MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego szukam ampli z pre-outem, gdyby okazało się, że jednak ampli dla mnie do muzy to za mało. A nie jestem pewien jeszcze swego słuchu i czy ten dodatkowy wzmak będzie mi potrzebny.

Powiem Ci szczerze, że żaden ampli nie da Ci dobrego stereo, może być tylko trochę lepiej bądź gorzej w ampli. W kinie będziesz miał świetnie a po wygrzaniu sprzętu znacznie lepiej. Do stereo kup wzmaka i będziesz miał, świetne kino i stereo, sam z czasem planuje zakupić wzmacniacz:)
 

grzela8

New member
bylem dzis porownac Monitor Audio bx6 z Roth oli40. musze przyznac ze roth odstawil monitory w szarym polu. Bas w monitorach,kiepsko. Tak wiec jesli ktos lubi elektroniczna muzyke (progresiv,trance,house) tych glosnikow nie polecam. Natomiast sluchajac plyte Celine Dion rotchy graly sporo gorzej, jak dlamnie ,to niema kompromisu. Do muzyki typu mp3,tymbardziej roth.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego szukam ampli z pre-outem, gdyby okazało się, że jednak ampli dla mnie do muzy to za mało. A nie jestem pewien jeszcze swego słuchu i czy ten dodatkowy wzmak będzie mi potrzebny.

To nie koniecznie dobra droga. Sam przerabialem to od kilku dni. Wszystko rozchodzi sie o klase koncowki mocy w amplitunerze. Jesli chcesz polepszyc stereo w wzmacniaczu to ampli musi by duuuuzo lepszy od wzmaka, inaczej duuuzo sie pogorszy. JEsli natomist chcesz polpszyc fronty w kinie to jak najbardziej warto spiac wzmak do amplika.
 

grzela8

New member
wszystko zależy też od tego co czym napędzisz:)
Suchalem na denonie 2313 ,docelowo bedzie gralo na rx-v773. Prosze o podpowiedz jakiego syba do tej yamahy i bx6 polecacie? Do kompletu ,czy moze klipsch, wharfedale, rel? Powiem wam ze chcialbym jak najtanszy ,ale sub yamahy to chyba niejest najlepszy pomysl?
 

eXtremePL

New member
To nie koniecznie dobra droga. Sam przerabialem to od kilku dni. Wszystko rozchodzi sie o klase koncowki mocy w amplitunerze. Jesli chcesz polepszyc stereo w wzmacniaczu to ampli musi by duuuuzo lepszy od wzmaka, inaczej duuuzo sie pogorszy. JEsli natomist chcesz polpszyc fronty w kinie to jak najbardziej warto spiac wzmak do amplika.

Czytałem już Twoje przemyślenia i wnioski na temat wzmaka i ampli. Do tej pory raczej jednogłośnie twierdzono, że lepiej kupić amplituner z pre-outem jeśli planuje się słuchać sporo muzyki. Szczerze mówiąc nie bardzo bawi mnie przepinanie kabli ilekroć będę chciał posłuchać muzyki lub obejrzeć film.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Kolumny(fronty)podpinamy pod wzmak.
Jeśli ma się dodatkowo odtwarzacz cd,to bezpośrednio podpiąć go pod wzmak,a jeśli mamy tylko odtwarzacz BR,to analogiem pod wzmak a hdmi,coaxial lub optyk(do wyboru) pod ampli.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czytałem już Twoje przemyślenia i wnioski na temat wzmaka i ampli. Do tej pory raczej jednogłośnie twierdzono, że lepiej kupić amplituner z pre-outem jeśli planuje się słuchać sporo muzyki. Szczerze mówiąc nie bardzo bawi mnie przepinanie kabli ilekroć będę chciał posłuchać muzyki lub obejrzeć film.

