Nowe kamery od Sony na 2010 rok

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Hej nie mam pojecia dlaczego ludzie napalaja sie na redcona i inne wynalazki:) pisalem wczesniej salon Sony w Warszawie chcial mi sprzedac za 4700pln nowa cx 550-i masz pewniaka, pewnie z gwarancja tez sa elastyczni, i wspominali o dobrej cenie na baterie:) ja tylko tam bede kupwal, wole nawet 500 zl zaplacic wiecej i nie szukac dziury w calym...

ktory to salon?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
SebaFan,
Przeszukałem forum i przejrzałem temat TV niezbędne będzie przekodowywanie materiału ze standardu 60 i do standardu 50i ?

to slabo szukales, wystarczylo poszukac moje wypowiedzi
wiec krotko

zero problemow, mimo ze ludzie plota glupoty, nic nie bedziesz konwertowal zmienial bo to glupota
z mojej kamery ogladam na starym CRT, kamere mam NTSC i zero problemow

nie ma znaczenia czy to NTSC czy PAL, po prostu jak cos bedziesz robil musisz uwazac bo programy w PL sa w PAL default a te inne NTSC

podsumowanie, zero problemow

teraz napisz cos od siebie
gdzie kupisz i za ile, lecisz teraz do USA po nia czy jak :)
 

winsger

New member
Ceny w różnych sklepach można sprawdzić np. w serwisie pricegrabber.com szukając po HDR-CX550V.

Dla mnie różnica w cenie jest znacząca. Będę liczył na znajomych.

Mam jeszcze pytania odnośnie moich wątpliwości (jak sam wspomniałeś, różne teksty można znaleźć z czego robi się mętlik w głowie), ale żeby nie zaśmiecać tematu (nowych kamer Sony) spróbuję skontaktować się bezpośredniego.
 

michu__22

New member
Co do equalia to jakos dla mnie sa bardzie wiarygodni od redcoona.. sa autoryzowanym przedstawicielem sony pozatym obsługa zupelnie inna niz w redcoonie!! tam to nawet nie wiedzili ile mieli kamer zamowionych a ile spłyneło zamowień jak dla mnie srednio profesjonalnie i strasznie mnie to dzis zirytowało no i ten termin na 30 kwietnia :) w equalii dwa telefony ..przelew i w ciagu 30 min miałem numer przesyłki na mailu...nie wiem czy można tak reklamowac sprzedawcow na forum ;)...ale pisze dla dobra ogółu :)
 

michu__22

New member
a co do salonów Sony... w Katowickim koles nawet nie był w stanie powiedziec w jakim terminie bedą miec 550 a jak zobaczyłem 5600zł za xr520 to o cenie jaką wydusił posejdon82 to mozna pomazyc ;)
 

michu__22

New member
:-|Muszę Cię znowu rozczarować ale wydaje mi się że kamery oni z Polskiej dystrybucji również nie mają.
Ja czekam na tę kamerę jestem zapisany w kolejce od dwóch tygodn i dopiero za dwa tygodnie ją dostanę chyba że ktoś zrezygnuje i wskoczę na jego miejsce.Niestety tak jest z drogimi nowościami na Polskim rynku A kamerę będę mieć z POLSKIEJ dystrybucji cena ok 5000-5100 zł jak na dzień zamówienia(cena z minimalną marżą)

gdzie zamawiałes ?
 

qweq3

New member
@winsger

Nie ma problemów z odtwarzaniem NTSC na europejskich telewizorach.
Sam miałem kamerkę NTSC i oglądałem na "polskim" LCD, zero problemów :)

Powiedz mi czy lecisz do USA i czy mógłbyś dla mnie zakupić również taką kamerkę (zapłace za nią kartą VISA przez internet)? Znaleźlibyśmy jakiś tani sklep, przy zakupie dwóch można spokojnie negocjować cenę co byłoby niewątpliwym plusem.

No i ponadto znalazłem sklep, który sprzedaje bardzo tanio akumulatory Sony NP-FV :)

Jeśli możesz to napisz na gg 6710325

Sony sprzedawał preordery za 1100USD, teraz mają już cenę 1200USD, ale to i tak znacznie lepiej niż w polsce.

Ja mam już doświadczenie z kamerami NTSC, zawsze kupuję NTSC z uwagi na płynny obraz :)

pozdrawiam serdecznie!
 

Phuong

New member
Ja mam już doświadczenie z kamerami NTSC, zawsze kupuję NTSC z uwagi na płynny obraz :)

Oj my biedni europejczycy z mniej plynnym obrazem w PAL :(
Chyba nie lubia nas w Japoni.

