Nowe plazmy LG 42PC51

kraszan

New member
problem

witam,

od niedawna jestem posiadaczem tego LGka, docieram go dopiero, nawet moj wzrok sie przyzwyczail do wszystkiego na 25% i jak czasem przelaczam na standard to az razi :) ale nie o tym..

problem jest nastepujacy.. mam podlaczony kabel antenowy i cyfre poprzez HDMI. wszystko smiga. jednak tak jak wiekszosc z was mam problem z jakoscia stacji SD poprzez HDMI, wiec kupilem kabel euro. i tu zaczyna sie problem. przy polaczeniu TV, EURO, HDMI:

a) ogladanie cyfry poprzez HDMI - spoko
b) ogladanie kanalow poprzez zwykla antene - spoko
c) kiedy wlaczam polaczenie EURO - obrazu praktycznie nie ma, a obraz jest z anteny

jak rozwiazac ten problem??
 

Kuman

New member
> Kraszan

Zapewne nie jest to problem z telewizorem, ale z dekoderem. Nie mam cyfry, mam n-kę i w jej n-box'ie, gdy obraz jest wysyłany po HDMI, to na wyjściu EURO nie ma sygnału, trzeba ręcznie przełączyć dekoder w tryb SD, wtedy po EURO idzie sygnał, a po HDMI nie idzie. Dekodery na ogół nie dają równolegle sygnały analogowego i cyfrowego. Ale podkreślam, nie mam dekodera cyfry, tak jest w n-box'ie.
 

sebaku

New member
cześć,
powiem Wam /a może napisze ;-)/, że można zresetować liczbę przepracowanych godzin tej plazmy. Menu serwisowe -> Panel Control -> Reset Time Panel i strzałka w prawo. Moja po tym zabiegu Nufka Funkiel Nieśmigana.
Lepiej żeby sprzedawcy tego nie czytali :-D.
Pozdrawiam
 

pmysiak7

New member
no mozna mozna!!!! a napisze mi ktoś te wartości z tego Menu serwiosowego?? PROSZE Bo teraz tak pokombinowałem że mam ekran tylko na 1/4 telewizora taki taki malutki!! z gory dzieki !:eek:k:
 

radek-trojek

New member
component

Witam. Mam pewien problem. Po podłączeniu dvd onkyo 404 do tego lg scartem jest w miarę ok, zaś po podłączeniu componentem coś mi miga obraz w jakieś czerwone pasy. W czym może być przyczyna wybrałem component bo podobno jest lepszym wyjściem. Czy podłączenie samego sygnału video wystraczy, może trzeba podłączyć i audio? Kabel prolink ex. Ogólnie telewizor ok.
 

btw

New member
Witam wszystkich, mój pierwszy post :), do tej pory biernie przeglądałem forum i jutro w końcu przymierzam się do kupna ukochanego LG w Lublinie w MM (2999zł - mam nadzieję, że uda mi się go dostać). Przeczytałem cały wątek ale jeszcze jedno szybkie pytanko mam. Jakiego typu wyjście audio posiada ten TV, na cyfrowe koaksjalne chyba nie mam co liczyć??, bo chciałem go podłączyć pod Denona AV-1306, w przyszłośći planuję n-ke, czy może dekoder n-ki posiada takie wyjście.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
LG PC51 ma tylko analogowe wyjście dźwiękowe (producenci cyfrowe złącze dają tylko w wysokich modelach). Nbox pewnie ma wyjście cyfrowe jak nie koaksjalne to optyk.
 

SCOTI

New member
pmysiak7 napisał:
no mozna mozna!!!! a napisze mi ktoś te wartości z tego Menu serwiosowego?? PROSZE Bo teraz tak pokombinowałem że mam ekran tylko na 1/4 telewizora taki taki malutki!! z gory dzieki !:eek:k:

Witam. Podaję wartości zaczynając od góry pod kreską:
02252
17
014
002
025
00004
001
 

SCOTI

New member
Witam. Od piątku jestem znowu szczęśliwym posiadaczem plazmy LG. Ponieważ bardzo zależało mi na tym, żeby mieć ją u siebie jak najszybciej, odebrałem ją osobiście. Przyczyną buczenia był jakiś konflikt masy (nic nie zostało wymienione). Buczało raz bardzo głośno a raz trochę ciszej. Zaznaczam że po naprawie jest cicho, choć gdy ściszy się całkiem głos w tv to coś tam słychać. Zalecam więc wszystkim przed zakupem tej plazmy sprawdzić czy nie buczy zbyt głośno, bo jak na razie jest to jedyna wada tego modelu i dość popularna. Poza tym potwierdzam że plazma jest rewelacyjna pod względem wyglądu zew. jak i wyświetlanego obrazu i wcale nie trzeba wydawać 10tys. (choć sprzedawcy zapewne tak by chcieli) na swój upragniony tv.
Pozdrawiam
 

kalisz

New member
radek-trojek napisał:
Witam. Mam pewien problem. Po podłączeniu dvd onkyo 404 do tego lg scartem jest w miarę ok, zaś po podłączeniu componentem coś mi miga obraz w jakieś czerwone pasy. W czym może być przyczyna wybrałem component bo podobno jest lepszym wyjściem. Czy podłączenie samego sygnału video wystraczy, może trzeba podłączyć i audio? Kabel prolink ex. Ogólnie telewizor ok.


