Nowe plazmy LG 42PC51

norman

New member
Witam !

Jak widać w moim opisie jestem posiadaczem plazmy LG. Co prawda nie 42PC51, ale rzecz o której chciałbym się pochwalić dotyczy raczej wszystkich modeli LG.

Udało mi się dzisiaj napisać program za pomocą którego steruję odbiornikiem poprzez port RS. Jak się okazało jest to proste, wystarczyło zastosować odpowiedni przewód i orientować się w programowaniu. Powiem Wam, że zabawę przy tym miałem przednią :D Wogóle miłym zaskoczeniem było dla mnie że w instrukcji użytkownika było napisane co wysyłać do TV aby on reagował. Można wowołać każdą funkcję dostępną z pilota, regulować wszelkimi ustawianiami odbiornika. W domu może mało przydatna funkcja, ale np. w sklepie RTV to bajka. Można podłączyć do 99 odbiorników na jeden port szeregowy i z jednego miejsca sterować nimi do woli :D Przydatne też gdy odbiornik (lub wiele odbiorników) ustawionych jest w odległych miejscach (np. widziałem że w Carrefourze wiszą heLGi i służą do wyświetlania reklam.

Może ten post jest zbędny, ale jakby ktoś był zainteresowany tym tematem to chętnie podzielę się zdobytą wiedzą lub ewentualnie programem który napisałem (Borland Developer Studio 2006 Turbo C++ Express Edition).

pozdrawiam i idę spać

Romek
 

grinio

New member
Biel w LG42PC51 ??

Witam
Jestem na kupnie tej plasmy ponieważ dużo pozytywów jest na jej temat.
Wczoraj byłem w MM i troche się zmartwiłem :( Co prawda był ten model ale 50" (chyba nie ma to szczególnego znaczenia) ale zauważyłem że w porównaniu z innymi TV przeważnie LCD biały na nim nie jest białym ??
Próbowałem podstroić, bawiłem sie ustawieniami ale nie udało mi sie osiągnąć zadowalającego efektu. Plasma podpięta była componentem i puszczona była demówka . Zamiast białego był taki szary kolor !!
Na Panasonicu pV7 było podobnie i nie pomagała zmiana ustawień.
Powiedzcie mi prosze jak jest u was z tym białym kolorkirm? Czy to wina wejścia czy sygnału czy tak już ma?. Byłem na niego zdecydowany ale teraz sam nie wiem ?!?! POMOCY !!

grinio
 

Kuman

New member
> grinio

W moim LG, przy ustawieniach w których ja oglądam, biel jest zupełnie biała. Szarość bieli występuje w trzech przypadkach, gdy jest ustawiony niski poziom kontrastu, gdy jest włączony tryb oszczędzania energii, lub czasem przy działaniu funkcji XD kontrast, która czasami biel podbija, a czasami obniża.
Ogólnie w tym telewizorze nie ma zupełnie problemu z odcieniem bieli, ani z jej brakiem bieli, a co najwyżej z jej nadmiarem, czasem jak zaświeci mi 310W bieli w oczy, to je przymykam:)
Pozdrawiam.
 

jaspin

New member
Mam ten TV 42' od prawie miesiąca i nie ma problemu z bielą. Przed kupnem też byłem w MM i oglądałem ten model 50" i biel wydawała mi się gorsza. Zaryzykowałem i nie zawiodłem się. Możliwe, że ten 50" jest faktycznie gorszy od 42".
 

S_Mac

New member
Witam, Mam LG 50' (50PC1R) i biel jest biała. W MM nie wgląda to tak fajnie jak w domu. Zdaje się, że problem polega na oświetleniu jarzeniowym, przy którym plazmy zupełnie sobie nie radzą. W warunkach domowych biel jest super.
 

Gelerth

New member
Plazma LG 42PC51 problem z zakupem.

Witam !

Przeczytałem wątek o LG 42PC51 i stwierdziłem iż muszę tę zabawkę zobaczyć na własne oczy. Niestety ku mojemu zdziwieniu po trzech dniach poginania po Trójmieście nigdzie jej nie mogłem znaleźć. Wszędzie słyszę to samo: "nie ma...", "na zamówienie...", " nie ma, bo plazmy się już kończą, teraz LCD..." itd. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest naprawdę ? Jest taki popyt, że wszystko schodzi na pniu czy po prostu nikt tego nie kupuje i sklepy sprowadzają na zamówienie ? Byłem w MM, Avansie, EuroAGD, dzwoniłem do sklepu w Starogardzie....Generalnie plazm jak na lekarstwo, gdzieniegdzie Panasonic 70/700, żadnych Samsungów a z LG widziałem tylko 50PC1. Pozdrawiam.
 

grinio

New member
No to mnie pocieszyliście :)) Naprawde w sklepie w porównaniu z innymi TV biel wypadała bardzo kiepsko chyba że tak jak pisałem LCDki mają na maxa podciągnięte parametry i dla tego tak świecą .
Nic teraz pozostaje znaleść jakiś tani sklep i dołaczyć do posiadaczy wychwaanej LG 42PC51 :)
Pozdrawiam i dziękuje
grinio
 

jorge

New member
dokladnie, znika bo dobry i tani. Ja zamawialem przez internet. Wyslalem maila z pytaniem o destepnosc i byly. Zadzwonilem nastepnego dnia rano zeby zamowi i juz nie bylo, na szczescie dostawa byla w drodze i dostalem dzien pozniej plazme, pan powiedzial ze mam szczescie bo tylko 2 szt z tej dostawy nie byly juz rozdzielone.
 

cerpi

New member
Wiem ze to nie Trojmiasto, ale dzis w MM w Chorzowie spokojnie staly sobie 3 zapakowane i jedna "odpalona" - cena 3699 zl. Mi udalo sie kupic pod koniec wrzesnia w Tarnowskich Gorach za 2777 zl :D Sklep "a la" MM mial promocje... Pozdrawiam!
 

proxi

New member
Witam

Podłączam sie do pytania i czy ktoś moze wie gdzie w Warszawie jest on dostepny w dobrej cenie ? , bo objezdzilem (i dzwonilem) dzis z pol miasta aby zobaczyc i porownac go live ale niestety na prozno :(

Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
proxi napisał:
Witam

Podłączam sie do pytania i czy ktoś moze wie gdzie w Warszawie jest on dostepny w dobrej cenie ? , bo objezdzilem (i dzwonilem) dzis z pol miasta aby zobaczyc i porownac go live ale niestety na prozno :(

Pozdrawiam

sprawdz na 23 stronie watku, moze tam gdzie pisze w poscie beda w dobrej cenie
 

sebaku

New member
asior napisał:
Ja reklamowałem swojego LG ale serwisant powiedział że widocznie ten typ tak ma :( i że została zamontowana przetwornica która buczy i z jego doświadczenia będą wychodziły poprawione. Mam zadzwonić do serwisu za jakieś parę miesięcy i się dowiedzieć czy problem został rozwiązany a jeżeli nie i dalej będę się upierał nad tym buczeniem wymieni całą płytę (nie miał ze sobą aby od razu wstawić nową).
Mówił również że plazmy nie są bezszelestne i zawsze będzie coś słychać.
W moim przypadku jak by coś tam było słychać to by było OK a to buczenie mnie denerwuje strasznie.
Ale czytając wypowiedzi innych u których nie ma żadnego buczenia to wynika na to że jest to jakaś wada w tych LG 42PC51.
Myślę żebyś zgłosił problem do serwisu przyjedzie do ciebie serwisant i zobaczymy co ci powie.
problem zgłoszony do serwisu. poinformuję oczywiście z jakim skutkiem.
a propos, pochodziłem po sklepach i posłuchałem różnych plazm, w tym 2 nasze helLGi, wszystkie nadzwyczaj ciche w porównaniu do mojej.
 

SCOTI

New member
Moja plazma znajduje się od tygodnia w serwisie. Buczenie było na tyle głośne że wieczorami strasznie mnie to denerwowało. Nie po to wydaje się pare tys.zł żeby nie być w 100% zadowolonym z zakupu. Potwierdzam również że prawidłowo pracująca plazma LG jest cicha i nie buczy. Jeśli tylko do mnie wróci z serwisu to poinformuje co było przyczyną tej usterki.
Pozdrawiam.
 

sebaku

New member
Kuman napisał:
Chyba możesz pomęczyć serwis, gdyż mój nie wydaje żadnych odgłosów. Oczywiście jak przyłożysz ucho z tyłu, to coś tam słychać, ale generalnie moja plazma jest zupełnie bezgłośna, nawet w nocy z wyciszonym dźwiękiem. Specjalnie sprawdziłem po przeczytaniu licznych info o brzęczeniu.

a możesz mi jeszcze podać datę produkcji Twojego tv???
 

sebaku

New member
Kuman napisał:
Wrzesień 2007.
Pozdrawiam.

czyli tak jak mój, tylko że u mnie brzęczy. w serwisie gość miał jeszcze z AUGUSTa i przy porównaniu wydawały takie same dźwięki /tylko jakby ciszej, ale myślę że to przez akustykę pomieszczenia/.
 

pmysiak7

New member
witam
Mam taka prosbe czy mógł by ktoś zrobić zdjecie albo przynajmniej zapisać wartości z MENU SERWISOWEGO w LG42PC51 bo toche tam poprzestawiałm i chcial bym wrócic do poprzednich ustawien!! z góry dzieki
pozdrawiam
 
Do góry