Zgadza się, ale wygoda i brzmienie to dwie rózne spawy. Ja tez tak mam spiete jak na schemacie ponizej w linku z tą rożnicą, ze zamiast DVD jest BD i jako digital jest HDMI (nie wiem dlaczego, ale nie moge dodac ani jednego zalacznika)
wygoda jest i lepsze brzmienie forntow ale w kinie, nie w wzmaku

http://postimage.org/image/c4v4jbo0l/
 
Ostatnia edycja:

eXtremePL

New member
A jak takie ciągłe przepinanie wpływa na gniazdą? Wtyki na przewodach wiadomo można wymienić, a co z gniazdami z kolumnach? Nie zużyją się, są na tyle solidnie wykonane, aby ścierpieć wieczne przepinanie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
na pewno nie jest to dla sprzetu zabieg spa. Z czasem wtyki i gniazda się zarysują, i będą bardziej podatne na zanieczyszczenia, moze nieszczesne utlenianie, itp. banany też się mogą wyrobić i nie przylegac juz tak dokladnie, co teoretycznie tez pogarsza dźwięk.
 

grzela8

New member
Witam. Czy ktos podpowie,jakie kable do yamahy rx-773 i MA bx6,bx1,bxcenter. Mam na mysli parametry typu,przekrój, ekranowanie,koncowki.
Bedac w, sklepie, wielokrotnie slyszalem,"nie czytaj pan na necie",ze każdy pisze co innego.
Zadajac pytanie sprzedawcy nr1. Czy podlaczyc bi-amp ,powiedzial ,ze tak! Sprzedawca nr2 ,na w tym samym sklepie odpowiedzial ,ze nie! Który ma racje? Bo ktorys ma! Pozatym przewody ktore zaproponowali na bx1 ,byly zupelnie innej konstrukcji. Na co muszę zwrucic szczególną uwagę,i w jakich granicach cenowych,powinny byc kable,by nie przeplacac?
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Mam prawie taka sama konfiguracje jak Ty.Tylko oprocz bx1 mam bx2 jako surroundy.Na wstepie radze zakupic wtyki bananowe bo nie dojdziesz do ladu. Przody mam podpiete w biampingu, w yamasze sam sobie ustawisz odpowiednia funkcje zeby ampli puscil sygnal na sekcje biamping.Na fronty oraz centralke kup sobie przewody 2x2.5mm a na surroundy starcza Ci 2x1.5mm to tylko glosniki efektowe.Nie przeplacaj za kable bo i tak nie uslyszysz roznicy , to nie polka "ałdiofilska" no chyba ze lubisz "ladne i drogie" kabelki to kup jak najdrozsze ;)

Pozdrawiam.
 

grzela8

New member
Zrozumiałem tak. Front i centrl 2.5 efekty 1.5 ,kabel nie drogi ,bi-amping TAK, facet w sklepie z kablami polecil technokabel OFC, czysta miedz. Podobno tani i dobry. Wtyki bananowe to tylko do kolumn bo yamaha ma tylko zaciski. Bi -amping ustawie jak podlacze tv bo nie widzę menu. I gra mi na small a powinno na large.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jak masz ampli 7 kanałowy (a głośników 5) to 2 niewykorzystane końcówki mocy możesz dołożyć do kolumn. Dostaną więcej prądu, a amplituner będzie optymalnie wykorzystany, więc zakłada się, że:
- mniej się będzie grzał,
- kolumny lepiej zagrają, poniważ osobno napędzasz basy i treble/średnie.
 

kwasior21

New member
Yamaha ma zaciski? Wtf? Przeciez masz zaslepki w terminalach yamahy.Wyciagasz je i wsadzasz banana.Zycze powodzenia z upychaniem koncowek bez bananow ... sam probowalem i dalem sobie spokoj ;)

Pozdrawiam.
 

grzela8

New member
tak ma zaslepki.. a co do tych przewodow to czy nie powinny byc ekranowane? co do bi ampingu to fronty podlaczyc do wysokich i srednich, a surround back(bi-amp) do niskich. czy niema to znaczenia?
 
Do góry