Montaż anteny do N , opis praktyczny

Luxon3

New member
Jak się zabrać za tą N-kę?

Witam, włąśnie zakupiłem zestaw N-ki(NBOX bez recordera), no i musze przystąpić do instalacji.
Moje pytanie to:
W menu ustawienia anteny, co ma być ustawione w polu konfiguracja: DiSEqC, Tone Burst czy bez DiSEqC?
I czy coś jeszcze musze ustawić w tym menu zanim zacznę kręcić anteną?
 

matikubi

New member
Ustawienie anteny na Astrę

Witam!
Mam następujący problem. Nie mogę ustawić zeza na astrę. Mam N od 5 miesięcy Kanały z Hot Birda działają bez problemu. Siła 98% jakość 100%. Natomiast Astra Siła 68% a jakości zero! Kable i Diseqc podłączone prawidłowo do na analogowym tunerze wszystko działa bez problemu. W ustawieniach NBoxa LNB1 HotBord LNB2 Astra.
Mam dwa pytania: Jaki Diseqc będzie współpracował z NBoxem (posiadam: tani Vector 2.0)
Jaki ma być kąt przekręceania konwertera?

Pozdrawiam!
 

merks

New member
Długość kabla satelitarnego.

Witam!
Właśnie otrzymałem zgodę ze spółdzielni mieszkaniowej na zamontowanie anteny na dachu bloku. Myśle o N-rekorderze i w związku z tym mam pytanie. Czy do rekordera konieczne jest ciągnięcie 2 osobnych przewodów koncentrycznych? Czy długość przewodu ma istotny wpływ na siłe sygnału? mieszkam na I piętrze i od komina na który mam zamontować antenę jest to dość spora odległość (4p blok).
Pozdrawiam.
 

YANKI

New member
atena na dachu

mieszkałem na drugim antene miałem na 12 na dachu wiezowcaodbior był bezbłedny 40mb kabla jednego dwa koncetryki najwazniejsza jest czasza 120cm ofset trzeba wystawic pionowo pret koniec 30cm powyzej anteny jako odgrormnik
pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kukles

New member
Witam
Zamówiłem sobie eNke zwykły biały dekoder. Zrezygnowałem z ich anteny.
Chce zamówic antenę TRIAX TD-100 + konwerter Golden Interstar SINGLE. Czy taki zestaw bedzię dobry do odbioru wysokiej jakości sygnału na kanałach HD? Nie interesują mnie inne satelity poprostu sama N.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zestaw powinien się sprawdzić rewelacyjnie :)
Na antenie 70 cm i twinie (dwa kable, do nbox recordera) Golden Interstar mam następujące odczyty jakości (siła / jakość / BER) :
ANT 1 - 98% / 100% / 5.0E-3
ANT 2 - 82% / 92% / 7.3E-3

n-ka sugeruje, by jakość była przynajmniej 60%.

Pozdrowienia!

PS. Zapomniałem napisać, że przy prawidłowo ustawionej "setce" ciężko Ci będzie zejść z jakością sygnału poniżej 100% ;)
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Witam mam pytanie ile kosztuje montaż N przez pracowników ich firmy.Jeżeli sami montujecie tzn że chyba musi być drogo? Pozdrawiam.
 

Maxavelli

New member
Nie ma "pracownikow n-ki". Sa osoby ktore prowadza salon badz autoryzowany punkt sprzedazy i usluga montazu nie jest juz odgorna dyrektywa ITI. Slowem - ile punktow tyle cen, ile kto zaspiewa to jego brocha ;-).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Montaz zwykłej anteny obok Nki

Witam. Mam wielki dylemat opisany w wątku z linkiem poniżej. Problem dotyczy zakupu potrzebnego sprzęt do zainstalownia sygnału ze zwykłej anteny naziemnej oraz do odbioru satelitarnej Nki oraz ich rozgałęzienia.

Ze względu na obawy przed ostrzeżeniem lub bannem nie powielam dodatkowego postu, lecz dla zainteresowanych i chętnych udzielnia pomocy wrzucam jedynie link.

