Nowe kamery od Sony !!!

vasquez

New member
Shinzon napisał:
Rapidshare jest do bani. Darmowa wersja pozwala ściągnąć plik 10 razy i później jest blokada.

Dziś razem z BelYaal spotkaliśmy się i robiliśmy testy kamer SONY SR11 oraz SONY XR500. Poniżej załączam pliki z testów:

STABILIZACJA

SR11
http://www.speedyshare.com/631325490.html

XR500
http://www.speedyshare.com/743635796.html

SŁABE OŚWIETLENIE

SR11
http://www.speedyshare.com/954770664.html

XR500
http://www.speedyshare.com/278391224.html

Powstał mały problem, gdyż kamera XR500 nie była ustawiona na 1920x1080 ale jedynie na 1440x1080 (miała prawdopodobnie ustawiony niższy bit rate). Niestety przed testami nie sprawdziłem ustawień na XR500 i tak wyszło. Jednak myślę, że ustawienia na XR500 nie miały dużego znaczenia przy ocenie stabilizacji i nagrywania w słabym oświetleniu.

Podsumowując zarówno przy stabilizacji jak i przy nagrywaniu w słabym oświetleniu XR500 wypada znacznie lepiej od SR11.
Ok juz lookam na pliki!
Prosze, looknij tez na ten moj...czy masz taki efekt na swoim camie?
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
OK. Gdybyś nie próbował z innymi plikami pomyślałbym, że pendrive ma za mały transfer i stąd obraz się nie wyrabia.

I jeszcze coś. Jak wygląda obraz w SD? Kiedy nagrasz plik nie w HD ale w SD w trybie 16:9? Czy też występuje ten sam problem?
 

vasquez

New member
Alcatraz napisał:
OK. Gdybyś nie próbował z innymi plikami pomyślałbym, że pendrive ma za mały transfer i stąd obraz się nie wyrabia.

I jeszcze coś. Jak wygląda obraz w SD? Kiedy nagrasz plik nie w HD ale w SD w trybie 16:9? Czy też występuje ten sam problem?
hmm przetestuje zaraz..bo tego nie probowalem...
po rekompresji HD->SD 16:9 na potrzeby DVD efekt zostaje...a nagrywanie SD zaraz sprawdze...
O Pendrive bym tak nie pomyslal, bo dawalem filmy AVCHD by odtwarzac na playu i dawalo rade :)....
Poza tym wgrywalem krotkie pliczki po 16-20mb..wiec to na 100% nie transfer
 

vasquez

New member
Co do plikow BelYaal'a

Ten sam efekt co u mnie:
to nie jest plynny obraz..

Widac to sczegolnie w porownaniu z plikami NTSC ktore byly zamieszczone wczesniej...
Na PS3 pliki ntsc dzialaja SUPER! - nie ma sie do czego przyczepic
Pliki BelYaal'a dzialaja tak jak moje ...:(((((((((((((
 

BelYaal

New member
Ja sie tam sie czepial nie bede, dla mnie moze byc, a moze masz super duper wzrok supermana ;) i roznica jest co do pal, ze tan ma 25 klatek a NTSC 29,7 i stad to
 

Shinzon

New member
Rozumiem już dlaczego nagranie w XR500 u BelYaal'a wyszło 1440x1080. Widocznie nagrywanie na dysk twardy i nagrywanie na kartę ma niezależne ustawienia. Ja nagrywałem na kartę to ustawienia były inne niż przy nagrywaniu na dysk. Z tego co pamiętam kamera fabrycznie ma ustawiony tryb drugi po najlepszym, który już jest w 1440x1080. Na wszelki wypadek warto się upewnić zanim zacznie się nagrywać jaki tryb jest ustawiony. Ja tego nie sprawdziłem i tak wyszło, ale zawszę się można przy okazji czegoś nauczyć ;)

Tak czy innaczej samo porównanie wypadło bardzo fajnie i cieszę się, że miałem możliwość porównania SR11 bezpośrednio do XR500. Postęp w modelu XR500 jest bardzo duży i szykuję się zatem powoli na zmianę kamery. Niech tylko te ceny XR500 trochę spadną.

