MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak chcesz coś dobrze grającego również w stereo to Marantz, HK lub Denon. Marantz 7005/7007, Denon 3312/3313, HK 365/460. Tylko tak się zastanawiam czy nie lepiej by było kupić tańszy ampli z pre-out i dokupić wzmak stereo? Jest wtedy i dobre kino i świetne stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

b_b

New member
Co sadzicie o mocy i wydajności prądowej Denon AVR-3313 kontra Onkyo TX-NR818?
Denon waży 12 kg podczas gdy Onkyo 18 kg. Te dodatkowe kilogramy zapewne przekladają się na większy zasilacz Onkyo?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jaki masz metraż? W tej klasie sprzętu mocą bym się nie przejmował. Co z tego że np. Onkyo będzie miało większy pobór prądu, jak w stereo HK czy Marantz dużo lepiej zagrają. Z tych co wymieniłem każdy da sobie spokojnie radę z BX6. Denon ma 670W a Onkyo 720W. Onkyo jest świetne typowo w KD, ale już w stereo trochę kuleje. Zresztą producenci grubo zawyżają podawaną moc, lub podają ją przy wysterowanym jednym kanale. Zakładam patrząc na kolumny że masz metraż w granicach 18 - 25 mkw, więc mocy w każdym z tych ampli będziesz miał aż nadto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

achim69

Member
Też już przerabiałem temat "dobre stereo z amplitunera" i po HK 255 z którego stereo jak dla mnie było takie sobie zmieniłem go na Arcam avr 300.To już było to,świetne stereo ale niestety po tygodniu użytkowania znalazłem w nim kilka usterek i go zwróciłem.Po przeglądzie rynku wtórnego,przeczytaniu różnych recenzji zdecydowałem się na zakup amplitunera Marantz SR 7002.W kinie było ok ale w stereo to marantz niestety znacznie poległ z arcamem.Byłem już praktycznie zdecydowany na zakup wzmaka stereo (jeden z modeli NAD-a) i podłączenia go z tym marantzem przez pre-out ale w piątek trafiła mi się okazja zakupu arcama avr 350 i tu decyzja zapadła szybko.Aktualnie marantz czeka spakowany na wysyłkę (już sprzedany),a ja czekam na arcama.Jest to wyższy i nowszy model od tego poprzedniego i miał świetne recenzje w zagranicznej prasie.Nawet jeśli by zagrał tak jak avr 300 to już jak dla mnie będzie super.Poniżej kilka cytatów o avr 350:
Fragment recenzji z magazynu Widescreen Review:
"Arcam AVR350 jest bez wątpienia najlepiej brzmiącym amplitunerem i procesorem jaki kiedykolwiek testowałem, niezależnie od ceny. Posiada znaczną przewagę nad doskonałym już AVR300, a nawet nad wszystkimi amplitunerami, jakie wcześniej miałem w swoich rękach, nawet tych kosztujących znacznie więcej pieniędzy. Różnica pomiędzy AVR350 a konkurencją jest olbrzymia. Rozmach z jaką AVR350 bije na głowę swoich rywali jest niesamowity, obejmuje ona m.in. transparentność, czystość, przestrzenność, tworzenie sceny, oraz wiele, wiele innych aspektów dźwięku.

Hi-Fi Choice
"Arcam AVR350 jest gwiazdą pod każdym względem. W dwukanałowym dźwięku stereo oferuje jakość, której mogą pozazdrościć wzmacniacze stereo z tego samego przedziału cenowego, a przecież AVR350 posiada olbrzymie mozliwości i potencjał w dźwięku przestrzennym. Arcam AVR350 jest nie tylko najlepszym wielokanałowym amplitunerem z oferty Arcama, ale najlepiej brzmiącym amplitunerem na rynku! Koniec! To wszystko na ten temat"

IAR-80:
Ze względu na niebywale atrakcyjną cenę (kiedy kosztował 7 990 zł), brzmieniowo bije na głowę znacznie droższe amplitunery i procesory dźwięku. Praktycznie otrzymujesz najlepszy dźwięk, jaki można zdobyć z te pieniądze. Ponadto sporo oszczędzisz, kiedy zdecydowałbyś się na zakup amplitunera o podobnej klasie dźwięku z oferty konkurencji. Arcam AVR350 jest tak niebywale muzykalny, że wyciśnie soki z pozostałych komponentów systemu audio. Arcam AVR350 jest bez wątpienia najlepiej brzmiącym amplitunerem lub procesorem dźwięku jaki kiedykolwiek testowaliśmy - niezależnie od ceny!
 
Ostatnia edycja:

b_b

New member
Dzięki za cenne wskazówki!
Czy AVR 350 jest gdzieś dostępny w sprzedaży? Czy AVR 360 jest jego następcą czy może AVR 400? Oba mają mniejszą moc.
Pozdrawiam

Jaki masz metraż? W tej klasie sprzętu mocą bym się nie przejmował. Co z tego że np. Onkyo będzie miało większy pobór prądu, jak w stereo HK czy Marantz dużo lepiej zagrają. Z tych co wymieniłem każdy da sobie spokojnie radę z BX6. Denon ma 670W a Onkyo 720W. Onkyo jest świetne typowo w KD, ale już w stereo trochę kuleje. Zresztą producenci grubo zawyżają podawaną moc, lub podają ją przy wysterowanym jednym kanale. Zakładam patrząc na kolumny że masz metraż w granicach 18 - 25 mkw, więc mocy w każdym z tych ampli będziesz miał aż nadto.

Dzięki za wskazówki, metraż to 25 mkw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

b_b

New member
Jak chcesz coś dobrze grającego również w stereo to Marantz, HK lub Denon. Marantz 7005/7007, Denon 3312/3313, HK 365/460. Tylko tak się zastanawiam czy nie lepiej by było kupić tańszy ampli z pre-out i dokupić wzmak stereo? Jest wtedy i dobre kino i świetne stereo.

Jeśli by porównać jakis amplituner KD do zestawu: tańszy ampli z pre-out + wzmak stereo to jakie modele warte by były uwagi, zeby pozostac w tej samej cenie i mieć tę samą jakość w KD?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pytałeś się ostatnio o Denon 3313, więc myślę że obracamy się w cenie ok 5 - 5,5k? Np. możesz kupić świetny również ampli Marantz 6006 - ok 3200zł, Yamaha 773, Denon 2113, a do tego jakiś wzmak do 2,5k. Masz wtedy i zarąbiste kino i świetne stereo, które przebije jakością w muzyce np. Marantza 7005/7007, Denona 3313 czy HK. Co do wzmaków to tylko odsłuch, bo róznice są spore, a każdy ma inny gust. Jak chcesz to poczytaj sobie moje wrażenia z odsłuchów http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/88071-opinie-o-wzmacniaczach-do-2k-3.html.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

b_b

New member
Rozważam kwotę 5k, czytałem właśnie dużo testów i pochwał o Marantz 7005/7007 oraz Arcam AVR360, tylko przy porównywalnej cenie, Marantz dysponuje o wiele większą mocą wg danych producenta. Co z tych dwóch byłoby lepszym zakupem? Muszę jeszcze poczytać o wzmakach do 2,5 k, żeby wszystko przeanalizować. Czy do takiego Marantza za 5k kolumny BX6 to dobry wybór, czy RX8 by dużo lepiej grały w stereo, czy nie warto o nich myśleć skoro są 2 razy droższe? Warto podłączyć bi-ampem przednie kolumny?

Jaki tani odtwarzacz BluRay byście polecili na początek (zakładając, że wzmiacniacz zjadłby dużo kasy, na BD na początek by zostało znacznie mniej. W przyszłości by można BD player wymienić na coś lepszego).

:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
BX6 do 25 mkw spokojnie starczą. RX8 to już inna klasa, lepiej zagrają, ale cena dużo wyższa. Wiesz, jak stać to możesz nawet i kupić MA PL 200/300:) Uważam że taki marantz 6006 + wzmak za ok. 2,5k lepiej zagrają w muzyce niż sam ampli 7005/7007. Dlatego przy takich pieniądzach to sam odsłuchaj i nie sugeruj się naszymi opiniami. Posłuchaj sobie w muzyce jak zagra ampli do KD a następnie jakiś wzmacniacz i sam ocenisz czy warto rozbijać kino i stereo. Może się okazać że w zupełności muzyka z samego ampli cię zadowoli, bo to już dość dobre klocki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

b_b

New member
Hehe, na MA PL kasy nie starczy ;) Tak też będę musiał zrobić i posłuchać ampli i wzmaków dla porównania. MA podaje impedancję RX8 4 omy a BX 8 omów.
Czy Marantz 7005/7007 dałby sobie dobrze radę z RX8?

Co sądzicie o zakupie 2ch RX8 do stereo i uzupełnieniu ich centralnym i tyłem BX?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz większość ampli obsługuje też kolumny 4 Ohm, ale musisz doczytać w instrukcji. Ściągnij sobie Marantz PL | Instrukcje obsługi. Nie słuchałem RX 8, więc nie wiem czy jeśli chodzi o róznice w brzmieniu są bardzo odczuwalne? Teoretycznie głównie chodzi o górę pasma bo surroundy, czy central i tak przeważnie odcinasz na ok. 80Hz. A nie lepiej by ci było kupic te RX 8, dozbierać trochę kasy i w późniejszym czaseie dokupić resztę z tej serii?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry