Muzyka w domu i do samochodu

eddielublin

New member
jak ktoś jest w Waw-ie i nie ma pomysłu na wieczór to proponuję klub Progresja. Dzisiaj gra Antimatter. Wczorajszy krakowski koncert fantastyczny...
jeszcze w Poznań i Gdańsk w kolejnych dniach
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja dla odmiany, dziś w ramach ukulturalnienia wybrałem się na to:




[youtube]GD3VsesSBsw[/youtube]


tu:


Siedziba - historia - NOSPR
http://www.nospr.org.pl/pl/koncerty/243/nospr-tadeusz-wojciechowski
[youtube]vkIJkZO3ndA[/youtube]



232fbae8-444a-4337-a777-eeca211c69be.jpg



Cos niesamowitego! Ze dwadzieścia lat nie byłem na dobrym koncercie muzyki poważnej, a już na pewno nigdy w tak dobrej sali koncertowej. Fenomenalna akustyka bez grama prądu. Żadne zestawy głośnikowe tego nie oddadzą :)
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
fantastyczna sala, musi brzmieć genialnie. Muszę się kiedyś wybrać na jakiś koncert, w najbliższych planach jak się uda to 14 w Krakowie koncert muzyki filmowej w ICE.
Natomiast co w Lublinie? Ano po 40 latach budowy tzw. "teatr w budowie" zamieniono na Centrum Spotkania Kultur, z salą widowiskową na ok 1000 osób, od lat filharmonia wozi się po salach na mieście. Ale żeby nie było optymistycznie to ktoś zaprojektował gołe ceglane ściany, no i akustyczna klapa, dodatkowo scena za mała i orkiestra z chórem się nie zmieści...Dramat jednym słowem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O muzyce filmowej też myślę, a raczej bardziej moja druga połówka.
Sala NOSPR "brzmi" na prawdę super. Dosłownie w każdym miejscu akustyka jest najwyższych lotów. Dodatkowo jest też bardzo przyjemna dla oka. Nie ma tam ostrych kątów, a cała sala ma dookoła "panele falowe", co nawet widać na foto. Mieli połączyć tradycję z nowoczesnością - wg mnie się udało.
Teściowie od lat oglądają Koncert Noworoczny w Filharmonii Wiedeńskiej (Strauss). Marzą o tym by kiedyś tam być na żywo. Raczej nie do spełnienia, ale w sali NOSPR będzie klon tego koncertu. Spróbuję kupić im bilety, może się ucieszą, nigdzie nie wychodzą.
Co do sali w Lublinie, to wygląda na to, że nie wystarczyło już pieniędzy na zatrudnienie akustyków? ;) Ale wygląda nieźle (wszedłem na Googla) A propos Lublina, robię kolejne podejście w przyszłym tygodniu ;)
 

eddielublin

New member
Co do sali w Lublinie, to wygląda na to, że nie wystarczyło już pieniędzy na zatrudnienie akustyków? ;) Ale wygląda nieźle (wszedłem na Googla) A propos Lublina, robię kolejne podejście w przyszłym tygodniu ;)
pewnie w fazie projektowania nikt nie uwzględnił wymagań akustycznych dla filharmonii co dla mnie jest niezrozumiałe, to przecież podstawa, co do wielkości sceny to marszałek woj. lubelskiego stwierdził cyt "Może trzeba inaczej ustawić muzyków?", jak w Alternatywy4 "nie bedzie chóru, bedzie kabaret" :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ten kultowy serial jest bogaty w cytaty z życia wzięte. Mój ulubiony, który tutaj też pasuje (nadal do Polskiej rzeczywistości) to:
"... tak było na planach" :D
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dziś mi się o Massive Attack przypomniało. Dwa najlepsze albumy przesluchalem, Mezzanine i Protection.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ostatnio ponoć na topie wśród dzieciaków, mnie moje uświadomiły... ;)
[youtube]YZuFsI-bttM[/youtube]
 

sentyzibi

Well-known member
Na dzisiejsze Święto:

Horytnica - bo lubię
[youtube]e_bu7z7Q0GQ[/youtube]

Marsz Pierwszej Brygady - bo związany ściśle z rocznicą
[youtube]EDpKIb3eGk0[/youtube]
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ktoś poleci coś ciekawego z elektroniki bądź alternatywy?
Po płycie Jeana Michela Jarre'a - Electronica 1 jestem trochę rozczarowany. Klimat Jarre'a niby jest lecz nie do końca...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

pantomima

Banned
Ktoś poleci coś ciekawego z elektroniki bądź alternatywy?
Po płycie Jeana Michela Jarre'a - Electronica 1 jestem trochę rozczarowany. Klimat Jarre'a niby jest lecz nie do końca...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Lap linka - bardzo dobra stronka
Radio online - znajdziesz cos dla siebie ;)

Radio Tuna Mobile

W katalogu nie ma takich gatunkow jak - techno, tech house itp
Wstukaj w wyszukiwarce strony i wyskocza Ci radia z tym nurtem.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
dzieki, lecz bardziej chodzilo mi o plyty...

Powiedz mi jakie klimaty preferujesz , to moze cos podrzuce .
Ja osobiscie odpalam to radyjko. Wybieram odpowieni gatunek ,stacje i jazda .
Przewaznie zasze podany jest tytul/wykonawca - jak sie spodoba utwor to na jego podst latwo jest sie doszukac konkretnego albumu .
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Lubie wszystko co ciekawe i nietuzinkowe, dziś słuchałem ciekawą płytę. Modestep - London Road. Lubię elektronike, muzykę instrumentalna w sumie to prawie każdą powiedzmy, prócz disco polo!!!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

sentyzibi

Well-known member
A ja dziś sobie słucham ELO.
Można powiedzieć ze "świeżynki" - nowego ( po wielu latach ) albumu wydanego kilka dni temu:

[youtube]tM34A80RTv4[/youtube]
 
Do góry