko rok, ale ze swoich źródeł wiem, iż nie zmienili wszystkiego :) Zatem sądzę, iż tego minusa nie należy brać pod uwagę i wtedy 7332 pozostaje bez większych wad.... Pozdrawiam... Powtarzam PHILIPS daje dwa lata gwarancji!!! :eek:k:

VooDook masz racje nawet gdy philips daje rok gwarancji to sklep dorzuca drugi i w razie gdy coś padnie po upływie roku to można reklamować przez sklep i nie powinno być żadnych problemów.:D Przynajmniej tak mnie poinfomował sprzedawca, gdy kupowałem u niego.

Pozdrawiam!!!
 

Mi-ś

New member
Harpo napisał:
Hmm..u mnie dzial bezposrednio po wyjsciu z Menu, moze masz wlaczony dynamiczny kontrast na "MAX" ?

U mnie właściwy kontrast działa dopiero po jakimś czasie od włączenia telewizora (około minuty).Dynamiczny ustawiony na średni.
 

wszary

New member
No i stało sie:(.
Dzisiaj pan serwisant zabrał mojego philipka. Mam nadzieję że szybko się z nim uporają. Czeka mnie teraz 2 tygodnie posuchy. Pozostało mi oglądanie filmów na kompiku.

Pozdrawiam!!!
 

kyniu

New member
Witam wszystkich userów

Byłem napalony na Samsunga R72B, potem przeszedłem do seri N a dokładnie N71 - ale N wycofali ze sprzedaży :(
Więc czytałem, czytałem i czytałem. I doszedłem do Philips'a 32PFL7332. Widze że większość użytkowników jest zadowolona.
Mam pytanie: czy w pokoju gdzie odległość od LCD będzie 2,70 do 3,50m będzie sie ten LCD'ek dobrze sprawował (chodzi i o jakośc obrazu z takiej opdległości) i pytanie drugie - zrezygnowałem z kalbówki i zamierzam kupić cyfre+ lub 'n'ke - co polecacie do tego LCD'ka żeby ładnie grało ?
PS: myslałem o 26" ale osobiście wolalbym 32"
Z góry dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
kyniu
 

kyniu

New member
I jeszcze jedno ;)
Czym sie rózni model 32 PFL 7332 od 32 PF 7332,
bo z tego co sie orientuje to pierwszy ma Dynamiczny kontrast ekranu 6000:1 a drugi 4000:1 - prosze o korekte jeżeli jestem w błędzie.
Czym jeszcze róznia się te dwa modele.
I jak to jest z tym PixelPlus 2 - czy dotyczy to tylko HD ? bo w materiałach informacyjnych istnieje taki napis: "TECHNOLOGIA PIXEL PLUS 2 HD"

Z góry dzieki za info
 
Ostatnia edycja:

Mi-ś

New member
kyniu napisał:
I jeszcze jedno ;)
Czym sie rózni model 32 PFL 7332 od 32 PF 7332,
bo z tego co sie orientuje to pierwszy ma Dynamiczny kontrast ekranu 6000:1 a drugi 4000:1 - prosze o korekte jeżeli jestem w błędzie.
Czym jeszcze róznia się te dwa modele.
I jak to jest z tym PixelPlus 2 - czy dotyczy to tylko HD ? bo w materiałach informacyjnych istnieje taki napis: "TECHNOLOGIA PIXEL PLUS 2 HD"

Z góry dzieki za info

PFL 7332 ma kontrast 4000:1(wiem bo mam. Kont. Dynamiczny). 7332 - Pixel Plus HD działa z sygnału analogowego jak i HD.
 
Ostatnia edycja:

dugi21

New member
32pfl7332

Witam. Własnie wgrałem nowy soft o numerze 88.0.0. i obraz wydaje mi sie bardzo ziarnisty. jaka jest szansa na sciagniecie starszej wersji 83.4.0.0 (na stronie philipsa nie ma)i wgranie jej ponownie do tv?
 

wszary

New member
dugi21 napisał:
Witam. Własnie wgrałem nowy soft o numerze 88.0.0. i obraz wydaje mi sie bardzo ziarnisty. jaka jest szansa na sciagniecie starszej wersji 83.4.0.0 (na stronie philipsa nie ma)i wgranie jej ponownie do tv?


Spróbuj poszperać na angielskiej lub amerykańskiej stronie philipsa. Powinno przynieść efekt.

Pozdro!!
 
Do góry