Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Robcio pokój to nie mój styl, ale gratuluję zebranego bardzo dobrego sprzętu...;-)
Dla JVC jak i nie tylko dla niego wskazane zaciemnienie min. 1,5-2m sufitu od ekranu w stronę widza. Masz biały sufit a szczególnie dla JVC to zabójstwo dla obrazu. JVCy wymagają praktycznie czarnej jaskinii aby pokazać tak naprawdę na co je stać. Każda jasna powierzchnia wpływa negatywnie na ich kontrast i głębie czerni. Spróbuj zaciemnić sufit, obejrzyj sobie z jeden film a zobaczysz na własne oczy ile daje takie zaciemnienie...;-)
 
Pokój pełni rolę gościnnego :) - jeśli tak pomaluje nikt nie będzie chciał w nim spać :):) - pomyśle jeszcze może coś w stylu agrowłókniny :).
Podłączony przez Xlr - powoli przymierzam się do kupna wzmacniacza lampowego ewent. końcówek lampowych np. Phasta.
 
Pomyśl nad agrowłukniną nad sufitem, u mnie się sprawdza wyśmienicie. W trakcie seansu zakładasz a po zdejmujesz i masz salon do życia a nie jaskinie
nietoperza. 5 minut roboty a efekt kolosalny...;-) Ponadto Ty tylko byś musiał zasłonić sufit, ponieważ ściany masz już w ciemnych kolorach. Ja u siebie miał biały salon z białymi meblami więc zasłaniam na około, ale osiągam stan jaskini...;-)
 
P
Chodzi mi po głowie stremer taki jak Pioneer n70a,tylko nie mam go skąd złapać aby porównać z Oppo
Nie wiem czy warto
Jak oceniasz Magica vs 105 ?

Nie tylko tobie Werf :mrgreen: chodzi po głowie streamer.
Ja również " troszku " zachorowałem na N 70A
Mam nadzieję że Oppo :) ruszy dupę w tym temacie.

:mrgreen:
 
@robcio
Fajnie to wyszło, ale mam pytanie.
Ten pokój jest tylko pod kino?
Jeżeli tak to u mnie by to trochę inaczej wyglądało. Zero kompromisów, czyli ściany i sufit pomalowane na czarno, specjalną farbą nie odbijającą światła (mały procent odbicia) :D Wtedy JVC pokazałby swoją przewagę nad innymi projektorami :)

Wysłane z Note 3
 
Mógłbyś podpowiedzieć jak technicznie to rozwiązałeś z agro na suficie??

Ja zrobiłem to w ten sposób:
- kupujesz z rolki materiał w Leroy Merlin (lub w innym sklepie ogrodniczym) o szerokości min.1,6m o raz o długości jaka Ci jest potrzebna na szerokość pokoju (u mnie 5m/1,6m). Koszt około 20zł
- kupujesz 4 małe haczyki wkręcane z kołkami. Koszt 5zł,
- do tego linka od 2 linki od prania. Koszt ok.20zł 2x10m.
W pokoju w bocznych ścianach przed ekranem wiercić pod samym sufitem 2 pierwsze otwory po jednej i po drugiej stronie pokoju. Następnie odmierzasz od nich ok.1,8m w strone kanapy idąc od ekranu odległość troszkę szerszą niż agrowłuknina i wiercisz kolejne 2 otwory po jednej i drugiej stronie.
Następnie jeśli masz szerokość pokoju 5m, to materiał lepiej aby był tak 4,7m ponieważ będziesz miał miejsce do naciągnięcia. Sam materiał na końcach zakładasz tak aby przeciągnąć linkę, a następnie go zszywasz. Linkę przeciągniętą w poprzek materiału mocujesz na wkręconych w ścianę haczykach poprzez zrobienie pentelek na lince. Zakładasz na jednej stronie materiał na haczyki następnie idziesz na drugą stronę pokoju i poprzez mocne naciągnięcie mocujesz linkę na pozostałych haczykach. Jeśli by się okazała, że jednak środkiem materiał lekko opadł i wchodzi w światło ekranu, przeciągasz drugą linkę po skosie od haczyka do haczyka i masz problem z głowy. Po seansie zdejmujesz materiał z haczyków i masz z powrotem goły sufit..... wsio :mrgreen:

Koszt tego wszystkiego poniżej 50zł, czas założenia 5 min. Efekt kolosalny a salon nadal ma biły sufit...;-) Żona by mnie z mieszkania wywaliła jak bym jej czarny sufit zrobił na stałe...;-)
 
Ostatnia edycja:
Tylko 1,6m bo dalej mam przez środek pokoju zabudowe z KG a za nią już światło nie dociera na sufit. Najwieksze odbicia masz 1-2m od ekranu potem jest coraz mniej...;-) Warto chociaż ten 1-2m zasłonić.
 
Marzę o takim sprzęcie, zastanawiam się czy nie nabyć i wstawić do garażu.. Oczywiście pomalowany w kolor samochodu, zaraz zrobiłbym jakieś ledy dookoła i zapraszał kumpli na darta aby tylko mogli zobaczyć mój nowy, profesjonalnie pomalowany za 12 zł nabytek. ;-)
 
Do góry