Nowe plazmy LG 42PC51

SCOTI

New member
Również byłem zdecydowany na Panasonica do czasu kiedy nie zobaczyłem jak grają LG i Samsung. Wybrałem LG bo jakość obrau jest taka sama jak na Samsungu a Samsung jest modelem wysoce awaryjnym. Na temat Panasonica szkoda się rozpisywać i gdyby nie "znaczek" z przodu tv to nawet bym na niego nie spojrzał, choć zawsze byłem wierny tej marce (kino domowe i tv). Zaznaczam że nie kierowałem się przy zakupie ceną. A to że jest składany w Polsce, uważam za jego atut.
Pozdrawiam.
 

Misiu35

New member
niebieskie migajace punkciki

To jest juz moja druga plazma lg 42pc51 gdzie zauwazylem usterke, pierwsza plazma cieszylem sie jeden dzien gdzie pojawil sie czerwony punkt zaraz w tym samym dniu zglosilem reklamacje w sklepie "nie dla idiotow" po tygodniu juz tych punktow bylo chyba ze szesc czy wiecej ale wszystko dobrze sie dla mnie zakonczylo, przywiezli mi druga nowiutenka oryginalnie zapakowana juz bez tych czerwonych migajacych pixeli, radosc jednak nie trwala dlugo zaledwie az... caly tydzien, po tym wlasnie tygodniu zauwazylem jeszcze bardziej dokuczliwy mankamen a mianowicie na matrycy (na czarnym tle widoczne) setki niebieskich migajacych przemieszczajacych sie punkcikow. Posiadam cyfre+ podlaczana dobrej jakosci kablem euro a odtwarzacz dvd kablem componentowym w jednym jak i w drugim przypadku jest to samo, gdzie widoczne sa te pixele najbardziej widoczne jest naprzyklad to na czarnych pasach 16:9 lub gdy przelacze na kanal gdzie nic nie nadaja to az sie mieni (wiecej niebieskiego niz czarnego). Prosze o wiadomosc uzytkowniukow tej plazmy jak u was to wyglada ? prosze przyjrzyjcie sie dokladnie i dajcie odpowiedz bo nie wiem czy tak musi byc czy mam nastepny raz skladac reklamacje.

zalaczam kilka fotek jak to miejwiecej wyglada (wszystkie zdjecia zrobione na czarnym tle)
 

Attachments

  • lg42pc51.jpg
    lg42pc51.jpg
    25,8 KB · Wyś: 214
  • lg42pc51a.jpg
    lg42pc51a.jpg
    42,5 KB · Wyś: 188
  • lg42pc51b.jpg
    lg42pc51b.jpg
    73,5 KB · Wyś: 190
  • lg42pc51d.jpg
    lg42pc51d.jpg
    40 KB · Wyś: 158
  • lg42pc51e.jpg
    lg42pc51e.jpg
    71,3 KB · Wyś: 151
Ostatnia edycja:

reds66

New member
radzix napisał:
No i co Tobie da jakieś wypożyczyenie kabla za 200 czy 300zł, a różnicy pewnie i tak nie zobaczysz tylko będziesz mieć świadomość wartości kabla? I tak będziesz musiał go oddać. Na pewno nie kupiłbym euro za 300zł bo gdyby było stać na taki kabel (euro) to wolałbym component lub HDMI, za taką kasę kupiłbym kable do tv za 8-10 tysi. Jaki sens kupić kabel euro za 200-300zł? skoro component za 70zł lepiej się sprawdzi.

