Nowe kamery od Sony na 2010 rok

Zibi W

Member
Zwłaszcza , że taki bajer możesz dokupić osobno. Nawet ktoś pisał na forum kiedyś o jakiejś obniżce i miało to wtedy kosztować ok 100zł.
 

Nermand

New member
Tak sie ciagle zastanawiam i ktos chociaz moze mi powiedziec po co jest wogole ten GPS?Jest wogole jakas osoba na forum,ktora uzywala tego GPS-u?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
po 2 latach, kamera Ci sie znudzi
GPS czasem uzywam, fajna sprawa

jak jestes np w Hiszpani to na zdjeciu czy nagraniu po wprowadzeniu do kompa bedziesz wiedzial dokladnie gdzie byles, dosc fajna sprawa, wchodzisz w google maps i robisz podglad gdzie bylo zdjecie badz nagranie, nigdy nie mialem gps, ale teraz jestem happy ze mam.
Mozna ja miec i mozna jej nie miec, to nie jest stabilizacja ktora jest potrzebna.
albo lecisz samolotem i nagrywasz badz robisz zdjecia, pozniej widzisz jaka trasa leciales, taki maly bajer.

jak pisalem dwa lata kamera + GPS sam ocenisz czy warto go miec czy nie, jak gps nie bedziesz mial nie bedziesz wiedzial co tracisz.
 

Nermand

New member
A oto co mi napisali czym sie rozni V od VE :

With regards to you query, we would like to confirm that the Sony HDR-XR550V 240GB HD Handycam Camcorder are avaialable also in Erope/UK/US model. We also would like to confirm that there are some similar features from the Sony HDR-XR550VE such as below.


- 10x optical zoom
- 12 megapixel photo
- Wide angle lens
- Full HD movie recording
- GPS enable
- 240GB internal memory on hard disk drive
- Compatible with memory stick Pro Duo II, PRO-HG Duo, SD/SDHC card (Class 4 or higher)
- Weight: 510g (without battery)
- Dimensions DxHxW (mm): 143 x 74 x 70

Napisali podobienstwa,a nie napisali czym sie roznia i czy wogole sie roznia,czy to jedna i ta sama kamera.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zdaje sie ze chodzi im o to, ze wersje te co wymienili sa takie same na wszystkich rynkach.
Nie widze potrzeby po co sie w to wgryzac, kupujesz i juz, po co tyle debatowac o tym, jak chcesz z GPS to kupujesz ta wersje co wyzej napisali, jak nie bedzie GPS to im oddasz

Przeciez napisali, sa takie same, choc to nie jest do konca, bo jest maly szczegol o ktorym nie wspomnieli ze ... no wlasnie 60i jest w US, ciekawe czy jak kupisz u nich nie wcisnac Ci wersje US
 

oneGabryś

New member
Tokar, modele HDR-CX550VE i HDR-XR550VE różnią się tylko nośnikiem zapisu. W HDR-CX550VE dysponujesz 64GB wbudowanej pamięci flash, natomiast HDR-XR550VE posiada wbudowany twardy dysk o pojemności aż 240GB - jej gabaryty są przez to nieco większe. Oczywiście obie kamery posiadają slot na kartę pamięci, dzięki któremu można dodatkowo powiększyć dostępną przestrzeń.

Osobiście gdybym miał wybierać między powyższymi modelami, wziąłbym kamerę z dyskiem za sprawą ogromnej pojemności. Poza nośnikiem i rozmiarami wszelkie parametry tych kamer są identyczne.

Inną propozycją może być HDR-CX560VEB. Jest to kamera w tej samej klasie cenowej i jakościowej, co modele z numerem 550, w której wprowadzono kilka zmian:
- nowocześniejszy przetwornik - większa czułość w słabym świetle;
- mniejsza minimalna ogniskowa obiektywu - szersze pole widzenia;
- nowy tryb nagrywania - Full HD w 50 pełnych klatkach na sekundę, co daje bardzo płynny obraz (starsze kamery rejestrują "tylko" 50i);
- wbudowane ramię USB - niewielkie, ale bardzo przydatne usprawnienie, przez USB można też ładować akumulator w kamerze.

Pełny opis tej kamery znajdziesz pod adresem:
HDR-CX560VE (HDRCX560VE, HDRCX560VEB.CEN) : Podstawowe informacje : Aparaty i kamery : Sony

Pozdrawiam.
 

Tokar

New member
piękne dzięki za odpowiedź. A może coś jeszcze polecisz? Napisz dwie, trzy propozycje. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdro
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Duża pojemność nośnika - np.dysku twardego wywołuje w użytkowniku lenistwo. Minie rok i nagle okaże się, że dysk jest zapchany różnorakimi filmikami i trzeba miesiąca żeby się w tym połapać, wybrać co bardziej wartościowe i zmontować to wszystko.
 

oneGabryś

New member
Tokar, zapraszam Cię jeszcze do zapoznania się z kamerami HDR-CX690E i HDR-CX700VE; pod względem takich parametrów jak obiektyw, przetwornik, mikrofon, stabilizacja obrazu, ręczna regulacja obrazu itd. należą do tej samej (najwyższej) klasy, co HDR-CX560VE; a głównym dodatkowym wyposażeniem jest elektroniczny wizjer.

Tutaj pojawia się pytanie o przydatność wizjera. Myślę, że większość rzeczy można spokojnie skadrować używając dużego ekranu LCD; wizjer natomiast przydaje się głównie w ostrym słońcu, aczkolwiek jeśli zakupisz kamerę z wizjerem z czasem będziesz go używał dużo częściej - według mnie jest wygodny w użyciu.

