Montaż anteny do N , opis praktyczny

acton777

New member
Bez reklam
PetR napisał:
Witam....
Czy mogę założyć, że po zamianie tunera na dekoder n-ki poziom sygnału również będzie bardzo dobry? Gdzieś czytałem, że z sygnałem n-ki bywają problemy, nawet, jeżeli inne kanały są OK. Satelita przecież ten sam... :hmm:

Masz duze szanse, ze będzie OK
Drugi kabel- sprawę rozwiązuje Multiband konwerter :D
 

canoe

New member
z nbox'em na dach...?

witajcie,
zamierzam właśnie ustawić antenę na dachu, lecz ponieważ z dachu telewizora nie wiadać, a ciężko się tam wygramolić :roll: , czy istnieje możliwośc, aby nbox (zwykły, nie recorder) pokazywał siłe i jakość sygnału? (zabiorę go na dach i już).
Znalazłem informację, że kombinacja na pilocie nboxa (żółty, 7, 2, 8,)powinna to umożliwić, lecz moj nbox wyświetla wyłącznie podawaną do tv rozdzielczość....:???:

jak więc uruchomić wyświetlanie siły i jakości sygnału na ekraniku nboxa??

z góry piękne dzięki za info....
 
Ostatnia edycja:

matikubi

New member
Witam!
Przeczytałem już ten wątek 2 razy i już nie pamiętam czy było gdzieś jak ustawić dtugi konwerter skierowany na astrę. Więc proszę o pomoc! Hotbird jest ok wszystko działa. Astra Siła 60% jakość 0. Kiedy podłączę wszystko do dekodera analogowego kanały z astry działają a w nbox niestety kicha. Pomocy!!!
 

ciechu

New member
Witam. Jak poprzednicy mam problem z ustawieniem anteny "n" :(. Mieszkam w bloku na 3 piętrze. Wzorowałem się na antenie sąsiada z góry (c+) i sąsiada z bloku obok (polsat). Ustawiłem antenę "mniej więcej" tak jak oni i siła 91%, a jakość cały czas 0%. Kręciłem nią we wszystkie strony, kręciłem konwenterem i nic ;(. Obok jest blok 4 piętrowy, czy jest możliwość, że zasłania mi sygnał i przez to nie mam jakości? A może po prostu ustawiłem antenę na astrę? - Jeżeli tak to jak ją teraz przestawić, żeby był Hot Bird?
 

ciechu

New member
diana napisał:
W jakiej odległości jest ten budynek od Twojej anteny , jaką masz konfigurację zestawu antenowego?

Budynek od anteny jest jakieś 20 metrów. Jaką konfigurację? :D Jestem totalnym laikiem w tym i nie wiem o co pytasz dokladnie ;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Blok przy tej odległości nie będzie przeszkadzał, chodzi mi jaki masz zestaw konwerterów , przełączników . Jakiej wielkości antenę , czy masz konwerter Monoblock , czy dwa konwertery H.Bird- Astra i przełącznik DiSEqC, jaki decoder?
 

ciechu

New member
To co dawali w zestawie startowym. nbox hd, antena ta od n (mała biała), konwenter też od n (sharp). 2 dzień ją macham w pionie i poziomie i nic...

Nie cytujemy poprzednika


Jest jakość ;D. Po kilku godzinach kręcenia trafiłem w końcu na odpowiedni punkcik i teraz siła 89%, jakość 82% i wszystko ładnie śmiga ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

panorafix

Member
To i tak się ciesz z takiej jakości,bo mi tylko 63Úło się wycisnąć z oryginalnej anteny,ale poszła szybko do lamusa;)


Nie cytujemy poprzednika
 

rocky_4

New member
Witam.
Czy ma ktos dane nt. kata elewacji, azymutu dla Katowic lub okolic ? Krece i krece antena i nic :/

EDIT:
Ostatnie pietro budynku (4.), antena przy oknie, łapie mi max 45% siły i 55% jakości. Jak bedzie to wyglądało przy oglądaniu TV ?
Chyba, że da radę wycisnąć więcej ?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Spróbuj w uchwycie skręcic konwerter w odwrotną stronę do wskazówek zegara , lub przybliżyc -oddalic konwerter do i od czaszy sprawdzając po każdym ruchu parametry sygnału. Osobiście sprawdził by połączenia ;Fki; bo przy tak krótkim odcinku kabla siła powinna byc większa.
 

