Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

posejdon82

New member
WyslijPlik.pl

bedzie 5 klipow i wszystkie w 50p , ja osobiscie podlaczylem bezposrednio przez hdmi i mile wrazenie dla oka na 52 calach:) ale odpalalem tez na komputerze stacjonarnych poprzez splash player podlaczenei przez hdmi do telewizora:)tutaj chyba nie ma roznicy ale nie bede sie klócil.

milego ogladania
 

ted123

New member
:sformatowalem ja 3 razy az do momentu kiedy kamera nie mogla sie juz wlaczyc"
Według instrukcji nie trzeba formatowac baterii . Można ją doładowywac w dowolnym momencie.
 

posejdon82

New member
Czesc czy komus udalo sie sciagnac ostatnie pliki?o co chodzi teraza nic nie mozna sciagnac to prawda:( prosze o odpowiedz....rano i okolo 13ej jeszcze moznabylo sciagnac gotowe sample...czy ktos sie spotkal z czyms podobnym?? prosze o odpowiedz oosby ktore sciagnely plik czy dziala itp
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeden plik udało mi się ściągnąć.( ten o łajbie) Zaraz wrzucę na odtwarzacz, w komputerze działa.
Poszła też fontanna.
No faktycznie bardzo ładnie. ( u mnie Plazma 42 cale)
 
Ostatnia edycja:

birdus

New member
sklep energer z Wrocławia ma mi przysłac nowy zamiennik do TM 700, z jakims chipem? Jak otrzymam to napisze czy chodzi - cena 95 zl. Kupiłem niedawno na aalegro taki zwykly u tego goscia - oczywiscie nie działal z tm700, odeslalem i facet mówi, ze ma nowosc - ten wlasciwy - zobaczymy...
 

birdus

New member
Czy ma ktoś z Was wiedzę kiedy ukażą się zamienniki do akumulatorów VW-VBG6 - chodzi oczywiście o akumulatory do Panasonica z serii 700 (w tym TM700). Kamera jest nowością na rynku, czy wiecie wobec tego po jakim czasie z reguły ukazują się zamienniki do kamer, które są stosunkowo nowe na rynku? Jaki to jest okres czasu? Śledzę internet, ale jakoś nie mogę natrafić na zamiennik tego akumulatora dla TM700. Oczywiście są na rynku zamienniki tego akumulatora, ale one nie współpracują z kamerą TM700, stąd na aukcjach internetowych nie ma informacji o tym, że dany akumulator współpracuje z TM700.

Chyba, że może znacie jakiś sklep, który sprzedaje takie akumulatory, które działają z TM700?

sklep energer z Wrocławia ma mi przysłac nowy zamiennik do TM 700, z jakims chipem? Jak otrzymam to napisze czy chodzi - cena 95 zl. Kupiłem niedawno na aalegro taki zwykly u tego goscia - oczywiscie nie działal z tm700, odeslalem i facet mówi, ze ma nowosc - ten wlasciwy - zobaczymy...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i proszę o pomoc,...
o tej stronie juz bylo pisane, ze troche oszukuja, zobacz w jakich warunkach krecona itd
sony lepiej kreci w slabym swietle
panasonic mi sie bardziej podoba na slonku, ale te kolory sa takie troche plastelinowe
co do stabilizacji nie wypowiem sie, nie mialem w reku tej kamery
tak wiec testy olac
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam ponownie, poprzedni sampel tzn krecony ksiezyc byl z sofy mialem wlaczonego laptopa i specjalja podstawke z wiatrakami odprowadzajaca cieplo, jest bardzo glosna takze na bank ona ubarwila nagranie.Wiatraczek jest slyszalny i momentami malo przyjemny, mam ustawienia na surround, moze to ma znaczenie rozniez.w wiekszosci nagrywam w 50p ale za niebawem nagram dokladnei to samo w najwyzszej jakosci 1980i i 1890p dla porownania.Jesli sa jakies skoki na filmach to tylko moja matorszczyzna:)

ok dzieki
dlaczego na tym nagraniu gdzie motor, tak sie trzesie obraz, bardzo to dziwne, moze to wina stabilizacji, widac drgania mikro ale dosc dziwne

co do baterii, ja kiedys tez robilem tak, ale tak naprawde nie widze roznicy, wiec sie nie mecze
nagrywam troche i laduje baterie, wiem ze lepiej dla baterii zeby byla zawsze naladowana niz rozladowana, jak kupisz baterie raz na dwa lata nic sie nie stanie.
 

birdus

New member
akumulator TM700

Tak jak pisałem w poście 408 - otrzymałem dzisiaj akumulator for Panasonic VBG-130 od energer.pl z Wrocławia. Na akumulatorku jest tez logo Fotoenergia.pl. Polecam, bo pasuje do TM700, wyswietla sie stan baterii - wszystko gra, dałem 95 zl. pozdrawiam
 

kazek28

New member
Koledzy jestem tu nowy i chciałbym powiedzieć o wadzie tej kamery TM700 którą posiadam od 2 miesięcy , kamera ma wielkie problemy z tzw. "artefaktami" przepraszam jeśli to zle napisałem dotyczy to migotania planu gdy filmujemy np jasny betonowy płot z drobnymi szczelinami bramke piłkarską , wówczas można zaóważyć mocne migotanie tła co bardzo często dyskfalifikuje materiał do dalszej obróbki, podzielcie się informacją jak wygląda to w waszym przypadku.
 

posejdon82

New member
ok dzieki
dlaczego na tym nagraniu gdzie motor, tak sie trzesie obraz, bardzo to dziwne, moze to wina stabilizacji, widac drgania mikro ale dosc dziwne