W poniższej dyskusji opisywałem różnice pomiędzy tymi dwoma modelami; wniosek był taki, że korzystniejszy jest wybór HDR-CX700VE:

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/77184-sony-cx700veb-czy-cx690e.html


Mam jeszcze jedną ciekawą propozycję, którą jest HDR-PJ50VE. To kamera HD dobrej klasy z wbudowanym twardym dyskiem 220 GB oraz projektorem, za pomocą którego możesz bezpośrednio z kamery wyświetlać swoje nagrania np. na ścianie. Cenowo wychodzi taniej od powyższych modeli. Opis tej kamery znajdziesz pod adresem:
HDR-PJ50VE (HDRPJ50VE, HDRPJ50VEB.CEN) : Podstawowe informacje : Aparaty i kamery : Sony


Ostatnia moja sugestia brzmi: poczekaj 2 miesiące :) Dlaczego?
W lutym i marcu pojawi się kilka zupełnie nowych modeli kamer Sony. Miały one premierę dosłownie wczoraj na targach CES. Prezentują się naprawdę interesująco - mam dostęp do ich specyfikacji - a nawet, jeśli Cię nie zainteresują, można się spodziewać przeceny kamer z 2011 roku, do których należą m.in. te zaproponowane dotychczas przeze mnie.
Pozdrawiam.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia moja sugestia brzmi: poczekaj 2 miesiące :) Dlaczego?
W lutym i marcu pojawi się kilka zupełnie nowych modeli kamer Sony.

Jakiś super zmian względem 2011 nie ma poza CX730, PJ740 które mają stabilizator poruszający całą optyką w obiektywie!!
http://av.watch.impress.co.jp/video/avw/docs/503/466/new_stab.mpg

oraz Sony HDR-CX570, które zostało tak ulepszone, że bardziej przypomina CX360 niż CX730 :-(.


Za to w nowym Panasonicu HC-X900 wprowadzono dwa ulepszenia, które przełożą się na jakość obrazu:
3MOS (3x3Mpx + piksel shift) oraz procesor obrazu z Panasonica HDC-Z10000.
 

oneGabryś

New member
Nie powiem, 3MOS o takiej liczbie pikseli ma szanse poważnie zawojować pod względem jakości, chciałbym już zobaczyć sample z tych wszystkich kamer. Z nowości Sony najciekawsze są nawet nie tylko konkretne urządzenia, ale i ogólnie pojęte funkcje:
- Balanced Optical SteadyShot, fajnie też zaprezentowany w filmie o HDR-PJ760V: EXCLUSIVE DEBUT: Sony Projector Handycam Debut - HDR-PJ760V - YouTube
- Oprogramowanie GPS ze szczegółowymi mapami, w których można wyszukiwać lokalizacje;

Poza tym oczywiście nowa kamera 3D (HDR-TD20VE) i dwa ciekawe aparaty Bloggie - jeden z Wi-Fi, a drugi w wersji sportowej.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Tokar

New member
Dzięki za odpowiedź ale muszę kupić kamerę prze 25 stycznia, tzn muszę ją mieć już u siebie w domu. Nie mogę czekać
 

oneGabryś

New member
Dzięki za odpowiedź ale muszę kupić kamerę prze 25 stycznia, tzn muszę ją mieć już u siebie w domu. Nie mogę czekać

Rozumiem Cię doskonale. W takim razie moje propozycje są aktualne:
- HDR-PJ50VE jeśli chcesz dużo miejsca do nagrywania i projektora;
- HDR-CX700VE dla najwyższej jakości i zaawansowanych ręcznych ustawień (lub HDR-CX560VE - ta sama jakość w niższej cenie, trochę mniej pamięci i bez wizjera).

Pozdrawiam i powodzenia w wyborze!
 

slimak

New member
Bez reklam
Rozumiem Cię doskonale. W takim razie moje propozycje są aktualne:
- HDR-PJ50VE jeśli chcesz dużo miejsca do nagrywania i projektora;

HDR-PJ50VE = CX360 + HDD + projektor.
Czyli kupa kasy za przeciętną kamerę z bajerami, które nie dają żadnej poprawy obrazu.
Jak musi być Sony, to powyżej 3000zł rozważałbym tylko CX560 lub CX700.
 

Tokar

New member
HDR-PJ50VE = CX360 + HDD + projektor.
Czyli kupa kasy za przeciętną kamerę z bajerami, które nie dają żadnej poprawy obrazu.
Jak musi być Sony, to powyżej 3000zł rozważałbym tylko CX560 lub CX700.
Nie musi być sony..........zastanawiałem się jeszcze nad kamerą Panasonic i nie tylko, tylko nie wiem co wybrać.
 

oneGabryś

New member
Tokar, zerknij na testowe nagrania z kamer Sony. Myślę, że naoczne sprawdzenie jakości filmów pomoże Ci w podjęciu decyzji. Materiały pochodzą z modeli HDR-CX700VE (jakość tożsama z HDR-CX690E, HDR-CX560VE) oraz HDR-CX360VE (HDR-PJ50VE):

Sony HDR-CX700VE nagrania testowe / CX700 Handycam test footage [HD] - YouTube
Sony Handycam HDR-CX360VE nagrania testowe / CX360 test footage [HD] - YouTube

Przygotowałem też paczkę z surowymi plikami zawierającymi nagrania wykonane obiema kamerami w tych samych warunkach:

Download cx360_cx700_porownanie.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

Pozdrawiam.
 
Do góry