Nowe plazmy LG 42PC51

timbot

New member
Bez reklam
trojkacik, lub koleczko jest do dwoch godzin u mnie, jak film z reklamami to dochodza przerwy bez tych symboli
jak sie bardzo dlugo chce ogladac jeden kanal, to nalezy zmienic metode formatowania obrazu, dzieki czemu trojkacik bedzie gdzie indziej
 

ynio1970

New member
przebarwienia matrycy

pewnie zmartwię pewną osobę z tego forum, ale po reklamacji przebarwień matrycy otrzymałem dzisiaj informację z serwisu że jedzie do mnie nówka plazma (wymiana na nową- jutro ma być u mnie), serwis załatwił to szybko w 1.5 tygodnia.
Przebarwienia i wariujące piksele występowały u mnie w mniejszym stopniu niż opisywany przez kogoś przypadek a mimo to wymienili, tak więc wszystko zależy od podejścia serwisu.
Mam tylko nadzieję że nie dostanę jakiegoś mega bzyka.
 

de corazon

New member
Powidoki

Serdecznie dziękuję za porady co do odtwarzacza dvd! :)
Ponieważ chcę uniknąć trwałych wypaleń/powidoków prosiłbym jeszcze o poradę odnośnie właściwych ustawień 50pc51 na początku eksploatacji.
 

kolbi123

New member
szkoda że nie ma czegoś takiego jak jakieś menu z róznymi figórami wiekszymi i mniejszymi w kolorze neutralnym dla matrycy, które mozna by z pilota nakierować na dane miejsce na ekranie i tam pozostawić w celu zakrycia np takiego super czerwonego ostrzeżenia że film jest dla dorosłych.
 

piontek

New member
Mam pytanie do posiadaczy LG 50PC51.
Podstawa była już zamontowana, ale kiedy stawiam TV na ziemi, jest on lekko pochylony do przodu i wydaje mi się że minimalnie w prawo.
Mam zamiar go powiesić na ścianie, ale jeszcze nie teraz i tak się zastanawiam, czy tak może być.
Mam go od paru godzin i już sie do niego przywiązałem, a te pochylenia troszkie mnie martwią.

Jeżeli chodzi o bzyczenie, to faktycznie, jeżeli jest dużo (podkreślam dużo białego) to słychać lekkie bzyczenie.
Ale w moim przypadku pod TV stoi nagrywarga LG z dyskiem, której wiatraczek chodzi masakrycznie głośno, a obok stoi akwarium, więc w takiej okolicy bzyczenia praktycznie nie słychać.

Jezeli chodzi o odbiór SD, bo najbardziej się tego obawiałem, szczególne że w MM jak mi pokazali obraz z anteny to się przeraziłem i nastawiłem na totalną klapę, tak więc obraz z SD jest naprawde niezły, a kablówka nie jest cyfrowa i wydaje mi się że nie ma za dobrego sygnału. Kanały TVNowe jak na 50 cali i odległość 3m, wydaje mi się że są prawie miodzio (nie porównuje tego oczywiście do HD tylko do swojego wyobrażenia tego jak to będzie wyglądało)

Generalnie jestem bardzo zadowolony i kupno go za cene 3999 to był strzał w dziesiątkę.
 

Storm

New member
Ustawienia LG !!!

Ja mam ustawione ostrość, jasność wszystko na 40 a tylko kontrast na 45 tryb oczczędny włączony i XD Engine na auto, orbiter włączony. kolory temp. ręcznie i wszystko na zero a poziom czerni niski. Wszystko ładnie gra od 3 miesięcy. Zero problemów nic nie buczy i nie stuka. Ciekawe jaki TV dostanie nasz kolega z forum na wymianę?
 
Ostatnia edycja:

wilqolak

New member
ja na początku katowałem ustawienia tak jak było ustawione fabrycznie bo nikt mi w sklepie nie powiedział, że trzeba inaczej, a nie znam się na tym. Gdzie tam w menu jest poziom czerni do ustawienia?
 

sycro

New member
Wrócił do mnie LG42pc51 po 5 tygodniach

Dostałem jednak ten sam model mam go od soboty.Teraz testuje go na dziendobry zauwazyłem ze ten bardziej buczy niż poprzedni,od siebie juz serwis podkładki dał pod dwie śruby ale to nic niepomaga. Przez pierwsze minuty oglądania nic ciekawego niezauwazyłem, a potem nagle lekkie przebarwienia jednak dalej są ale bardzo słabo widoczne niż w poprzednim telewizorze tam to było naprawde widać. No więc zobaczymy jak się po paru tygoniach będzie zachowywał,jak bedzie gorzej to znów mnie będzie czekać serwis bo ja tego tak niepozostawie.
 

kolbi123

New member
Storm napisał:
Ja mam ustawione ostrość, jasność wszystko na 40 a tylko kontrast na 45 tryb oczczędny włączony i XD Engine na auto, orbiter włączony. kolory temp. ręcznie i wszystko na zero a poziom czerni niski. Wszystko ładnie gra od 3 miesięcy. Zero problemów nic nie buczy i nie stuka. Ciekawe jaki TV dostanie nasz kolega z forum na wymianę?
u mnie na takich ustawieniach nic praktycznie nie widać tz jest tak ciemno.