jedrek_125

New member
rocky_4 napisał:
Witam.
Czy ma ktos dane nt. kata elewacji, azymutu dla Katowic lub okolic ? Krece i krece antena i nic :/

EDIT:
Ostatnie pietro budynku (4.), antena przy oknie, łapie mi max 45% siły i 55% jakości. Jak bedzie to wyglądało przy oglądaniu TV ?
Chyba, że da radę wycisnąć więcej ?

Tu masz wszystko , musisz tylko wpisac nazwe miasta :)
http://www.dishpointer.com/
 

dzadzar89

New member
antena

Chciałem się spytać, bo niektórzy mówią, żeby nie berać orginalnych anten N-ki, jaką antenę kupić żeby było wszystko cacy??
 

greatest

New member
Witam ;) zamierzam sie do kupna telewizji N.W tym temacie jestem troszke ciemny wiec prosze o pomoc kogos kto sie zna:) Po przeczytaniu prawie calego tematu doszlem do wniosku o zakupie nowej anteny. Z wczesniejszych postow wyczytalem ze polecacie ta antene TRIAX-TD-80-Grafitowa czy jest to dobry wybor moze jakies inne propozycje ? Druga sprawa to konwerter. Chce podpiac cyfrowy polsat i n-ke na tej samej antenie czy to bedzie wspolgrac ze soba? Moze jakis MONOBLOCK chce odbierac z satelit Astra + Hot Bird. Bede kupowal zwyklego n-boxa prosze o wasze pomoc :)
 

bury_82

New member
n montaż

Witam, mieszkam w Dębicy(podkarpackie) w bloku, parter, w strone sygnału drzewo a za nim nastepny blok.
Antena zwykła 70cm biała lekko jajowata góra-doł, konwerter za 40zł 0,2dB, kabel sat 12m gruby ekanowany, pozłacane koncówki...
A co najśmieszniejsze? Wpadł do mnie kumpel, powiesił antene na oko przykręcił, włączył dekoder i działa!
byłem w szoku sygnał 79x89, pozniej lekko pzekręcił i 92x89.
Kalibracja trwała 3min. Obraz zyleta.
Pozdrawiam
 

dj.boczek

New member
otóż kupiłem telewizor sharpa aquos, myślałem że będedzie sie dało go podłączy za pomocą HDMI do N-box recodera ale nic z tego musiałem uży złącza SCART. wie może ktoś co moge zrobic by chodził na HDMI?

I jeszcze jeden problem, mianowicie po podłączeniu N do telewizora zaczołem ustawiac antene N . niestety nie moge ustawic jakości , siła dochodzi do 77% (tyle miałem najwięcej) a jakośc cały czas 0%... co musze zrobic? przewiesic antene na dach? czy może dalej ją ustawiac?
 

Stilon

New member
dj.boczek napisał:
otóż kupiłem telewizor sharpa aquos, myślałem że będedzie sie dało go podłączy za pomocą HDMI do N-box recodera ale nic z tego musiałem uży złącza SCART. wie może ktoś co moge zrobic by chodził na HDMI?

I jeszcze jeden problem, mianowicie po podłączeniu N do telewizora zaczołem ustawiac antene N . niestety nie moge ustawic jakości , siła dochodzi do 77% (tyle miałem najwięcej) a jakośc cały czas 0%... co musze zrobic? przewiesic antene na dach? czy może dalej ją ustawiac?

Kolego to niemożliwe. Również mam Aquosa (RD8E) podpięty do N-ki po HDMI, chodzi rewelacyjnie. Wyłącz tV, wyłącz z zasilania N-boxa i podłącz po HDMI. Odpal sprzęty (najpierw TV potem N-boxa). Powinno latać. Sprawdź pod który nr wyjścia w TV podłaczasz kabel HDMI i tak sam nr ustaw w TV. Co do jakości to musisz dokładnie w satelitę trafć, przekręcaj antenę milietr po milimetrze. Jeżeli to nie pomorze to może być walnięty konwerter.
 
Do góry