Monitor Audio Silver RX

slupek

Member
Nie mam jeszcze TV (ciągle czekam na Phila 46" 9704), ale udało mi się poustawiać wszystko poprzez menu ampli, również przeprowadziłem kalibrację poprzez EzSet/EQ.
Mam podłączony ten zestaw MA RX (6) 5.0 i ampli super z nimi gra.
Co prawda na razie korzystam, jak pisałem, jedynie z TuneraFM, ale wydobywający się dźwięk jest przecudowny. Po kilku próbach ustawiłem sobie Dolby PLII - jakoś to mi najbardziej odpowiada. Dźwięk puszczam po wszystkich głośnikach.
Nie mogę się doczekać aż przyjdzie TV z BR, muszę zakupić jakiś dobry koncert na BR i poczuć moc :)

Mam jeszcze starego Panasonic DVD-S75
2.jpg

Tył:
47b2cdc10be61d6c.jpg


Mógłby mi ktoś powiedzieć jak najlepiej podłączyć te DVD do amplitunera?
Obraz po Component a dźwięk Coaxial czy Optical?

Tył HK AVR-460 można zobaczyć w instrukcji EN:
http://www.harman-kardon.cz/manual/harman-kardon-avr460-avr360-1.pdf
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
Dzięki, właśnie odpaliłem DVD i puściłem koncert Live !Pink w DD 5.0 po Coaxial (no name).
Miodzio :)
Z powodu braku TV - oczywiście sam dźwięk.

Dzięki brakowi telewizora nauczyłem posługiwać się AV i konfigurować go korzystając tylko z jego wyświetlacza.

Temat dotyczy MA RX, więc powiem, że z każdym dniem jestem nimi coraz bardziej oczarowany :) Warte każdej złotówki. Dziękuję blackninja za porady i za ten sprzęt.
 

slupek

Member
He, he - może kiedyś (jak będzie zdecydowanie tańszy) zdecyduję się na zakup SUB'a RXW-12, ale to nic pewnego, na tą chwilę starcza w zupełności 5.0 :)
Ampli też musi posłużyć kilka lat. :wink:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wybralem sie ostatnimi czasy do salonu, aby posluchac RXy. Niestety, w Trojmiescie jeszcze nimi nie dysponowali na tamta chwile, czyli trzy tygodnie temu. Sprzedawca podlaczyl mi wiec MA RS8 podlaczony do klockow Primare, seria 21. Dzwiek cechowala spora otwartosc, dynamika i lekka agresja przekazu. Przestrzen nie byla zbyt rozbudowana (w zadnym z wymiarow), aczkolwiek moglo byc to spowodowane nie do konca wygrzanym sprzetem oraz dosyc skromnym wymiarami pokojem odsluchowym. Nieco zawiodl mnie bas, gdyz odebralem go jako lekko pudelkowy.

Opinie na kilku portalach utwierdzaja w przekonaniu, iz RXy powinny byc nieco lepsze w kazdym z aspektow, ale ostatecznym arbitrem jest zawsze odsluch. Ciagnie mnie do podlaczenia najnowszych osemek lub szostek do duetu Roksan Kandy K2 oraz - dla kontrastu - do lampy Jolidy 502BRC (plus CeDekiem na podobnym poziomie), ale niestety jest z tym niemaly problem w miejscu, gdzie mieszkam. Licze jednak to, ze jakos sie uda. Jezeli Primare, to tylko seria 30. Mysle jeszcze o zestawieniu z tanszym Marantzem CD+PM 6003, ale boje sie, ze RXy maja wiekszy od nich potencjal, ktory moze pozostac niewykorzystany.
 
witam,ja też ostatnio miałem okazję przetestować rs8.
Podłączone były do cyrusa 8 vs2.Generalnie szukam kolumn z głębokim basem,dla mnie osobiście to jest najważniejsze,reszta jest na drugim planie,przeczytałem masę różnych opinii na temat rs8,chyba wszystkie były jak najbardziej pozytywne,dlatego postanowiłem posłuchać tych kolumn.
Dla mnie osobiście wysokie i średnie tony brzmią fantastycznie w tych kolumnach ale basu to tam za wiele nie słyszałem i teraz zastanawiam się czy to wina cyrusa,bo to chyba taki już troszkę audiofilski klocek także o pobiciu basu to można tam tylko pomarzyć,czy też te kolumny taki bas po prostu mają?
 