Seba Fan juz wiem o czym mowisz, widzialem filmik ponownie ten z moto i powiem krotko, wycisnalem wszystkie soki z tej maszyny przyjechalem na baze zszedlem i kamerowalem.Adrealina
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale to jest jakies mogotanie obrazu, to nie ze reka sie trzesie czy cos takiego, jakby miala problem z tlem, kolega wyzej tez wspomnial ze u siebie widzic w kamerze, tutaj ewidentnie widac ze tlo migocze, a motor OK, tak wiec cos dziwnego
 

neoezn

New member
Kupiłem dzisiaj akumulator na ulicy Chopina we Wrocławiu (akurat 200m od mojej pracy) - fotoenergia.pl - zamiennik VBG-260 z "chipem" za 120zł - po naładowaniu do pełna kamera w trybie filmowania pokazuje 3 godziny i 2 minuty. Niezłe uzupełnienie do karty 32GB na której się zmieści 2 godz. i 40 min. w trybie 1080p.
 

Galczych

New member
Jako 2 miesieczny użytkownik panasa sd700 pozwole wyrazic moja opinie na temat zapytania kolegi Bomberos.

Ad1 jest ten problem, na poczatku bylo gorzej teraz jak krece panorame aby potem zastopowac to odruchowo zwalniam przesuwanie chwile wczesniej i ten efekt prawie nie wystepuje. Przydal by sie trzeci ois "tryb panoramowania" lub lepsze algorytmy.
Ad2. wentylator slychac generalnie przy bardzo cichych scenach, przy normalnym uzytkowaniu trzeba sie wsluchiwać i tak nie zawsze go slychac. Dla przykladu moim zdaniem glosniej pracowaly stare modele mini DV - oczywiscie nie wszystkie. Jezeli uzywanie amatorskie nie powinno przeszkadzac.
AD3 Obrabiac sie to spoko da, ale ja w vegasie nie moge tego zapisac w 50p - niby mozna w avi ale to bardzo duzo zajmuje wiec jest dla mnie nie uzyteczne i jak sonysoftware nie wprowadzi do konca roku obslugi 50p to bede musial sie chyba z Premierem przeprosic. Moim zdanie jakosc jest duzo lepsza w 50p niz 50i, Pytanie na czym ogladasz i z jakiej odleglosci, bo 3,5m na 55 calach ciezko odroznic 50i od 50p - pomijajac plynnosc. Dlatego tez jezeli nie bedziesz uzywal 50p to czy sony czy canon, czy panas obraz bedzie podobnej jakosci, kwestia gustu co do kolorow, ergonomii.
Sony napewno jest lepsze w slabym oswietleniu od panasa - canona nie znam.
Auto fokus w slabym oswietleniu jest slaby, z sampli wydaje sie ze sony radzi sobie sporo lepiej.
Tyle ze sony jest o prawie 800 droższe

Odnosnie LCD w ostrym słońcu to mysle ze do krecenia w automacie to sie sprawdza, jezeli chcialbys krecic w manualu no to raczej wizjer, aczkolwiek ten wizjer w panasie nie jest zbyt dobry. Uzywalem go tylko aby sprawdzic. Wole jednak LCD na sloncu - gdyz w wiekszosci uzywam automatu. Manuala uzywam ewentualnie trudnych warunkach oswietleniowych. W porownaniu do 5 letnich kamer to i w czytelnosci LCD jest postęp.
Po 2 miesiacch z kamerki jestem bardzo zadowolony, i przy dzisiejszych cenach nadal bym kupil panasa pomiomo tego że cx550 od sony jest dla mnie troche lepsza ale za droga.
 
Ostatnia edycja:

Galczych

New member
Panasonic ma jeszcze jedna fajna funkcje, mianowicie wybieranie palcem lub pisakiem(wtedy jest bardziej precyzyjnie) na co ma ustawiac ostrosc. Kamera pracuje w trybie auto, a my pokazujemy na co ma ustawiac ostrosc. Jak bede mial chwilke czasu to wrzuce film jak krecilem pszczole pomiedzy klosami zboza. Generalnie przydaje sie we wszystkich ujeciach makro gdzie jest mala GO.
 

Phuong

New member
Panasonic ma jeszcze jedna fajna funkcje, mianowicie wybieranie palcem lub pisakiem(wtedy jest bardziej precyzyjnie) na co ma ustawiac ostrosc. Kamera pracuje w trybie auto, a my pokazujemy na co ma ustawiac ostrosc. Jak bede mial chwilke czasu to wrzuce film jak krecilem pszczole pomiedzy klosami zboza. Generalnie przydaje sie we wszystkich ujeciach makro gdzie jest mala GO.

To samo mam w SONY CX550 :), a nawet wiecej bo mam druga funkcje, gdzie dodatkowo, balansem bieli w ten sposob moge sterowac ! (palcem wskazuje miejsce)
Potwierdzam ,ze bardzo fajne dla macro :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kupiłem dzisiaj akumulator na ulicy Chopina we Wrocławiu (akurat 200m od mojej pracy) - fotoenergia.pl - zamiennik VBG-260 z "chipem" za 120zł - po naładowaniu do pełna kamera w trybie filmowania pokazuje 3 godziny i 2 minuty. Niezłe uzupełnienie do karty 32GB na której się zmieści 2 godz. i 40 min. w trybie 1080p.
pokazywac to moze i 5h, nagraj na karcie material na tym aku i bedziesz wiedzial ile faktycznie nagrywa, u mnie pokazuj 120min a nagram tylko 50min (inny aku) wiec roznie bywa, niestety czas nigdy nie jest precyzyjny
 
Do góry