Nowe plazmy LG 42PC51

sebaku

New member
SCOTI napisał:
kontrast-55
jasność-40
kolor-55
ostrość-45
odcień-R10(mniej zielonego)
temp.kolorów-zimny
XD kontrast-wyłączony
poziom czerni-niski
kontrast-50
jasność-50
kolor-50
ostrość-60
odcień-R0
temp.kolorów-zimny
XD kontrast-wyłączony
poziom czerni-?????????? a co to?
 

SCOTI

New member
Poziom czerni mam dostępny przy połączeniu dvd przez hdmi. Przy euro nie występuje.
Przydała by się fachowa kalibracja obrazu ale niestety jest ona kosztowna.
Chyba że doczekamy się testu np. w miesięczniku Audio Video lub Video Mix.
 

SCOTI

New member
Przez ok.8 sek. przytrzymaj równocześnie menu na pilocie i na tv. Po chwili menu serwisowe zniknie samo. Resztę odpowiedzi znajdziesz na forum w dziale plazm LG.
Pozdrawiam
 

Storm

New member
Dzięki

Scoti dzięki za pomoc. Chcę się u ciebie upewnić czy wejście do menu serwisowego to tak samo jak w poprzednich modelach czyli przytrzmać przycisk menu na tv i pilocie. Jaestem bardzo zadowolony z tej plazmy a co ty o niej myślisz?
 

SCOTI

New member
Dzisiaj byłem w Avansie i stała tam nowa plazma LG 42PC35. Bzyczała również. Wygląda więc na to, że wszystkie plazmy bzyczą ,tylko jedne głośniej a inne trochę ciszej. Obraz był bardzo dobry (demo LG w HD) ale czy lepszy od 42PC51, trudno stwierdzić. Jednego jestem pewien, że wygląd zew. w PC51 podoba mi się bardziej. Choć PC35 jest i tak dużo ładniejszy niż Panasonic PV70 i Samsung Q91H. Dla mnie wygląd ma znaczenie.
Pozdrawiam
 

Storm

New member
LG the best!!!

Te nasza plazma dostała w USA nagrodę IF Awards product desing za 2007r. Jest to prestiżowa nagroda za wzornictwo przemysłowe. Panasonic na ten rok zwalił desing od LG co łatwo sprawdzić i też dostał nagrodę IF 2008. Co do buczenia to z tym jest różnie raz ciszej raz głośniej. Wydaję mi się że jest to plasma slim a że posiada duży kontrast i jasność to musi być dobrze chłodzona. Mimo że ma 2 inteligentne wiatraki to niestety nie raz dają o sobie znać. Ciekawa jak będzie w nowej serii G która LG pokazał na targach. Tam kontrast jest 1:30000. LCD wymięka?
 

bietka

New member
Zakupliśmy dzisiaj 50 calowy odbiornik.Wchodząc do menu serwisowego za Waszą poradą jest napis-TOOL OPTION-02276-czy to te nieszczęsne godziny pracy?Proszę o szybką odpowiedz bo muszę coś z tym fantem zrobić.Kupiłam w Media M.Podobne pierepałki miałam z ekspresem ciśnieniowym który wymieniałam 3 razy bo za każdym razem był używany.
 

nika_bed

New member
bietka napisał:
Zakupliśmy dzisiaj 50 calowy odbiornik.Wchodząc do menu serwisowego za Waszą poradą jest napis-TOOL OPTION-02276-czy to te nieszczęsne godziny pracy?Proszę o szybką odpowiedz bo muszę coś z tym fantem zrobić.Kupiłam w Media M.Podobne pierepałki miałam z ekspresem ciśnieniowym który wymieniałam 3 razy bo za każdym razem był używany.
Godziny pracy pokazuje wartość UTT ( czwarta pozycja od góry w menu serwisowym )
 

bietka

New member
Dziękuję bardzo-0 godz.
Czy funkcja orbitek powinna byc włączona na stałe?Tyle czytannia na raz ze wszystko się misza takim laikom jak ja a na dokładkę kobitką jestem i zero smykałki do takowych sprzętów.
 

