Montaż anteny do N , opis praktyczny

Undziak

Member
Wielkosc czaszy dla "n" w Niemczech

Witam wszystkich:)

wszelkie Wasze uwagi sa jak najbardziej cenne.
Moze nie doczytalem wszystkiego, za co z gory przepraszam, ale czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa dotyczaca wielkosci czaszy, jesli mieszka sie na samym zachodzie Niemiec? Rozumiem, ze syganl z satelity jest wtedy silniejszy jak w Polsce. Czy czasza 60-65 cm bylaby ok? Nie chce kupowac zbyt duzej, bo bede ja montowal od ulicy, gdzie wlasciwie nie ma anten. Nie chce przestarzszyc wlasciciela mieszkania, a montaz na dachu wiaze sie z niebezpiecznym montazem (dach skosny) + jakies prerobki + wiercenie w grubych murach itp. A od ulicy mam juz pozostalosci po poprzednim najemcu mieszkania.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia z takim montazem w Niemczech?
Bede wdzieczny za sugestie.
pozdrawiam
Undziak
 

Wojtas9

New member
Witam dzis kupiłem tą całą n-ke i na poczatku troche nerwow bo:
1. Brak kabla HDMI o ktorym to braku pani w punkcie sprzedarzy nie raczyla wspomniec wiec jutro musze znow jechac do miasta i kupic ten kabel.
2. Wcisneli mi antene nie od n-ki tylko jakas inna bo ponoc te n-ki sa słabe i nie sprowadzaja ich wcale do sklepu wiec mam 80cm za 80zł do dekodera bez nagrywarki. Dobrze czy zle?
3 nie ma zadnych wtyczek czy przelotek. Wiec jak ten kabel nam do dekodera podlaczyc antenowy? Poprostu bez zadnej wtyczki go wsadzic tak na dziko?
prosze o pomoc bardziej doswiadczonych odemnie. dzieki pozdro.
 

aron69

New member
Dwie anteny

Witam.

Mam pewne pytanie do znawców tematu czy taki pomysł zda egzamin:

Mianowicie: dwa tygodnie temu przesiadłem się z C+ na "n-kę", w związku z tym czeka mnie pewnie zakup anteny ( min. 80 cm. czasza ) zgodnie z tym o czym tyle było pisane w różnych postach na tym forum. Narazie chula na starej antenie po C+, ale jakość i siła sygnału mnie nie zadowala.
Chciałbym się dowiedzieć czy przejdzie taki numer, że tą nową antenę ustawiłbym na Hot Birda ,a starą tą po C+ ,której nie muszę oddawać, wykorzystałbym do ściągania programów z Astry.
Wszystko połączyłbym do DiSEqC np. 4/1 +1 Digiality i jednym kablem do nboxa n-ki.
Pewnie powiecie,że sygnał z Astry będzie kiepski z takiej anteny i pewnie będziecie mieli rację, ale zmniejszyłoby to trochę koszta przejścia na "nową generację", bo wydatków ostatnio niemało.
Napiszcie też proszę jaka miałaby być minimalna odległość obu anten od siebie i która po której stronie - jeśli oczywiście ma sens takie rozwiązanie.
Dzięki za poradę.
Pozdr.
 

acton777

New member
Bez reklam
Rozwiazanie ma sens :eek:k:
Po co DiseqC 4.1, jak wystarczy 2.0 :confused:
Sygnał ASTRY będzie dobrej jakości(ASTRA z definicji ma silniejszy sygnał)
Minimalnej odległości między czaszami nie ma, wazne tylko, zeby jedna nie przysłaniała drugiej, najlepiej A po lewej, HB po prawej stronie (stojąc za czaszą i patrząc tak jak one) lub powieś jedną nad drugą ;)
 

aron69

New member
Dzięki acton777

Witam.
Dzięki serdeczne za odpowiedź acton777.
Mam nadzieję,że wszystko będzie chulało kiedy to popodłączam.
Z tym DiseqC masz rację acton777, tylko słyszałem,że nie każdy 2.0 chce działać z nboxem n-ki,a ten model (DiSEqC 4/1 +1 Digiality) podobno współgra.
Masz może jakiś konkretny model DiseqC 2.0 na myśli?
Chętnie skorzystam gdybyś coś zasugerował.
Pozdr.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Posiadam nrecorder i do Quada i Twina ( zez na Astre) mam zainstalowane dwa przełączniki polskiej firmy Mezon SW 21 Plus. Działa ponad cztery lata ( w przeszłości C+) i żadnych problemów. Na marginesie piszesz o dwóch antenach i kosztach , moim zdaniem kupując nową antenę na H.B. powinieneś dokupic uchwyt do drugiego konwertera ( na Allegro za małą cenę)i dokładając konwerter który pozostał Ci po C+ masz wszystko na jednej antenie z jednym schodzącym kablem do dekodera.
 

acton777

New member
Bez reklam
Mezon OK.
Co do ilości anten, uchwytów, konwerterów, DiseqCów itp.(jeszcze ta cięzka praca ) , zastanów się czy taniej nie wyjdzie Monoblock :D
 

areswow

New member
czesc, mam balkon od strony poludniowej, mieszkam na 1 pietrze myslicie ze z 1 pietra da arde zlapac dobry sygnal.

W poblizu sa inne bloki troche przeslaniaja ale najwyzszy ma tylko 4 ppietra...

