Nowa seria 8 (8404H)

Jump

New member
8664 to 8404 tylko z innymi głośnikami jak dobrze pamiętam i chyba ten plastik z dołu inaczej wygląda... A tak to ten sam TV. Na opisy w niektórych sklepach nawet nie warto patrzeć, bo nie wiem skąd oni je biorą. Chyba za dobrze opanowali skrót Ctrl+C i Ctrl+V i szaleją:) Co do Spectry to była ona tu już opisywana. Jest tu "zwykła jedynka", czyli po 2 strefy na stronę. Ale i tak efekt jest ciekawy.

40PFL8664H - specyfikacja podobna do 8404, ale podświetlenie LED Edge
42PFL8654H - specyfikacja podobna do 8404, różnica w głośnikach i design, podświetlenie CCFL
 

binio1

New member
mam 37pfl8404 nie zaprzeczę że kupiłem go pod kątem gier na konsolach.
posiadam xbox360 i ps3.
xbox podpięty pod component
ps3 pod hdmi

no i wszystko niby super ale tak nie jest. Mam bardzo duży problem z szarpaniem obrazu w grach na obydwu systemach.
w samym tv wyłączyłem dosłownie wszystko co możliwe tzn. utworzyłem profil konsola gier
wyłączyłem wszystko w menu Pixel precise hd redukcje szumów i parę innych nie potrzebnych funkcji
efekt ten sam! szarpanie obrazu w ruchu!!!
Na samym początku zwaliłem winę na same gry! resident evil5 xbox360 nie da się grać
uncharted1/2 ps3 to samo!!! szarpanie obrazu w ruchu wychodzę dosłownie z siebie
zaznaczam że xbox360 pracuje teraz w 1080i no jest trochę lepiej
ps3 ni cholery nie mogę zmusić do pracy w tej rozdzielczości samo menu ps3 pokazuje 1080i
ale gry i tak odpalają się zazwyczaj w 720p no chyba ze w opcjach wyswietlania obrazu w konsoli deaktywuje 720p/1080p zostawiam 1080i no i zostaje ustawienie którego wyłączyć się nie da 576p
wtedy gra działa właśnie w tej mdłej 576p obraz porażka a szarpanie nadal jest!

Jestem już wykończony tym philem proszę o pomoc
 

binio1

New member
A w ustawieniach obrazu tryb Gra włączyłeś ?

oczywiście to pierwsze co zrobiłem po podłączeniu moich konsolek.

Mam już dość tego phila na samsungu b650 problemu niema żadnego testowałem skrzynki i jest cacy
jestem graczem i na grach mi zależy

proszę o pomoc może ktoś z posiadaczy tego modelu też korzysta z xbox czy ps3
 

cannibalos

New member
A korzysta. Ale żadnego szarpania nie zauważyłem. Wszystko chodzi pięknie na 100%. Podłączone przez HDMI. Nie wiem czy to coś da, ale wgraj najnowszy soft i przywróć ustawienia fabryczne jesli robiłeś jakieś zmiany. Pokombinuj coś, bo to nie jest normalne żeby "szarpało".
 

marcink

New member
oczywiście to pierwsze co zrobiłem po podłączeniu moich konsolek.

Mam już dość tego phila na samsungu b650 problemu niema żadnego testowałem skrzynki i jest cacy
jestem graczem i na grach mi zależy

proszę o pomoc może ktoś z posiadaczy tego modelu też korzysta z xbox czy ps3


Ja również korzystam z telewizora z konsolką ps3. Żadnych problemów nie odnotowałem, a wręcz przeciwnie - obraz jest świetny i płynny - czysta przyjemność grania.
 

binio1

New member
ok już wszystko wiem

to jest odpowiedź na moje pytanie


"problem nazywa się potocznie "tearing" i wynika z braku opcji "Vertical Sync". O ile w komputerze można tę opcję wymusić w sterownikach karty graficznej i powinno to załatwić sprawę w 100%, to na konsoli niestety jesteśmy zdani na programistów. Uncharted jest akurat jednym z przykładów braku V-sync'u, co rzeczywiście wkurza:
http://www.youtube.com/watch?v=4j8Kmsh95iY
Ale na pocieszenie dodam, że dużo większy tearing ma Resident Evil 5 na X360... (dla niektórych nie jest to pocieszenie, wiem).