Prawdopodobnie w opcjach DVD masz wybór jakie wyjście ma przesyłać obraz do TV. Po ustawieniu na poprawnw wyjście problem powinien zniknąć. Audio nie powinno mieć nic wspólnego z wizją.
Jakość jest dużo lepsza jeżeli podłączysz trzema kablami (wyjście zielone czerwine i niebieskie do wizji) i dwoma do foni.
Nie mam tego dvd, w moim w opcjach dałem na "YUV"
 

selk

New member
Czy ktoś w Łodzi lub okolicach widział te plazmę (42PC51) gdzieś na ekspozycji ??
jeśłi tak to prosze o info chcialbym zobaczyc na zywo - chyba byłbym zainteresowany zakupem.
Poza tym moze ktoś ma jakieś info ilo ona aktualnie kosztuje a moze jakies jesienne promocje ?
Zwykle ceny elektroniki spadają na jesień jak jesienne liscie.
 

sebaku

New member
SCOTI napisał:
Witam. Od piątku jestem znowu szczęśliwym posiadaczem plazmy LG. Ponieważ bardzo zależało mi na tym, żeby mieć ją u siebie jak najszybciej, odebrałem ją osobiście. Przyczyną buczenia był jakiś konflikt masy (nic nie zostało wymienione). Buczało raz bardzo głośno a raz trochę ciszej. Zaznaczam że po naprawie jest cicho, choć gdy ściszy się całkiem głos w tv to coś tam słychać. Zalecam więc wszystkim przed zakupem tej plazmy sprawdzić czy nie buczy zbyt głośno, bo jak na razie jest to jedyna wada tego modelu i dość popularna. Poza tym potwierdzam że plazma jest rewelacyjna pod względem wyglądu zew. jak i wyświetlanego obrazu i wcale nie trzeba wydawać 10tys. (choć sprzedawcy zapewne tak by chcieli) na swój upragniony tv.
Pozdrawiam

cześć, mógłbyś napisać gdzie oddawałeś do serwisu i czy znasz więcej szczegółów tej naprawy /masz jakiś wpis do ksiązki gwarancyjnej?/ mój serwis niestety nie widział problemu, tzn. Ten Typ Tak Ma - mieli taki sam na stanie i pracował tak samo jak mój. z góry dziękuje.
 

SCOTI

New member
Przed zgłoszeniem reklamacji poszedłem do znajomego który również kupił tą plazmę w celu sprawdzenia głośności bzyczenia. Okazało się że jest dużo głośniej u mnie. Przyjechał serwisant i stwierdził że faktycznie coś jest nie tak. Po tygodniu przywiózł ją z powrotem i stwierdził że jest ok. Podłączyłem tv w jego obecności i faktycznie było dużo ciszej. Po ok. godzinie plazma zaczęła ponownie bzyczeć bardzo głośno. Na szczęście serwisant był jeszcze w okolicy, więc po moim telefonie cofnął się z powrotem i zabrał tv. Po 2 dniach otrzymałem telefon z informacją że znaleźli przyczynę. Odebrałem tv osobiście wioząc go na leżąco, ekranem do góry. W związku z tym że bardzo mi się spieszyło, dowiedziałem się tylko że coś było nie tak z masą (jakiś konflikt pomiędzy masami).Nic więcej nie wiem. Wpisu w książce gwarancyjnej nie mam.
Podsumowując musisz znaleźć drugą taką plazmę i posłuchać. U mnie gdy oglądam na poziomie głośności 10 lub ściszę całkiem głos to też słyszę bzyczenie. Jestem już niestety uczulony i nawet do dnia dzisiejszego gdy tylko odwiedzają mnie znajomi, rodzinka i zachwycają się obrazem pytam ich czy słyszą jakieś bzyczenie. Oczywiście twierdzą że wszystko jest ok. Musimy niestety przyzwyczaić się do tego że obecnie produkowane plazmy nie są bezszelestne tak jak to było z tv kineskopowymi.
Na koniec zdjęcie mojego zestawu.
Pozdrawiam.

