Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

posejdon82

New member
Witam dawno mnie nie bylo:) wracam juz z kamera.Od kilku dni jestem posiadaczem tm 700 zakupilem w sklepie panasonika w Irl 998 E plus dostalem kabel hdmi oczywiscie oryginalny panasonika:)Zadna rewelacja cenowa ale nigdy nie bedzie za darmo.nie mialem jeszcze dobrze sie pobawic kamera za duzo obowiazkow itp.baterie zdazylem raz ladnie sformatowac i poustawiac kilka opcji.wiatraczek jzu slyszalem i to prawda.Mam kilka podswietlen na lcd co mnie zaniepokoilo.Poswiata widoczna na czarnym tle nierowne podswietlenie czy cos takiego.Nie jest widoczne gdy kameruje tylko przez chwile gdy mam czarny ekran.
 

posejdon82

New member
moge przeslac cos dluzszego nawet giga tylko pewnie duzo ludzi sie zniecheci do takiego pliku.Nie mam za duzego doswiadczenia ale chce swie nauczyc fajnie kamerowac.Chcialbym wycisnac z tej kamery jak najwiecej,bawilem sie kilkowma opcjami i jest spora roznica ale musze zaglebic sie w temacie, wieczorem pewnie tez cos przesle:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mysle ze po 200-500MB nie bedzie problemu
bardzo ladne te filmiki jestem pod wrazeniem, co mnie martwi
-zycie troszeczke bardziej jest szare, a tu az nadto pieknych kolorow, taki cukierek, chyba ze mi sie zdaje
-motor -pieknie to wyglada, ale obraz lata, chyba ze u mnie cos bylo, to jednak widac na calym ekranie drgania

- ksiezyc czy to wiatrak tak ostro daje

z tego co widzialem bardzo ladna stabilizacja
ogladalem tez nagranie ktore znalazlem gdzies kiedys w sieci, na ulicy panienki tancza cos brazylijskiego i musze powiedziec ze cos cudnego pieknie to wszystko wyglada, ale tez kolory az nadto.

masz moze nagranie z reki cos co kreciles na ulicy ludzi (dzien i wieczor)itd
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
Nie mialem okazji nagrywac tlumow na ulicy ale wszystko przedemna, dzis nakrecilem kijka ujec ale chyba nic konkretnego...jutro niedziela takze cos sie postaram nagrac kilkuminutowego, dzis bedzie plik z bilarda okolo 300 mb jutro nagram cos dluzszego
 

Kamyk79

New member
Czy ma ktoś z Was wiedzę kiedy ukażą się zamienniki do akumulatorów VW-VBG6 - chodzi oczywiście o akumulatory do Panasonica z serii 700 (w tym TM700). Kamera jest nowością na rynku, czy wiecie wobec tego po jakim czasie z reguły ukazują się zamienniki do kamer, które są stosunkowo nowe na rynku? Jaki to jest okres czasu? Śledzę internet, ale jakoś nie mogę natrafić na zamiennik tego akumulatora dla TM700. Oczywiście są na rynku zamienniki tego akumulatora, ale one nie współpracują z kamerą TM700, stąd na aukcjach internetowych nie ma informacji o tym, że dany akumulator współpracuje z TM700.

Chyba, że może znacie jakiś sklep, który sprzedaje takie akumulatory, które działają z TM700?
 

Bomberos

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i proszę o pomoc, bo mam problem z wyborem kamerki. Z wielką ciekawościa przeczytałem cały post szukając odpowiedzi czy Panas TM700 będzie spełniał moje oczekiwania. Pierwotnie przymierzałem się do Canona HF S20, ale w jednym ze sklepów polecono mi Panasa. W obecnej chwili mam pewne obawy co do Panasa, ponieważ wg tego co piszecie: 1. Stabilizacja nie reaguje dobrze np w przypadku scen panoramicznych stabilizacja błędnie odczytuje intencje użytkownika jako drganie podczas przemieszczania kamery na kolejne ujęcia. 2 Wentylator, który wydaje odgłosy - zastanawiam się czy jest to aż tak słyszalne (jeśli tak to 5.1 nie muszę rozpatrywać u Panasa na +, bo aby to zlikwidować trzeba i tak kupić mikrofon zewnętrzny, tak jak w przypadku Canona, aby mieć też 5.1) 3 Problemy przy obróbce formatu 1080/50p (i tu mam pytanko czy 1080/50i w Panasie będzie lepsze niż 1080/25p w Canonie? Czy ktoś widział różnicę?) Ponadto na przywołanej tu stronie testowej Panas niby wypada lepiej od Sony 550 i lepiej od Canona HFS20 jednak z tego co widziałem na vimeo, to przy słabym oświetleniu zdecydowanie Sony było lepsze. Przypuszczam, że to trochę propaganda z tymi testami. Ponadto nie sądzę, aby różnica w jakości obrazu w dzień była aż tak słaba w przypadku Canona w stosunku do Panasa i tak samo podczas ciemnych scen. Ponadto Wydaje mi się, że AF Canona będzie zdecydowanie lepszy - czy to prawda? I jeszcze jedno. Czy LCD Canona 922 000 pixeli będzie czytelny w słoneczną pogodę czy też istnieje konieczność stosowania wizjera w dobrych warunkach oświetleniowych (w tym momencie Panas górą)? Proszę bardzo o jakąś weryfikację szanownych kolegów, ponieważ do wtorku muszę kupić kamerkę i mam już zamówionego Canona, ale muszę potwierdzić we wtorek.
 

posejdon82

New member
mozesz podawac w nazwach plikow "i" badz "p" znacznie to ulatwia, ciekawia mnie roznice miedzy "p" a "i" w tych samych nagraniach

niestety nie odpowiedziales na moje pytania wczesniej :(



Witam ponownie, poprzedni sampel tzn krecony ksiezyc byl z sofy mialem wlaczonego laptopa i specjalja podstawke z wiatrakami odprowadzajaca cieplo, jest bardzo glosna takze na bank ona ubarwila nagranie.Wiatraczek jest slyszalny i momentami malo przyjemny, mam ustawienia na surround, moze to ma znaczenie rozniez.w wiekszosci nagrywam w 50p ale za niebawem nagram dokladnei to samo w najwyzszej jakosci 1980i i 1890p dla porownania.Jesli sa jakies skoki na filmach to tylko moja matorszczyzna:)
 

posejdon82

New member
Wlasnie laduja sie pliki beda na rano gotowe:) moze nic szczegolnego dla wybrednych...moje pierwsze koty za ploty.Mam pytanie znawcow tematu odnosnie baterii, nie jest to rewelacja jesli o czas uzytkowania dobra godzinke nagrywania:(( sformatowalem ja 3 razy az do momentu kiedy kamera nie mogla sie juz wlaczyc, ale musialem kamere okolo 50 razy odpalic aby bateria calkowicie padla...czy nusze to robic za kazdym razem?? troche obawiam sie o samam kamere ktora na resztce baterii jest odpalana do bolu.jak poprawnie uzytkowac baterie.Acha ladowarka byla w zestawie razem z tm 700:)
 
Do góry