Nowe kamery od Sony !!!

BelYaal

New member
Mam pytanko... mial ktos do czynienia z 37 mm Konwerter WIDE 0.5X SELCO?
Cena to 134 zl i tylko pytanie jak z jakoscia, czy lepiej dolozyc do tego Raynoxa HD-5050 PRO lub wogole sie wykosztowac na WIDE SONY?
No i sa w miare tanie cokina tez konwertery.
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Co do zasilania to SONY zrobilo fajny zarcik...
zakupilem zamiennik FH100, wkladam do kamery i za chwile mam komunikat, ze nie moge uzywac tej baterii i sie kamera wylacza, pomyslalem, ze moze walniety akumulator, ale pomyslalem, ze sprawdze i wlozylem ja do SR10... zadnego problemu, wyjalem i przekladam do 500... chwile popracuje i znow ten komunikat... na wszelki wypadel wlozylem spowrotem do SR10... znow bezproblemowa praca.
Takze jak ktos mysli o zamienniku to moze zapomniec.
Dodam, ze to zamienni bezkabelkowy PREMIUM gold
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to zrobia inny zamiennik i obejda ta idiotyczna sprawe sony, tu dla mnie sony przegina


ale wiesz wyswietla 90min tomi nic nie mowi, powiedz mi ile nagrales materialu w danym dniu na jednym akumulatorku, to bedzie wtedy wiadomo
 

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
to zrobia inny zamiennik i obejda ta idiotyczna sprawe sony, tu dla mnie sony przegina


ale wiesz wyswietla 90min tomi nic nie mowi, powiedz mi ile nagrales materialu w danym dniu na jednym akumulatorku, to bedzie wtedy wiadomo
I tu mnie zagiales, bo wlasciwie nie nagrywalem nic konkretnego, tylko zabawa i testy, ale bede musial tak zrobic aby zobaczyc faktyczny czas pracy.
Co do akumulatora, to zamowilem w koncu niby oryginalny FH70 za 200 zlociszy, wiecej zaplacilem, ale jesli faktycznie bedzie oryginalny (co mi powie kamerka :) ) to wlasciwie, za 100 zl wiecej mam mniejsza gabarytowo FH70, a nie wiem czy czasowo nie lepsza niz zamiennik FH100, ktory i byl duzy i jakos wstrzasajacego czasu nie pokazywal.. nie mowiac o tym juz ze za chwile wylaczal kamerke z bledem :)

Acha.. nie doczekawszy sie odpowiedzi co do konwerterow, zaryzykowalem i zamowilem cos co mi nazwa przynajmniej mowi z fotografii, czy WIDE i TELE konwerter COKIN-a... takze jak przyjdzie to tez dam znac jak z jakoscia u nich. COKIN posiada tez w tym zestawie "rybie oko" niestety losowo w niektorych kamerkach HD lapie AF... a nie chcialo mi sie bawic w odsylki teraz, moze w innym czasie sie skusze, jak uznam ze moze sie przyda
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
zamiennik to tragedia duze i kiepskie, malo wytrzymuja, akumulatory sony sa rewelka.

Zrob tak jak mowilem i daj znac

Dorwalem FH-70.. pokazuje 120 minut i jest to oryginal, bo kamerka dziala .. natomiast zrobilem test z FH-60, gdzie pokazuje 90 minut i nagranie mialo troche wiecej... ale ... mysle, ze test nie bedzie tez tak wiarygodny, bo...
Warunki.... otwarty ekranik, wszystko wlaczone na full w tym tez stabilizacja na aktywna, GPS wlaczony... ale...
1. nie chcialo mi sie biegac z nia i lezala nagrywajac wciaz, czasem ja podnioslem, wiec stabilizacja sie nie napracowala
2. czasem tez poruszalem zoom-em, wiec tu tez silniczki nie napracowaly sie :)

Myslalem, ze FH-70 da mi troszke wiecej minut... no ale to pierwsze wlozenie, wiec cos moglo byc lekuchno rozladowane, a dwa nie koniecznie akumulatorek ma pelna funkcjonalnosc gdy sie go pare razy nie rozladuje calkiem i nie naladuje
 

jackpe

New member
BelYaal napisał:
Dorwalem FH-70.. pokazuje 120 minut i jest to oryginal, bo kamerka dziala .. /quote]
Przy Sr12e pokazuje tyle samo i mniej więcej tyle wytrzymuje w zabawie z kamerą. Tylko, że prawie nie używam ekranu przy nagrywaniu, natomiast przeglądam materiał. Wniosek z tego taki,że nowe kamery są bardziej energooszczędne:) FH-70 + FH-60 to chyba wystarczająca ilość energii na całodzienny wypad z kamerą i dziećmi, choć d tej pory zawsze wystarczył mi spokojnie jeden.
 

BelYaal

New member
jackpe napisał:
Przy Sr12e pokazuje tyle samo i mniej więcej tyle wytrzymuje w zabawie z kamerą.