A właśnie fotki nagrały się chyba na dysk, bo na karcie nic nie mam. Pamiętam, że zmieniałem ustawienie z dysku na kartę, ale może coś źle wcisnąłem i tak wyszło.
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
BelYaal napisał:
Ja sie tam sie czepial nie bede, dla mnie moze byc, a moze masz super duper wzrok supermana ;) i roznica jest co do pal, ze tan ma 25 klatek a NTSC 29,7 i stad to
zastanawia mnie kwestia..moze mam jakies zryte ustawienia ps3?
Sprawdzam tez obraz z kamery panasonic HS-300..ale jak juz cos znajde to sample pochodza z wersji NTSC...wiec szukam dalej...

Co do mojego wzroku supermana....hehe , to watpie bo kazdy to u mnie widzi i sie dziwia ze kamera 5000zl kosztowala a robi cos takiego...sprobuje zrobic screenshota o co mi lazi dokladnie - bo moze u was na TV tego nie ma?...

capture.jpg


jak widac drzewka sie "rozjezdzaja" robia sie jak duszki i traca przez to na ostrosci...co gorsza przesuw jest skokowy..

capture1.jpg

Tutaj obraz jest z tego samego modelu ale NTSC....
Rozmycie wystepuje ale jest mniejsze, poza tym nie klatkuje przy przesuwaniu kamery...efekt prawie idealny, rozmycia nie widac i nie przeszkadza to w ogladaniu

oba pliki odtwarzalem pod tym samym programem, na tym samym kompie ....ehh
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Wygąda na to, że kolega Vasquez jest bardzo precyzyjny. Wracając na chwilkę do tego pendrive. Mnie chodziło dokłądnie o transfer czyli przepustowość na sekundę. To nie ma znaczenia, że plik ma 15 czy 200MB. Jeśli trasfer na sekundę jest za słaby - będzie klatkowało albo jakoś "kaszaniło". Próbuję jakoś pomóc;)

Odtwarzając na komputerze jesteśmy znowu mocno uzależnieni od posiadanego sprzętu. Nawet na stosunkowo potężnych kartach garficznych i procesorach potrafi czasami coś przyciąć. Tu można polecić fajny player, na który uwagę zwrócił BelYaal czyli "Splash Beta".

Jeśli chodzi o tryb 1440x1080 to dokładnie tak wygąda. Rożnica w obrazie znikoma, niektóre kamery (nawet bardzo wysokie modele) nie nagrywają w trybie 1920x1080 tylko własnie 1440x1080 - np. kamery systemu HDV.

Najllepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie kamery bezpośrednio, ewentualnie zgranie na dvd w formacie avchd i odtarzanie na czymś stacjonarnym. Trzecim wyjściem może być też zgranie zamiast na pendrive - na zewnętrzny dysk przenośny (zdecydowanie większy transfer).
 

BelYaal

New member
No to moze, cos z PS3 i troszke zaciukana i sie muli?
Probowales tez zgrac na twardziela w PS3, wtedy odejdzie kwestia zrzutu z pena i transferu?
A co do testow w porownaniu do SR11, to mam wrazenie, ze SR11 daje bardziej nasycone barwy, z drugiej strony moze tez byc to, ze u mnie akurat wyszlo slonce i przez to warunki oswietleniowe sie zmienily
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Alcatraz napisał:
Wygąda na to, że kolega Vasquez jest bardzo precyzyjny. Wracając na chwilkę do tego pendrive. Mnie chodziło dokłądnie o transfer czyli przepustowość na sekundę. To nie ma znaczenia, że plik ma 15 czy 200MB. Jeśli trasfer na sekundę jest za słaby - będzie klatkowało albo jakoś "kaszaniło". Próbuję jakoś pomóc;)

Odtwarzając na komputerze jesteśmy znowu mocno uzależnieni od posiadanego sprzętu. Nawet na stosunkowo potężnych kartach garficznych i procesorach potrafi czasami coś przyciąć. Tu można polecić fajny player, na który uwagę zwrócił BelYaal czyli "Splash Beta".

Jeśli chodzi o tryb 1440x1080 to dokładnie tak wygąda. Rożnica w obrazie znikoma, niektóre kamery (nawet bardzo wysokie modele) nie nagrywają w trybie 1920x1080 tylko własnie 1440x1080 - np. kamery systemu HDV.

Najllepszym rozwiązaniem byłoby podłączenie kamery bezpośrednio, ewentualnie zgranie na dvd w formacie avchd i odtarzanie na czymś stacjonarnym. Trzecim wyjściem może być też zgranie zamiast na pendrive - na zewnętrzny dysk przenośny (zdecydowanie większy transfer).

sprawdze z dysku hd dla swietego spokoju, albo zgram na hdd ps3 i po problemie :)
jednak na 99% to nie tranfer pendrive...moj pen wyciaga 8mb/s wiec to styknie..poza tym probki z kamer NTSC laza bez problemu....

Szukam probek panasonica...jak tam bedzie wszystko ok to sie chyba rozstane z kamera sony :(
 

vasquez

New member
BelYaal napisał:
No to moze, cos z PS3 i troszke zaciukana i sie muli?
Probowales tez zgrac na twardziela w PS3, wtedy odejdzie kwestia zrzutu z pena i transferu?
ide sprawdzic to wlasnie...
a Ciebie prosze o lookniecie na zdjecia ktore walnolem pare postow wyzej :)
 

Shinzon

New member
Oglądałem u siebie na komputerze ten plik z krzaczkami przy płocie, który dał vasquez (sample_avchd.m2ts). I tak u mnie w Picture Motion Browser chodzi całkiem ładnie. Nie mam zastrzeżeń co do ruchu. Jest płynny i wydaje się być ok. Natomiast jak puszczę w Nero 9 - Nero Showtime to strasznie szarpie i nie da się oglądać. Moim zdaniem to kwestia braku kompatybilności plik vs urządzenie/program do odtwarzania bardziej niż jakaś wada samej kamery.
 

Alcatraz

New member
BelYaal dałeś sięnamówić na zrobienie fotki z XR500?:) Szkoda, że od godziny nie mogę pobrać z rapida:( Kiedyś wklepjałem często na www.przeklej.pl Idzie jak burza! Bez limitów.

Popieram tezę Shinzona. Spróbuj jeszcze z tym plikiem SD oraz odtwarzaniem z dysku i wtedy będzie jaśniej w temacie.
 
Ostatnia edycja:

vasquez

New member
Alcatraz napisał:
BelYaal dałeś sięnamówić na zrobienie fotki z XR500?:) Szkoda, że od godziny nie mogę pobrać z rapida:(

Popieram tezę Shinzona. Spróbuj jeszcze z tym plikiem SD oraz odtwarzaniem z dysku i wtedy będzie jaśniej w temacie.
Po zgraniu na DYSK HDD konsoli , lazi tak samo :(

Zdjecia z tivika...
Image00001.jpg

Image00002.jpg

Image00003.jpg


ten sam efekt co na screenshotach ktore dalem wyzej..
Dla przypomnienia:
capture.jpg




A tutaj pliczek z tego samego modelu w NTSC, rowniez ze scena z przesuwaniem poziomym:

capture1.jpg


Jest roznica prawda? Na tv pliczek wyglada tak samo - IDEALNIE!
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
vasquez napisał:
Po zgraniu na DYSK HDD konsoli , lazi tak samo :(

Zdjecia z tivika...

ten sam efekt co na screenshotach ktore dalem wyzej :(

No to jakos nie tak, bo wyglada to bardziej jakby zle kodeki byly i raz mialem tak na jednym kompie.
Masz najnowszy update na PS3 (2.72 chyba z tego co pamietam)?
PS3 masz PAL czy NTSC?
 

vasquez

New member
BelYaal napisał:
No to jakos nie tak, bo wyglada to bardziej jakby zle kodeki byly i raz mialem tak na jednym kompie.
Masz najnowszy update na PS3 (2.72 chyba z tego co pamietam)?
PS3 masz PAL czy NTSC?

Na pc uzywalem Cybershop powerdvd
i arcsoft Totalmedia theatre 3
oraz tego splasha....to samo na kazdym

PS3 mam w wersji PAL...filmy w avchd (jakie kraza po necie) czyta idealnie...
update oczywiscie najnowsze sciagniete....
 

vasquez

New member
OK MAM QRDE!
w ps3 jest opcja w video settings co sie zwie 50hz video output...
w info o tym pisze podspodem ze dotyczy tylko filmow na hdd..dlatego wczoraj to olalem...

Dzis zmienilem to cudo i obraz jest taki jak powinien byc !!!!!!
Qrwa jak sie ciesze, za tydzien filmuje wesele i takiego g...bym przeciez nie pokazal :)

Dzieki za pomoc wszystkim - jak bedziecie w Krakowie - zapraszam na piwo :)

PS...Zostal mi problem kompresji pod vegasem..rekompresowane filmy czyta "po staremu" ale najwazniejsze ze kamera jest ok, z vegasem sobie poradze metoda prob i bledow
 
Do góry