Nowe kamery Panasonic'a HDC-SD700, Tm700, HS700

Kamyk79

New member
Potwierdzam, że radzą sobie gorzej w ciemności, chyba, że jeszcze nie potrafię dobrze ustawić parametrów. Miałem Canon HF100 i w trybie CineMode radził sobie znacznie lepiej niż Panasonic TM700, ale za to Canon HF100 nie miał 50p, tylko 25p, więc coś za coś. Jakość przy dziennym świetle Panasonica Tm700 bije na głowę nie jedną kamerę, również Canona HF100.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
szkoda ze przez tyle lat ani panas ani canon sobie nie poradzili z tym, moze przyszly model bedzie lepszy
 

Jacek144

New member
szkoda ze przez tyle lat ani panas ani canon sobie nie poradzili z tym, moze przyszly model bedzie lepszy

No cóż-zdjęcie czy film to malowanie światłem,a jak go brakuje to klops. Jedyna rada to zwiększyć fizyczne rozmiary przetworników i tym samym pikseli.Zrezygnować z "megalopikselmani". Zmiana wymiarów matrycy może zmusić konstruktorów do ........................ i tu długa lista. Niestety w firmach rządzą księgowi,nie inżynierowie i stad mamy to co mamy.
 

Jacek144

New member
Pewnie żadna lecz za taką kase oczekiwania były i są nieco większe. Widocznie Panas wolał postawić na 50p a nie na polepszenie matrycy.

Cena nie jest dokładną pochodną jakości i możliwości. Nowe kamerki Panasa nie mają sobie równych przy dobrym świetle w kategorii kamer amatorskich.Zwróć uwagę,że nawet kamery za 15000-20000 zł też nie radzą sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.Dlaczego? Taka uroda stosowanych przetworników i liczenie kosztów.Pewnie da się zbudować kamerę,która będzie dość dobrze pracowała w półmroku,ale po ciemku to tylko noktowizor sobie jakoś radzi.Niestety obraz z niego nikogo nie zachwyci.
Co wy tak z tą ciemnością? Człowiek po ciemku też łeb sobie rozbije i nie będzie wiedział o co:hihi:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
moze chodzi, bardziej o nagrywanie w pokoju, bo tu sie czesto kreci, nie zawsze krecisz w sloncu, dla mnie kamera musi krecic dobrze wieczorami, bo miasta te daleko sa piekne w nocy.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Nie chodzi o nagrywanie w kompletnej ciemności, bo i po co, lecz o nagrywnie spotkań działkowo-ogródkowych przy ognisku lub grilu, nocne wypady na wakacjach takie filmy nakrecone z dobrą jakością mają piękny urok.
 

Jacek144

New member
moze chodzi, bardziej o nagrywanie w pokoju, bo tu sie czesto kreci, nie zawsze krecisz w sloncu, dla mnie kamera musi krecic dobrze wieczorami, bo miasta te daleko sa piekne w nocy.

W pokoju przy przeciętnym oświetleniu nie można specjalnie narzekać.Miasta nocą jeszcze nie próbowałem kręcić,więc nie mam zdania.
 

Jacek144

New member
Nie chodzi o nagrywanie w kompletnej ciemności, bo i po co, lecz o nagrywnie spotkań działkowo-ogródkowych przy ognisku lub grilu, nocne wypady na wakacjach takie filmy nakrecone z dobrą jakością mają piękny urok.

Myślę,że przy samym ognisku światła starczy i nie będzie źle.Nagrywałeś już coś takiego?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Myślę,że przy samym ognisku światła starczy i nie będzie źle.Nagrywałeś już coś takiego?
Nagrywałem starą kamerka Sony tr 750 digital8 lecz ona skonczyła już swoj żywot, kamerka działała 15 lat jak nie wiecej, a jakość nagrań była jak na taki sprzęt i tamte czasy całkiem dobra. Lecz dzisiaj wymagania rosną.
 

Jacek144

New member
Nagrywałem starą kamerka Sony tr 750 digital8 lecz ona skonczyła już swoj żywot, kamerka działała 15 lat jak nie wiecej, a jakość nagrań była jak na taki sprzęt i tamte czasy całkiem dobra. Lecz dzisiaj wymagania rosną.

