Nowe ampli H/K

wojtaszu

New member
H/k Avr255

Pozdrawiam wszystkich niecierpliwie czekających na nowe modele amplitunerów od H/K.
Ja również należe do waszego grona i jestem ciekawy czy są już jakieś swieze wiesci na temat dostepnosci
 

Lolek7825

New member
czy ktoś wie ile będzie kosztowało nowe dvd 49?? zależy mi na sacd a niższe modele niestety nie posiadają...


a tak przy okazji nosze sie ze zmianą ampli i nie wiem co zrobić bo do tej pory moj denon 1803 byl dla mnie dobrym i solidnym modelem. teraz zastanawiam się miedzy denonem 2308 a H/K 355 plus dvd 1940 lub hk49. Pewnie odsłuch rozwiaze problem ale ciekaw jestem waszych typow. do tego na razie głośniki yamaha serii ns 150/100 w przyszłości kef iq7 i reszta....
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak należysz do szukających mocniejszego udeżenia i fundamentu basowego to HK. Dla swojego spokoju najlepiej jednak posłuchać.
 

wojtaszu

New member
Harman Kardon Avr255

Witam

mam oficjalną informację od wyłącznego dystrybutora H/K że nowe amplitunery dostępne będą w połowie czerwca :-D
 

qrak01

New member
avr 155?

włącze sie do dyskusji...
otoz przymierzam sie powoli do AVR 155 i chcialbym poznac opinien czy w wybor bedzie rozsadny :cool:
wymagania:
tv: LCD sony 32d3000 HD-Ready
audio: w planach zestaw 5.1
konsola: x360

z racji tego ze tv ma palete kolorow 10bit -> ampli musi miec wersje hdmi 1.3, wiec np avr247 odpada..dobrze mysle ?:confused:
tv nie jest full hd wiec up-scalowania do 1080p obrazu rowniez nie potrzebuje - a ta funcje ma m.in. avr255.
wiec wszystko sklania sie ku temu ze avr155 spelnialby te wymagania...:confused::confused:
 

qrak01

New member
no własnie nie chce do konca tak podchodzic , bo podlacze do ampli:
xbox360- che puscic po HDMI do ampli i rozdzielic :
sam obraz po HDMI out do TV
dzwiek na zestaw glosnikow 5.1
uda sie tak w ogole zrobic w przypadku avr155?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gradiso

New member
wojtaszu napisał:
Witam

mam oficjalną informację od wyłącznego dystrybutora H/K że nowe amplitunery dostępne będą w połowie czerwca :-D

Witam,
i w ten oto sposób małymi kroczkami zmierzamy do półrocza 2008. A póżniej (do jesieni)?
Ach ten marketing. Gdyby ktoś powiedział, że nowe będa za pół roku to napewno część zastanowiłaby się nad czymś innym. A tak już jest, już, już blisko jeszcze dwa tygodnie, jeszcze dwa, płynie, nie płynie, robią poprawki, aż w końcu człowiek zakręcony myśli jak czekam tak długo to poczekam jeszcze trochę. I stajemy się w końcu właścicielem modelu, który kilka miesięcy temu był zapowiedzią np. przełomowej technologii, a na dzień dzisiejszy( w związku z postępem) nie koniecznie i nie zawsze jest optymalnym wyborem.:(
Oczywiście nie dotyczy to tylko H/K, to takie moje ogólne przemyślenia w tym temacie.

Pozdr
Darek
 

qrak01

New member
blackninja napisał:
Odpowiem Ci na dziś dostęnych modelach, AVR147 tego nie potrafi, AVR247 już rozdzieli dzwięk po HDMI.

po dostepnym manualu dla AVR155 widac ze chyba on tez juz potrafi rozdzielic dzwiek przychodzacy po HDMI :eek:k:
 

klolik

New member
A gdzie to wyczytałeś w manualu do 155 :hmm: , bo ja właśnie przeglądam go i widzę to na str 14:
The AVR 155 is equipped for HDMI switching, which means that it is able to select either of the three HDMI inputs as the source that feeds your system’s video display. This preserves the digital signal in its original form by passing it directly through from source to display. However, this also means that the AVR does not have access to the signal and thus it is not able to add menus or on-screen messages to HDMI signals, or to process the audio that may be part of the signal in an HDMI connection.
Therefore, the following connections are required when the AVR 155 is used with HDMI sources:
• Connect the HDMI output of a source to either of the HDMI Inputs".
• Connect the HDMI Output of the AVR to an HDMI input on your display.
Connect either an optical or coaxial digital audio output from the source to the AVR...
Czyli tylko przełączanie sygnału z wejść HDMI, a do audio konieczny jest optyk lub coax.
 

mmkk

New member
Instrukcje do amerykańskich odpowiedników avr 255 i 355 już na stronie HK.

Niestety nie mogę podac linku bo mam zablokowaną tę możliwość, więc opisowo: po wejściu na strone harmankardon.com, wybieramy United States i przechodzimy do Receivers, następnie avr 254 lub 354

Z instrukcji avr 354 wynika, że w skład dostawy wchodzi Bridge II (stacja dokująca do iPoda) - ciekawe czy w Europie również ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qrak01

New member
klolik napisał:
A gdzie to wyczytałeś w manualu do 155 :hmm: , bo ja właśnie przeglądam go i widzę to ......
Czyli tylko przełączanie sygnału z wejść HDMI, a do audio konieczny jest optyk lub coax.

faktycznie...nie wiem jak doszedłem do tego błdengo wniosku :roll:
czyli jednak AVR-155 to kupa...niby HDMI 1.3 ale takie ubogie..
Oficjalna odpowiedz z H/K :
The AVR 155 does not extract audio from the HDMI feeds, the circuit acts
purely as a switcher. Products connected via HDMI must also be connected
to the digital input sockets for audio.
 
Do góry