Nowa seria 8 (8404H)

luck-81

New member
Philips 32 PFL8404/12

Też mam matryce 221 - super obraz, matryca 221 jest z SHARP-a
Czy na pewno Sharpa. Gdy wziąłem lupę do ręki i przyłożyłem do ekranu to zobaczyłem kryształy ułożone równolegle do siebie a to by znaczyło, że jest to IPS od LG. Sharp ma takie kwadraciki.
Skąd wiesz, że to sharpa od producenta, czy masz jakąś pewną tabelę z numerami. Aha ja mam jeden piksel świecący na czerwono? A jak u Was moi drodzy. Po za tym obraz super. pozdr luck-81
 

menx

New member
Na pewno to sharp, info dostałem z sklepu internetowego:
221 LCD Sharp 32 1080 1920 LK315D3LZ93

U mnie nie ma żadnych święcących pixeli.
 
Ostatnia edycja:

annddy

New member
U mnie tez nr.matrycy 221.
Zero uszkodzonych pikseli.
Obraz na 'N - ce" wciska w fotel(kanały HD).:blagam:
Niespodziewałem się ,że uzyskam obraz lepszy niż w sklepie.No ,ale tam leciała kablówka i filmy demonstracyjne.
 

luck-81

New member
Typ Matrycy w telewizorze Philips 32 8404/12

U mnie tez nr.matrycy 221.
Zero uszkodzonych pikseli.
Obraz na 'N - ce" wciska w fotel(kanały HD).:blagam:
Niespodziewałem się ,że uzyskam obraz lepszy niż w sklepie.No ,ale tam leciała kablówka i filmy demonstracyjne.

No nic wygląda na to, że mam pecha do pikseli. Choć słyszałem przypadki, że piksel tak zawieszony jak mój może się obudzić. Tak mi w serwisie Philipsa powiedzieli. A dopuszczają max 3 piksele na określonym obszarze. Czy słyszeliście o bezpiecznych i skutecznych metodach usuwania pikseli?
A jak spytałem, czy to się zdarza w Philipsach powiedziano mi, że tak. Żebym się nie przejmował. Choć wolałbym nie mieć hehe pozdr luck-81
 

zalman

New member
co będzie lepsze...
Philips 46PFL8404
Toshiba 46SV685

poszukuje ogólnie 46" w cenie do 6500zł. podpięty będzie Xbox 360 oraz Polsat Cyfrowy. zależy mi na 100-200Hz oraz czasie reakcji do 6ms, Full HD oczywiście :D
 

danch

New member
Czyl model 47'' wystepuja z inna matryca niz LG ? Bo z tego co sprawdzalem sharp nie robi matryc 47 tylko 46, wiec wszystkie 47'' 8404 i 7404 powinny miec wciaz matryce LG.
 

luck-81

New member
Philips 32 PFL8404/12

Czyl model 47'' wystepuja z inna matryca niz LG ? Bo z tego co sprawdzalem sharp nie robi matryc 47 tylko 46, wiec wszystkie 47'' 8404 i 7404 powinny miec wciaz matryce LG.
Co do matrycy 47 calowej też tak mi się wydaje że jest lg. tak samo jak 42 i 37. W domu mam jeszcze telewizor lg 42 sl9000 i muszę powiedzieć, że jak patrze na niego to bardziej podobają mi się w nim kolory niż na moim Philipsie 32 PFL8404/12 na matrycy 221 sharpa. Lg ma matryce IPS i ona ma ładniejsze kolory. Gorsza jest trochę czerń ale tylko trochę. Pozdr luck-81
 

danch

New member
Co do matrycy 47 calowej też tak mi się wydaje że jest lg. tak samo jak 42 i 37. W domu mam jeszcze telewizor lg 42 sl9000 i muszę powiedzieć, że jak patrze na niego to bardziej podobają mi się w nim kolory niż na moim Philipsie 32 PFL8404/12 na matrycy 221 sharpa. Lg ma matryce IPS i ona ma ładniejsze kolory. Gorsza jest trochę czerń ale tylko trochę. Pozdr luck-81

Tyle ze teraz 42 philipsa z matryca lg pewnie sie juz nie kupi, wszystko co jest w sklepach jest na matrycy sharpa, natomiast 47 chyba na lg, bo z tego co wiem sharp matryc z takim rozmiarem nie produkuje. Nowe modele na 2010 beda juz mialy tylko matryce sharpa (40'',46'').
 

Grażyna63

New member
Philips 42 PFL8404 a 8404H

Witam:) nie znam się na tym zupełnie , a postanowiłam zakupić sobie ten model tv 8404 .I zaczęło się .W ofercie a stronach widzę i model 8404 , i 8404H , a także 8404h/12.Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć ,czym one się różnią . Bo przecież coś oznaczają te literki dodatkowe? dzwoniłam to jednego ze sklepów ale odpowiedziano mi , że oni nie wiedzą , różnicy nie ma , to sobie tylko tak producent oznacza...... coś nie bardzo w to wierzę :) Bardzo proszę o pomoc.Sprawa trochę pilna .
 

Grażyna63

New member
7404 czy 8404

A może ktoś by mi podpowiedział, co lepiej kupić 32 cale 8404, czy raczej 42 cale 7404 , kwestia ceny dla mnie , a jestem kanapowcem i nie gram w żadne gierki :) może jakieś argumenty za i przeciw? odległość od tv będzie ok 3-3,5 m max , będę wdzięczna, bo jakoś sama nie umiem wyciągnąć wniosków z tych waszych często bardzo konkretnych wypowiedzi technicznych. Większość znajomych mówi ,że 32 będzie dla mnie za mało ...... a 42 to już tysiąc różnicy w cenie ....
 

Waldorff

Member
Ktoś gdzieś napisał, że jaki nie kupisz i tak po czasie okaże się za mały :-D I to jest prawda. Mam 42" tv i wcale nie obraziłbym się gdybym miał 47" :) 42 " też jest całkiem sporym kawałkiem ekranu, jednak szybko można się przyzwyczaić. 3-3,5 metra to taki sam dystans jak u mnie i spokojnie możesz rozglądać się za 42". Polecam. Co do modelu to nie da się ukryć, że seria 8000 ma już trochę inną elektronikę, która wpływa na jakość obrazu. Rozchodzi mi się tu o np. skalowanie i różne "polepszacze". Swoją drogą nie wiem czemu niektórzy wszystko wyłączają...

Aha, zapomniałbym o "drobnym" szczególe-Ambilight, któy znajdziesz w serii 8404. Naprawdę nie jest to tylko "bajer". Dobrze byłoby gdybyś sama przekonała się jaki daje to efekt. U mnie wygląda to tak i polecam:

20091123880.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Sorry za jakość-komóra.
 
Ostatnia edycja:

Grażyna63

New member
8404 a 8664

Gdyby opcja 37 cali była dostępna w przyzwoitej cenie , to kupiłabym pewnie 37 , a tak to za jakies 3500 jest do kupienia 42 .... a teraz czytam o 8664 i dopiero mam ćwieka:)))) A tak poza tym, na stronie Philipsa doczytałam się ,że seria 8000 ma juz ambi spektrę 2 , a w opcjach wszędzie jest zwykła spektra .... to jak to jest ? zna się ktos na tym? poza tym, tak różnie w tych sklepach internetowych piszą o p[arametrach ,że naprawdę cięzko coś porównać . W jednym model 8664 ma kontrast 80000:1 , czyli tak samo jak 8404 , a na innej ma 500000:1 ..... i jak kobieta ma się zdecydować?:)
 

Waldorff

Member
8664 to 8404 tylko z innymi głośnikami jak dobrze pamiętam i chyba ten plastik z dołu inaczej wygląda... A tak to ten sam TV. Na opisy w niektórych sklepach nawet nie warto patrzeć, bo nie wiem skąd oni je biorą. Chyba za dobrze opanowali skrót Ctrl+C i Ctrl+V i szaleją:) Co do Spectry to była ona tu już opisywana. Jest tu "zwykła jedynka", czyli po 2 strefy na stronę. Ale i tak efekt jest ciekawy.
 
Do góry