W każdym bądź razie nie jest to wina telewizora. A kiedy pytałem nie tak dawno temu na forum, czy jest TV, który maskuje te nieszczęsne rozdarcia, odpowiedzi były jednogłośnie: nie ma takiego telewizora.
Z własnych doświadczeń dodam, że w Uncharted wyraźniej widziałem tearing na plazmie Samsung PS50B450 niż na LCD Samsung LE40B650. Nie wiem tylko czy rozmiar miał jakiekolwiek znaczenie (tak na logikę to raczej nie miał)."

Także panowie piszący że wszystko jest ok (NO NA SZCZĘŚCIE Z TV JEST OK :) "radzę założyć większe okulary" jestem bardzo uczulony na wszelkie problemy związane z jakością obrazu w grach a efekt tearingu w grach widać znakomicie vsync daje się we znaki czy to ps3 czy xbox360 choć nie zaprzeczę że na xbox360 poradziłem sobie z tym problemem a na ps3 nie da się zrobić dosłownie nic! No chyba że programiści będą łaskawi ...

Tu parę przykładów:


Detail.jpg


lub

GGDSG_19.jpg


lub

VSync.jpg


albo

re360.jpg


Temat uważam za zamknięty
no chyba że ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia

Ps:

Wielkie dzięki za naświetlenie tematu koledze Guciak z naszego forum.
 

heniek122

New member
Wersja: 000.026.072.000, Plik ZIP, 42.64 MB, data publikacji: 2010-03-29 u mnie nic nie poprawiła.Od początku marca Philips odpisuje mi na moje zgłaszane do nich usterki i opisywane na tym forum ,że następne oprogramowanie nad którym bardzo pracują programiści aż w Holandii usunie kilka wad jakie ma ten lcd. Z utęsknieniem czekam na to obiecywane oprogramowanie,choć mnie to już wnerwia że tak podchodzą do klienta....( wady: współpraca po hdmi z innymi urządzeniami, wyłączający się internet, ustawienia na epg, ustawienie czasu, oprogramowania w kilku jęz. polskiego brak)
 

Pr3dator

New member
A ja mam pytanie do szanownych posiadaczy ;) czy ten model ma wi-fi? W instrukcji cos znalazlem http://www.p4c.philips.com/files/4/47pfl8404h_12/47pfl8404h_12_dfu_pol.pdf ale niejetem pewien.

W najblizszym czasie chcialbym kupic model 47" widze po opiniach coniektorych ze wsparcie programowe ze strony Philipsa lezy delikatnie mowiac:/

A drugie pytanie czy obecnie dostepny soft wnosi widoczna roznice w stossunku do orginalnego (choc z tego co doczytalem chyba nie:/)?
 

Waldorff

Member
8404 nie ma modułu Wi-Fi, a oprogramowanie nie wnosi dużych zmian w porównaniu z wcześniejszymi. Tak jak to opisywał jeden kolega, historia zmian jest dostępna w pliku readme razem z aktualizowanym plikiem.
 

Pr3dator

New member
no wlasnie z tym wifi nie bylem pewien , w instrukcji na stornie 229 jest diagram elektroniczny na ktorym wifi widnieje podobnie jest rysunek na stornie 70. Pewnie dlatego tak jest bo instrukcje klepneli dla wszystkich serii. Z perspektywy czasu chociaz jestescie zadowoleni z zakupu :p?
 

Waldorff

Member
Ogólnie jest ok. Zawsze będą jakieś mankamenty, np. drobne artefakty przy i wokół niektórych poruszających się obiektów, ale to czasami. Długi czas uruchamiania, ale też nie jest to jakiś kosmos. Da radę wytrzymać:).
Obraz i kolory jak najbardziej OK, dźwięk cały czas to powtarzam jak na LCD w tej klasie: bardzo dobry.
Każdy TV ma wady i zalety. Nie ma ideału.
 