Czy serwis komuś usunoł lub zmniejszył bzyczenie ?.

I jeszcze jedno pytanko głównie oglądam z kompa ale nie ma takiej rozdziałki w której ekran w plaźmie był by pełny jest albo znacznie za duzy albo o 2 cale mniejszy z kazdego boku, czu to moze byc wina kabla komponent czy jakiś inny problem karta to gforce 6800
 
Ostatnia edycja:

zbych-74

New member
Jest to mój pierwszy post, więc nie bijcie :grin:

Przeglądałem "trochę" ten wątek, ale szczerze mówiąc 79 stron głownie o bzykaniu;) wyczerpuje:p
Mam pytanie, chyba we właściwym wątku.
Będąc w Elektro World zobaczyłem coś takiego jak LG 42PC56 w cenie 3199,00 PLN. Podejrzewam, że to jakaś drobna modyfikacja LG42PC51, ale nie mogę tego potwierdzić ani sfalsyfikować, bo jedyna specyfikacja, jaką znalazłem, mówiąc oględnie, jest uboga:
http://www.okazje.info.pl/okazje/sprzet-rtv/lg-42pc56.html
Na pewno wypatrzyłem, że głośniczki w 56 mają 15W, a w 51 10W.
Czy ktoś coś wie o tym TV i poza ewentualnym (może wyelimowanym obecnie lub nie) bzykaniem ;) może coś konstruktywnego napisać:?:
Warunki wykorzystywania: na razie kablówka, ale niedługo zapewne jakaś n, dvd, odległość ~ 3m, głównie filmy i wiadomości (i kreskówki dziecka na MiniMini), giercowania na konsoli na razie nie przewiduję, ewentualne podłączenie komputera.
 

sycro

New member
Prośba do użytkowników LG42pc51

Koledzy z forum mam prośbę do was jak możecie włączyć wybielanie na parę minut, i popatrzcie na ekran czy u was jest on w pełni biały czy macie przebarwienia jakieś lub paski poziome bardzo był bym wdzięczny czy ta anomalia występuje tylko u mnie czy u większości.
 
Ostatnia edycja:

slesz

New member
sycro napisał:
czy u was jest on w pełni biały czy macie przebarwienia jakieś lub paski poziome bardzo był bym wdzięczny czy ta anomalia występuje tylko u mnie czy u większości.

U mnie po wlaczeniu wybielania przez doslownie chwileczke widac delikatne pozostalosci po duszkach i zaczynaja one znikac wystarczy kilka minut i ekran jest idealnie bialy, zadne paski nie wystepuja ani na poczatku ani pozniej podczas wybielania.

pozdrawiam
slesz
 

kubast

New member
gdzie jest czarny???

50PC51 testuję od soboty, ogolne pozytywne wrażenia przyćmiewa jeden fakt: brak czerni! Tv przy wyłączonym oświetlenio i planszy brak sygnału moze praktycznie robić za nocną lampkę. W ustawieniach próbowałem już chyba wszystkiego, efekt marny. Ogladanie ciemnych scen jest wręcz bolesne (DVD i TVSD).
Czy macie dla mnie jakąś propozycję? Może pogmerać w menu serwisowym?
 

kolbi123

New member
sycro napisał:
Koledzy z forum mam prośbę do was jak możecie włączyć wybielanie na parę minut, i popatrzcie na ekran czy u was jest on w pełni biały czy macie przebarwienia jakieś lub paski poziome bardzo był bym wdzięczny czy ta anomalia występuje tylko u mnie czy u większości.

u mnie są paski mało widoczne z tym że pionowe a nie poziome na kazdym jednolitym jasnym kolorze jestem w stanie dostrzec że ekran nie jest idealnie równo "podświetlony"
 

kolbi123

New member
kubast napisał:
50PC51 testuję od soboty, ogolne pozytywne wrażenia przyćmiewa jeden fakt: brak czerni! Tv przy wyłączonym oświetlenio i planszy brak sygnału moze praktycznie robić za nocną lampkę. W ustawieniach próbowałem już chyba wszystkiego, efekt marny. Ogladanie ciemnych scen jest wręcz bolesne (DVD i TVSD).
Czy macie dla mnie jakąś propozycję? Może pogmerać w menu serwisowym?