Wstepnie stalem z antena na balkonei trzymalem ja w reku, a dziewczyna krzyczala sila 0 jakosc 0, mialem malo czasu mozliwe ze cos z kabalmi popieprzylem, bede probowla w sob.

Myslciie ze da rade zlapc sygnal przy takcih warunkach?
 

acton777

New member
Bez reklam
zamów lepiej fachowca, wydasz niewiele, a w 5 min będziesz wiedział co da się zrobić, a nie męczysz się 2 dni z ustawieniem anteny i nas durnymi pytaniami :twisted: :p
 

aron69

New member
Witam serdecznie.
Chciałbym nawiązać do moich wcześniejszych postów w tym wątku-chodzi o podłączenie dwóch anten przez Diseq do nBoxa itd.
Zrobiłem tak jak planowałem i wszystko chodzi (jeszcze raz dzięki acton 777 za poradę)
ale...
O dziwo na starej antenie po C+ ustawionej na Astrę wyszło: siła 68% - jakość 100% !!! (poważnie);
Natomiast na tej ustawionej na HB : siła od 64 do 66 % - a jakość od 55 do 65% - mimo iż jest to antena ofset 85cm. Trochę jestem zdziwiony tym faktem, bo naprawdę po żmudnym i cierpliwym ustawianiu tej anteny tylko tyle udało mi się z niej "wyciągnąć".
Nie narzekam na obraz, bo jest OK. nawet przy tych parametrach,ale zastanawiam się jak mogę jeszcze bardziej poprawić jakość odbioru z tej anteny; nie wiem czy nie stracę obrazu kiedy warunki atmosferyczne się pogorszą ...
I jeszcze jedno : czemu pasek sygnału (zwłaszcza jakości) ciągle "skacze"
tzn. raz np. 50% a za chwilę 68%? - Nie ma mowy o słabym zamontowaniu anteny (na uchwycie można by słonia powiesić ;) ).

Dzięki za odp. i Pozdrawiam.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz jeszcze spróbowac regulacji konwertera , delikatnie (milimetr ..trzy)przesuń konwerter w uchwycie w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara. Można też spróbowac regulacji wysuwając-wsuwając konwerter w uchwycie. Sprawdz czy masz dobrze zarobione kable i dokręcone ; F;
 

nagdob

Member
Bez reklam
Instalacja do N-boxa

Witam.
Poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy ktoś używa połączenia do dekodera po jednym kablu po tym urządzeniu: Stacker, De-Stacker?
Można go znaleźć na stronie cgi.ebay.pl, ale nie mogę dać linku bo jestem nowy na tym forum.

Wiadomo, że potrzebny jest niezależny sygnał do 2 wejść, a z tego co piszą na tej stronie, urządzenie spełnia to wymaganie. Mam jednak pytanie, bo nie mogę nigdzie tego znaleźć, czy stosując to urządzenie można podłączyć DiseqC?
 

jacek_placek

New member
Czy mógłby mi ktoś polecić dobrego montera w Warszawie, najlepiej okolice Ursynowa-Kabat? Potrzebny będzie motaż, ustawienie i wiercenie w grubej ścianie na dwa kable (nbox recoreder).
 
P

PetR

Guest
Witam, w grudniu rezygnuję z kablówki na rzecz n-ki. Instalację anteny wykonałem sam w zeszłym tygodniu (po lekturze tego i innych forów nie zdecydowałem się na "n-kowy" zestaw antenowy). Nie chcąc czekać z założonymi rękami na grudniowe mrozy postanowiłem więc, że antenę zamontuję już teraz. Taki zestaw więc już czeka sobie na dekoder: antena TRIAX 80, konwerter INVERTO (monoblock) + jeden kabel 113CTF Digital (ok. 20m) - na drugi odcinek kabla nie mam już szans - jesteśmy po remoncie, ale nie w tym problem (biorę i tak n-boxa).
Ustawiłem wstępnie antenę wg ustawień anten sąsiadów, ale nie mogąc się doczekać kupiłem za grosze analogowy tuner TV-SAT, żeby mieć pewność co do dokładnego ustawienia anteny, no i przy okazji trochę się pobawić ;). W sumie antenę ustawiałem 10 min. I tu mam pytanie: odbieram bardzo "czysty" sygnał analogowego TVN-u z Hot Birda, jak również analogowe kanały z Astry (niemieckie - jest ich kilkanaście). Czy mogę założyć, że po zamianie tunera na dekoder n-ki poziom sygnału również będzie bardzo dobry? Gdzieś czytałem, że z sygnałem n-ki bywają problemy, nawet, jeżeli inne kanały są OK. Satelita przecież ten sam... :hmm:
 

marcinrob

New member
Antena tylko 90cm lub więcej

Nie jestem doświadczonym użytkownikiem HDTV, więc gdy zamówiłem "N" i HDTV-recorder zdziwiłem się gdy gość w punkcie dał mi jakąś białą, dużą antenę, podczas gdy sąsiedzi mieli zgrabne, małe perforowane, czarne antenki z ładnym logo "N".
Jak się dziś okazało na tamtej antenie nie da się oglądać TVN HD sygnał 40% (Lublin) , podczas gdy u mnie sygnał w zależności od warunków na kanale 13 waha się od 60 do 70%.
Po pierwsze - do "n" antena 90cm - zwłaszcza, jeśli tak jak ja mieszkacie na wschodzie Polski.
po drugie - podziękowania dla Pana z punktu w Lublinie przy ul. Choiny 1 za mądre podejście i sensowny zestaw. (jeśli czyta ten wątek) :)
 
Do góry