SeboZakret

New member
No to i ja podzielę się swoimi jakoby nie inaczej niż dalece subiektywnymi wrażeniami.
Ja z kolei słuchałem RX6 w porównaniu z Jamo 606, Kef C5 (nie mieli na miejscu C7), JBL ES80 a to wszystko na jednym amie H/K 460 i koncertem nagranym na BD
Jeśli chodzi o basy to faktycznie ES80 miał nieco wyższe od RX6 ale ja specjalnie słuchałem samych frontów (nie było możliwości do każdego zestawu dołączyć suba z danej firmy) ale to była jedyna przewaga, pod każdym innym względem RX6 był lepszy, milszy w słuchaniu, lepsza góra a basy to ma sub generować - ja sobie tak przynajmniej tłumacze :p, to nie znaczy że nie było basów w ogóle tylko po prostu dźwięk był bardziej rzeczywisty, naturalny

Nie miałem okazji posłuchać RS6/8 ani RX8 wiec nie powiem co gra lepiej albo czy jest duża różnica między nimi.

Ja się tam napaliłem na RX6 :D tylko cena z subem "troszkawu" wysoką mi zaproponowano ale bez suba już lepiej to wygląda

A tak na marginesie podobały mi się bardzo RX6 do czasu jak miły sprzedawca nie podłączył mi dla porównania serie Gold bodajże były to chyba GS60 i masakra - "orgazm" gotowy po paru dźwiękach jakie z nich popłynęły a potem szybki mało przyjemny ochładzający prysznic (z dodatkowymi kostkami lodu) - czyli sprzedawca powiedział mi ile kosztują :shock: - chyba wole pozostać przy moim zestawie RXów :cool:

PS. dzięki za linki
 

SeboZakret

New member
Deimos napisał:
No ja jutro jade do Poznania do firmy KORIS - specjalnie aby odsłuchać Monitor Audio RS, RX-8, porównać je z serią GS i jeszcze Focale...
Powiem tak: mi się tak spodobały GS, że się zastanawiam czy zamiast RX6 zestaw wziąć zestaw RX ale przody kupić Goldy (GS60) w takim biedniejszym (ekonomiczniejszym) rozwiązaniu - tylko teraz pytanie do Was: czy to miało by sens mieć tylko GS60 a reszta od RX?? Jak myślicie??

No bo druga opcja to całkowicie "rozdymać" budżet i postawić na Golda chociażby na początku przody i surroundy bez suba.

Ale kombinuje :p no ale trzeba na czymś zamknąć budżet- w sumie dobrze że mi nie zaprezentował sprzedawca nic z Platinum :p

Oczywiście odsłuch to dość subiektywne wrażenia ale daj znać jak wypada RX8 i jak będziesz mógł to porównaj z RX6, a Goldy spodobają Ci się na bank :D
 

IceBreaker

New member
SeboZakret myślę, że jak Cię stać to bierz Goldy jeśli faktycznie jest taka przepaść między nimi a RX-ami 6 (ja mimo wszystko chętnie posłuchałbym ósemek) Natomiast nie wiem czy się ze mną zgodzi szanowne grono, ale zamiast satelit z Goldów brałbym przedewszystkim centralny.
Może przeoczyłem (za co z góry przepraszam) ale nie doczytałem czym będziesz napędzał te Goldy/Rx'y?

Pozdrawiam
 

SeboZakret

New member
IceBreaker napisał:
Może przeoczyłem (za co z góry przepraszam) ale nie doczytałem czym będziesz napędzał te Goldy/Rx'y?

Pozdrawiam
No zarówno RX6 jak i GS60 słuchałem na H/K 460 i mi się bardzo podobało, i myślę że to dobry wybór bo mi zależy przede wszystkim na kinie i PS3 a mniej na muzyce ( jakieś 10%).
 

Kaszan

New member
Jeśli zdecydujesz się mieszać modelami to na pewno weź centralny z serii GS, żeby się nie "gryzł" z frontami. Surroundy mogą już być od RX. Suba też już bym nie brał z MA tylko jakiegoś Velodyne. Kawał sprzętu..:)
 
Do góry