mam pc51 również czerń nie jest zbycz czarna powiedzmy ze to grafit chociaz różnie jest w czasie filmów nie raz wydaje sie czarna i jest w rzeczywistosci czarna a nie raz szara nie wiem od czego to zalezy, tz jak jest kilka elementów ciemnych przy w miare jasnych innych jest ok, jak jest typowa sceena nocna jest tak sobie w sumie słabo nawet przy 720p zrobie fotki zreszta i wkleje tu na forum bo temat jest długi a nie ma nawet fot żeby nowi chetni mogli cos zobaczyć, chyba że dzisiaj odwioze tv do mm bo to bzyczenie u mnie zaczeło doprowadzać mnie do szału, ale nie że tv jest zły za tę cene jest rewelacja z tym że dostałem jakiegos uczulenia na ten dźwiek.
 

kubast

New member
Ocena 50PC51

Po kilku dniach użytkowania:

Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, ale czerń jest kiepska. Była to pierwsza wada, którą zauważyłem zaraz po włączeniu TV. Następnie zacząłem szukać wszystkich wad, o których się tutaj naczytałem:

1.:) Bzyczenie - OK, błoga cisza
Drobna uwaga - po jakimś czasie, przez przypadek, odkryłem jedno miejsce w salonie, w których słyszę bzyczenie (jakiś efekt akustyczny pewnie). Wystarczy jednak przesunąć się o metr i bzyczenia nie słychać.
2. :) Powidoki - OK, szybko znikają. Tv przetestowałem w dość drastyczny sposób, po zaśnięciu, tv wyświetlał przez 4h!!! menu filmu DVD. Pięknie utrwalone opcje menu, zniknęły po kilku minutach porannego oglądania telewizji.
3.Pionowe pasy, przebarwienia - również dostrzegłem tą wadę, na szczęście występuje tylko na jednym kanale SD (wina sygnału)
4.:) Kanały oglądane ze zwykłej anteny siatkowej naprawdę, pozytywnie mnie zaskoczyły.

5.:-( Czerń - jak pisałem dwa posty wyżej, to poważny problem, mam nadzieję, że to wina ustawień - podpowiedzi w tym temacie mile widziane.:blagam:
Słaba czern jest widoczna również w nasłonecznionym lub oswietlonym pomieszczeniu. W sklepach nie widziałem tej przypadłości. A więc ustawienia, albo serwis. Jest jeszcze opcja wymiany w MM, ale wszystkie modele w promocji rozeszły się jak świeże bułczki.

Podsumowując mój model, b. fajne TV pod warunkiem, że oglądam jasne sceny w których czerń występuje w małych ilościach.
 

ynio1970

New member
Przebarwienia Matrycy

doszedł wreszcie nowy TV po wymianie, data produkcji styczeń 2008 (porzedni był z czerwca 2007), matryca wydaje się być OK żadnych przebarwień i migoczących subpikseli.
Bzyczy tak jak poprzedni (dla mnie znośnie), w zasadzie żadnych różnic nie zauważyłem w działaniu i jakośći obrazu (pozim czerni taki sam - czyli średnio).
Ogólnie jestem z tego modelu całkiem zadowolony, mam nadzieję że ten posłuży mi znacznie dłużej niż poprzedni.
Wreszcie XBOX 360 znowu pokaże na co go stać bo na 21' crt to była katastrofa.
 

kolbi123

New member
a powiedz mi jak z tym bzyczeniem bo byc może masz w salonie różne meble itd i one pochłaniają ten dźwięk ja mam w pokoju pusto prawie tz sam sprzęt i nie żartując doprowadza mnie to do szału, czy jak jesteś przy telewizorze słyszysz to bez problemu czy musisz sie wsłuchać, pytam bo nie wiem czy mój jest taki głośny czy po prostu tłumi ci pokój ten hałas z tv, jedno co przychodzi mi do głowy to zamontować maty akustyczne w rejonie tv ale czy to da efekt to nie wiem.W moim przypadku pech polega na tym że nie przeszkadza mi sam hałas jako tako tylko konkretnie ten właśnie dżwięk tak jak nie którzy nie lubią dźwieku styropianu.
 

kubast

New member
kolbi123 napisał:
a powiedz mi jak z tym bzyczeniem

U mnie też jest pusto w salonie, a więc raczej meble nie tłumią. Odgłosy elektroniki są słyszalne dopiero jak się przystawi ucho do TV i.... z odległości ok7m, stojąc bokiem do tv :) wiem, wiem, brzmi komicznie, ale tak jest.
 
Do góry