Monitor Audio Silver RX

byku80

New member
Im ciszej gra tym dłużej się wygrzewa.

Co do puszczania zróżnicowanej muzyki to pierwotnie ustawiałem radio z podpiętej miniwierzy i wychodziłem z domu. Wracałem wkładałem płytę i głowiłem się czemu ciągle jest źle. Jak się przysłuchałem kazdej membramie z osobna to głośnik wysokotonowy i średnio/niskotonowy grały równolegle niezależnie od wkładanej płyty. Bardzo mało się działo natomiast w najniższym głośniku. Przyszło mi do głowy że być może muzyka z mocnym podkładem basowym i duzą dynamiką zmusi te najniższe membramy do pracy. Nie pomyliłem się. Przy czym nie wiem czy problem lezał w głośnikach czy kablach ponieważ wszysko było nowe, ale podziałało i teraz gra dobrze.
 

byku80

New member
Co do dynamiki to wszystko zależy od nagrania. Jak jest bdb to dynamika jest super. Jak nagranie jest słabe to bardzo siada ten element przekazu i rzeczywiście można usnąć :) Mnie przekonała piekna, leciutko ocieplona barwa dźwięku z tego zestawu. Słuchałem CA i Rotela w podobnej cenie i nie brzmiały tak przyjemnie. Dużo słucham rocka i nad potrafi postawić gitarę elektryczną i wokal obok siebie na pierwszym planie. W CA i Rotelu gitarzysta zawsze był w cieniu, razem z resztą zespołu. Interpretacja NADa sprawia że mocne szarpnięcie strun w najniższych tonacjach potrafi zatrząść szkalnkami. Znaczenie miało też coś co nazwałem sobie "melodyjnością" - takie zespojenie i wypełnienie dźwięków (nie mylić z brakiem rozdzielczości bo jej napewno nie brakuje) Dzięki temu gitarowe solówki solidnie podnoszą ciśnienie :) u sąsiadów też :))))) Słuchałem też na wzmaku 315bee i moim zdaniem nie pasuje do MA, ponieważ daje już za dużo tego ciepłego. Zaznaczyć muszę że było to w innym sklepie i mogła mieć na to wpływ akustyka pomieszczenia, kable itp.

Co do zmiany kolumn to ciekawe były dwa modele:
B&W 684 oraz Kef IQ7 - mniej mi się podobała ich barwa i sposób grania najniższych rejestrów a bardziej stereofonia.
 

uciu

Member
Witam,
opinie Blackninja juz nam, jaka jest Wasza:

Porównanie RS6 do RX6 ->czy opłaca się dopłacać prawie 900zł do RX6

Od razu mówie, że jestem początkujący i t będzie pierwsze poważniejsze stereo:)

Ma grać razem z HK3390 lub HK680 (jak się jhakiś fajny trafi). Opcją jest też CA 540/640.


 

Orlin

New member
Jak dla mnie to Rx są zdecydowanie ładniejsze niż Rs.
Co do różnic w dźwięku to znam tylko Rx.
Co do zastosowanych technologicznych rozwiązań, to na pewno Rx są na wyższym poziomie.
Czy warto dopłacić 900,- nie wiem, ale ja wybrałem droższą opcję.
Nie żałuję.
 

ziut

New member
jaki glosnik centralny brac pod uwage do RX6? wiadomo, ze RX-LCR bedzie doskonalym wyborem ale czy jest cos tanszego co dobrze sie zgra z tymi frontami? SLCR, BRLCR???
 
Do góry