Pr3dator

New member
Akurat dlugie uruchamianie mnie nie przeraza ;). 5-7 lat temu kupowalem rodzicom telewizor lcd i padlo na poczatku na Panasonic TX-32LM70P ktory zdechl po 15 min pracy. Kolejny byl Philipsa 32PFL ktory do dzis pracuje. Z perspektywy czasu moge powiedziec ze jakos obrazu w tym philipsie jest o niebo lepsza od panasonica , moze kolory w Panie byly ciut lepsze.
Teraz przyszedl czas na moj zakup tv no i wracam do firmy Philips i serii z tego watku. Choc przyznam ze na poczatku blizszy bylem skusic sie na Sharp LC-46DH77E. Przypadkowo bylem w sklepie RTV i obok siebie staly dwa modele ten sharp i Philips 47PFL8404H. Zdecydowanie Philips przyciagnal moja uwage jakoscia i soczystoscia obrazu. Choc sprzedawca zacheca mnie do zainteresowania sie Samsungiem 650.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
To widzę, że Panasik długo sobie pograł, aż mu się znudziło :D W sumie 15 minut to i tak dobry rezultat :).

Tak jak to było wcześniej, zależy na czym Ci zależy w TV...? Jak na dobrej obsłudze wielu formatów video to bierz Samsunga i nawet nie ma się co tu zastanawiać. Z Philipsem nie jest znowu aż tak źle w tym wypadku, ale do Sama na pewno brakuje i nie można być tu ślepym fanem tej marki. No nie da rady pomimo wielu chęci :D

Kupując Philipsa to i tak, zależy jak trafisz z matrycą, ale to tak jakbyś kupował Sharpa, bo często w 8404 są właśnie matryce tego producenta.
Ja na przykład jestem dość zadowolony z tego telewizora. Kolory nasycone, w HD to już zupełnie jakiś kosmos, obraz w SD dobry, dość ostry, w HD wiadomo :D. No i ten dźwięk, akurat jest tak że zajmuje się amatorsko muzyką i nie jest to jakiś audiofilski dźwięk, ale powtarzam, jak na płaskie tv LCD gdzie nawet nie wiadomo, gdzie np. bass ma rezonować, to i tak dźwięk jest ok.
Polecam.
 

Pr3dator

New member
Waldorff <- a sa moze ogolnie znane oznaczenia dla poszczegolnych matryc i jesli jest mozliwosc to ktora brac najlepiej ta z matryca sharpa?

A jesli chodzi o multimedia to podlacze ekran pod kompa, wiec jest mi to w zasadzie obojetne szkoda ze tego wifi nie ma :(
Tak woqule chcialem cos powyzej 50" kupic ale zona sie nie zgadza (bla bla bla po co ci taki duuuuuzy bla bla bla) :D i wez zrozum kobiety.
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
A ja zawsze myślałem, że kobieta jednak chciałaby największy jaki tylko się da :D. Człowiek całe życie w błędzie jednak żyje :D:D.
Ok, do tematu, bo trochę "zboczyłem":D
W jednym z powyższych postów, ktoś wyjaśniał jakie matryce są w danej serii i jak to namierzyć. Po prawej stronie telewizora masz naklejkę i na niej jest numer, który po namierzeniu w tabeli wyjaśni Ci jaka w danym TV jest umieszczona matryca. Podobno najlepiej Sharpa. Ja akurat w swoim mam taką, przynajmniej tak mi się wydaje :). Numer z naklejki 222.

I masz świętą rację, skoro podłączasz TV do kompa to po co biadolić, że nie odtwarza mkv na przykład???? Nie mam pojęcia...

Jak znajdę ten post z numerami matryc to wrzucę link.
 

Pr3dator

New member
Waldorff haha no moze lubia duze ale sie kamufluja .A z babami tak jest tlumacze ze pokoj odpowiedni, ze to przyszlosciowe :p nigdy nie dogodzisz :D. Jak dla mojej zonki to moglby zostac obecny dziadzius kineskopowy Goldstar :D

Odnosnie matrycy to chyba znalazlem http://www.hdtv.com.pl/forum/502077-post611.html i niestety to bedzie chyba lg tylko i wylacznie :/
 
Do góry