timbot

New member
Bez reklam
orbiter jest szczegonie przydatny przy podlaczaniu komputera zeby drobne litery sie nie wypaly, bo w przypadku duzych obiektow (trojkacik z wiekiem w programach) to skok jest i tak za maly zeby duzo znaczyc (najwyzej granica sladu po trojkaciku bylaby mnej wyrazna).
tylko ze nic nie szkodzi, zeby byl wlaczony, jesli tylko nie jestes w stanie zobaczyc tych skokow co 2 minutki, to niech zostaw wlaczony. mi orbiter nie przeszkadza i jest wlaczony caly czas
 

bietka

New member
Dzięki.Właczę i zabaczę.Mam kolejne pytnie-czy warto zainwestować w nowy dekoder do cyfry czy też odbiór kanałów HD na firmowym dekoderze ma wiele do życzenia?
 

zebu

New member
Witam. Przeczytałem cały wątek w nadziei, że znajdę odpowiedź na nurtujące mnie pytanie - a raczej problem(y) jaki mam z moim tv. Mianowicie mam pc51 od jakiegoś miesiąca i bardzo go sobie chwale, ale...
Podstawowy problem - mam "plamę" na jakieś 3/4 ekranu, po lewej stronie czerń jest czarna, a po prawej "plama" jest ciemnoszara i co najciekawsze - jeśli przełączę źródło syg. na nieaktywne, zmieniający pozycję napis "brak sygnału" najpierw zostawia na plamie swój czarny cień, a dopiero po jakimś czasie duszki. I problem drugi, strasznie irytujący - oglądam przeważnie tvn24 i został mi na stałe znaczek stacji i pasek na którym wyświetlają najnowsze wiadomości.

Najbardziej niepokoi mnie "plama" jest na tyle upierdliwa, że oglądając film gdy są ciemniejsze sceny staje się widoczna.

Nic nie pomaga wybielanie obrazu. TV chodzi cały czas na ustawieniach obrazu "łagodny" i z właczonym trybem oszczędnym.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Czyżby czekał mnie serwis?
 

Attachments

  • obraz.JPG
    obraz.JPG
    40,5 KB · Wyś: 209

bietka

New member
I ja mam do Państwa kolejne pytanie:rozgryzalismy ustawienia przez całą sobotę i niedzielę i pozosta nam jeden problem-w menu-obraz funkcja ekran nie jest dostępna.W instrukcji piszą-wejdz a u mnie nie podświetla się ta funkcja.Pewnie coś napykałam wcześniej ale co?
 

juggler

New member
zebu napisał:
Podstawowy problem - mam "plamę" na jakieś 3/4 ekranu, po lewej stronie czerń jest czarna, a po prawej "plama" jest ciemnoszara i co najciekawsze - jeśli przełączę źródło syg. na nieaktywne, zmieniający pozycję napis "brak sygnału" najpierw zostawia na plamie swój czarny cień, a dopiero po jakimś czasie duszki. I problem drugi, strasznie irytujący - oglądam przeważnie tvn24 i został mi na stałe znaczek stacji i pasek na którym wyświetlają najnowsze wiadomości.

Najbardziej niepokoi mnie "plama" jest na tyle upierdliwa, że oglądając film gdy są ciemniejsze sceny staje się widoczna.

Nic nie pomaga wybielanie obrazu. TV chodzi cały czas na ustawieniach obrazu "łagodny" i z właczonym trybem oszczędnym.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Czyżby czekał mnie serwis?

Wydaje mi sie ze cos masz nie tak ze soim TV bo u mnie nie zauwazylem zadnych plam, a jezeli chodzi o ogladanie TVN24 tez go sporo ogladam ale nic mi sie nie wypala ,po paru minutach na innym programie nie ma sladu ze ogladalem TVN24 pare godzin. Wydaje mi sie ze powinienes go reklamowac!!
 

Storm

New member
Orbiter

:hmm: Nie wiem jak w innych plazmach ale myślę że podobnie orbiter powinnien być cały czas włączony. Nie można oglądać kilka godzin statycznych obrazów na plaźmie a takim obrazem jest pasek wiadomości i logo TVN 24. Stację zagraniczne np HD Discovery mają loga przezroczyste nic nigdy sie nie wypali.W tym temcie też jesteśmy daleko w tyle za Europą. Dziwię się tylko że TVN jest niekosekwetny i nadaję takie obrazy które się wypalają. LG nie uznaję reklamacji i takie pozostałości uważa za mechaniczne uszkodzenie panelu.:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry