MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

grzela8

New member
Witam ponownie.. Troche pomeczylem moje BXy i pierwsze odczucia mieszane. Podlaczylem tak jak pisaliscie bi-amp niskie-front wysokie-back. Narazie slucham na kablu OFC z marketu. Odsluchiwalem te samo nagranie FLAC(markus schulz-world tour 2012), na bx6 (stereo) i zestawie creativa 2+1. Creativ to jeden wielki haos lecz nadaje zupelnie inne brzmienie temu konkretnemu utworowi(2 pierwsze minuty z cd1). W bx6 bas schodzi nisko az ciarki przechodza lecz gdy kawalek sie rozkreca a bas staje sie"krotki" wtedy sub creativa bardziej do mnie przemwia. Druga sprawa to w pierwszej minucie dzwieki "klaksonu" w creative sa bardzo chalasliwe(celowo),w bx6 ten dzwiek jest mocno wycofany. Zdziwilo mnie to bardzo ,gdyz bx-y maja podobno super srednice. Jednym slowem muzyka typu trance na bx-ach nie daje rady(creative gra h..owo ale nie zmienia tak charakteru utworu). Dodam ze zmienilem w ustawieniach na bi-amp i large(sub-none). Mozna cos jeszcze zrobic w tej kwestii? Ktos wie jak na rx-v773 ogladac tv bez dzwieku i sluchac muzyki z innego zrodla,podczas reklam? cyfra+ HDMI > rx773 HDMI > TV czy powinienem podlaczyc
cyfra+ HDMI> TV a dzwiek po optyku?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To juz bylo wielokrotnie opisywane. BXy raczej do spokojniejszej muzy. Nie grzeszą basem, ale to dobrze. Tego typu muza potrzebuje łupniecia i pewnie tez wysokich, czego nie uswiadczysz na BX. Tu raczej sprawdzą sie Klipsche, moze JBL.
 

grzela8

New member
trzeba isc kupic subwoofer tylko ktory z tych polecacie
rel T5(podobno do stereo)
velodyne impact10
czy do kompletu z serii BX
a moze jeszcze cos innego, ktos wie ktory z nich bedzie najbardziej uniwersalny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zależy jakie ma mieć zastosowanie? BX i REL to konstrukcje zamknięte, więc lepiej się sprawdzą w muzyce od konstrukcji BR. Velodyne to konstrukcja BR. Zależy co jest większym priorytetem muzyka/film? Można zawsze kupic np. Velodyne EQ-MAX 10, który ma różne tryby i autokalibrację. W kinie będzie bardzo dobrze, a i podobno w muzyce też nie jest najgorzej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

werf

Active member
Bez reklam
Rel ma szybki punktowy bas co daje mu przewagę w muzyce
Co nie znaczy że podczas oglądania filmów sobie nie radzi
Oba te buferki są godne polecenia

Na ile metrów potrzebujesz sub ?
 

grzela8

New member
tak na marginesie to jest filmik na youtube gdzie slychac roznice miedzy bx2 a JBL es20 i powiem wam ze niby JBL tak wymiata w porownaniu do monitorow ,film tego nie potwierdza. ciekawe czy przy podlogowkach roznice sa podobne?
ktos wie w jakiej odleglosci moje bx6 powinny stac od tv? czy jesli jest to LCD to bez roznicy? czy bx6 sa kolumnami ekranowany https://www.youtube.com/watch?v=dXk3I8LxOz8mi?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie bede komentowal takich filmikow, fajnie ze komus sie chcialo bawic z takim "testem" ale dla mnie to nic nie warte. Lepszy bas, sopran, dynamika? Jak mozna to ocenic sluchajac na glosnikach od komputera?

Co do kolumn i tv to spokojnie stawiasz tam gdzie chcesz, lcd nie jest podatny na pole magnetyczne, to nie czasy crt i "teczy" na ekranie. Kiedys kupilem takiego centrala za czasow crt, sadzilem ze bedzie ekranowany, ale tak nie bylo, wiec stal 1m od tv :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To juz chyba nie chodzi nawet o glosniki komputera, tylko takie filmiki to mikrofon kamery, ludziska chodzą z tą kamera po pokoju (wiec juz maz inne miejsca odsluchu, inna akustyka, i wiele wiele innych), pokazują zblizenia na glosniki, jak wali im sub, ze niedlugo wyskoczy, albo jak dmucha im BR na koszulę zawieszoną na krzesle 3 metry dalej, a biedny mikofonek kamerki ledwo zipie przy takim niskotonowcu. Takie filmiki powstają tylko u podekscytowanych kolesi, u ktorych adrenalina jeszcze nie opadła po zakupie, wiec prozno tu szukac prawidlowego brzmienia. Rownie dobrze mozna by wyciać całą sciezkę audio z takiego filmiku i wrzucic z jeziora łabędziego. Tez będziesz wiedziec tyle na temat poszukiwanych kolumn co i przed.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jeszcze dobrze jak jest to typowa kamera, a nie telefon, aparat cyfrowy czy kamerka internetowa:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

grzela8

New member
To juz chyba nie chodzi nawet o glosniki komputera, tylko takie filmiki to mikrofon kamery, ludziska chodzą z tą kamera po pokoju (wiec juz maz inne miejsca odsluchu, inna akustyka, i wiele wiele innych), pokazują zblizenia na glosniki, jak wali im sub, ze niedlugo wyskoczy, albo jak dmucha im BR na koszulę zawieszoną na krzesle 3 metry dalej, a biedny mikofonek kamerki ledwo zipie przy takim niskotonowcu. Takie filmiki powstają tylko u podekscytowanych kolesi, u ktorych adrenalina jeszcze nie opadła po zakupie, wiec prozno tu szukac prawidlowego brzmienia. Rownie dobrze mozna by wyciać całą sciezkę audio z takiego filmiku i wrzucic z jeziora łabędziego. Tez będziesz wiedziec tyle na temat poszukiwanych kolumn co i przed.
wiem ze masz racje,chociaz teoretycznie tyle zabawy i mikrofon w jednym miejscu. zastanawia mnie jak cel miala by ta osoba. tyle zachodu.. napewno nie jest tez osoba dopiero po zakupie,chyba ze kupil sobie bx i jbl bo sie niemogl okreslic :)
a co do tych BX-ow to ktory sub wybrac z tych co wymienilem?
 
Ostatnia edycja:

grzela8

New member
zaczyna do mnie docierac, jak dobrze BX daje jazzu... glosno na maxa i bass ale tylko na sofie .Nie nosi wszedzie muzy a na sofie sponiewiera. Mega bomba ,czy to jest te wygrzanie czy placebo? Na prawde polecam..Ps.iedlugo sub rel'a ,bx 6 ,35cm od sciany. Jest dobrze!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
podczas wygrzewania kolumny mogą delikatnie zmieniać swoje brzmienie, raz bas może być soczysty raz młotkowy. Przerabiałem to, teraz moje kolumny grają cały czas tak samo i teraz dopiero jestem w 100% zafascynowany, a to tylko seria MR:)
 

fenix79

Member
Ostatnio gdy zmieniłem położenie frontów w pokoju bas w stereo w niektórych momentach, tam gdzie go było go więcej dudnił. Okazało się, że stały za blisko ściany (jakieś 30 cm) mimo że włożyłem gąbki w tylni bass reflex :) Tak więc trzeba je trochę odsunąć aby delektować się pięknym dźwiękiem :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
fala basowa ma swoje nieubłagalne wlasnosci lubi kumulowac sie w rogach pomieszczenia, tworzac fale stojące (dudniące).Zatkanie BS czesto nic nie da, bo fala wroci odbita i bedzie dudnic, buczec w rogach pokoju.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ostatnio gdy zmieniłem położenie frontów w pokoju bas w stereo w niektórych momentach, tam gdzie go było go więcej dudnił. Okazało się, że stały za blisko ściany (jakieś 30 cm) mimo że włożyłem gąbki w tylni bass reflex :) Tak więc trzeba je trochę odsunąć aby delektować się pięknym dźwiękiem :)

A teraz ile od ściany stoją? Rozumiem, że wcześniej było 30 cm od tyłu kolumny do ściany. A teraz?
 
Do góry