No cóż,wszystko ma swój koniec.Słusznie piszesz,że wymagnia rosną,bo możliowość ich realizacji również.Ale nie oczekujmy,by sprzęt warty kilkaset dolarów sprostał wszystkim oczekiwaniom. Nie bronię w tym momencie firmy Panasonic,ale zdaję sobię sprawę,że to jeszcze nie te czasy, by kamery rejestrowały obraz bez szumów i degradacji kolorów, przy olbrzymim deficycie światła. Sam kupiłem sobie SD-707 i też bym chciał,by przy zapalonej jednej świeczce w pomieszczeniu 100m2 było dla kamery "widno".Zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego typu urządzeń.Fizyki się nie przeszkoczy. Ponarzekać fajna rzecz i to my polacy bardzo lubimy,ale niech ktoś wskaże która kamera jest "taka dobra",że 700 panasa przy niej to kupa złomu.
 

Jacek144

New member
Nagrywałem starą kamerka Sony tr 750 digital8 lecz ona skonczyła już swoj żywot, kamerka działała 15 lat jak nie wiecej, a jakość nagrań była jak na taki sprzęt i tamte czasy całkiem dobra. Lecz dzisiaj wymagania rosną.

No cóż,wszystko ma swój koniec.Słusznie piszesz,że wymagnia rosną,bo możliowość ich realizacji również.Ale nie oczekujmy,by sprzęt warty kilkaset dolarów sprostał wszystkim oczekiwaniom. Nie bronię w tym momencie firmy Panasonic,ale zdaję sobię sprawę,że to jeszcze nie te czasy, by kamery rejestrowały obraz bez szumów i degradacji kolorów, przy olbrzymim deficycie światła. Sam kupiłem sobie SD-707 i też bym chciał,by przy zapalonej jednej świeczce w pomieszczeniu 100m2 było dla kamery "widno".Zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego typu urządzeń.Fizyki się nie przeszkoczy. Ponarzekać fajna rzecz i to my polacy bardzo lubimy,ale niech ktoś wskaże która kamera jest "taka dobra",że 700 panasa przy niej to kupa złomu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
No cóż,wszystko ma swój koniec.Słusznie piszesz,że wymagnia rosną,bo możliowość ich realizacji również.Ale nie oczekujmy,by sprzęt warty kilkaset dolarów sprostał wszystkim oczekiwaniom. Nie bronię w tym momencie firmy Panasonic,ale zdaję sobię sprawę,że to jeszcze nie te czasy, by kamery rejestrowały obraz bez szumów i degradacji kolorów, przy olbrzymim deficycie światła. Sam kupiłem sobie SD-707 i też bym chciał,by przy zapalonej jednej świeczce w pomieszczeniu 100m2 było dla kamery "widno".Zdaję sobie sprawę z ograniczeń tego typu urządzeń.Fizyki się nie przeszkoczy. Ponarzekać fajna rzecz i to my polacy bardzo lubimy,ale niech ktoś wskaże która kamera jest "taka dobra",że 700 panasa przy niej to kupa złomu.
W tej cenie nie ma takiej kamery,każda ma swoje plusy i minusy, dla mnie super kamerą byla by matryca z sony 550 a reszta panaska 700:D no może za wyjątkiem wentylatorka;-).Pozdrawiam i gratluje zakupu.
 

Jacek144

New member
W tej cenie nie ma takiej kamery,każda ma swoje plusy i minusy, dla mnie super kamerą byla by matryca z sony 550 a reszta panaska 700:D no może za wyjątkiem wentylatorka;-).Pozdrawiam i gratluje zakupu.

Jak już sobie marzymy,to mnie by wystarczyła matryca z Panaska,ale odchudzona do rozmiarów 3x0,75 Mp,ale przy pozostawieniu jej fizycznych rozmiarów
 

Jacek144

New member
to jak nagrasz to samo zobaczysz, zawsze tez mozesz udostepnic nam :)

Z udostępnianiem to jeszcze mam problem,bo siedzę na radiowym necie z limitem.Czekam na DSL-a (już tuż, tuż) to chętnie się podzielę.Będzie tylko problem,gdzie to wrzucić,bo nie mam doświadczenia w tej materii.
 
Do góry