MONITOR AUDIO BX 6-opinia znawców

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
blackninja, dzięki za info! Po analizie budżetu domowego to może coś na raty jeszcze da się z portfela wycisnąć ;-)
Pytanie też mam dot. subwoofera. RXW-12 to koszt ok 4,5 tyś (na ceneo).
Po lekturze tematu zastanawiam się nad chwalonym Velodyne CHT-10Q (2,8 tyś) lub coś z stajni firmy Rel.
Obie firmy to jednak okolica połowy tego co RXW-12 więc zastanawiam się czy warto dać za MA 4 tyś. zł?
Warto dać, zwłaszcza przy tych kolumnach które już masz. Cena na ceneo jest przesadzona, pisz na priv pokombinujemy z lepszą.
 

Raul1975

New member
Dzięki bardzo za odpowiedź. Jestem po negocjacjach cenowych w miejscu gdzie kupowałem RX 8 i udało się zejść nisko z ceną:D.
p.s. Rada dla przyszłych kupujących : negocjujcie ceny!
Pozdr!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Daniyal9

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Na wstępie chciałem podziękować za wysoką jakość udzielanych na tym forum informacji.
Z racji tego, że udało mi się zrobić kącik na kino domowe do którego zakupiłem tv i amplituner(inf.w stopce), zostało mi jeszcze, na początek zakupić w miarę dobre głośniki. Dlatego też po odsłuchach w trzech punktach różnego rodzaju kolumn, razem z żonką stwierdziliśmy, że kolumnami które zakupimy będzie Monitor Audio BX6. Narazie 2 podłogówki a w póżniejszym terminie resztę sprzętu.Te kolumny, jak dla mnie mają szeroką scenę... Nie brakuje im góry, środka ani też dołu. Są pełne szczegółów... i dobrze wykonane.
Porównywałem je z Roth Oli 40, MA BX5, CLATRON 490.2 GLE, KEF C7, Dali Concept 6, B&W CM8, B&W 683 i inne ktorych nazw nie pamiętam. Z moją Yamahą i jak na mój i mojej żonki gust wygrywa MA BX6...
W związku z tym mam pytanie, czy wiecie gdzie można najtaniej nowe i z gwarancją zakupić w/w MA?
Czy BlackNinja oferuje te głośniki nowe i z gwarancją?Wolę zapłacić więcej ale muszą być z PEWNEGO żródła.
Pozrawiam.
 

Daniyal9

New member
Bardzo się z tego cieszę.Wolałem się upewnić. Dużo dobrego o Tobie słyszałem. :eek:k:
Mam nadzieję,że dojdziemy do porozumienia.
Niedługo odezwę się na pryw. jeśli pozwolisz.
 

bzyczek1

New member
głośniki MA BX6 v Paradigm M 9v7 v Klipsch ref II 62

Witam. Jestem świeżym forumowiczem i poszukuję zestawu do słuchania stereo w domu jednorodzinnym pokój 0k.30m2 z połączoną jadalnią , mało mebli.Muzyka jaką słucham to głównie pop , lekki rock , trochę jazzu , klasycznej , koncerty.Czyli właściwie poszukuję jakichś uniwersalnych głośników podłogowych i amplitunera aby to grało przyjemnie , nie męcząco / bo żona i dzieci / ale szczegółowo z dobrym basem , słyszalnym szeptem i wypełnieniem przestrzeni. Po zapoznaniu się z forum skłaniam się do MA BX6 lub Paradigm 9v6 lub Klipsch ref 62 II. Proszę was o pomoc w doborze i głośników i jakiegoś wzmacniacza bo sam nie mam w tym wiedzy. Zaznaczę nie mogę wydać zbyt dużo więc proszę o rozsądne cenowo podpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc popartą własnym doświadczeniem i wiedzą. pozdr.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co wymieniłeś wydaje mi się że najlepiej by Ci pasowały BX6. Nie słuchałem co prawda tego modelu Paradigm tylko model 9v.7. Grały naprawde dobrze ale myślę że nadają się bardziej do innej muzyki. (np. cieższy rock). Jeśli chodzi o wzmacniacze to : HK980, Nad326, Marantz PM6004. Radzę wybrać się na odsłuch, każdy lubić coś innego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam. Jestem świeżym forumowiczem i poszukuję zestawu do słuchania stereo w domu jednorodzinnym pokój 0k.30m2 z połączoną jadalnią , mało mebli.Muzyka jaką słucham to głównie pop , lekki rock , trochę jazzu , klasycznej , koncerty.Czyli właściwie poszukuję jakichś uniwersalnych głośników podłogowych i amplitunera aby to grało przyjemnie , nie męcząco / bo żona i dzieci / ale szczegółowo z dobrym basem , słyszalnym szeptem i wypełnieniem przestrzeni. Po zapoznaniu się z forum skłaniam się do MA BX6 lub Paradigm 9v6 lub Klipsch ref 62 II. Proszę was o pomoc w doborze i głośników i jakiegoś wzmacniacza bo sam nie mam w tym wiedzy. Zaznaczę nie mogę wydać zbyt dużo więc proszę o rozsądne cenowo podpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc popartą własnym doświadczeniem i wiedzą. pozdr.

Może napisz ile max. masz do wydania na wzmak? Słuchałem Paradigm i BX6. Paradigm bardzo dynamiczne i ładny bas. BX ładna góra pasma, a i bas nie jest zły. Jedne i drugie sa świetne. Czy wzmak ma być z CD czy bez?
 

bzyczek1

New member
myślałem o jakimś amplitunerze bo i radia lubię słuchać . Do wydania max. do 2,5 tyś na ampli.
Co powiecie na Denon avr-1713 lub coś podobnego , czy starczy mocy na któreś z tych kolumn i pasma będą współpracować ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mylisz troszeczke pojęcia, bo sa amplitunery do KD np. Denon 1713, i są amplitunery stereo np. HK 3490. Do osobnego wzmaka stereo tez możesz dokupic osobno tuner np. HK TU980. Bo nie wiem czy szukasz ampli do KD czy do stereo? Typowe wzmaki i ampli stereo lepiej zagrają w muzyce niż amplitunery do KD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ok. Czyli teraz napisz czy chcesz osobno wzmak i tuner, czy wszystko razem - amplituner? Czy CD też do tego ma być w tej kwocie? Jeżeli ma być zestaw do 2,5k to ten HK 980 + HD980 jest dobrym wyjściem, jest mocny i mieścisz się w cenie. Do tego bym dokupił osobny tuner TU980 i masz fajny trzyelementowy zestaw stereo. Albo jak pisałem amplituner - HK 3490 + CD, bo praktycznie jak chcesz mieć typowe i dobre stereo to jakiś odtwarzacz CD też by się przydał. Z samych ampli stereo jest ciut droższy niż zakładany budżet NAD C725. Brzmienie NAD mnie osobiście się bardzo podobało, lub może jakiś Marantz SR 5023 i do tego CD?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam. Jestem świeżym forumowiczem i poszukuję zestawu do słuchania stereo w domu jednorodzinnym pokój 0k.30m2 z połączoną jadalnią , mało mebli.Muzyka jaką słucham to głównie pop , lekki rock , trochę jazzu , klasycznej , koncerty.Czyli właściwie poszukuję jakichś uniwersalnych głośników podłogowych i amplitunera aby to grało przyjemnie , nie męcząco / bo żona i dzieci / ale szczegółowo z dobrym basem , słyszalnym szeptem i wypełnieniem przestrzeni. Po zapoznaniu się z forum skłaniam się do MA BX6 lub Paradigm 9v6 lub Klipsch ref 62 II. Proszę was o pomoc w doborze i głośników i jakiegoś wzmacniacza bo sam nie mam w tym wiedzy. Zaznaczę nie mogę wydać zbyt dużo więc proszę o rozsądne cenowo podpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc popartą własnym doświadczeniem i wiedzą. pozdr.
Z tych co podajesz to zdecydowanie BX6. Całkiem strzał w 10 to Mezzo 8.
 

bzyczek1

New member
Ok. Czyli teraz napisz czy chcesz osobno wzmak i tuner, czy wszystko razem - amplituner? Czy CD też do tego ma być w tej kwocie? Jeżeli ma być zestaw do 2,5k to ten HK 980 + HD980 jest dobrym wyjściem, jest mocny i mieścisz się w cenie. Do tego bym dokupił osobny tuner TU980 i masz fajny trzyelementowy zestaw stereo. Albo jak pisałem amplituner - HK 3490 + CD, bo praktycznie jak chcesz mieć typowe i dobre stereo to jakiś odtwarzacz CD też by się przydał. Z samych ampli stereo jest ciut droższy niż zakładany budżet NAD C725. Brzmienie NAD mnie osobiście się bardzo podobało, lub może jakiś Marantz SR 5023 i do tego CD?
-bardziej wolałbym amplituner ze względu na ilość zajmowanego miejsca i końcową cenę , powiedzmy do 2-2,5k aby wraz z kolumnami zmieścić się +/- 5,5-6k i do tego dokupiłbym jakieś niedrogie DVD/CD aby posłuchać i pooglądać koncertów .
- do blackninji-Mezzo8 może i świetne ale już nie mieszczą się w moim skromnym budżecie
 

wucash

Active member
Bez reklam
Dodam swoje 3 grosze...
BX6 (5.0) użytkuje od roku. Przed zakupem odsłuchiwałem z HK265, Marantz'zem i Denonem 1912. Wygrał DENON zdecydowanie. Potwierdzam powyższe opinie - scena rewelacyjna, świetne szczegóły. Na początku trochę zawiodłem się basem (w stosunku do odczuć na odsłuchu) ale po wygrzaniu (ok. 4 miesiące) i bas zdecydowanie się poprawił i teraz jest ok. W kinie super, do muzyki rewelacja. Jakość wykonania pierwsza klasa.
PS. Kupowałem u Blackninj'y i zdecydowanie polecam to źródło :D
 

bzyczek1

New member
-a nie słuchałeś może BX6 na Denonie do stereo np. dra-700ae , ciekaw jestem czy nie grałyby lepiej niż z KD? Ja też brałem pod uwagę Denon 1912 lub 1713 ale będę używał tylko do stereo.
Jak się kupuje u blackninji? kontakt telefoniczny:?: czy emailem:?:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
za pomocą forum można się z blackninią kontaktować (wiadomość prywatna) też u niego kupowałem. ceny świetne i do tego pełne zaufanie i profesjonalizm:)
 

b_b

New member
Witam Wszystkich,

tez zastanawiam sie nad zakupem zestawu 5.1 (np. BX6).
Czy do BX6 warto kupic Onkyo TX-NR818, czy moze coś z Denona lub HK?

Onkyo TX-NR818 ma bardzo dobre recenzje np. w_Hi-Fi_Choice_10_2012

Czy cos tanszego z Onkyo (TX-NR717, NR616) zagra rownie dobrze z BX6 jak NR818?

Zalezy mi na super dzwieku w KD i w stereo, nisko schodzacym basie lecz dobrze kontrolowanym. Chcialbym kupic jak najlepszy amplituner, ktory oprocz KD tez super zagra w stereo.

Dzieki z gory za pomoc!
 
Do góry