Nowe kamery od Sony !!!

thanas95

New member
nowe kamery od sony

Witam , na forum jestem pierwszy raz .
Zainteresowlem sie XR-500 tym bardziej po przeczytaniu wjekszoszci opini.
Chcialem sie zapytac czy moge nagrywac dvdAVCHD bez wprowadzania
na twardy dysk oraz czy moge nagrac filmik na dvd dl by miec przynajmniej 1 godz. nagrania .
 

Shinzon

New member
Kamera XR500 nagrywa na dysk twardy lub kartę pamięci. Bezpośrednio na płyty kamera nie nagraywa. Jest dostępny w ramach akcesoriów czytnik płyt, który pozwala nagrywać na płyty materiał po podłączeniu do kamer, ale nie znam szczegółów funkcjonowania tego czytnika.

http://www.sony.pl/product/dcc-dvdirect/vrd-mc5

Niestety, aby nagrać DVD w formacie AVCHD i nie ma się powyższego czytnika to trzeba plik wprowadzić na dysk twardy komutera. Na płytę DVD DL 8,5GB można nagrać nieco ponad godzinę filmu w najwyższej rozdzielczości.

Można też nagrywać na karty pamięci 8GB Pro Duo w kamerze, a później z karty przerzucić materiał na płytę DVD DL np. korzystając z czytnika kart w komputerze. Nie trzeba wtedy kamery podpinać do komputera.

Co ciekawe to do powyższego cztynika zgodnie z opisem można podłączyć dowolne urządzenie, nawet stary magnetowid VHS i zarchiwizować filmy na DVD.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Poniżej link do listy konwerterów jakie oferuje firma RAYNOX do kamery SONY XR500/XR520. Klikając na odpowiedni link z nazwą konwertera można zobaczyć dokładny jego opis. Lista w formacie PDF.

http://raynox.co.jp/english/video/pdf/Sony_HDR_XR500V.pdf

Po otworzeniu strony z opisem konkretnego konwertera są też filmy demonstracyjne. Np. dla konwertera HD-3032PRO 0.3x Semi-FishEye

http://www.raynox.co.jp/actualimage/video/movie/hdrhc7/WMV/hdrhc7_hd3032pro.wmv
http://www.raynox.co.jp/actualimage/video/movie/hdrhc7/MPEG/hdrhc7_hd3032pro.mp4
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Istny "Żer dla skner" ... SONY XR500VE w Saturnie :grin: :grin: :grin:

sonyxr500.jpg
 

jackpe

New member
Zapytam z ciekawości. Może ktoś zna jakiś sklep z XR500 w sensownej cenie? Często są to sklepy nie ogłaszające się w necie, dlatego pytam.
Najniższa cena w wyszukiwarce to 4120zł. ale sklep jest to francuski sklep
Pixmania.com i nie za bardzo mi się chce wcześniej wpłacać kasę na ich konto a potem czekać na przesyłkę:) Może Ci co już kupili coś polecą :)
 

Shinzon

New member
Jackpe, nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że w Pixmania oferują dwa rodzaje modelu XR500:
Model XR500E za 4.190 zł oraz model XR500VE za 4.560 zł.

http://www.pixmania.com/pl/pl/xx/49/xx/5/2/criteresn.html

Cena 4.120 zł dla modelu XR500E jest jak się wchodzi ze strony skąpiec.pl (cena z kodem promocyjnym).

Ja kupiłem XR500VE w EURO-RTV-AGD za 4.599 zł (mieli promocję) już prawie dwa miesiące temu, stąd ten sklep Pixmania to żadna rewelacja cenowa (cena 4.560 zł za XR500VE), biorąc pod uwagę fakt, iż w EURO-RTV-AGD miałem odbiór osobisty dwa kroki od domu.

Problem w tym, że na wyszukiwarkach cenowych modelu XR500VE (np. skąpiec.pl) wywala w Pixmania cenę 4.120 zł za model XR500E jako najtańszą ofertę, co jest mylące. Nieprawidłowe jest podawanie ceny modelu XR500E w zestawieniu cen dla modelu XR500VE, który jest de facto droższy.
 
Ostatnia edycja:

jackpe

New member
Shinzon napisał:
Jackpe, nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że w Pixmania oferują dwa rodzaje modelu XR500:
Model XR500E za 4.190 zł oraz model XR500VE za 4.560 zł.
Dzieki Shinzon, bo kurde nie zwróciłem uwagi. Zauważyłem ceny różne w zależności od wyszukiwarki ale nie doczytałem dokładnego oznaczenia modelu. No to już żadna rewelacja. No nic będę czekał na zmianę ceny w EuroRtvAgd albo szukał innych okazji :)
Dzięki
 

OmniModo

New member
Witam fanów SONY :eek:k:

W kilka dni muszę zakupić kamerkę na zbliżającą sie imprezę rodzinną, po tym co wyczytam i pooglądałem (dzięki dla "Shinzon") w mojej klasie cenowej mieszczą się dwa modele:
SONY XR500 i CX505
Teraz mam jeszcze zasadnicze pytania dla znawców.

Czy literka "V" w nazwie oznacza tylko obecność GPS czy też coś jeszcze ?
Czy więc nie lepiej zaoszczędzić i kupować bez tego gadżetu ?
Czy model CX różni się od XR mniejszymi (nieznacznie) wymiarami i wagą (przez brak dysku) oraz brakiem wizjera i wejścia audio, czy są jeszcze jakieś poważniejsze różnice pomiędzy tymi modelami ?
(pomijam LCD, chodzi mi o poważniejsze parametry)
Wizjer nie jest mi aż tak potrzebny, filmuję b.amatorsko i w obecnie użytkowanej kamerce (SD) na 90% korzystam z LCD.
A czy brak wejścia audio można jakoś obejść ? (np. zewnętrzny mikrofon korzysta jakoś ze złącz w stopce albo cóś ... )

I jeszcze prośba na koniec. Od momentu zakupu do imprezy będę miał bardzo mało czasu na próby i testy, a czytałem że z kolorami i bielą nie jest tak słodko w tych soniaczach. Jakie więc polecacie ustawienia do filmowania osób z bliska:
1. w kościele
2. w małym pomieszczeniu (pokoju)
3. na zewnątrz (światło dzienne)
Chodzi mi czy wyłączać automatyke, coś zmieniać w ogniskowej, skali bieli itp., mozę zastosowac filtr, redukcję itp. itd. W sumie to głupie o to pytać, ale po raz pierwszy użyję kamkodera z HD, a będę miał naprawdę mało czasu na próby i nabywanie doświadczenia ...

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
 

jackpe

New member
Jak to ma być ślub i pamiątka na całe życie to lepiej kogoś wynająć i zrobi to profesjonalnie wraz z zrzuceniem na płytki itp. Jeżeli nie to można zaryzykować. Piszę to z autopsji bo trochę takich imprez w życiu zrobiłem. Ze 2 tyg. temu przy mnie w Centrum Sony klient kupował jakąś Sonówke SD za 1800zł. Jak przez przypadek usłyszałem jego rozmowę ze sprzedawcą to właśnie był przyszły młody, który kupował kamerę aby w najbliższą sobotę nakręcić swój ślub :) Nigdy nie miał kamery, ale mówił że to i tak będzie taniej a kamera mu zostanie. Gdybym maił być, oczywiście tylko teoretycznie :) przyszłą żona takiego chytrego gostka, to już byś my się pożegnali po takim zakupie. Wracając do Twojego posta. Jeżeli dokupisz jeszcze mocny akku i konwerter szerokokątny do XR500ve da sobie radę. Pamietaj, że w kościele jest często dość ciemno więc kamera musi byc naprawdę dobrej klasy aby się wyrobić. Ja jeszcze kupiłbym lampę. Nawet najtańszą, ale pozwala ona bardzo łagodnie doświetlić twarze, przez co skóra wydaje się lekko brzoskwiniowa a nie szara jak w pomieszczeniach ze słabym wew. oświetleniem. To samo dot. się sali. Rzadko się zdarza aby oświetlenie sali pozwalało ma w miarę komfortową pracę i dlatego doświetlenie halogenem o odpowiedniej temp. barwowej jest wskazane. Takich niuansów jest naprawdę dość dużo, ale może to nie tego typu impreza jest u Ciebie:) A balansami bieli i innymi duperelami się nie przejmuj bo XR500ve da sobie radę i bardzo szybko się przestawi na odpowiednie oświetlenie a jak nie to momentalnie sobie skorygujesz poprzez nastawy ręczne. Co do reszty pyt. to pewnie się zaraz Shinzon wypowie.
 

AroPL

New member
XR520VE czy tez CX520VE ?

Witajcie

Czytam, czytam, ogladam filmiki i prosze jednak o porade.
Ktora z tych kamer jest lepsza w sensie jakosci obrazu i funkcji?

Potrzebuje kamere do skydiving. Moglbym przecierpiec troche wiekszy rozmiar XR jesli ta kamera byla by lepszym urzadzeniem, ale chce zapytac.

Obydwie kamery kosztuja 1100 EUR w Niemczech wiec cena ta sama, ciezki wybor.
 

Shinzon

New member
Z tego co wiem SONY CX505/CX520 ma się dopiero pojawić we wrześniu stąd pewnie nikt na forum nie miał tej kamery w ręku i nie nagrywał nią nic. Stąd trudno powiedzieć jaka jest rzeczywiście różnica do XR500/XR520. Pewnie we wrześniu te nowe kamery trafią do testerów i do salonów SONY i będzie więcej klipów do porównania. A zatem proponuję poczekać.
 