Z góry dziękuję.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39841
 

opo

New member
n + zwykła antena = sumator?

Witam,

proszę o informację w jaki sposób odbierać N, a także kanały ze zwykłej anteny naziemnej (Polsat + zwykłe kanały HD).
Czy do takiego celu potrzebuję sumatora? Znalazłem coś takiego na allegro ale nie jestem pewien czy:
- to jest to czego szukam
- nie pogorszy jakości obrazu
- nadaje się do HD.

Jeżeli jest to element, którego potrzebuję to w jaki sposób podłączyć go do dekodera i tv? Na jednej z aukcji jest rysunek pokazujący, że potrzebne są dwa sumatory ale jeżeli jeden przewód podłącze prosto do tv, a drugi do dekodera, a następnie dekoder do tv poprzez HDMI to będzie OK?
Z góry dziękuje za pomoc!
 

krystos86

New member
Witam
Nie wiem czy we wlasciwym temacie pisze ale sproboje tutej , mam n od 2tyg , czasza 90 cm , ustawienia mialem sila 86-90 jakosc 100 na obu wejsciach , podczas burzy jedno wejscie sygnalizuje calkowity brak jakosci przy sile okolo 50 a drugie tak normalnie czyli jakos 100 lub prawie 100. Czesto tez zrywa , teraz nawet gdy nei ma burzy to jedno wejscia jest bez sygnalu calkowicie , i to raz Ant1 raz Ant2. Czy wina lezy w zlym ustawieniu anteny czy gdzies indziej jeszcze??
 

Noel

New member
dwa recordery ?

witam

sorki jesli jest gdzies na forum, ale nie moglem znalezsc odpowiedzi wiec zadaje pytanko tutaj :)

mam n-recordera podlaczony do czaszy 90-ki i Twin Monoblocka, teraz zamowilem drugi n-recorder (dla dzieciakow) i mam dylemat :)

co powinienem zakupic by moc w pelni odbierac sygnal na obu recorderach z jedej czaszy ?

dzieki za odp i jeszcze raz sorki jesli gdzies to bylo ;)
 

Damian.D

New member
Witam

Jeśli ktoś ma tuner satelitarny DVB w komputerze, polecam programik FastSatfiner (niestety płatny, ale jest Trial), do tego słuchawki bezprzewodowe i antena nastawiona w 5 minut!
 

adzik

New member
Udało Mi Się

Przeczytałem tę poradę i wiele innych, wspomogłem się jeszcze zdjęciem satelitarnym naszego bloku i wspólnie z żoną w niecałą godzinę ustawiliśmy antenę. Dokładnie na wprost stoi blok i ogromne maszty z antenami na jego dachu zasłaniają sygnał to mimo to myślę, że ustawiłem optymalnie.
Siła - 85%
Jakość - 100%
BER 1.2E-3
Nie mamy zastrzeżeń.
Dodam jeszcze, że konwerter firmy Optimum (taki pod rekorder, 48zł na Wolumenie) i antena 85cm, kabel 2x30m (może przez to siła nie jest na full).

Pozdrawiamy
 

darekgra

Member
Witam
Mam problem z n-ką, kupiłem nbox recorder + antenka konwerter od nki, siła sygnału 85 jakość 100 ber 0.0, ale nie chce mi sciągnąć listy kanałów i z powrotem wraca do ustawień anteny, co możne być przyczyną tej dziwnej sytuacji???
 

darekgra

Member
aktywowałem ale już 24 h temu
z bok kazali iść sprawdzić do punktu sprzedaży recorder.... byłem i tam śmiga ok a umnie nadal nic(nawet konwerter wymieniłem) idalej siła 85, jakość 100, ber 00
a telewizji nic:(
 

medvet

New member
Witam.

Najprawdopodobniej, antena nie jest ustawiona na właściwego satelitę, pewnie na Astrę 19,2.
Rozumiem, że masz konwerter TWIN.

Pozdrawiam, GZ
 
Do góry