 

prezes-tk

New member
Witam, właśnie stałem się posiadaczem LG42PC51. Muszę stwierdzić, że ostatecznego wyboru dokonałem po kilkudniowym przeglądaniu internetu, aż w końcu dotarłem na niniejsze forum. W związku z tym podzielę się informacjami, które zawarte są w większości postów pisanych przez szczęśliwych nabywców tej plazmy.
1. Wcale niełatwo było ją nabyć. Musiałem zrezygnować z dotychczasowego dostawcy (stałego od ponad 10 lat) bo nie mógł mi podać terminu dostawy. W końcu trafiłem na sklep, gdzie stał taki tv, sprzedany, ale nieodebrany. Właściciel zdołał rzutem na taśmę zamówić jeszcze jeden egz., który miał być na drugi dzień (i był).
2. Cena 3499,00. Trochę więcej niż na necie ale ja lubię patrzeć w oczy sprzedawcy, a poza tym, do tv załączony został prezent w postaci odkurzacza ZELMER. Niby nic wielkiego, ale zawsze. Dla mnie TV, dla żony odkurzacz :D .
3. Wyedukowany na forum włączyłem plazmę od razu w sklepie (sprzedawca nie protestował, sam uruchomił licznik, było "zero"). Nic nie buczało, chociaż w domu, jak zupełnie się ściszy, to minimalne buczenie słychać, ale praktycznie niezauważalne. Jak się komuś nie powie o nim, to na pewno nie usłyszy.
4. Co do koloru, faktycznie zielony jest zauważalny ale wtedy gdy ma być. Intensywność można skorygować ustawieniami. Na razie prowadzę walkę z kablami. jak skończę i popatrzę, to się jeszcze pochwalę.
Pozdrawiam
Prezes-tk
 

jorge

New member
szkoda ze trzeba oddawać do serwisu żeby coś stwierdzili, ja poczekam aż dojdą ogolnie co jest nie tak że bzyczy i wtedy oddam. Na razie glos mam powyzej 10 i nie przeszkadza mi prawie wcale :)
 

marivs

New member
SCOTI napisał:
U mnie gdy oglądam na poziomie głośności 10 lub ściszę całkiem głos to też słyszę bzyczenie.
A ja myslalem ze jak ogladam TV przy glosnosci ponizej 3 wieczorowa pora i slysze bzyczenie to cos z nim jest nie tak... ale z tego co napisales wynika ze moj egzemplarz jest niemal bezglosny ;)

Prawda tez jest ze uklady pracujace na b. wysokich napieciach tak maja i...
SCOTI napisał:
Musimy niestety przyzwyczaić się do tego że obecnie produkowane plazmy nie są bezszelestne tak jak to było z tv kineskopowymi.
 
Ostatnia edycja:

sebaku

New member
SCOTI napisał:
Wpisu w książce gwarancyjnej nie mam.
wpis lepiej mieć - 4 naprawy i wyamiana sprzętu :D

SCOTI napisał:
Podsumowując musisz znaleźć drugą taką plazmę i posłuchać.

Słuchaem kilka, nawet polazłem do sklepu i poprosiłęm sprzedawcę żeby mi przenieść plazmę na zaplecze - dał sie namówić - no i w kanciapie bzyczy jak moja, a na sklepie wydaje się cichutka.

SCOTI napisał:
U mnie gdy oglądam na poziomie głośności 10 lub ściszę całkiem głos to też słyszę bzyczenie. Jestem już niestety uczulony i nawet do dnia dzisiejszego gdy tylko odwiedzają mnie znajomi, rodzinka i zachwycają się obrazem pytam ich czy słyszą jakieś bzyczenie. Oczywiście twierdzą że wszystko jest ok. Musimy niestety przyzwyczaić się do tego że obecnie produkowane plazmy nie są bezszelestne tak jak to było z tv kineskopowymi.
Przy 10 to naprawdę muszę zmusić uszy żeby to usłyszeć - no chyba też już jestem uczulony na ten dźwięk (na szczęście coraz mniej to przeszkadza) - ale za to obraz i wygląd rekompensuje wszystko.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
Na jakich ustawieniach oglądacie, bo ja ciągle kombinuje i zmieniam. Ustawienia fabryczne kompletnie mi nie odpowiadają. Są zbyt rażące i nienaturalne. Docierać plazmy nie mam zamiaru, ponieważ obecnie produkowanych plazm już się nie dociera. Jak na razie odpowiadają mi takie:
kontrast-55
jasność-40
kolor-55
ostrość-45
odcień-R10(mniej zielonego)
temp.kolorów-zimny
XD kontrast-wyłączony
poziom czerni-niski(na niskim czerń jest zupełnie czarna a na wysokim szara)
tryb oszczędny oczywiście wyłączony
Załączam jeszcze kilka fotek zrobionych na TVN,TVP 2,film Bad Boys 2
Zdjęcia są robione w dzień bardzo blisko okna.
Pozdrawiam

 
Do góry