Nowa seria 8 (8404H)

mgora01

New member
Zastanawiam się nad zakupem 8404. Mam pytanie do użytkowników tego modelu. Czy kupilibyście go ponownie? Czy może wybralibyście dzisiaj inny tv w podobnej cenie? ;) Dodam, że interesuje mnie przekątna 47 cali.


Z przykrością muszę stwierdzić iż drugi raz nie wybrałbym tego telewizora. Uważam iż kiepsko sobie radzi z sygnałem SD (mam zarówno SD jak i HD), często widzę niedociągnięcia obrazu przy jednolitych tłach (próba przejścia w inny odcień kończy się widocznymi pikselami nie wpasowującymi się do końca w całości) w problemy z przewijaniem obrazu w pionie, itp.
 

annddy

New member
Z przykrością muszę stwierdzić iż drugi raz nie wybrałbym tego telewizora. Uważam iż kiepsko sobie radzi z sygnałem SD (mam zarówno SD jak i HD), często widzę niedociągnięcia obrazu przy jednolitych tłach (próba przejścia w inny odcień kończy się widocznymi pikselami nie wpasowującymi się do końca w całości) w problemy z przewijaniem obrazu w pionie, itp.

SD, HD jaka platforma ?
 

mgora01

New member
Czy może ktoś coś więcej powiedzieć o matrycach firmy AUO mam 37PFL8404h/12 prawdopodobnie z matrycą tej firmy:

189 LCD AUO 37 1080 1920 T370HW03V 2
 

videoman

New member
witam
mam takie pytanie jak jest ze wspolpraca tego tv z turbodekoderem N-ki,
sa jakies problemy (np. skalowanie) czy wszystko jest ok?bo z tego co czytalem we wczesniejszych postach byly pewne problemy a planuje zakup N
Philipka 47PFL8404 mam od 13.04.2010 a N-kę z turborecorderem od 16.04.2010 r.-do dzisiaj zero problemów,Obraz HD super , SD - zależy od kanału, nadawcy i jakości emitowanego sygnału.Korzystam również z zeza -Astra 19.2-tu HD bardzo dobre,SD zaleźne od źródła.Całośc montował i ,,stroił" profesjonalista.Siła sygnału 87-92 , jakość na wejściach antenowych 100.Jestem pozytywnie zaskoczony.Pozdrawiam.8)
 

VJay

New member
Witam.
Czy ktoś próbował wgrywać nowy soft 000.026.076.000 z 18.06.2010 ?
Obecnie mam 000.026.075.000, po wsadzeniu pendrive z softem tv nie wyłącza się tylko zaczyna przeglądać pendrive i nic się nie dzieje. :???: Pierwszy raz coś takiego widzę, próbowałem 2 pendrive'y, formatowałem je od nowa ale nic to nie dało. :roll:
32PFL8404

Edycja.
Sprawdziłem nagłówek pliku i okazało się że pomyłkowo wgrywałem 075 które już miałem w tv, wgrałem 076 tak jak zawsze, bez problemu :)

Q5481_0. 26.76.0
* No picture and sound (blank screen) observed on HD video content through HDMI
connection.
* TV menu operation becomes extremely slow when the audio language is changed on digital
cable service (DVB-C).
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Ja też miałem problem z wgraniem nowego softu, ale w innym modelu . Z problemem zadzwoniłem do Philips Polska i przysłano mi pena z nowym softem i udało się. W ogóle Philipsy są kapryśne co do współpracy z różnymi penami i mp3.
 

heniek122

New member
Wersja: 000.026.076.000, Plik ZIP, 46.47 MB, data publikacji:22-06-2010 -też nie można rozpakować pliku, wyskakuje błąd. Piszę do szanownego serwisu w sprawach poruszanych w lutym i marcu przeze mnie na tym forum , ale szanowni panowie z Philipsa w ogóle nie odpisują na moje emaile. Przepraszam w marcu odpisali że mam uzbroić się w cierpliwość bo programiści w Holandii pracują nad usterkami MOJEGO LCD 8404H , tak mojego lcd. Internet dalej wyłącza się,żeby go uruchomić niekiedy trzeba sporo kombinować, funkcje epg , funkcje ustawienia zegara niezgodne z opisem w instrukcji,epg przez internet - brak polskich programów za to setki zagranicznych, kłopoty z połączeniem dvd,kina domowego po hdmi, aktualizacja oprogramowania sprzętowego aż w 8 językach lecz o języku polskim i klientach polskojęzycznych zapomniano...Nie interesuje ich że skasowali grubą forsę za niedopracowany lcd..Już nie kupię nic firmy philips z powodu podejścia do klienta.
 