Wlasnie chcialem zapytac ile pokazuje FH70 u innych, takze dzieki za informacje.. a przy okazji ... nie wiecie ile pokaze FH100?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
BelYaal

ale dla zrozumienia, nagrywanie ciaglej pracy w kamerach wychodzi bardzo dobrze, wiec nie tedy droga
bardzo dobry test to nagrac cos,wyl kamere pozniej wl nagrac cos itd i tak caly dzien wtenczas widzisz ile mozesz nagrac na jednym akumulatorku

jackpe
ogladanie na ekranie to 1,5 razy wiecej niz nagrywanie

jeszcze jedno olac ile pokazywanie, nic nie jest w stanie okreslic dokladnie ile czasu zostalo.
 

BelYaal

New member
Seba_Fan napisał:
BelYaal

ale dla zrozumienia, nagrywanie ciaglej pracy w kamerach wychodzi bardzo dobrze,

Dlatego mowilem, ze to nie jest miarodajne, a nie mialem jeszcze okazji do nagran w sposob jak mowisz, czyli codzienny... dodatkowo... tych nowych kamer nie wylaczy sie calkiem (chyba, ze wyjmiemy akumulator) i choc zamykajac ekran teoretycznie wylaczamy kamerke, to nawet w instrukcji jest, ze i tak jest zarty prad.. malo, ale jest (po jednym dniu spada tak o minute wg wskaznika), wiec jak gdzies jedziemy, gdzie nie bedzie sie gdzie podlaczyc, to jeszcze torba z akumulatorami potrzebna... na szczescie za stary juz jestem na takie miejsca :)
 

franerem

New member
BelYaal napisał:
Dorwalem FH-70.. pokazuje 120 minut i jest to oryginal, bo kamerka dziala .. natomiast zrobilem test z FH-60, gdzie pokazuje 90 minut i nagranie mialo troche wiecej... ale ... mysle, ze test nie bedzie tez tak wiarygodny, bo...
naladuje

Ja sie skusilem na organilny FH-100. Pokazuje 300 minut (przynajmniej w teorii). W weekend testuje w Gorazce :).

Przy okazji: duzo wiekszy jest FH-70 od FH-60? FH-100 jest juz dosc duzy i przy samym kreceniu moze mi nie przeszkadza ale gorzej z mieszczeniem sie torby ktora mialem :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to jest niezly akumulator i spoko nagrasz bardzo duzo, musze powiedziec sony akumulatory sa dobre, zamienniki duzo wieksze i nie wytrzymuja lepiej od tych najmniejszych sony
 

jackpe

New member
franerem napisał:
Przy okazji: duzo wiekszy jest FH-70 od FH-60? FH-100 jest juz dosc duzy i przy samym kreceniu moze mi nie przeszkadza ale gorzej z mieszczeniem sie torby ktora mialem :)
Praktycznie nie ma pomiędzy nimi różnicy w wielkości. Kiedy kupiłem sr12 chciałem dokupić właśnie FH-100 lecz bałem się że będzie na tyle wystawał, że będzie to przeszkadzało w filmowaniu z wizjera i dlatego zdecydowałem się na FH-70, natomiast Ty na szczęście nie masz tego problemu.
A co do zamienników akumulatorów to parę lat temu kupiłem zamiennik do swojej VX2000e - ta kamera potrzebuje naprawdę dużo prądu :) i do tej pory wytrzymuje mi ok. 8 godz. Oryginał Sony o tej pojemności wytrzymywał tyle samo, tylko wykończył się chyba po 2-ch latach.
 

BelYaal

New member
No to niestety zamiennikow w nowych kamerach nie uzyjesz, dopoki nie przystosuja ich.
Przyszly tez do mnie konwertery i tez cos nie tak, np WIDE ma 0.5 a mam wrazenie ze nie rozszerza mi tak jak mialem pokazywane w salonie sony... a sony niby jest 0,7.
Nie wspone juz o jakosci obrazu... i tu tez dziwne bo przykladajac do SR10 jest on dobry, cos tam na rogach sie traci.. ale na nowej kamerze... obraz jest jakby zamglony.. pewnie obiektyw tu swoje doklada, bo jak wspominalem gdy byl przylozony konwerter sonowski , to obraz byl miodzio... tu niestety idzie do zwrotu... czyli znow skazani na oryginaly.
Przypomne, ze konwertery COKIN, czyli ten kto ma do czynienia z foto, wie ze czesto sie wykorzystuje filtry tej firmy i sa dobrej jakosci.
 

jackpe

New member
BelYaal napisał:
Przypomnę, ze konwertery COKIN, czyli ten kto ma do czynienia z foto, wie ze czesto sie wykorzystuje filtry tej firmy i sa dobrej jakosci.
W tym przypadku mogło być nieprawidłowe mocowanie,tzn. back,lub front focus - oczywiście w uproszczeniu. Natomiast osobiście w przypadku konwertera wolałbym jakąś sprawdzoną firmę w produkcji optyki :) Filtry żelowe to oni robią fajne, ale konwerter kupiłbym Canona,lub Sony :)
A jak chcesz w rogach też mieć ostro to weź konwerter większej średnicy i obiektyw będzie zbierał ze środka soczewki - oczywiście znowu w uproszczeniu to napisałem :)
 

BelYaal

New member
Niby fajny.... ale wlasciwie to wolalbym cos jak jest, czyli 5,1 ale nie zbierajacy tak wiatru... choc moze ktos wie czy w pinaclu jest jakis filtr wywalajacy to dudnienie?
 
Do góry