Proponuje nagrac film na plyte DVD dla cioci z Polski, ucieszy sie z "plynnosci" NTSC na swoim odtwarzaczu DVD kupiomym w pobliskim sklepie;)

ps. tak, tak, wiem ,ze mozna konwertowac NTSC na PAL...
 
Ostatnia edycja:

winsger

New member
qweq3

Kamerę można już kupić w lepszej cenie. Możesz sprawdzić - link podałem wyżej.
Jak zdecyduję się na zakup w Stanach to niestety sam będę będę szukał kogoś kto mi ją przywiezie.
 

qweq3

New member
@Phuong

"Proponuje nagrac film na plyte DVD dla cioci z Polski, ucieszy sie z "plynnosci" NTSC na swoim odtwarzaczu DVD kupiomym w pobliskim sklepie:wink:"

???
Przecież można nagrać na płytę DVD w formacie x264, większość odtwarzaczy sobie z tym poradzi, nie muszę się bawić w żadne VOBy.

Ja od zawsze mam NTSC i nigdy żadnych problemów z odtwarzaniem nie miałem.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
qweq3

Kamerę można już kupić w lepszej cenie. Możesz sprawdzić - link podałem wyżej.
Jak zdecyduję się na zakup w Stanach to niestety sam będę będę szukał kogoś kto mi ją przywiezie.


jak Ci padnie tez bedzie szukal zeby ktos zabral i przywiozl, to nie jest dobre rozwiazanie, nie wiadomo czy sprzet bedzie awaryjny czy nie
 

pafnucy80

New member
Witam
Jak wczesniej pisalem po co szukac w USA ja & bede mial w domku xr550ve za 3950 PLN prosto ze Szwajcarii, kamerka jest juz u szwagra wiec chyba tu bedzie blizej. Pozdrawiam
 

posejdon82

New member
sony cx 550

ktory to salon?


Seba Fan dzwonilem do salonu Sony w Warszawie Aleja Jana Pawła II 29 tel el.: 022 653 83 05 , nie jestem w stanie podac imienia i nazwiska osoby z ktora rozmawialem na temat ceny sony cx 550 , 4700pln na tym stanęlo:) warto ponegocjowac osobiscie. Dawno temu jak kupwalem hdr SR7 w salonie na fakturze widnialy dane firmy Sol Pol .Na ceneo maja cene 4790 mysle ze oni wlasnie zaopatrzaja salony sony:) pozdrawiam mam nadzieje ze w kwietniu bede ja mial wtedy wrzuce kilka oryginalnych klipow. Nie ma jak wypalic na dvd i porownac samemu na duzym ekranie pozdro dla wszystkich maniakow
 

Shinzon

New member
Powiedzcie jakie sceny was interesuja?, to wrzuce pliki jeszcze w tym tygodniu :)

Nakręć coś na słońcu i coś wieczorem przy normalnym oświetleniu jakie masz w pokoju.

Jak pojawią się jakieś sample na forum to będzie WIELKIE ŚWIĘTO i zakończenie dotychczasowej tradycji na forum, gdzie forumowicze piszą, że wrzucą, a później lipa i nic nie ma. Mogę całą masę takich obietnic wskazać w konkretnych postach.

Chyba avatara zmienię jak się jakieś sample pojawią :bober:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
porownywales juz ze swoja kamera?
bawilem sie w arkadi ta cx550, bardzo fajna, choc sa wady jak pisalem wczesniej. Ciekawi mnie jak wypada z XR500
XR500 mozna za 700$ juz kupic, a u nas w PL mozna wyrwac za 3500zl

Phuong gdzie kupiles swoja i za ile, bo zapomnialem
 

qweq3

New member
@Seba_Fan
"jak Ci padnie tez bedzie szukal zeby ktos zabral i przywiozl, to nie jest dobre rozwiazanie, nie wiadomo czy sprzet bedzie awaryjny czy nie"

Ryzyk fizyk :) Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje.
Zresztą zawsze można wykupić międzynarodową gwarancję.
 

Phuong

New member
Phuong gdzie kupiles swoja i za ile, bo zapomnialem

Ja swoja zamowilem w redcoon za 4319zl juz w lutym, -zamowienie zlozylem dzien po ukazaniu sie jej w sklepie i czekalem prawie miesiac na wysylke ;)
Tak jak pisalem, wszystko ma jezyk PL

Jak pojawią się jakieś sample na forum to będzie WIELKIE ŚWIĘTO i zakończenie dotychczasowej tradycji na forum, gdzie forumowicze piszą, że wrzucą, a później lipa i nic nie ma. Mogę całą masę takich obietnic wskazać w konkretnych postach.

Chyba avatara zmienię jak się jakieś sample pojawią :bober:

wydzielilem watek na to >> http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/51181-sony-hdr-cx550ve-sample-z-kamerki.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry