Nowe ampli H/K

jeżyk

Member
avr255

Własnie wrociłem z salonu, widziałem go i powiem szczerze że wygląda CZADOWO (dotychczas dostępne fotki nie oddają tego). Białe podświetlenie ... miodzio. Pilot - kawał pilota :D (taka mała łódź podwodna). We wtorek zabieram swoje płytki i jadę na odsłuch na JBL ES80.
 

Karister

New member
Nowe AVR wygladają jakoś inaczej od nowych ampli stereofonicznych? Bo tylko te widziałem na żywo i nie urzekły mnie swoim designem. :p Cóż, są różne gusta.

I kilka spraw odnośnie 255: Ma on wyjścia pre na głośniki frontowe? A możliwość bi-wiringu? W ogóle jakby ktoś się poatygował pstryknąć fotkę jego tyłu, byłbym wdzięczny. W necie znalazłem tylko jedną nie najlepszej jakości.
 

arekw99

New member
jeżyk napisał:
Własnie wrociłem z salonu, widziałem go i powiem szczerze że wygląda CZADOWO (dotychczas dostępne fotki nie oddają tego). Białe podświetlenie ... miodzio. Pilot - kawał pilota :D (taka mała łódź podwodna). We wtorek zabieram swoje płytki i jadę na odsłuch na JBL ES80.

opisz prosze potem swoje wrazenia na forum
 

Jabes

New member
Avr 255

Właśnie podpiąłem kabelki pod mojego AVR 255 ( Wielkie dzięki Blackninja)... Zestaw JBL ES czekał na niego od marca... Bez wgłębiania się w szczegóły przeprowadziłem szybką kalibrację automatyczną, aby usłyszeć pierwsze dzwięki... Odpaliłem przez PS3 film Blu-ray Helikopter w ogniu, potem poszły koncerty Depeche Mode, U2 i trochę lżejsze Simply Red... i jest super. Na wieczór zostawiłem trochę Jazzu dla siebie i żony :)
Głownie używam kina domowego i koncertów na DVD, i do tego ten zestaw zaprezentował się super. Jestem laikiem jeżeli chodzi o opisy tego co usłyszałem, ale... to co usłyszałem zrobiło na mnie ogromne wrażenie i posadziło mnie głębiej w fotelu. Sąsiadów chyba też :) bo mieszkam w bloku.
W kinie domowym daję 8 pkt na 10, te dwa punkty zostawiam jak dokończę konfigurację i wgryzę się w ustawienia. Koncerty na DVD też 8 pkt... Jak tylko poustawiam to trochę i wgryzę się w te ustawienia napiszę..
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Info od Harmana o AVR-655, AVR755

cyt:

Szanowni Państwo!

Informuję, iż amplitunery harman/kardon AVR 755 i AVR 655 pojawią się w sprzedaży najwcześniej w lutym 2009. Bardzo przepraszamy za błędne informacje znajdujące się najnowszym katalogu harman/kardon.
W związku z powyższym do tego czasu w sprzedaży będą znajdowały się amplitunery AVR 445, AVR 645 i AVR 745.

Pozdrawiam
JBL, Infinity, harman/kardon
Tel. +48 32 258 08 98
www.jbl.com.pl
 

lepp

New member
Bez reklam
Dobrze, że dopiero w lutym. W tym roku zony bym nie urobił :grin: A jak poczekam to może i na 755 się zdecyduję. Zobaczymy. 635 jak na razie świetnie daje radę, bez dekoderów i hdmi mogę wytrzymac jeszcze trochę.
 

damian1

New member
Szkoda bo nastawiałem się na Avr 755 lub Avr 655 + Jbl L na Grudzień
oby warto było czekać.Wiadomo po ile będą stały? gdyż gdy wchodził avr 745 jego cena była ponad 10 tyś a to troche za dużo 7-8 tyś było by ok ;)
 

ruffnek

New member
witam
jak juz ktos wspominal: onkyo 606 czy H/K 255? szczegolnie interesuje mnie upscallig - ktory sprzet poradzi sobie lepiej.
a druga sprawa to czy podpinal ktos juz (lub slyszal) H/K, powiedzmy że model 255 z zestawem quadrala 500? czy to zestawienie nie powoduje burzenia murow ;), wiadomo niemieckie kolumny graja nisko a harman dorzuci jeszcze swoje 5 groszy
musze niestety pojsc na kompromis poki co bo bedzie to podpiete pod plazme panasonica full hd - lepszy ampli z troche gorszymi kolumnami.
 

wojtaszu

New member
Avr 255 + Hkts-11bq

Witam
wczoraj udało mi się uruchomić moje cacko i muszę powiedzieć że na początku byłem zdegustowany bo dźwięk był przecietny ale jak sie szybko okazalo problem tkwil w ustawieniach a dokladnie w konfiguracji glosnikow. Poniewaz nie jestem specem w tej dziedzinie pozwolilem sobie na automatyczna kalibracje calego zestawu za pomoca dolaczonego mikrofonu oraz opcji autokalibracji jaka ma w sobie AVR255 i po wykonaniu tego i uruchomieni koncertu w dolby moje uszy rozplywaly sie i rozkoszowaly jakoscia dzwieku. Potem sprawdzalem zwykle cd przy mojej konfiguracji i jest rowniez super. Filmy z Blu Ray to juz woogole totalny odlot. Co do upscalingu jest roznica widoczna golym okiem.
Sam ampli jest bardzo intuicyjny nawet nie musialem korzystac z instrukcji. Pieknie przygotowane menu ekranowe oraz duzo opcji audio oraz opcji zwiazanych ze zmianami parametrow obrazu.
Krotko mowiac jestm bardzo zadowolony z mojego zestawu H/K i tu podziekowania dla BLACKNINJA za wszelki rady. :D
 

samael

New member
Potestowalem troche moj AVR 355 i jestem trpche zaniepokojony dosc wysokim nagrzewaniem sie klocka. Po obejrzeniu 3 godzinnego filmu ampli jest bardzo cieply zeby nie powiedziec gorący. Czy to normalne?
Wydaje mi sie ze wentylacja jest nienajgorsza - sprzet stoi w otwartej szafce TV ale nad nim jest 4-5 cm wolnej przestrzeni.
Z czego to wynika? Czy to normalne przy tej mocy? Czy moze wynika to z nieodpowiedniej impedancji glosnikow (zestaw MA BR6/BRFX/BRLCR/BRW10)? W instrukcji jest info ze sprzet sie bardzo grzeje i ze w skrajnych przypadkach moze spowodowac pozar:hmm:
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
tak, to normalne
gdy postawiłem bluraya na moim 255, to wkrótce zaczął wariować
btw: dzięki blackninja za szybką dostawę, H/K nie zawiódł oczekiwań, jestem bardzo zadowolony!
 
Do góry