Podałem euro przykładowo , wiadomo że komponent jest lepszy i warto zadbać o dobry komponent. Warto sobie zrobić dobry komponent , kupić odpowiednie odcinki solidnego kabla , solidne końcówki , polutować cyną ze srebrem i efekt murowany.
Pozdrawiam.
 

sebaku

New member
42pc51 bzzzzzzzzz brzęczenie

cześć,
mój 42pc51 brzęczy jak stado świerszczy. strasznie to upierdliwe jest. czy ktos z Was reklamował to w tym czy innym modelu LG (widać w postach że to częsta przypadłość)?
 

jtd

New member
Bez reklam
Tak maja niektore plazmy niestety, sa tam wysokie napiecia i ma co bzyczec... :(
Jest tez inna opcja, ze zeczywiscie zamieszkaly tam jakies swierszcze, psiknij moherozolem to moze pomoze ;)

01-001-000-02.gif
 
Ostatnia edycja:

sebaku

New member
jtd napisał:
Tak maja niektore plazmy niestety, sa tam wysokie napiecia i ma co bzyczec... :(

może tak, ale znajomi mają plazmę DAEWOO jakąś i cichutka jest (trzeba się do niej przytulić żeby coś usłyszeć).
W sklepie niestety, przy ogólnym hałasie tego nie słychać, a w domu to juz tak fajnie nie jest - szczególnie przy cichych scenach. Wydaje mi się, że trzeba pomęczyć serwis LG, bo nie może być tak że Ten Typ Tak Ma.
 

Kuman

New member
> sebaku

Chyba możesz pomęczyć serwis, gdyż mój nie wydaje żadnych odgłosów. Oczywiście jak przyłożysz ucho z tyłu, to coś tam słychać, ale generalnie moja plazma jest zupełnie bezgłośna, nawet w nocy z wyciszonym dźwiękiem. Specjalnie sprawdziłem po przeczytaniu licznych info o brzęczeniu.

P.s.
Mógłby ktoś wrzucić paramerty z pierwszej strony menu serwisowego? Bawiłem się i zmieniałem opcje, wszystko działa świetnie, ale nie jestem pewien czy powróciłem do paramertów oryginalnych, gdyż działałem na pamięć. Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

playmaniak

New member
Kuman napisał:
Chyba możesz pomęczyć serwis, gdyż mój nie wydaje żadnych odgłosów. Oczywiście jak przyłożysz ucho z tyłu, to coś tam słychać, ale generalnie moja plazma jest zupełnie bezgłośna, nawet w nocy z wyciszonym dźwiękiem. Specjalnie sprawdziłem po przeczytaniu licznych info o brzęczeniu.

P.s.
Mógłby ktoś wrzucić paramerty z pierwszej strony menu serwisowego? Bawiłem się i zmieniałem opcje, wszystko działa świetnie, ale nie jestem pewien czy powróciłem do paramertów oryginalnych, gdyż działałem na pamięć. Pozdro.
...Kumam zrób reset factory i zabawa z ustawieniami od poczatku


pozdro.
 

marcox

New member
wieszanie na scianie

Witam
Czy ten model mozna zawiesic na scianie?
bardziej mi chodzi czy ma jakies uchwyty na wyposazeniu czy trzeba dokupic osobny wieszak?
 

SCOTI

New member
@Misiu35

U mnie nie występuje żaden z objawów opisywanych i pokazanych przez Ciebie na zdjęciach. Wygląda na to że czeka Cię kolejna reklamacja.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojego LG. Niestety powróciło buczenie. Raz występuje ono głośniej a raz ciszej i chyba będę musiał się do tego przyzwyczaić.
Pozdrawiam.
 

juggler

New member
Ja rowniez nie zauwazylem w/w objawow. A jezeli chodzi o buczenie to najczesciej slysze go kiedy wlacze wybielanie i wylacze glosniki. Na poczatku cos tam buczalo podczas normalnej pracy ale nie bylo zbyt uciazliwe a teraz moze sie przyzwyczailem i go nie slysze :)
 

Kuman

New member
Moja subiektywna recenzja LG 42PC51

Cóż, zgodnie z obietnicą opiszę swoją opinię po dłuższym użytkowaniu tej plazmy LG.
Najpierw analitycznie, POZYTYWY:
1. Bardzo dobry kontrast, biel wręcz bije po oczach.
2. Cena! Najtańsza tej wielkości plazma na rynku.
3. Wzornictwo i wykonanie, co prawda to rzecz gustu, ale mi się bardzo podoba, przede wszystkim materiał, plastik jest estetyczny i solidny, szczególnie w porównaniu do droższych od LG Panasonic'ów.
4. Dobre systemy antypowidokowe, ma wybielanie, orbiter i inwersję, co najważniejsze systemy te dobrze działają.
5. Dobra współpraca z n-ką, czyli jest głos po hdmi bez konieczności przełączania w tryb DVI.
6. Świetny obraz HD, właściwie telewizor jest chyba przeznaczony do tego sygnału, czerń jest wtedy głębsza, a obraz to bajka. Gdy zobaczyłem mecz NHL na n-sport, to nie wierzyłem własnym oczom, dosłownie można czytać napisy na kijach hokeistów! Niestety liga mistrzów już tak idealnie nie jest nadawana, chyba europejczycy muszą się jeszcze nauczyć, co potrafi telewizja HD.
7. Świetne funkcje poprawy obrazu, kablówka i obraz podłączany po euro wygląda naprawdę dobrze, lepiej niż w w panoramicznych CRT! Piekne wygładzanie krawędzi, i naturalna redukcja szumów, o których Samsung może tylko pomarzyć, tam linie ukośne są schodkowane, a redukcja szumów działa tak, że jak aktor przesunie twarz w kadrze, to czoło podąża za twarzą jakieś pół sekundy później, strasznie denerwujący objaw. W LG wszystko działa niemal idealnie, prawie jak w analogowym CRT.
8. Dobry tryb automatycznego dopasowywania obrazu - Specjalny. Piszę dobry, gdyż jest o wiele lepszy niż w Samsungach, ale też gorszy niż w Philipsach, które pod tym względem są wzorcowe.
9. Cisza, wiem, że niektórzy narzekają, ale moja plazma jest zupełnie bezgłośna, ale ponieważ miałem porównanie i 'słyszałem' jak działają inne, to mogę stwierdzić, że nie słyszałem jeszcze swojej:)
10. Bardzo małe odbicia od przedniej szyby. Niektóre plazmy są wręcz lusterkami, szczególnie Panasonic'i, ale Samsungi też nie odstają w tej kwestii. W LG naprawdę nie stanowi to problemu, czyli nawet w jasne dni widać na LG obraz. Oczywiście jakieś odbicia są, ale w porównaniu do konkurencji są minimalne.
11. Bezproblemowe przyjmowanie obrazu 1080P. Gdy podłączy się Blue-Ray'a, lub PSP3 nie ma problemu, odbiornik akceptuje wszystkie rodzaje sygnału HD, Samsungi tego nie mają...
12. Bardzo banalne rzecz, ale niezwykle użyteczna. Po włączeniu plazmy przechodzi ona na ostatni oglądany kanał, czyli jeśli oglądaliśmy sygnał z n-ki po HDMI, to włącza się HDMI. W Samsungu np. trzeba wykonać łańcuszek operacji, aby po włączeniu przełączyć odbiornik w tryb HDMI.
13. Wyposażenie. Dwa wejścia HDMI są wręcz niezbędne, w jednym mam podłączoną n-kę, a do drugiego podłączam konsolę, po componencie ciągnę sygnał z DVD. Odbiornik ma też wejścia z boku, na co nie wpadli projektanci Panasów serii 7P i 70P. W LG, można szybko i łatwo podłączyć aparat lub kamerę, bez nurkowania za telewizor, co jest szczególnie upierdliwe, jeśli on wisi na wieszaku.
14. Podstawka. Tak to nie żart, podstawka jest przemyślana i jest zaletą, czyli jest estetyczna i z połyskiem (w Panasach jest wstrętna matowa z taniego plastiku), jest w środku usztywniona i wzmocniona metalem, oraz ma nóżkę na środku. W Panasach 7P nóżki są po bokach, czyli jeśli masz stolik po zwykłym telewizorze, to tamtej plazmy na nim nie postawisz, bo nóżki będą poza stolikiem! W dodatku LG ma fajny system prowadzenia kabli. Z tyłu jest szczelina, przez którą puszcza się kable trzymając je w jednym miejscu i uporządkowane.
15. Żadnego smużenia, migotania obrazu, itp. W hokeju widać lecący szybko krążek, a w meczu piłki nożnej widać okrągłą piłkę. Niby nic, ale na LCD nieosiągalne a nawet na cyfrowych CRT rzadko spotykane!
NEGATYWY:
1. Obraz przez łącza cyfrowe, czyli HDMI i Component, nie jest w żaden sposób obrabiany przez systemy polepszające odbiornika. Skutkuje to tym, że na HDMI przełączam tylko jak oglądam kanały HD, gdyż kanały SD wyglądają przez to wejście o wiele gorzej niż przez EURO.
2. Telewizor ma jakby ograniczoną ilość wyświetlanych kolorów. Widać to szczególnie po HDMI, przejścia między podobnymi odcieniami tego samego koloru nie są łagodne ale, wyraźne. Po EURO lub z anteny jest znacznie lepiej, systemy poprawy obrazu stwarzają wrażenie, że kolory są pełniejsze, a obraz jest ładniejszy, zaś przejścia wygładzone...
3. Przy sygnale przez HDMI, odbiornik nie ma możliwości autodopasowania obrazu, nie można też włączyć trybu kinowego, czyli 100Hz'owego.
4. Najbardziej wypalającą się rzeczą na tym telewizorze, nie są żadne loga stacji telewizyjnych, ale ... menu odbiornika! Menu powinno pojawiać się za każdym razem w innym miejscu ekranu, a tak powoduje powidoki. Na szczęście nie jest to trwałe i uciążliwe.
MIESZANE UCZUCIA:
1. CZERŃ - to jest osobna kwestia. Odbiornik o dziwo ma czerń bardzo dobrą, ale jest jedno ALE! LG podszedł do kwestii przedniej szyby inaczej niż konkurencja, tzn. szyba jest blisko matrycy i nie powoduje odbić wewnętrznych, redukuje także znacznie odbicia zewnętrzne, ale nie redukuje wpadania na matrycę promieni z zewnątrz. Po prostu, w Panasonicach lub Samsungach, przednia szyba chroni kontrast matrycy, nie dopuszczając do niej promieni światła, a je odbijając, w związku z tym w tych plazmach można się swobodnie przeglądać w jasne dni, choć jak przebijemy wzrokiem swoje odbicie, to zobaczymy kontrastowy obraz za nim. Szyba LG przepuszcza światło, czyli w jasny dzień zawsze bez wysiłku zobaczymy na tym telewizorze obraz, ale kontrast będzie słaby, gdyż światło padające na matrycę ją rozjaśnia, ale za to zredukowane są odbicia. Prościej, gdy jest jasno, to czarny przestaje być czarnym, ale staje się szarym. LG, tak jak i inne odbiorniki najlepiej "świeci" w zaciemnionych pomieszczeniach, w jasnych zamiast odbijać światło po prostu ma mniejszy kontrast. Dlatego niektórzy twierdzą, że matryca LG jest jaśniejsza od np. Samsunga, co nie jest prawdą.
2. Niektóre regulacje dostępne są tylko z poziomu menu serwisowego. Nie rozumiem, co komu w LG przeszkadza, żeby użytkownik mógł sobie przestawić np. poziom gamma, szczególnie, że w Samsungach można to robić do woli ze zwykłego menu usera.
3. Działanie pilota. Pilot w sumie mi się podoba i szybko reaguje, ale żeby działał, trzeba nim celować w telewizor, a najczęściej i to nie wystarcza, czyli trzeba nim celować w prawą (od użytkownika) część telewizora, gdzie znajduje się odbiornik fal. Trochę upierdliwe.

Jak coś zauważę dodatkowego, to tutaj dopiszę.
Pozdro.
 

sebaku

New member
Kuman napisał:
8. Dobry tryb automatycznego dopasowywania obrazu - Specjalny. Piszę dobry, gdyż jest o wiele lepszy niż w Samsungach, ale też gorszy niż w Philipsach, które pod tym względem są wzorcowe.

a czym różni się specjalny od pełny?

Kuman napisał:
3. Przy sygnale przez HDMI, odbiornik nie ma możliwości autodopasowania obrazu, nie można też włączyć trybu kinowego, czyli 100Hz'owego.

czyli na SD nie ma domyslnie 100hz? trzeba włączyć tryb kino??
 

Kuman

New member
> Sebaku

Tryb Specjalny jest trybem 'inteligentnym', dopasowuje tak obraz, aby jak najmniej zniekształcać proporcje, czyli obraz 4:3 jest tak rozciągany, że ma delikatnie uciętą górę i dół (mniej niż w trybie zoom), tryb Pełny wypełnia ekran całym rozciągniętym obrazem, przez co postacie i twarze są bardziej rozlazłe.
Te 100Hz w tym telewizorze to osobna sprawa, w sumie nie wiadomo kiedy one są, na pewno nie ma ich na sygnale SD po HDMI, ani po Componencie, tylko przypuszczam, że tryb Kino przy sygnale analogowym je włącza, gdyż jakiejś widocznej zmiany obrazu po jego włączeniu nie ma. Przypuszczenia opieram tylko na porównaiu z Philipsem, który miałem. Tam tryb cinema włączał właśnie podwójne odświeżanie.
Ale mogę się mylić, może 100HZ jest przy sygnale analogowym non-stop. Odbiornik nigdzie nie wyświetla takiej informacji, nie ma jej także w instrukcji.
Faktem sprawdzonym empirycznie jest, że w trybie HDMI funkcja Cinema nie działa, nie działają też funkcje autodopasowania obrazu.
 
Ostatnia edycja:

marcinak

New member
Witam,
na tym forum jestem swiezak :grin: przymierzam sie do jakiegos wiekszego TV, wiekszego tzn > 32" i wlasciwie to do wczoraj bylem przekonany do plazmy opisywanej w tym watku :) ale ... wczoraj to natknalem sie na takowa strone:
http://telewizor.eu/

i cos duzo jest wady tv typu PDP (plazma) :/ i powoli zaczynam miec mieszane uczucia, czy jakis master moze sie odniesc do tych wad? :)

Pozdro
 

asior

New member
sebaku napisał:
cześć,
mój 42pc51 brzęczy jak stado świerszczy. strasznie to upierdliwe jest. czy ktos z Was reklamował to w tym czy innym modelu LG (widać w postach że to częsta przypadłość)?

Ja reklamowałem swojego LG ale serwisant powiedział że widocznie ten typ tak ma :( i że została zamontowana przetwornica która buczy i z jego doświadczenia będą wychodziły poprawione. Mam zadzwonić do serwisu za jakieś parę miesięcy i się dowiedzieć czy problem został rozwiązany a jeżeli nie i dalej będę się upierał nad tym buczeniem wymieni całą płytę (nie miał ze sobą aby od razu wstawić nową).
Mówił również że plazmy nie są bezszelestne i zawsze będzie coś słychać.
W moim przypadku jak by coś tam było słychać to by było OK a to buczenie mnie denerwuje strasznie.
Ale czytając wypowiedzi innych u których nie ma żadnego buczenia to wynika na to że jest to jakaś wada w tych LG 42PC51.
Myślę żebyś zgłosił problem do serwisu przyjedzie do ciebie serwisant i zobaczymy co ci powie.
 

Kuman

New member
> marcinak

Ta strona jest znana i niezmieniana od KILKU lat, a kilka lat przy obecnym rozwoju technologii PDP oraz LCD, to cała wieczność.
Wbrew temu co tam piszą, zapewniam, że pomimo, że przesiadłem się z tak chwalonego tam telewizora CRT i to najwyższego modelu Philipsa 32", to plazma LG 42PC51 bije CRT pod każdym względem.
Pozdro.
 
Do góry