Montaż anteny do N , opis praktyczny

darekgra

Member
i już wszystko jasne
mój nbox nie współpracował z konwerterem twin sharp-a
zadzwoniłem po instalatora (ale nie z nki)włożył swój konwerter i nbox odrazu odpalił, po ponownym włożeniu twina(bez resetu) brakowało kanałow hd,po resecie powtórka z rozrywki niby sygnał i jakość ok a telewizji niebyło:)

możne to nie mądre ale kupiłem konwerter monoblock a TWina kolejny raz oddam nce:)
 

HIRO

New member
Czy antena(90cm) przykręcona do ściany na wysokości ok 3.5 m i 1m na wsch od linii zasilającej budynek ma prawo działac (antena jest ok 2m pod linia). Kręciłem dziś parę godzin anteną i dekoder nie widzi sygnalu, i nie wiem czy konwerter czy przewód sa temu winne czy poprostu linia powoduje zakłócenia
 

dunker

New member
HIRO napisał:
Czy antena(90cm) przykręcona do ściany na wysokości ok 3.5 m i 1m na wsch od linii zasilającej budynek ma prawo działac (antena jest ok 2m pod linia). Kręciłem dziś parę godzin anteną i dekoder nie widzi sygnalu, i nie wiem czy konwerter czy przewód sa temu winne czy poprostu linia powoduje zakłócenia


mam podobnie antena 80-tka TWIN MONOBLOCK sila zero jakosc zero .Dekoder sprawdzalem u sila i jakosc była 70.Nie wiem czy konwerter czy przewody czy może ustawiac dalej krecic ,ale przeciez po podlaczeniu wszystkiego powinno cos byc na siłe chyba ,czy wszystko startuje od zera i dopiero po jakims czasie zaskakuje ?

ps.ygnalizator nieodezwal sie ani razu
 

dzolo89

New member
Witam
Mam problem z ustaiwniem jakosci sygnalu na recorderze n-ki, ustawialem na kanale tvn hd osiagnalem sile 78 a jakosc 54 wiem nie za wiele. wlaczylem tv zeby jeszcze sprawdzic czy okej nagle patrze sila 82 jakosc 100. nastepnego dnia braciak mi pokazuje ze sila 60 jakosc 32. doszedlem pozniej ze na kazdym kanale pokazuje mi inne watosci na tvp1 bylo walsnie jakosc 100 na tvn hd 54 a na eurosporcie 2 hd te felerne 32... :( w czym lezy wina w konwerterze, kablu, czaszy czy dekoderze ze pokazuje na kazdym innym programie inne wartosci ?? konwenter quad golden star, czasza 80, dlugosc kabla ok 25 m
 

AndziaV

New member
Witam i prosze o porade, własnie zakupiłam N i mam problem bo po podłaczeniu dekodera wyswietla mi siłe anteny ,głos z TVn -u a zero obrazu co jest nie tak?
 

stary77

New member
Czarny38 napisał:
Zacytuję tu kolęgę Yuiren :

UWAGA! W wielu dekoderach Nki jest blad (widzialem juz takie 4 na 11 ogolnie).
Maja blad w fabrycznych ustawieniach transpondera.
Prawidlowa czestotliwosc to : 11439 !!!!!!!!
Ustawiamy ja ZANIM zaczniemy krecic antena po wcisnieciu klawiszy :
Menu/żółty/7/2/8

Osobiście miałem 11449 i chodziło mi tak samo jak po zmianie na 11439 ale możliwe że łatwiej będzie szukać. Miałem jedynie słabszą siłe na paczce discavery ale poprawiła minimalna korekta czaszy na zachód.

Mam Nbox recordera ale nie wiem jak zmienic ustawienia o których pisze cytowany... Proszę o pomoc !
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Aby uniknąć kłopotów z uzyskaniem należytego sygnału ( Twój osprzęt ma parę lat) lepiej zakupić nową antenę i konwerter , a i kabel koncentryczny też lepiej mieć nowy;).
 
antena

witam mam maly problem dostałem od kumpla antene w kształcie [jaja] wymiary 75 na 85 czy będzie dobra do enki chodzi mi o kanaly HD
czy mógłby mi ktoś napisać jaka jest roznica pomiędzy taką anteną a calkowicie okrągłą?
która jest lepsza
z góry dzięki
 
witam dostalem od kumpla antene [talerz] w ksztalcie jaja wymiary 75 na 85 cm. czy będzie dobra do enki.zależy mi na dobrym odbiorze kanalów HD
chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy taką anteną jak ja mam [w kształcie jaja] a całkowicie okrągłą
jaka jest lepsza
 

pydus

New member
brak zasiegu ? :/

panowie ratujcie
wczoraj ogladalem tv
mam platforme n
dzisiaj wlaczam i cos jest z polaczeniem
siła na jednej antyenie 93% na drugiej 83% a jakos po 0% co sie stalo ? nie moge nic ogladac...
jak to naprawic ?
 

darekgra

Member
Najprawdopodobniej antena do ponownego ustawienia... ja miałem tak ja spadający śnieg uderzył w moją antenę ( sąsiad z 5 piętra sprzątał śnieg na balkonie)
 

Max78

New member
Dokładnie - sprawdź ustawienie anteny, ale także połączenia - mocowanie końcówek, czy nie ma zwarcia, a w ostateczności (jeśli ustawienia anteny i konwertera są OK) sam konwerter. Niestety te ostatnie różne figle potrafią płatać.

(Brat i ojciec mają Cyfrowy Polsat - nagle bez wyraźnej przyczyny 'zniknął' kanał TVP-1... Różnych magików, serwisantów, w tym wymiana dekoderów, przewodów, złączy - przewinęło się przez miesiąc kilku... Ostatecznie wymieniony został konwerter, mimo że całość działała! Po zmianie - wsio wróciło do normy. Tya... Dziwne, ale niestety tak było).
 

mil998

New member
Witam.
Jaka najlepsza będzie antena do odbierania pakietu "Wielka rewolucja" za 48 zł w N ?
Dokładnie chodzi mi o śr.
 

darekgra

Member
Ja w Olsztynie mam 80cm
parametry sygnału 90/100
jak dotąd nawet przy największych śnieżycach sygnał jeszcze nigdy się nie urwał
 

mil998

New member
Jeszcze dwa pytanie.
Jak się nazywa kabel łączący antenę z dekoderem ?
I czy przy za kupnie tej anteny dostane ten potrzebne kabel ?
 
Do góry