AroPL

New member
Shinzon napisał:
Z tego co wiem SONY CX505/CX520 ma się dopiero pojawić we wrześniu stąd pewnie nikt na forum nie miał tej kamery w ręku i nie nagrywał nią nic. Stąd trudno powiedzieć jaka jest rzeczywiście różnica do XR500/XR520. Pewnie we wrześniu te nowe kamery trafią do testerów i do salonów SONY i będzie więcej klipów do porównania. A zatem proponuję poczekać.

Te kamery roznia sie wielkoscia nosnika pamieci z tego co wyczytalem.
Wiec to pytanie jest tez aktualne do XR500/CX500.

Chce kupic dzis/jutro kamere bo w poniedzialek musze jej uzyc.
Nastawiam sie na XR jak narazie.
 

OmniModo

New member
Też interesuję się tymi modelami, a dzisiaj/jutro robię zakup.
Niestety na temat CX brak obszerniejszych testów i wypowiedzi :(
RX dłuzej jest na rynku i masę osób ją wypróbowało.

Podstawowe różnice jakie znam, to w CX brak oczywiście dysku twardego czyli mniejsza waga, do tego trochę gorszy LCD .
Najprawdopodobniej CX nie ma też wejścia na mikrofon. :confused:
Natomiast, rzekomo (ech, te reklamy :cool: ) poprawiona stabilizacja - doszła jakaś opcja wyrównywania obrazu w poziomie...
Ktoś to nawet sprawdzał w jakimś teście i faktycznie potwierdził, ale to był taki nie formalny pojedynczy test/przykład ...

No i cena CX niższa (przynajmniej w polskich sklepach) o jakieś 300 zł

Może jednak gdzieś jest jakiś użytkownik albo zamieszczony dokładniejszy test tego modelu CX, np na dżapońskich stronach ... :bober:


Kto wie niech podaje namiary !
 

AroPL

New member
roznice sa

Roznice sa wieksze niz myslalem, na korzysc XR520VE

camcorder- test.slashcam.com/compare-what-i-cmp-u-cmd-i-view-u-mode-i-docompare-u-lang-i-en-u-id-i-111-y-137-u-name-i-Sony%20HDR-CX520V-u-bname-i-Sony%20HDR-XR520V-u-cmd-i-vergleich.html

Mniejszy rozmiar CX kusi, nizszy pobor energii, ale to nie decyduje o zakupie.

CX jest gorsza kamera. Ja biore XR. Moze ciezsza ale zwyczajnie lepsza.
Aha... XR ma viewfinder, a CX nie ma.
 

OmniModo

New member
AroPL napisał:
Ja biore XR. Moze ciezsza ale zwyczajnie lepsza..
No nie wiem.
To racja, że w CX nie ma jeszcze wizjera, jak dla mnie to mała strata, ale niektórym może go bardzo brakować...
CX ma mniej punktów, chcoćby z uwagi na braki typu wejście audio i wizjer ale nie rozumiem tych testów, przecież jak porównam obrazki przy 1200 lux to z kamerki HDR-XR520V jest o wiele gorszy obraz. Taki pożółkły :
http://produktdbimages0.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_1200_lux_111.jpg

natomiast z HDR-CX520V wygląda na ładniejszy:
http://produktdbimages3.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_1200_lux_137.jpg

Przy słabym oświetleniu to juz w ogóle nie ma różnicy
XR: http://produktdbimages0.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_111.jpg
a CX : http://produktdbimages0.slashcam.de/camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_12_lux_137.jpg

rzecz jasna z parametrów podanych przez SONY to w zastosowanej optyce i przetworniku obrazu nie ma różnic ...
http://www.sony.pl/comparison/hdrcx505ve.cen/hdrxr500ve.cen

A pomimo tego w ogólnej opinii "Color performance" CX został oceniony słabiej ...
Zaczynam się w tym gubić ... :???: pewnie jakaś pomyłka :confused:

Nie zapomnijmy natomiast o jeszcze bardziej poprawionym w CX stabilizatorze. W naszych, domowo-amatorskich warunkach to duży plus dla lepszej jakości, w szczególności obrazu HD

Kurde, czas ucieka, a nie wiem czy dobrze zrobię wchodząc w CX-a
(a w sklepie SonyCentre też nie maja obydwu modeli aby porównać w tych samych warunkach)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja tutaj nie pomoge, lecz w niedalekiej przyszlosci na pewno bede bawil sie tymi modelami, mam teraz kamera na karty i sobie chwale, nie jest mi potrzebny dysk ani wizjer.
Mysle ze Sony za duzo by tu nie kombinowalo i srodek jest taki samy, tylko te braki o ktorych wspomnialem (+ jakies wejscie), co do stabilizacji moze faktycznie jest duze lepsze, ale nie kosztem jakosci?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czy ktos ma jakis fajna nakladke zoom moze byc nawet od paratu na 58mm, ale sprawdzona i w przyjemnej cenie

co do jeszcze kamer nowych mogli by dodac 720p i 1080p, a nie wypuszczaja w kolko to samo,
a moze ktos ma jakies info co bedzie w kamerach 2010 :)
 
Do góry