heniek122

New member
Wersja: 000.026.076.000, Plik ZIP, 42.70 MB, Data publikacji: 2010-06-28 - poprawili wersje z 26.06 i teraz da się rozpakować pliki. Po wgraniu nowego softu nareszcie mogę oglądać kino domowe firmy Denon po kablu hdmi ,bez jakichkolwiek kombinacji. Może pozostałe dolegliwości lcd 8404h też zostaną wkrótce usunięte....
 

heniek122

New member
Wyszukiwanie DVB-T w 8404H

Po wgraniu ostatnio nowego softu do lcd 8404h oprócz poprawionej współpracy lcd z innymi urządzeniami przez kabel hdmi , zmieniono opcje uzupełniania ,dogrywania nowych kanałów tak jak powinno być.Jest teraz tak :nacisnąć na pilocie "domek" ,potem w funkcjach ustawiamy: instalacja-instalacja kanałów-automatyczna instalacja-aktualizuj kanały bądż zainstaluj ponownie.Po uruchomieniu funkcji aktualizuj kanały wgrywają się nowe kanały cyfrowe i analogowe,zaś kolejność i nazwy już ustawionych nie zmieniają się. Idzie ku dobremu.. Jeszcze usuną pozostałe niedociągnięcia i będzie super maszynka.
 

silver_limp

New member
Zastanawiam sie nad tym modelem.Czytalem ze ma problemy z dvb-c , wlasnie chce podpiac pod niego kablowke.Czy poprawili to na Polske i nie trzeba kombinowac jako Norwegia itp. ?
Druga sprawa tak czytam o tym efekcie teatru ale nadal nie wiem jak na to spojrzec.Szybszy zywszy ale co to ma z teatrem ? :p
Bede wdzieczny za szybka odp.
 

luck-81

New member
Philips 32 PFL8404/12

Mam taki sam 32 calowy.Nie ma żadnego problemu z kablówką wszystko działa ok. Nie kupuj tylko w wersji 32 calowej bo jest na matrycy Sharpa. NIe jest to najlepsza matryca jak niektórzy piszą. Ja mam go od mara i już mam 2 bad piksele. Jeżeli chodzi o zjawisko teatru nit ma czegoś takiego. Za to niekiedy przy szybkich scenach pojawia się zazwyczaj wokół postaci tzw. aureola ale to można wyeliminować należy wyłączyć dynamiczną ostrość i po sprawie. Czerń jest bardzo dobra. Ogólnie polecam. Jego nasdtępca pfl 7605 nie jest tak dopracowany niestety. Widziałem go w akcji. Oba stały obok siebie i niestety ten nowy model ma gorszą czerń. A jego nowy mały pilot woła o pomste do nieba. Więc polecam 8404 w wersji 37 - (matryca lg) lub 42 (lg lub sharp.) 32 w tej chwili zostały już tylko w sklepach z tego co zaobserwowałem matryce sharpa. pozd luck
 

VJay

New member
Witam.
Mam następującą sprawę, zdecydowałem się powiesić mojego 32PFL8404 i mam pewne wątpliwości. Z tyłu telewizora jak są otwory mocujące to te dolne są równo z plastikową obudową, a te górne są kilka mm głębiej. Standard VESA 200x200. Trochę dziwne to dla mnie bo jak przykręcę uchwyt to wtedy na tych górnych otworach siła docisku będzie skupiona na plastikowej obudowie. Na pewno mocował już ktoś ten lub podobne TV i nie tylko w tym modelu jest tak dziwnie to rozwiązane. Normalnie mam to przykręcić tak po prostu? Kupiłem w Castoramie przy okazji jakiś uchwyt MEGA TVL003. Zwykły uchwyt z tańszych. Zastanawiam się czy dorobić jakieś tulejki dystansujące do tych górnych otworów czy mocować to tak jak ma być. Nie mam żadnego doświadczenia w mocowaniu TV do uchwytów ściennych itp. Doradźcie co zrobić.
 

zygzak73

New member
Problem z EPG

Witam
Mam problem z EPG na kanałach cyfrowych. O ile pamiętam, w tym telewizorze jest możliwość wyboru EPG z internetu lub z nadawanego sygnału. Gdzie dokładnie się to ustawia? U mnie próbuje zawsze łączyć się z internetem, ale ponieważ ruszył EPG z mux2 to chcę z niego korzystać, niestety nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji.
 

jaskol

New member
Gdzie w ustawieniach 8404 jest opcja, która powoduje ze po włączeniu Dekodera HD -podłączonego via hdmi - telewizor automatycznie przełączy sie na wejście HDMI-1.
Dodam, ze po włączeniu nagrywarki Dvd - via eurozłącze - Tv przełącza się automatycznie.
 
Do góry