Nowe kamery od Sony !!!

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zastanawia mnie co ma ten panasonic a czego nie ma sony?

2c0b56aaede91052.html


kamerypozycje.png

2c0b56aaede91052.html
 

franerem

New member
Seba_Fan napisał:
zastanawia mnie co ma ten panasonic a czego nie ma sony?

2c0b56aaede91052.html


kamerypozycje.png

2c0b56aaede91052.html

Przeczytaj test na stronie. Tam znajdziesz odpowiedz dlaczego Panasonic podoba im sie bardziej. Glownie chodzi o jakosc obrazu w zakresie odzworowania kolorow oraz mozliwosc wiekszego wyboru manualnych ustawien.
 

Shinzon

New member
Te notowania to podsumowanie ogólne i moim zdaniem różnice między tymi najlepszymi kamerami SONY, Panasonic oraz Canon (Sanyo pomijam bo ma beznadziejną stabilizację elektroniczną) nie są znaczące w wymiarze ogólnym. Każda z tych kamer ma mocne i słabe strony. Stąd każdy musi sprecyzować co dla niego jest najważniejsze, a to pozwoli dokonać wyboru. Gdybym ja miał wybierać to najbardziej pasowałaby mi SONY XR500/XR520.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
powiem ze przeczytalem juz instrukcje i podoba mi sie cos takiego jak mozliwosci zgrani z dysku na karty, to jak dla mnie super sprawa bo mam photobank, ale w instrukcji nie moge znalezc o co chodzi z tym power i robieniem fotek podczas nagraywania, jak pisalem wczesniej malo mozna zrobic zdjec, mi sie zdaje ze zapisuje to da jagiegos cache na kamerze.
Ciekawi mnie tez opinie innych, ja sie troche bawilem, ale to nie to samo co w domu.
Bo jednak w przyszlym roku chce kupic sobie jakas kamere i na pierwszym miejscu jest wlasnie sony pozniej panasonic

franerem
zastanawia mnie po co mnie cytujesz i jeszcze ze screenem i mam prosbe konkretniej a nie to co pisze ta gdzie podalem.
 

BelYaal

New member
Po obrazkach i filmikach w zlym swietle skusilem sie na SONY HDR-XR500VE.
Lezy u mnie jeszcze SR-10, ktora bede probowal jakosc opchnac.. ale to inna bajka, bo chodzi mi o to filmowanie w nocy... wreszcie moge nagrac "Moje miasto noca" ;) tylko wciaz mi po glowie chodzi jedna sprawa... czy to aby nie bardzo dobrze zrobiony skrypt, ktory nie pozwala rozjasniac idiotycznie wszystko w ciemnosci generujac szum.
Czemu tak mysle... wystarczy, ze przelacze ten maly wichajsterek na low light, wtedy kamera robi to co robila SR10, czyli rozjasnia na pale wszystko i leci wtedy szum... oczywiscie matryca inna, wiec nie jest to taki szum jak w SR10 ale jest. W SR10 radzilem sobie w takich sytuacjach ekspozycja, cos sie dalo wtedy uzyskac, tu jest w normalnym trybie super automat... sumujac jestem bardzo zadowolony.
Pozatym w normalnym swietle na 32 calach trzeba sie przyjrzec aby widziec roznice z SR10.. przynajmniej to moje wrazenie, bo nie analizuje tak dokladnie obrazu... zwyczajnie i tu i tu mi sie podoba :)
Dokupilem tez filtr polaryzacyjny HOYA standard (w foto uzywam Marumi DHG, czyli wyzszej polki).. bede musial przetestowac go przy sloneczku czy obraz nie staci na jakosci
I na koniec stabilizacja... przy moich latajacych lapach dziala naprawde swietnie.
 
Ostatnia edycja:

Shinzon

New member
Ech ten podatek ... szkoda, że ja sobie go odjąć nie mogę :(

Rozumiem, że dostawa przesyłką, czy też cyfrowe.pl ma możliwość odbioru osobistego?
 

BelYaal

New member
Shinzon napisał:
Ech ten podatek ... szkoda, że ja sobie go odjąć nie mogę :(

Rozumiem, że dostawa przesyłką, czy też cyfrowe.pl ma możliwość odbioru osobistego?

Mozna odebrac osobiscie... ale mozesz tez przesylka, ktora powyzjej 1500 jest za darmoszke... ja wolalem odebrac
 

posejdon82

New member
xr 500

Mam pytanie do posiadaczy xr 500, mianowicie czy mozna kopiowac filmy i zdkecia zapisane na karice pro duo na twardy dysk? czy jest taka opcja?mam karte 4gb ale za duzo nie zwojuje!!!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pisalem ze mozna z dysku na karte, pozatym instrukcja jest dostepna i mozna przeczytac, ja tak zrobilem wiec wiem juz wiecej.
 

Shinzon

New member
BelYaal napisał:
Mozna odebrac osobiscie... ale mozesz tez przesylka, ktora powyzjej 1500 jest za darmoszke... ja wolalem odebrac

No jak ja kupuję kamerę to zawsze szukam sklepów internetowych z możliwością odbioru osobistego. Zawsze można na spokojnie zobaczyć, sprawdzić. A dostaw kurierem nie znoszę, bo zawsze przyjedzie wtedy kiedy mnie nie ma, albo się umówi i czeka się na niego godzinami. Jak już przyjedzie to się spieszy. Nie można na spokojnie towaru zobaczyć, bo kurier w stresie musi lecieć dalej. Przez kuriera to ja tylko drobiazgi zamawiam. Statyw, pamięci dodatkowe do kompa i takie tam drobne sprawy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a jaki dobry statyw masz, zastanawiam sie nad jakims z dobra glowica nie ciezki, ale tez z odpowiednia cena
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sony statyw ogladalem w salonie bardzo fajnie, ale za duze wiec jak dla mnie odpada, szukam cos lekkiego z dobra glowica itd

a ogladalem dzisiaj na TV moj material z kamery cx6 z majorki, plusem ze moj TV ma odtwarzanie z usb takiego materialu no i kurcze powiem jakosc niezla, kurcze zyleta, troche mnie wkurzala stabilizacja, ale to jak jechalem takim autobusem bez dachu, ale tak to spoko, kurcze ale cieple klimaty :)
 

BelYaal

New member
Moze kamery nie sa najciezsze, ale jesli Wam ich szkoda i szkoda gdyby glabnela to nie wybierajcie "taniego" statywu i o ile na tych do kamer sie nie znam, to do aparatu polecam conajmniej velbon 600R, a sam uzywam manfrotto, a to po tym, jak od takiego taniego zwyczajnie pekla mi noga gdy stal.. na szczescie bez sprzetu, ale cieplo mi sie zrobilo i nastepnego dnia bylem na gieldzie foto gdzie wybieralem juz cos porzadnego.
Jesli chodzi natomiast o kamere 500/520 to tutaj jestem naprawde pod wrazeniem stabilizacji i statyw sie przyda wtedy jedynie gdy bede chcial krecic siebie.
Z tym busem przypomniales mi aby zobaczyc jak 500 zachowuje sie na wietrze, czy tez tak strasznie zbiera do mikrofonu wiatr ja 10SR
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do statywu mam jeden kiepski i jest OK nic nie peka, dalem 15zl kosztowal 50zl, ale glowica nie dziala dobrze, nie zgadzam sie zeby byl ciezki i drogi
zgadzam sie czasem trzeba siebie nakrecic, czasem tez przyda sie

co do wiatru, sprawdzalem w menu, ale nie znalazlem jakiego cudu do mikrofony zeby wyeliminowac wiatr, ale nie wiem jak w praktyce, wiec pochwal sie.
 

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
co do wiatru, sprawdzalem w menu, ale nie znalazlem jakiego cudu do mikrofony zeby wyeliminowac wiatr, ale nie wiem jak w praktyce, wiec pochwal sie.

No niestety nie ma czym, zbiera wiatr jak SR10 i go slychac, nie na zasadzie ze slyszysz jak fajnie dmucha i szumia liscie, tylko tego dudnienia, moze przelacznie w menu mikrofonu na "nisko" cos wskora, bo tak z odglosow otocznia nici i trzeba bedzie w obrobce wywalac i dawac muzyke gdy wieje jakis wiaterek.
Zauwazylem tez ze kamera strasznie ciagnie prad, myslalem, ze to ekranik, ale jak patrzysz w wizjer (tam uruchamia sie mniejszy ekranik, to roznicy nie ma za bardzo, wylaczylem tez GPR-s i nada zre.. zostaje w takim razie stabilizacja... albo dokupienie wiekszego akumulatora :)
 
Do góry